Rekviem (S05E06) (epizoda)

Icarus

Krimi / Drama / Mysteriózní

Velká Británie, 2018, 1 h 29 min

Výborný díl!(27.3.2018)

Nejlepší díl této řady a dost možná i celého seriálu (a pokud ne, tak jenom těsně). Temná atmosféra mně tentokrát svou temností dost překvapila, na toto u Endeavoura vskutku nejsem zvyklý. Parádní zápletka, velice povedené vyšetřování, osobní problémy (a v tomto případě i pracovní) jsou také zpracovány na jedničku.... Tohle je prostě finále ve velkém stylu. A i když byla pátá série prozatím ta úplně nejslabší, na šestou se už ohromně těším. Doufám, že bude víc jako tenhle díl, než jako předchozích pět. 90%.(13.4.2019)

O polhviezdie navrch za decentne a melancholicke ukoncenie serie. Samotny zaver a odkazy, ktore Morse dostaval celu epizodu ho konecne dokopali k tomu, aby siel za tou, s ktorou im to vzdy pod povrchom iskrilo. Pripad na skole mierny nadpriemer. Vyborna atmosfera. To s Thursday-ho bratom sa dalo tusit od momentu, kedy nam ho predstavili.(27.1.2021)

Slušný díl s hutnou atmosférou, ovšem představa, že vrah svlékne oběti košili a nechá ji na místě činu, zatímco těla se zbaví, je směšná; skoro stejně směšná, jako byla ta „manželská dvojice“ detektivů.(7.5.2018)

"Ale kariéra vás nezachrání, když se ve 3 v noci venku stahují vlci..." Excelentní díl!(10.8.2020)