poster

Commissario di ferro, Il

Krimi / Drama

Itálie, 1978, 79 min

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • Karlos80
  ****

  Dvanácté Massiho poliziesco a opětovná spolupráce s Mauriziem Merlim (4. z 6). Po slabším spíše komediálním kousku "Poliziotto senza paura" je toto jednoznačně 100% zlepšení a opět film, který mě dostal. Film bych zařadil mezi "Highway Racer" a "Convoy Busters" podle mého mezi vůbec nejlepší kousky s jejich vzájemné spolupráce. Příběh není složitý, policista Merli bojuje opět proti nějaké té spodině. Film je vyloženě akční a nese v sobě typické žánrové prvky (nechybí různé násilí, přestřelky, pěstní souboje-jedna hezká efektní bitka ve skladišti nebo v místnosti u kulečníku, ani o automobilovou honičku-nebo spíše takové hře, na čas nejsme ošizeni). Navíc zde hraje skutečně velká squadra italských žánrových herců, krom Merliho, Mirani (děsivej ksicht, zde hlavní darebák-únosce, pěkná scéna psychologické hry na policejní stanici) dále Grofalo, Manni, Mioni, Bondini, Vendetti. Konec je podle mého trochu neuspokojující, ale jinak nemám moc výtek. Tento film by se měl fanouškům eurocrimi a režiséra Masiho určitě líbit. 3,5/5*.(24.11.2010)

 • Martin741
  *****

  Pre mna zatial jedno z najlepsch poliziotteschi, ak nie uplne najlepsie. Maurizio merli film taha, nechybaju perfektne dialogy, masakrozne dobre tempo. Plliziotteschi by nebolo polizioteschi, keby neboli rvacky, vybuchy, autonahanacky ... proste masaker, som sa nenudil ani chvilu, hlavne ked si uvedomim, ze po reziserskej stranke je to takmer genialne natocene, masakrozne dobre tempo nemoze chybat. Ettore Manni ako hlavny zaporak - a dost som sa ho bal, musim pozriet kto to bol. Dejova Linia sa navyse odohrava v Italii, Massi sa dost vyhybal svetoznamej talianskej amerikanofilii. 94 %(1.5.2018)

 • vitekpe
  ****

  Merli je proste bozan, a v techto zanrovkach je zkratka nejlepsi. Aneb, najde jako inspektor unosce sveho maleho syna vcas...? :)(27.4.2015)