Díky jistému kouzelnickému triku mohou naši hrdinové odcestovat do zvláštního univerza, aby získali zpět korunu uloupenou z Křišťálového vrchu. Po cestě s překvapením zjišťují, že nabyli lidskou podobu. (oficiální text distributora)

Jeoffrey

Kdybych měl shrnout svoje dojmy z prvního filmu, tak bych asi víceméně jen opakoval to co píše uživatel kamisu. Prostě nevěřil bych tomu, že někdy napíšu to co se právě chystám napsat, ale ve světě MLP "jsou poníci prostě mnohem roztomilejší než náctileté holky" a tak to kouzlo roztomilosti je prostě z velké části pryč a ani docela povedený příběh, zajímavé charaktery a nakažlivá hudební stránka to u mě na těch 5* prostě nedotlačí, takže jenom 8/10. ()

korbitch22 odpad!

No to si snad děláte prdel?!?68%???Kdo to tady hodnotí?To tady má profil přes 180 dětí ve věku 5-6 let nebo co?Včera večer jsme na to kvůli malý koukali, páč furt mele o maj litl pony, tak jsem jí chtěl udělat radost.Tvl příšerná vymejvárna mozků, hnusná a laciná animace, stupidní dialogy a naprosto odporný písničky.Nedalo se to skoro vydržet.Jeden z nejdebilnějších výtvorů, co jsem kdy kvůli děcku musel vytrpět.Radši bych se koukal na 300 dílů Pokémonů po sobě, než jednou jedinkrát vydržet hodinu něčeho tak iritujícího a ubohého.68%????Kurva co se to děje?0%. ()

Hanyou

Rozhodně to nezaostává za klasickými epizodami MLP. Písničky byly chytlavé, většina děr v zápletce, kterých jsem se bála tam nakonec nebyla a záporák se povedl. Škoda jen, že tam nebylo víc známých charakterů, například Discord, to by byla větší sranda. ()

honajz2

V tuhle chvíli nevím, kolik tomu dát. Seriál mám hodně rád (ten z roku 2010) a líbil se mi i film (2017), ale Equestria Girls jsem se vždycky vyhýbal už jen kvůli tomu vzhledu lidí. To vypadalo na průser už od pohledu a i když jsem to kdysi v českém dabingu (což byl hodně blbý nápad) rozkoukal, moc dlouho jsem to nevydržel. Ony ty písničky v českém dabingu jsou peklo, asi většina Bronies mi dá za pravdu. Každopádně teď už jsem to dal celé a hezky v originále s českými titulky. A jak se ty písničky najednou daly poslouchat! Dokonce kromě jedné mě ani neiritovaly, jsou takové příjemně chytlavé, jak by měly být. Ale teď už k ději. Když jsou poníci ještě poníci, je to super a je to přesně takové, jako seriál - humorem, náladou, chováním postav... Jo, tahle část je fajn. Jen škoda, že trvá ani ne 10 minut. Pak se Twilight (btw líbí se mi, jak je obsah úplně mimo a totálně mystifikuje) dostane do "lidského" světa (říkejme tomu radši alternativní, s lidmi to moc společného nemá) a už to pomalu začíná jít do háje. Jediné, co "přežilo" z kouzla seriálu byl humor. Ten je tady fakt povedený, celé to dost zachraňoval a nejvíc mě dostala Spikova hláška na konci "Vážně? Po tom všem, co se teď stalo, tě překvapí mluvící pes?" a nebo mě ještě pobavilo, jak "lidská" Pinkie uhádla úplně dokonale, odkud Twilight je :D. Z příběhu se ale stal random středoškolský seriál z Disney Channel, jen si studenty představte jako anorektické animované postavičky, z nichž každá má jinou barvu kůže (já to chápu, ti poníci to tak v seriálu mají, ale v té lidské podobě je to prostě divné... vždyť jim mohli nechat jen účes a cutie mark někde na oblečení a bylo by to rozpoznatelné i pro malá děcka). A do příběhu se tak nabalují chujoviny jako maturitní ples, naprosto zbytečná a otravná romantická linka, Sunset šikanující studenty, nerealisticky vlídná ředitelka a studenti... Jo, fakt je to jak, co já vím, Muzikál ze střední. A nemůžu si pomoct, ale všechno to přebilo a částečně by se dalo říct i zabilo kouzlo seriálu. Nemít to ten povedený humor, nemít to ty chytlavé písničky a neukázat se tam snad skoro všichni poníci v "lidské" podobě, tak to dopadne hodně špatně. Takhle to dost věcí zachránilo, protože ani finále mě zrovna nenadchlo. Pár zajímavých prvků v něm bylo (zombie, třeba) a ani jeden pořádně využitý. A jestli Sunset Shimmer nevěděla, jak si najít přátele a kvůli tomu se chovala tak jak se chovala... kruci, proč to tam není rozvedené víc? Vždyť by o tom mohla být samostatná linie příběhu - a o dost zajímavější, než všechny ostatní. Hned by to pak nemuselo v některých částech působit utahaně. Co teda ještě musím pochválit je to, že v rámci svého vytvořeného světa to dává celkem smysl (kromě toho, že si Spike může bez problémů chodit po chodbách školy a zvířátka Fllutershy ne a kromě toho, že tam není nějak naznačeno, proč ta pravá "lidská" Twilight nechodí do školy). Ale jinak jsem dostal to, co jsem očekával - bohužel. Teda takhle, není to vyloženě katastrofa, nějaké plusy tam jsou, ale jinak teda nic moc. Především tomu chybí kouzlo seriálu, kdy prostě poníci jsou poníci a nemusí se do toho cpát nějaké středoškolské romance. Chtěl jsem dát slabé 3*, ale upřímně netuším, za co bych tu slabou třetí hvězdičku měl dát. Možná bych ji dal, kdyby tam byla víc Rainbow Dash, tady mi ale přišla z celé mane 6 nejmíň využitá. Takže radši dám jen lepší 2*. A druhého dílu Equestria Girls se upřímně bojím snad ještě víc a jelikož mi fakt nesedí ta animace "lidské" verze poníků, asi se na něj ani nepodívám. Nebo jo, ale až zase za dva roky, kdy už se k tomu konečně odvážím. Radši zůstanu jen u seriálu a téhle divnoverzi se vyhnu obloukem. Lepší 2* () (méně) (více)

