Epizody(4)

DC Endeavour Morse se po delší nepřítomnosti vrací na naše obrazovky. Rok 1967 přichystá našemu mladému detektivovi čtyři nové a nesmírně zapeklité záhady, které otestují jeho dovednosti. Jako první řeší Endeavour případ smrti mladé průvodčí autobusu a riskuje vše v zadýchaném závodě po Oxfordu, aby odhalil pravdu za smrtí umělce. Zmizení dánské au pair je spojeno s jiným nevyřešeným případem, což způsobí napětí v oxfordské městské policii. To pak ohrozí hranice policejního profesionálního jednání. Endeavour začne pochybovat o své budoucnosti u policie při vyšetřování případu hrůzné vraždy majitele továrny na oblečení a zásadních změnách v oxfordském zločineckém podsvětí. A aby toho nebylo málo, i jeho soukromý život se otřásá v základech, když ho starý známý univerzitní profesor požádá, aby sledoval jeho mladší odloučenou manželku. (Viasat)

warrenur

Morse je zvlastny, plachy, ale velmi inteligentny chlapik so svojimi muchami i slabostami. Kazdopadne som si pocas Vianoc musel zopakovat tretiu seriu, kedze vsetky dobre 2020-ky som uz asi vzhliadol. Britski kriminalisti s vyberavym chovanim a anglictinou. Naviac, zaujimavo podane, dlhe a poprekladane kriminalne pripady. Spokojnost. Odporucam. Najvyssi cas, dopozerat nove serie, mam slusne resty. ;) ()