Italský klíč

Taliansky kľúč

Drama / Komedie / Romantický

Finsko / USA / Itálie / Velká Británie, 2011, 95 min

• terunka003

Italské, letní, prázdninové, pohádkové, happyend × umělé herecké výkony, bez šťávy. Dala bych tři, ale ty herecké výkony mě hodně ničily. Jinak je to krásná pohádka, kde prostě víte, že to dobře skončí. Zápletka celkem poutavá, i když výsledek je taky jasný. Nicméně všechny hlavní herečky sympatické včetně Inda. ..prostě film do těch dnešních hiců s vyhlídkou možné dovolené v Itálii jak dělaný.. (27.7.2013)

Strašně ulítlej film. Koukáte na něj, víte, že herci jsou absolutně prkenný, přičemž nevíte, jestli je to záměr nebo ne (proč by taky byl u takového filmu), ale kamera, prostředí a atmosféru je tak překrásná, že mi to místy začalo připomínat Velkou rybu od Tima Burtona. Nechápu to. Proč by to někdo takhle vůbec točil? Ale dokoukal jsem to, takže ve výsledku tři hvězdy, i když bych reálně byl schopnej dát i míň.(15.6.2018)

• kverula

Minulý týden jsem vážně neměla štěstí na filmy. Záměrně jsem zvolila tři žánry pro případnou kompenzaci. Ta se však nedostavila. Ani jeden z filmů jsem jednoduše nedokázala dokoukat, a že jsem se snažila. Třikrát jsem jim dala šanci, až jsem si nakonec řekla, že můj čas je příliš drahý na sledování pí----ovin. Prvním z nich byl Trans, u kterého jsem zkrátka neudržela pozornost. Začal mě nudit dřív než se zřejmě vyvrcholil. Druhým byl Italský klíč, který je sice pěkně barvitý, ale pokud v tom nehrajou dobří herci, nestojí to za nic už po prvních 10 minutách. Třetím filmem byl R.I.P.D. Film zpracovaný na způsob MIB a mrmlající Jeff Bridges. Nemůžu si pomoct, ale když vidím filmy s "tuhouši", říkám si: Zlatej Beetlejuice!(9.9.2013)

• E lan

Neskutečně amatérské dílo, vše počínaje scénářem, který je neskutečně hloupý a nudný. Pokračují herecké výkony, které si nezadají s horšími erotickými filmy. Světlým momentem je pak herecký výkon kozičky těsně před koncem filmu, ta vypadala důvěryhodně. Na druhou stranu jsem se v několika scénách náramně bavil hloupostí děje a hlavních hrdinů. V kombinaci s vínem pak film opravdu zpříjemní společenský večer, je zde hodně prostoru pro vtipné komentáře:-)(16.12.2013)

TALIANSKY KĽÚČ je kúzelný, prekrásny a pokojný film, ktorý v záplave akčných thrillerov, hororov a bezduchých romantických komédii poteší svojou jemnosťou, nádhernou scenériou, dokonalým vizuálom a neokukanými hereckými tvárami. Chválim režisérku Rosa Caro, pretože debut sa jej skutočne vydaril. Čo na tom, že scenár a dej neprináša nič nové, keď vám po filme ostane taký krásny, veselý pocit? 75%.(25.7.2013)

• - Natáčení probíhalo na italském venkově, v anglickém Londýně a část příběhu z minulosti je točena v Indii. (Terva)