animaxis odpad!

Tohle se prostě nedalo.Jediný americký animák,který se mi za posledních deset let líbil a i z něj musí udělat sračku pro malé nány. ()

MsUtahraptor

Poníkovský průměr. Docela to vystihl komentář kamisu, jen to vytracení kouzla jsem já nijak nepostřehla. Písničky jsou z té více-disco části spektra, ale dobré a chytlavé a hlavně v závěru si divák užije spoustu duhy. :D Naznačená love story mi do příběhu nakonec sedla a i na "podivný" vzhled postav jsem si během té hodinky zvykla i když jsem ráda za návrat do ponysvěta (a pořád si myslím, že existuje spousta výstižnějších FanArtů s poníky v lidské podobě). Vážně? Po tomhle všem ti přijde mluvící pes zvláštní? P.S.: Miluju Rarity!!! :D ... A Pinkie!!! ()

kamisu

It needs to be about 20% cooler. Film volně navazuje na konec 3. série seriálu a koneckonců se nese i v podobném duchu, což je hlavní pozitivum celého filmu (spolu s úvodními titulky). Mé výhrady patří převážně vyobrazení světa lidí: Vychrtlé postavy s nohama až ke krku nedávají zrovna moc dobrý vzor malým divačkám. Twilight dostává svou první zamilovanou dějovou linku a občas narazíme i na všemožné výstřelky moderní technologie. A právě kvůli tomu se u mě bohužel trochu vytratilo to původní kouzlo, které seriál má. ()

Všelicos

Nebylo to tak hrozné, jak jsem se obávala, ale mělo to oproti seriálu tolik slabých míst, až mi to v průběhu začalo vadit. Nějvětším plusem filmu je asi Spike: svou roli plní bezvadně :) Souhlasím s Fun1k, to, jak je zanimovali, se mi vůbec nelíbí - jako by Hasbro animátoři neměli pořádně zmáknutý pohyb lidských nohou a rozčilovaly mě i ty sukně, co všechny dívky (neviděla jsem tam snad žádnou v kalhotech!) měly. Byly nepřirozeně statické... Alespoň písně (a velmi, velmi povedené intro) byly na úrovni seriálu. A mimochodem, začínám se Pinkie Pie po tomto filmu bát ještě více než normálně. Mám ošklivý pocit, že kdyby nebyla tak pošahaná, tak by byla nejnebezpečnějším villainem ze všech... ()

Milky.

Posun do lidského světa byl zezačátku trochu šok, ale po chvilce jsem si na to celkem zvykl a o to víc mě pobavila spousta detailů, které se ve scénáři objevily. Ikdyž si myslím, že lidské verze poníků mohly dopadnout lépe (viděl jsem už daleko trefnější fan-arty) tak chválím. Hudba a celkové ladění se posunulo více do disco spektra a vůbec ladění a narážky evokují high school muzikály a podobné cool snímky, kterými hollywood krmí dnešní puberťačky. A to nemluvím o smartfounech a dalších moderních věcech, které samozřejmě nesměly chybět. Scénář ničím nepřekvapí a drží se osvědčeného základu: zlá namyšlená královna plesů a střední školy, studenti poamericku rozdělení do skupin a kast a banda outsiderů v podání pseudoponíků. Ale když to vezmu kolem a kolem, dokonale to zapadalo do konceptu MLP a přes všechny změny tam bylo všechno, co je na ponících dobré. ()

