Vražda majitele čokoládovny Grevilla Creswella zavede Endeavoura do vesničky Chigton Green. Toto zdánlivě idylické prostředí však není tím, čím se na první pohled zdá. (Viasat)

sportovec

Autorům seriálu se daří spojovat psychologickou drobnokresbu se specifiky detektivního žánru a přesním zachycením doby a jejích nosných problémů v rovině oxfordského hrabství. Ve vrcholných dílech tato poutavost představuje divácké duchovní hody. ()

filmmovier

Zatím nejlepší díl šesté řady a rozhodně i jeden z nejlepších dílů celého seriálu vůbec. Idylická vesnička, zajímavé charaktery i úmrtí, parádní rozuzlení, skvělá atmosféra... téměř jako Midsomer, jen na konci šedesátých let. Bavil jsem se a tentokrát mi to i docela uteklo. 90%. ()

CSSML

Nemastné neslané a zároveň překombinované. Skoro jako díl Vražd v Midsomeru. SPOILER: Zapletení Morse s pachatelkou se už v seriálu objevilo, pokud si dobře pamatuji. ()

warrenur

"Utesena" dedinka a i prachati obyvatelia z tovarne na cokoladu. Zeby Morse "fishoval" v rybnikoch po obchadzani sa s Joan? Pripad ma extra neoslovil. Kazdopadne hlavna linia po smrti mladeho Fancyho sa opat v zavere rozbehne. Ta ma zaujima asi najviac. Zmena v chovani deprimovaneho Thurday-ho je tiez zrejma. 65% ()

maoc

Celkovým vyzněním se tento díl chtěl hodně přiblížit některému z dílů Miss Marple nebo Poirota. Přesun z Oxfordu na malou vísku, pomluvy, buržoazie, hon, tajemství, továrna s tradicí, ... Pominu, že toto jsou 70. a ne 30. léta, ale nemohu pominout, že to prostě není ono. ()