Reklama

Reklama

Italský klíč

Trailer

Obsahy(1)

Film Italský klíč vypráví příběh devatenáctileté ženy – sirotka – která dostane jako svoje jediné dedictví starožitný klíč, díky kterému odemkne starou vilu v Itálii a spolu s ní i záhady její vlastní rodiny. Snímek Rosy Karo vyniká vizuálně propracovanými záběry, vytvářejícími idylickou atmosféru letního italského venkova, a podmanivou průvodní hudbou finského skladatele Tuomasa Kantelinena, který získal už dvě národní filmové ceny Jussi Awards za práci s finským režisérem Olli Saarelem. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (22)

kverula 

všechny recenze uživatele

Minulý týden jsem vážně neměla štěstí na filmy. Záměrně jsem zvolila tři žánry pro případnou kompenzaci. Ta se však nedostavila. Ani jeden z filmů jsem jednoduše nedokázala dokoukat, a že jsem se snažila. Třikrát jsem jim dala šanci, až jsem si nakonec řekla, že můj čas je příliš drahý na sledování pí----ovin. Prvním z nich byl Trans, u kterého jsem zkrátka neudržela pozornost. Začal mě nudit dřív než se zřejmě vyvrcholil. Druhým byl Italský klíč, který je sice pěkně barvitý, ale pokud v tom nehrajou dobří herci, nestojí to za nic už po prvních 10 minutách. Třetím filmem byl R.I.P.D. Film zpracovaný na způsob MIB a mrmlající Jeff Bridges. Nemůžu si pomoct, ale když vidím filmy s "tuhouši", říkám si: Zlatej Beetlejuice! ()

Formanka 

všechny recenze uživatele

* za jeden Shakespearovskej vtip. Herci neumí hrát, scénář neuznává logiku ani gradaci, pointa (jestli se tomu tak dalo říkat) divákům došla asi o 20 minut dřív než měla, v každym případě asi o měsíce dřív než hlavní postavě. Kupa WTF momentů mě nakonec přivedla k tak hysterickýmu smíchu, až mi tekly slzy. Nejen scénář nemá logiku, ale ani jednotlivý záběry...ech, zjednodušim to: Dlouho jsem neviděla něco tak blbýho a nechtěně vtipnýho zároveň. ()

Reklama

Frenegonda 

všechny recenze uživatele

Bylo nebylo ... Za devatero horami za devatero řekami ... V daleké Anglii žila jedna krásná a moc smutná mlada dívka. Na celém širém světe nemela nikoho než strýčka Maxe. Osud se zdál být velmi krutým, když i strýček Max odešel za nebeskou bránu. Dívenka dostala od svého strýčka jednu tajemnou obálku a v ní KLÍČ. Poslouchejte dobře děti pohádka začíná;-) Pohádka - ano je to pohádka. Komplet herecké obsazeni je jedna velká strnulost - to člověka až poděsí. Děj nechejme stranou, protože to je opravdu něco mezi pohádkou růžovou knihovnou a madame Pilcher... Co ale tenhle bizardni kousek neuvěřitelně tlačí nahoru je obraz a nálada, kterou dokáže navodit. Je to takové prosluněné italské odpoledne... ()

terunka003 

všechny recenze uživatele

Italské, letní, prázdninové, pohádkové, happyend × umělé herecké výkony, bez šťávy. Dala bych tři, ale ty herecké výkony mě hodně ničily. Jinak je to krásná pohádka, kde prostě víte, že to dobře skončí. Zápletka celkem poutavá, i když výsledek je taky jasný. Nicméně všechny hlavní herečky sympatické včetně Inda. ..prostě film do těch dnešních hiců s vyhlídkou možné dovolené v Itálii jak dělaný.. ()

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Za duchařinu bod dolů, za prostoduchost hodnou madam de Staël další bod dolů, za slzy, které se mi chtě nechtě na konci filmu objevily v koutcích očí jeden bod nahoru. On to byl skutečně velmi sentimentální a ještě více nepravděpodobný příběh hodný nejhorších kusů z četby pro paní a dívky, kdy dívka, která ztratila pěstouna Maxe hledá v Itáliiminulost své nepoznané rodiny a díky malému duchu kominíčka najde v sobě dost síly a vytrvalosti, aby nalezla příběh matky i otce. Hodně k tomu ovšem dopomohl náhodně nalezený deník. To, že dívku hledá i indický gentleman nahoře na hradě, bylo zřejmé od samého počátku. A tři sestry (stačily by klidně i dvě, pane Čechove) si našly své vysvěné prince. Jako z pohádky nebo z Lehárovy operety. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo na italském venkově, v anglickém Londýně a část příběhu z minulosti je točena v Indii. (Terva)

Reklama

Reklama