Janko_Vlyrd

Myšlienka alternatívneho sveta výborná, soundtrack fenomenálny, príbeh a jeho podanie priemerné, no postačujúce. Momentom prenesenia do "iného" sveta som sa v sebe z chuti zasmial, že čo to autorov napadlo. Pár minút nato, som v tom bol ako doma a preto si myslím, že si treba počkať na epizodické podanie. A bude veľmi zaujímavé sledovať, čo všetko autori vyťažia z toho spomínaného "iného" sveta, osobne sa na to teším. Hodnotím dočasne. ()

Eduardo

Úvodná časť ešte v "skutočnom" svete je fajn a zmenená intro songa tiež pozitívne prekvapila, ale po príchode do ľudského sveta (ak sa to tak dá nazvať) to stráca čaro MLPčka rapídnym tempom. Na príšerne naanimovaných farebných anorektikov som si nevedel ani za ten svet zvyknúť, generickú love story si taktiež neodpustili a ten záver... ach ten záver. Už len koho napadlo, že niečo také sa hodí do "reálneho" sveta ľudí? Ale zas úplná katastrofa to nie je. Stále tu máme výbornú songu kúsok za polovicou stopáže, ktorá je minimálne tak chytľavá, ako tie najlepšie kúsky z originálneho MLP, random Pinkie Pie s jej predtuchami a hlavne Twilight prispôsobujúcu sa na dvojnohé stvorenia s podivnými výrastkami na kopytách ;) Ale ako celok veľmi slabé, nasilu vytvorené na ťahanie peňazí z nových hračiek od nenažraného Hasbro. 2,5/5 so zaokrúhlením smerom dole za (pravdepodobné) prenesenie love story do štvrtej série MLP... už len to nám tam chýbalo. ()

avril4234

Na seriál to nemá ani náhodou, i keď si zachoval kúzlo priateľstva. No čakala som niečo oveľa oveľa horšie. Film sám o sebe nebol tak zlý, pesničky, ako vždy chytľavé, miestami dojalo aj pobavilo. Polepšenie záporáka ma potešilo, ale mohlo sa v príbehu vyvíjať postupne, nie náhle, bolo by to zaujímavejšie a záživnejšie. A ten lovestory mi prišiel úplne zbytočný. Celkovo to však bolo dobré a vzhľad postáv ma postupne úplne očaril, rovnako ako vzhľad poníkov. Čím častejšie sa na Equestria Girls dívam, tým viac ma to chytá. Z pôvodných 3 mení na 4* aj napriek niektorým nedostatkom. ()

Gediman

Ale jo, docela to šlo. Odkazy na "slavné" scénky z epizod seriálu pobavily a hlavní protivnice byla fajn. Občas zazněla výborná hláška. Hodnocení - tak 3 a půl. ()

RoseJo

Moc nevím, co si o tom mám myslet. Přišlo mi že Hasbro potřebovalo z lidí nějak vyždímat prachy a aby přišli s bombovou novinkou. Na začátku a pak na konci byli poníci, oddechla jsem si že nezůstali v té mutantské lidské podobě (Fluttershy ve žluté kůži, to má žloutenku?) a taky že to nemá zásah do seriálu. Smysl a děj příběhu se mi zdá okoukaný, že se předem dá očekávat, jak to může dopadnout a navíc tam chybělo takové to ''kouzlo poníků''. Songy jsou ale celkem povedené za to si zaslouží pochvalu a Spike v psí podobě se jim také povedl. Dávám 3* bohužel tohle ''dílo'' se jim moc nepovedlo :/ ()

Alergius

Bylo to vtipné a klasicky extrémně poťouchlé a roztomilé. Dlouho jsem se tomu vyhýbal, protože jsem se bál toho, že to fakt bude totální slátanina oproti seriálu, ale na to, že smíchali dva světy dohromady a ještě takhle odlišné, tak se s tím poprali dobře. Prostě "Hello everypo-... body" a užít si to. Jo a písničky jsou úžasné a chytlavé jako vždycky! ()

Uesbe

bolo to zlaté, ale málo vtipné.....mne sa inak ,,film ako extra dlhá epizóda" zdá vždy riziko pre tvorcov+ baby vyzerali ako reklama na anorexiu s megacefaliou....ale Spike bol krajší ako pes....tuším mám slabosť pre španielov. dalo sa to ()

RigorMortis

Celkom príjemný filmový zážitok. Jasné, akoby to z oka vypadlo Monster High a Hasbro zasa potrebovalo z niečoho vytrieskať peniaze, no celkový výsledok stál za to. Z plusov spomeniem veľa seriálových postáv (Derpy, yay!), paralely s klasickým FiM, brony jokes a chytľavé skladby. Z mínusov uponáhľaný dej, ktorý sa dal ešte viac rozpracovať, nápravu záporáčky v zlomku sekundy a jej nie veľmi vydarenú démonickú verziu. ()