Patrona (S05E02) (epizoda)

Søren Bay

Simon Smith

Scénografie:

Paul Cripps

Tenhle díl jsem si fakt užil, rozhodně je jeden z mých nejoblíbenějších. Ale opět se ukazuje, že už to pomalu přestává být ono. Takže tentokrát "jen" za 85%, protože to bylo nehorázně super, ale kvalit prvních tří řad už to nedosahuje - jenom skoro.(20.3.2019)

"Jsem policajt, takže smím všude!"(26.7.2020)

Oproti předchozímu dílu došlo ke znatelnému zlepšení. Nebýt pelešení Morse, z něhož naštěstí nic neukázali, a proimigrantské agitky, která nemá s hlavní dějem nic společného, zasloužil by si plný počet. Přestože pátrání běží naplno, postavy si najdou čas na vtipné glosy. Jen se obávám, aby v dalších dílech opět nešlo o pomstu za dávnou křivdu jako v prvních dvou dílech.(8.4.2018)

Tato epizoda mě tak úplně nezaujala, i když je chytře napsaná a užívala jsem si retro atmosféru natáčení béčkových horrorů a kulisy starého kina. Co ale nechápu je, jak může někdo název téhle epizody Cartouche = kartuše (egyptologický termín) přeložit jako Patrona. Naštěstí ten kanál Epic drama na kabelu nemám. Tam mají jistě kvalitní dabing, zvláště historických seriálů. To musí být masakr ;-)(28.2.2020)