Endeavour je opět v uniformě a má za úkol chránit osamělý kus venkova. Objeví mrtvolu pohřešované školačky a do případu se zapojí kriminální oddělní Castle Gate, v němž pracuje Thursday. (Viasat)

filmmovier

Seriál chytil po slabší páté sérii druhý dech a v té šesté znovu servíruje parádní detektivní podívanou, kterou narušuje pouze Morseův směšný knír. Až na tuhle drobnou chybu šlape úvod nové řady perfektně, pro většinu postav přichází nový začátek a Morse slouží v zapadákově. A ta atmosféra je prostě pořád brilantní. Tentokrát nemám co vytknout. ()

warrenur

To, co v zavere vyzeralo na nejake osudove Morse-ovo rozhodnutie smerom k Joan, vypalilo nakoniec uplne inak. Vysetrovatelia su trochu "porozhadzovany" kade-tade. Morse v uniforme v nejakom zapadakove, Thursday pod "krivakom" na velkom sefstve v meste, stary sefino u dopravakov a Strange Boh-vie-kde, vedie vysetrovanie smrti mladasa na vlastnu past. Novy Morse-ov imige mi nesedi, avsak odpoveda dobe, v ktorej sa serial udajne odohrava. Tesi ma i pritomnost inteligentneho a citliveho patologa s vyberavym slovnikom. :) Kriminalny pripad nadpriemer. Spokojnost. 80% ()