Ve chvíli, kdy je Endeavour na Nový rok v opeře v Benátkách, dojde po předchozí vizi Thursday k vraždě na náplavce v Oxfordu. Přesvědčen, že má správného muže, snaží se ho dostat před soud. (Viasat)

vnimatkrasu

Nezvykle překombinovanej případ, s neuspokojivým finále a minimálním tahem na branku. Mezi Morsem a Thursdayem to pořád příjemně jiskří a naznačená love story je něco, co chci dosledovat. V tomhle případě jsem ale rozmazlenej. A takhle slabej první film prostě Endeavour nedovalil už dlouho. ()

filmmovier

Pravda je, že ze všech těch dílů, kterým jsem dal čtyři hvězdy, je tenhle v rámci Endeavoura ten nejlepší a možná by si to plné hodnocení i zasloužil, protože tenhle díl mně fakt bavil, ale už dávno to prostě není ono. Zápletka dobrá, herecky to pořád šlape, atmosféra pořád nádherně retro, hudba je taky zárukou kvality... ale prostě to mohlo být lepší, obzvlášť v porovnání s prvními díly. Jinak ale super, čekal jsem to už horší. 80%. ()

CSSML

„Některé subjekty projevily nadprůměrnou schopnost tvary správně rozpoznat.“ – „A předpokládám, že jiné subjekty projevily podprůměrnou schopnost. Vzhledem k definici průměru.“ ()

kolemjdouc

Jedna z nejslabších epizod - ale i takový je i život.Někdy jsi nahoře někdy dole.Prostě všechno to stojí na Evansovi .Jeho charizma z něj vyzařuje i když spí.A po tolika letech mu strčil scénář zase do postele ženskou.Ale ,děvčata,není to žádný Dornan,že? :-))) ()

warrenur

Romanik v Taliansku, trocha paranormalneho vyskumu a patriarchatu. Zaverecna scena pobavila. Priemer. Dufal som v silnejsi otvarak. Prachaty kamarat a bonvivan v jednom je inak za vodou.:) ()