poster

Raport o Velké válce (TV seriál)

 • anglický

  Report on the Great War

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2014, 8 h (Minutáž: 40 min)

Hrají:

David Vávra
(další profese)
 • Neklan006
  **

  /1. díl/: Nový cyklus ČT začal dost nešťastně. Velmi zajímavé deníky českých vojáků v R-U armádě zničilo naivní filmové provedení. A toho legračního zpívajícího pianistu napříště určitě vynechat. jedna hvězda * /3. díl/: no vida, a jde to i bez rádoby humorného klavíristy. a vůbec už to bylo nesrovnatelně lepší. zdá se, že vyměnili i režiséra, zde uveden Petr Kotek. pět hvězd ***** Škoda že nejdou z webu spustit starší díly, vysvětlení na stránkách ČT "Licence pro internetové vysílání již skončila" moc nechápu, když to produkuje sama Česká televize. To si sami sobě dávají tak krátkou licenci? /další díly/: JEŽKOVY VOČI, UŽ JE TAM ZAS TEN TRAPNEJ PIANISTA(30.6.2013)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Velká válka očima čechoslováků bojujících na všech frontách (už tady vidím plus, protože čím víc bude dokumentů zdůrazňujících účast čechoslováků v C.K. armádě, tím lépe). A fakt, že by se dalo docela dost věcí zlepšit (toho balastu a vaty je místy trochu moc) zas tak moc nebolí.(30.11.2014)

 • borsalino
  *

  Hodnocení po prvním dílu: 1 hvězdička Sleduji dokument o s malým zpožděním, takže budu hodnotit po dílech. První díl obsahuje 40 minut téměř úplně ničeho, jediné co stojí zazmínku, jsou deníky vojáků. Ostatní je balast. Uvidíme, co přinesou další díly.(19.10.2014)

 • klúčik
  ****

  Výborný dokument o živote našich starých rodičoch. Môj dedko z otcovej strany bojoval počas 1 sv. vojny v Taliansku. Pamätám sa , ako o tom rozprával, nie často , ale pre mňa to bol vždy zážitok, ako to prežíval. Vtedy som to nechápal, ale dnes viem o čom hovoril. Tento seriál nám to približuje. Hodnotím 80%.(8.12.2014)

 • JerryPilsen
  *****

  Hodně netradičně pojatý cyklus dokumentů.Vše sledováno očima českých vojáků,jejichž deníky čtou potomci a příbuzní.Lidský pohled na všechno běsnění,zaplňující mezeru v povědomí o první světové válce-(29.11.2014)