Quelli della calibro 38

Colt 38 Special Squad

Drama / Akční / Krimi / Thriller

Itálie, 1976, 110 min

Průměrné poliziotteschi. Je to efektní pro oko, má to smrtící tempo, pořád se tam něco děje, akce střídá akci, ale všechno je to takové mělké a povrchní. Při výcviku členů komanda jsem navíc zažíval slušné deja-vu, kdy něco podobného jsem již viděl v dalších dvou polizioteschi snímcích. Režie není příliš vynalézavá a některé scény hraničí s až nechtěnou naivitou. Vedení herců občas bída s nouzí, včetně Marcela Bozzuffiho, který měl sice charisma, ale herec to nebyl bůhvíjaký. Je to takový spotřební produkt, film natočený na zakázku, v módním trendu italské kinematografie 70.let.(29.4.2016)

Opět jeden z vrcholů poliziotteschi žánru, silně znepokojivé téma, aktuální dodnes, parádní rychlé akční tempo, při kterém se opravdu téměř nebudete nudit, surové scény krveprolití, efektivní auto-moto honičky, skvělý 70' funky/psychedelic zvukový doprovod (Stelvio Cipriani) a hlavně velmi efektivní kamera. V hlavní roli hvězda Marcel Bozzuffi jako nebojácný ale velmi rozhořčený policejní kapitán Vanni, který po zavraždění své manželky, bojuje proti rostoucí kriminalitě a organizovanému zločinu, s novými inovačními postupy, zde mu je na pomoci jím speciálně vycvičené komando ze čtyř nejlepších střelců s colty 38, po většinu času na motorkách..Na druhé straně opět velmi přesvědčivý Ivan Rassimov jako darebák Black Angel, se svým gangem, jehož specialitou jsou především teroristické akce s mučivě hrůzostrašnými, na dálku řízenými dynamitovými výbuchy na veřejných místech. Film obsahuje některé opravdu památné scény, krom střelby, akčních pronásledovacích honiček (ta za jízdy na vlaku byla vynikající), výbuchů aut, je zde jedna, kdy v parku, odpálen z auta na dálku, vyletí do vzduchu jeden ze zrádců, který neví že drží balíček s výbušninou. Škoda že šlo o poslední Dallamanův film (jehož specifikací bylo především giallo), za nedlouho se tento režisér stal obětí autonehody..(22.2.2010)

Zručne natočené poliziotteschi, aké boli v 70-tych rokoch v Taliansku populárne. V tomto prípade skočíme do deja rovnými nohami, do desiatich minút je načrtnutá schéma, karty sú rozdané a akcia sa može začať. A ako čerešnička na torte nám zneje perfektná Ciprianiho hudba. Nemyslím si však, že sa jedná o vrcholné dielo subžánru, predsa len si to žiadalo viac prepracovať charaktery niektorých postáv.(22.11.2013)

Jejich revírem je Turín, jejich tempo je vražedné, jejich protivníci jsou lupiči, vrazi a psychopati. Muži ze Speciálního týmu 38 pracují ve dne v noci, jejich úkolem je nakopat prdel všem zkurvysynům. Brutální a nekompromisní polizzioteschi, kde jedna akce téměř plynule navazuje na druhou a vše doprovází výborná Ciprianiho hudba.(4.7.2018)

Nesdílím nadšení z filmu, téma je sice stále aktuální, honičky jsou řádně “cool” a stále se něco děje, proti hereckým výkonům, kameře, hudbě atd také nemůžu nic zásadního namítnout, ale jako celek mne to ve finále prostě příliš neoslovilo. Ani jeden z filmů, který jsem od Massima Dallamana viděl, nemohu zařadit mezi klenoty ve svém žánru, vždy mi vychází "jen" poctivě odvedená práce, bohužel bez nějaké té třešničky na dortu.(11.4.2010)

Posledni rezisersky pocin Dallamana, a veruze sa fajne rozlucil.. jedno z najlepsich poliziotteschi, ake som vobec videl. Fakt nasilne, drsne, brutalne sceny, prestrelky, autonahanacky. vacsinou som zvyknuty, ze v poliziotteschi hra Merli alebo aspon Merola. Tu nie je ani jeden z nich. No i tak sa tento raritny film oplati mat a vidiet. Nerad suhlasim s karlosom80, no tentokrat to aj ja vidim na maximalne hodnotenie . 95 %(15.9.2018)

Specialni policejni komado s osmatricitkama a na motorkach. :-) Vsemu veli Marcel Bozzuffi. Je to pomerne akcni a neni tam kupodivu zadna naha zena. :-) Jen Carole André jako spojka, ktera stejne neprezije. Rassimov opet za perfektniho padoucha. Jizda Fiatem 127 po jedoucim vlaku je vec, kterou jsem dosud nikdy nevidel. :-) V ramci zanru poliziotteschi vynikajici filmek.(9.4.2014)

Tak tohle je italský akční multiorgastický snímek(tedy pro mě). V hlavní roli prostovlasý Marcel Bozzuffi (zabiják z Francouzské spojky) jako drsný ale lidský polda Vanni,kterému na uvod zprovodí ze světa manželku banda grázlů a on dá poté dohromady tým elitních střelců a společnými silami čistí metropoli od zločinců.Brutální podívaná 70tých let ve které akce je doopravdy AKCE.(12.8.2014)

Moje jedenácté setkání s žánrem poliziotteschi. Předem bych chtěl poděkovat jednomu zdejšímu uživateli za to, že k tomuto filmu udělal české titulky, a mohl jsem si tuhle jízdu užít v plné kráse. Film od první minuty nabírá grády. Hlavní hrdina inspektor Vanni zabije v úvodní přestřelce bratra onoho největšího zločince Marseillaiseho. Ten se mu však pomstí, a zabije jeho manželku. Inspektor Vanni poté sestaví speciální jednotku, a už to začíná. Film moc neslevuje ze svého tempa. Má slušné napětí, člověk neví, co se bude dít dál. Prostě film obsahuje všechno, co má správné poliziotteschi obsahovat. A různé přepadávání bank či obchodů vystřídaly mrazivé teroristické útoky. Konkrétně na nádraží, a na tržišti. (Dejte si pozor na kožené kufříky !!!) Ty dlouhé záběry na nevinné mrtvé občany, včetně dětí, mě úplně fascinovaly, stejně tak, jako auto jedoucí na vlaku. Šéf Marseillaise a jeho gang terorizuje celý Turín. Ivan Rassimov toho Marseillaiseho zahrál výborně. V tom jeho kabátě a klobouku vypadal skvěle. Ještě bych chtěl vyzdvihnout výbornou hudbu. A navíc, film se mi zdá hodně nadčasový. 5 hvězd je samozřejmostí.(23.7.2018)