Italský klíč

Taliansky kľúč

Drama / Komedie / Romantický

Finsko / USA / Itálie / Velká Británie, 2011, 95 min

• BarVo

Čo čakať od filmu, kde sa hlavná hrdinka volá Kabela? Chvíľu som dúfala, že ide o paródiu, to by bolo dokonalé. Chváliť tu nejakú vizuálnu príťažlivosť je scestné, lebo všetko ostatné bolo na hovno. Zmes červenej knižnice, Bollywoodu, telenovel a travel guide po Italsku, kde herecké výkony nápadne pripomínajú Cimrmanove hry. Hudba ma srala od prvej minúty a nad scenárom je lepšie sa nezamýšľať. Ak toto získalo dáku filmovú cenu, tak vo Fínsku už nezostal nikto triezvy.(22.8.2013)

• Formanka

* za jeden Shakespearovskej vtip. Herci neumí hrát, scénář neuznává logiku ani gradaci, pointa (jestli se tomu tak dalo říkat) divákům došla asi o 20 minut dřív než měla, v každym případě asi o měsíce dřív než hlavní postavě. Kupa WTF momentů mě nakonec přivedla k tak hysterickýmu smíchu, až mi tekly slzy. Nejen scénář nemá logiku, ale ani jednotlivý záběry...ech, zjednodušim to: Dlouho jsem neviděla něco tak blbýho a nechtěně vtipnýho zároveň.(13.7.2013)

Strašně ulítlej film. Koukáte na něj, víte, že herci jsou absolutně prkenný, přičemž nevíte, jestli je to záměr nebo ne (proč by taky byl u takového filmu), ale kamera, prostředí a atmosféru je tak překrásná, že mi to místy začalo připomínat Velkou rybu od Tima Burtona. Nechápu to. Proč by to někdo takhle vůbec točil? Ale dokoukal jsem to, takže ve výsledku tři hvězdy, i když bych reálně byl schopnej dát i míň.(15.6.2018)

• kverula

Minulý týden jsem vážně neměla štěstí na filmy. Záměrně jsem zvolila tři žánry pro případnou kompenzaci. Ta se však nedostavila. Ani jeden z filmů jsem jednoduše nedokázala dokoukat, a že jsem se snažila. Třikrát jsem jim dala šanci, až jsem si nakonec řekla, že můj čas je příliš drahý na sledování pí----ovin. Prvním z nich byl Trans, u kterého jsem zkrátka neudržela pozornost. Začal mě nudit dřív než se zřejmě vyvrcholil. Druhým byl Italský klíč, který je sice pěkně barvitý, ale pokud v tom nehrajou dobří herci, nestojí to za nic už po prvních 10 minutách. Třetím filmem byl R.I.P.D. Film zpracovaný na způsob MIB a mrmlající Jeff Bridges. Nemůžu si pomoct, ale když vidím filmy s "tuhouši", říkám si: Zlatej Beetlejuice!(9.9.2013)

• terunka003

Italské, letní, prázdninové, pohádkové, happyend × umělé herecké výkony, bez šťávy. Dala bych tři, ale ty herecké výkony mě hodně ničily. Jinak je to krásná pohádka, kde prostě víte, že to dobře skončí. Zápletka celkem poutavá, i když výsledek je taky jasný. Nicméně všechny hlavní herečky sympatické včetně Inda. ..prostě film do těch dnešních hiců s vyhlídkou možné dovolené v Itálii jak dělaný.. (27.7.2013)

• - Natáčení probíhalo na italském venkově, v anglickém Londýně a část příběhu z minulosti je točena v Indii. (Terva)