Reklama

Reklama

Italský klíč

Trailer

Obsahy(1)

Film Italský klíč vypráví příběh devatenáctileté ženy – sirotka – která dostane jako svoje jediné dedictví starožitný klíč, díky kterému odemkne starou vilu v Itálii a spolu s ní i záhady její vlastní rodiny. Snímek Rosy Karo vyniká vizuálně propracovanými záběry, vytvářejícími idylickou atmosféru letního italského venkova, a podmanivou průvodní hudbou finského skladatele Tuomasa Kantelinena, který získal už dvě národní filmové ceny Jussi Awards za práci s finským režisérem Olli Saarelem. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (22)

Vesecký 

všechny recenze uživatele

Za duchařinu bod dolů, za prostoduchost hodnou madam de Staël další bod dolů, za slzy, které se mi chtě nechtě na konci filmu objevily v koutcích očí jeden bod nahoru. On to byl skutečně velmi sentimentální a ještě více nepravděpodobný příběh hodný nejhorších kusů z četby pro paní a dívky, kdy dívka, která ztratila pěstouna Maxe hledá v Itáliiminulost své nepoznané rodiny a díky malému duchu kominíčka najde v sobě dost síly a vytrvalosti, aby nalezla příběh matky i otce. Hodně k tomu ovšem dopomohl náhodně nalezený deník. To, že dívku hledá i indický gentleman nahoře na hradě, bylo zřejmé od samého počátku. A tři sestry (stačily by klidně i dvě, pane Čechove) si našly své vysvěné prince. Jako z pohádky nebo z Lehárovy operety. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Strašně ulítlej film. Koukáte na něj, víte, že herci jsou absolutně prkenný, přičemž nevíte, jestli je to záměr nebo ne (proč by taky byl u takového filmu), ale kamera, prostředí a atmosféru je tak překrásná, že mi to místy začalo připomínat Velkou rybu od Tima Burtona. Nechápu to. Proč by to někdo takhle vůbec točil? Ale dokoukal jsem to, takže ve výsledku tři hvězdy, i když bych reálně byl schopnej dát i míň. ()

Reklama

Frenegonda 

všechny recenze uživatele

Bylo nebylo ... Za devatero horami za devatero řekami ... V daleké Anglii žila jedna krásná a moc smutná mlada dívka. Na celém širém světe nemela nikoho než strýčka Maxe. Osud se zdál být velmi krutým, když i strýček Max odešel za nebeskou bránu. Dívenka dostala od svého strýčka jednu tajemnou obálku a v ní KLÍČ. Poslouchejte dobře děti pohádka začíná;-) Pohádka - ano je to pohádka. Komplet herecké obsazeni je jedna velká strnulost - to člověka až poděsí. Děj nechejme stranou, protože to je opravdu něco mezi pohádkou růžovou knihovnou a madame Pilcher... Co ale tenhle bizardni kousek neuvěřitelně tlačí nahoru je obraz a nálada, kterou dokáže navodit. Je to takové prosluněné italské odpoledne... ()

terunka003 

všechny recenze uživatele

Italské, letní, prázdninové, pohádkové, happyend × umělé herecké výkony, bez šťávy. Dala bych tři, ale ty herecké výkony mě hodně ničily. Jinak je to krásná pohádka, kde prostě víte, že to dobře skončí. Zápletka celkem poutavá, i když výsledek je taky jasný. Nicméně všechny hlavní herečky sympatické včetně Inda. ..prostě film do těch dnešních hiců s vyhlídkou možné dovolené v Itálii jak dělaný.. ()

E lan 

všechny recenze uživatele

Neskutečně amatérské dílo, vše počínaje scénářem, který je neskutečně hloupý a nudný. Pokračují herecké výkony, které si nezadají s horšími erotickými filmy. Světlým momentem je pak herecký výkon kozičky těsně před koncem filmu, ta vypadala důvěryhodně. Na druhou stranu jsem se v několika scénách náramně bavil hloupostí děje a hlavních hrdinů. V kombinaci s vínem pak film opravdu zpříjemní společenský večer, je zde hodně prostoru pro vtipné komentáře:-) ()

Galerie (26)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo na italském venkově, v anglickém Londýně a část příběhu z minulosti je točena v Indii. (Terva)

Reklama

Reklama