Kdo přežije: Krev není voda

• USA Survivor: Blood vs. Water
všechny plakáty
Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2013, 60 min

Na Filipínách budou tentokrát soutěžit trosečníci proti rodiným příslušníkům. Soutěžící si musí poradit nejen s jídlem, pítím, ale především s drsnými podmínkami přírody celých třicet devět dní. Tato série byla natáčena na na filipínském ostrové Palaui v provincii Cagayan. Komu se podaří přechytračit a přelstít ostatní, přežít a získat titul poslední přeživší a vyhrát tak i jeden milion dolarů? (reich)

Rosaviva

Obsahuje spoilery:Už prvně, když jsem zjistila cast, tak mě tak něják napadlo, že tohle by mohla být Tysonova série, a ukázalo se, že jsem měla pravdu. Jak jsem ho v jeho úplně první sérii moc nemusela, tak si mě za ty roky získal, takže jsem mu tu výhru i přála, z finálové trojice rozhodně nejvíc, hlavně jsem se děsila, aby porotě nepřeskočilo a nedala to otravné Monice. Někdo by jí měl spočítat, kolikrát za sezónu řekla "This is about Monica." Každopádně mě tahle série příjemně překvapila. Trošku mě naštvalo, že pár mých favoritů vypadlo již před sloučením, ale kmenovky skoro v každém díle stály za to. Ehm, ehm, Rustle feathers :D Na rozdíl od většiny přítomných si myslím, že Redemption Island není špatný nápad, takže jsem byla poměrně ráda, za jeho navrácení. No, když to vezmu kolem a kolem, moje nejoblíbenější série to není, ale stála za to. 4* a Ciera se pro mě stala největším překvapením série, po prvních třech dílech jsem si o ní myslela, že je naprosto odepsaná a hele kam to dotáhla. ()

Tom Riddle

Spoilery Konceptem zajímavá řada, která staví proti sobě navrátivší oblíbence a jejich milované, a zároveň konečně opodstatňuje existenci Redemption Islandu. Cast se mi zamlouvá přinejmenším z poloviny, charaktery jsou barvité a strategie zajímavá, final 3 hodně zasloužilá, byť nudně předvídatelná. Co mi ovšem vadí velice, je manipulace divákem prostřednictvím retardovaného střihu, kdy nám vnucují věci, které se neděly, a naopak nás neinformují o poměrně důležitých věcech, které se udály, nebo aspoň hrozilo, že se odehrají (viz blindside Laury B. z pohledu Tiny a Vytase, případně blindside Tysona z pohledu Ciery týden předtím, než se o něj pokusili Caleb s Haydenem). Dojem z jinak vydařené řady to sráží zatraceně dolů. Vítěz: 4* - nikdy jsem nebyl jeho fanda, v Tocantins jsem s potěšením sledoval jeho pád a sebevyřazení z HvV je pro mě dodneška nejhloupější tah historie soutěže vůbec, ale BvV si zásadně povodil a naprosto zaslouženě vyhrál. Oblíbenci: Caleb Bankston (R.I.P.), Gervase Peterson, Ciera Eastin, Vytas Baskauskas ()

juta

Strašně zvláštní série. Je to série, kterou jsem sledoval strašně dlouho. Jiné série jsem dokázal shlédnout během týdne, ale tady to bylo přes měsíc. Bylo to asi i tím, že Blood vs. Water mi nepřišlo jako něco světoborného, z některých účastníků jsem šílel a jak už to tak bývá, tak ti neoblíbení zůstávají až do konce hry a oblíbení postupně odpadávají. Neměl jsem to nutkání pustit si ihned další díl, proto se mi to tak protáhlo. Nebyl to ten pravý Survivor. V minulé sezóně to byla Dawn, nyní to byla Monica Člověk, který mohl zlepšit hru NĚKOLIKRÁT k lepšímu, ale to se samozřejmě nestalo. Oblíbení hráči: Aras, Vytas, Hayden. Neoblíbení hráči: Colton, Monica. Jedna z těch slabších sérií. ()

Djoker

Spoilery. Asi málokdo čekal, že série postavená na citovém vydírání, strčí do kapsy nejen Caramoan, ale i mnoho starších sérií. Jeffova úchylka v podobě sledování ubulených loučení a odchodů získala s novým formátem ještě nesnesitelnější podobu, naštěstí byla jedním z mála mínusů a hlavně se na ni dalo připravit. Větším zklamáním je nepochopitelné vyřazení úvodní znělky, která k pořadu patří více než současný Probst. Samotný průběh mě však nenechal klidným, RI neurazil, i když vidět ho už také nemusím, kmenovky byly neskutečně bláznivé a hlavně po čase zase vyhrál můj favorit, který si zároveň trošku očistil jméno po trapasu v HvsV, kde navíc zkazil hru Boston Robovi. Tyson konečně kromě hlášek přidal do hry i strategii a byl jasně nejlepším hráčem série. Jistě nejsem sám, kdo očekává návrat Ciery, Vytase a Haydena, ti všichni totiž okořenili BvsW více než většina navrátilců. Favorit: Tyson, Oblíbenci: Ciera, Vytas, Hayden. ()

Dan9K

Série, u kterých je daleko zábavnější část do sloučení, to mají v hodnocení těžké, přecijenom to však na slabé čtyři vystačí. Vyhrál ten nejlepší, což se cení. Je tu celá řada silných charakterů, kterým se dá fandit či je nesnášet (namátkou Tyson, Hayden, Ciera, Vytas, Brad), stejně jako řada otravných hráčů (Monica, Laura B, velké zklamání Colton). Slabinou řady jsou velmi laciné soutěže, které sice z velké části spoléhají na vnitřní vůli hráčů, což mám rád, ale jsou většinou velmi levné, opakující se a většinou zvýhodňují ty slabší, což se hodně projevilo v Redemption Islandu, který opět dokázal svou nadbytečnost. Další slabinou je velmi lživý střih, mám pocit, že se to v Survivoru neustále stupňuje. Čím dál tím víc mám pocit, že sleduji habaďůru místo reality show. Celkově to však nebylo špatné (a rozhodně lepší, než většina z nás po zveřejnění castu čekala) a tahle řada se hrdě zařazuje mezi čistý Survivor průměr. ()

• V této sérii byla poprvé spálena nápověda ke skryté imunitě dříve, než byla rozbalena a přečtena, a to hned několikrát. (Chuppa)