Kdo přežije: Krev není voda (TV pořad)

Survivor: Blood vs. Water

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní

USA, 2013, 60 min

Nový téma pro Survivora přišlo a to bejvalí hráči vs. jejich blízcí. A kort postavit je proti sobě, skvělej tah + Redemption...Můžu říct hned z kraje, že Vytas a k němu Aras byli největší favoriti pro mě a zklamalo mě, že odpadli docela brzo, ale skvělej tah. Monica celou dobu jenom kecá a přitom hovno z toho, nesympatická a ikdyž občas sexy. Gervase se vezl evidentně. Hayden, Caleb to taky neměli rozjetý nejhůř, ale jejich krok jim nevyšel. Colton je sračka, vzhledem k tomu, co se od něj dalo očekávat po jeho první řadě...zbytek castu stál za prd. Že má Tyson největší šanci na výhru, kdo by to asi byl řek, měli ho vyhodit co nejdřív to šlo, ale holt oni neviděj to co my, tudíž si každej myslí svý. Ale prostě zahrál skvělou hru po všech směrem a z tý trojky si to rozhodně zasloužil ...(24.12.2013)

Spoilery. Asi málokdo čekal, že série postavená na citovém vydírání, strčí do kapsy nejen Caramoan, ale i mnoho starších sérií. Jeffova úchylka v podobě sledování ubulených loučení a odchodů získala s novým formátem ještě nesnesitelnější podobu, naštěstí byla jedním z mála mínusů a hlavně se na ni dalo připravit. Větším zklamáním je nepochopitelné vyřazení úvodní znělky, která k pořadu patří více než současný Probst. Samotný průběh mě však nenechal klidným, RI neurazil, i když vidět ho už také nemusím, kmenovky byly neskutečně bláznivé a hlavně po čase zase vyhrál můj favorit, který si zároveň trošku očistil jméno po trapasu v HvsV, kde navíc zkazil hru Boston Robovi. Tyson konečně kromě hlášek přidal do hry i strategii a byl jasně nejlepším hráčem série. Jistě nejsem sám, kdo očekává návrat Ciery, Vytase a Haydena, ti všichni totiž okořenili BvsW více než většina navrátilců. Favorit: Tyson, Oblíbenci: Ciera, Vytas, Hayden.(29.12.2013)

Blood vs Water nám do Survivora přinesl pár nových věcí, možnost výměny svých blízkých na Ostrovu vykoupení a vůbec se to docela zamotávalo, což bylo v pořádku. Podle mě se, ale hra naplno rozjela až v momentě sloučení kmenů. Páry byly nemilosrdně vymýceny a vlastně dobře jim tak, hráli docela špatně! Kdežto Tyson jel svoji perfektní hru, imunity našel, dal se dohromady s Gervesem a Monikou a dostal se úplný konec a zaslouženě vyhrál, nicméně že bych ho měl nějak extra rád, to se říci zkrátka nedá. Jeho spolu-kumpán Gervese se do finále jen provezl a Monika, kterou jsem měl opravdu rád z One Worldu, se ukázala sice jako silná soupeřka, ale emočně absolutně nezvadatelná, neřízená, stále opakovala jak je nad věcí, ale přitom byla spíše pod ní, jak je utiskována svým manželem a že si potřebuje něco dokázat, prostě emoční troska! Musím, ještě zmínit Lauru M, kterou od začátku všichni "hejtovali" a poslali na Ostrov, upřímně nechápu proč jí všichni tak nesnášeli. Ona ale ukázala, že má bojovného ducha a kralovala Ostrovu vykoupení, kromě poslední soutěže, kdyby se dostala do finále, tak bych to přál jí. Byla výborná soutěžící, zrazená svojí "sviňo" dcerou Cierou. Laura M byla jediná kdo mohl Tysonovi konkurovat...(22.6.2015)

• Frajer42

Budou spoilery, takže kdo to nechce číst ať si zacpe uši. Poprvé přišel pořad se zcela novým konceptem, který stál bohužel celkem za hovno.Vítěz mě příliš nepotěšil. Nějak jsem tomu slizkému 30 kilovému vikingovi nikdy nepřišel na chuť. Zklamalo mě okamžité vypadnutí Ruperta, bo to je slušný psychopat, který to mohl určitě více rozjet. Nejvíce mi vadily hrozně nudné a bezvýznamné kmenové rady. Divák se dočkal jediného překvápka, a to je zatraceně málo. Dále se mi nelíbilo, že prakticky ihned po radě se každý omlouval a byl s každým opět kamarád. Mám rád, když v táboře panuje napětí. Docela sympatický mi byl pouze ten doktorský ideální páreček, který to měl od ostatních spočítané velmi brzy. Celkově se tedy jedná o sérii, která je spíše o hovně. Obsahuje hrozně málo hajzlů a podrazáků a divák může sledovat pouze jednu pohodovou vikingskou plavbu, a to po pár dílech začne nudit.(24.1.2015)

Spoilery Konceptem zajímavá řada, která staví proti sobě navrátivší oblíbence a jejich milované, a zároveň konečně opodstatňuje existenci Redemption Islandu. Cast se mi zamlouvá přinejmenším z poloviny, charaktery jsou barvité a strategie zajímavá, final 3 hodně zasloužilá, byť nudně předvídatelná. Co mi ovšem vadí velice, je manipulace divákem prostřednictvím retardovaného střihu, kdy nám vnucují věci, které se neděly, a naopak nás neinformují o poměrně důležitých věcech, které se udály, nebo aspoň hrozilo, že se odehrají (viz blindside Laury B. z pohledu Tiny a Vytase, případně blindside Tysona z pohledu Ciery týden předtím, než se o něj pokusili Caleb s Haydenem). Dojem z jinak vydařené řady to sráží zatraceně dolů. Vítěz: 4* - nikdy jsem nebyl jeho fanda, v Tocantins jsem s potěšením sledoval jeho pád a sebevyřazení z HvV je pro mě dodneška nejhloupější tah historie soutěže vůbec, ale BvV si zásadně povodil a naprosto zaslouženě vyhrál. Oblíbenci: Caleb Bankston (R.I.P.), Gervase Peterson, Ciera Eastin, Vytas Baskauskas(16.12.2013)

• - Tato série je spojena se dvěma smutnými událostmi. Soutěžící Caleb Bankston tragicky zahynul nedlouho po odvysílání. Zemřel na následky úrazu při střetu s vlakem. Soutěžící Tině Wesson zahynul dospělý syn při dopravní nehodě, a to dokonce dva týdny před finálovým natáčením v L.A. Přesto se Tina i její dcera Katie posledního natáčení zúčastnily, včetně následného Reunionu. (DonQ)

• - Spoiler: Hayden Moss je bývalý vítěz Big Brother (od r. 2000) a první soutěžící z této show v Survivoru. (Zix.)

• - V této sérii byla poprvé spálena nápověda ke skryté imunitě dříve, než byla rozbalena a přečtena, a to hned několikrát. (Chuppa)