Italský klíč

Taliansky kľúč

Drama / Komedie / Romantický

Finsko / USA / Itálie / Velká Británie, 2011, 95 min

• BarVo

Čo čakať od filmu, kde sa hlavná hrdinka volá Kabela? Chvíľu som dúfala, že ide o paródiu, to by bolo dokonalé. Chváliť tu nejakú vizuálnu príťažlivosť je scestné, lebo všetko ostatné bolo na hovno. Zmes červenej knižnice, Bollywoodu, telenovel a travel guide po Italsku, kde herecké výkony nápadne pripomínajú Cimrmanove hry. Hudba ma srala od prvej minúty a nad scenárom je lepšie sa nezamýšľať. Ak toto získalo dáku filmovú cenu, tak vo Fínsku už nezostal nikto triezvy.(22.8.2013)

Bylo nebylo ... Za devatero horami za devatero řekami ... V daleké Anglii žila jedna krásná a moc smutná mlada dívka. Na celém širém světe nemela nikoho než strýčka Maxe. Osud se zdál být velmi krutým, když i strýček Max odešel za nebeskou bránu. Dívenka dostala od svého strýčka jednu tajemnou obálku a v ní KLÍČ. Poslouchejte dobře děti pohádka začíná;-) Pohádka - ano je to pohádka. Komplet herecké obsazeni je jedna velká strnulost - to člověka až poděsí. Děj nechejme stranou, protože to je opravdu něco mezi pohádkou růžovou knihovnou a madame Pilcher... Co ale tenhle bizardni kousek neuvěřitelně tlačí nahoru je obraz a nálada, kterou dokáže navodit. Je to takové prosluněné italské odpoledne...(11.7.2013)

• kverula

Minulý týden jsem vážně neměla štěstí na filmy. Záměrně jsem zvolila tři žánry pro případnou kompenzaci. Ta se však nedostavila. Ani jeden z filmů jsem jednoduše nedokázala dokoukat, a že jsem se snažila. Třikrát jsem jim dala šanci, až jsem si nakonec řekla, že můj čas je příliš drahý na sledování pí----ovin. Prvním z nich byl Trans, u kterého jsem zkrátka neudržela pozornost. Začal mě nudit dřív než se zřejmě vyvrcholil. Druhým byl Italský klíč, který je sice pěkně barvitý, ale pokud v tom nehrajou dobří herci, nestojí to za nic už po prvních 10 minutách. Třetím filmem byl R.I.P.D. Film zpracovaný na způsob MIB a mrmlající Jeff Bridges. Nemůžu si pomoct, ale když vidím filmy s "tuhouši", říkám si: Zlatej Beetlejuice!(9.9.2013)

• Formanka

* za jeden Shakespearovskej vtip. Herci neumí hrát, scénář neuznává logiku ani gradaci, pointa (jestli se tomu tak dalo říkat) divákům došla asi o 20 minut dřív než měla, v každym případě asi o měsíce dřív než hlavní postavě. Kupa WTF momentů mě nakonec přivedla k tak hysterickýmu smíchu, až mi tekly slzy. Nejen scénář nemá logiku, ale ani jednotlivý záběry...ech, zjednodušim to: Dlouho jsem neviděla něco tak blbýho a nechtěně vtipnýho zároveň.(13.7.2013)

TALIANSKY KĽÚČ je kúzelný, prekrásny a pokojný film, ktorý v záplave akčných thrillerov, hororov a bezduchých romantických komédii poteší svojou jemnosťou, nádhernou scenériou, dokonalým vizuálom a neokukanými hereckými tvárami. Chválim režisérku Rosa Caro, pretože debut sa jej skutočne vydaril. Čo na tom, že scenár a dej neprináša nič nové, keď vám po filme ostane taký krásny, veselý pocit? 75%.(25.7.2013)

• - Natáčení probíhalo na italském venkově, v anglickém Londýně a část příběhu z minulosti je točena v Indii. (Terva)