Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Oxfordská policie je na nohou, všichni se připravují na návštěvu princezny Margaret v továrně na rakety. Při této příležitosti má být odhalen prototyp válečné rakety, která se má zároveň stát výhodným obchodním artiklem. Morse a Thursday se brzy seznámí s majiteli továrny – rozhádanou a dysfunkční rodinou Broomových. Vražda neoblíbeného dělníka Percyho Mallesona je přesně tím skandálem, který neměl vůbec vypuknout a který navíc připomněl dvanáct let starou neuzavřenou vraždu jedné z místních dívek. Pro Morse se stává vyšetřování tak trochu osobní záležitostí, potkává se tu se svou minulostí. (Česká televize)

(více)

Recenze (2)

tranquill 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Ale zvířata jsou založením republikáni. Musí se krmit, poklízet a dojit. Bez ohledu na královnu..." Tentokrát poněkud politický případ rozšiřuje Morseovy kriminalistické zkušenosti.. "Na každou otázku není odpověď. Naučte se s tím žít. To je ze všeho nejtěžší..." ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Endeavour je po Broadchurchi dalším důkazem, že ITV točí detektivky lépe než BBC, mladý Morse totiž veškerou současnou detektivní tvorbu zahrabává hluboko do země (včetně Midsomeru a jak jsem už říkal, Sherlocka). Další díl, který nezklamal po dějové stránce ani po herecké a vizuální. Zpracování má tahle série opravdu naprosto luxusní a ta atmosféra a prostředí je neskutečně boží. Poctivá britská detektivka toho nejklasičtějšíhoo střihu, přesně tak, jak má být. Nádhera. ()

Reklama

Galerie (4)

Reklama

Reklama