Norské romantické drama o nenaplněné lásce z dětství. Scénaristicky dosti nevyvážené, ale lehce nad průměr to vytahuje alespoň sympaťák Jakob Oftebro. Z něho by mohla být za pár let evropská stár...no uvidíme:o)). Lepší 3 hvězdy.(17.12.2013)

• slunicko2

Norská červená knihovna. 1) Tak praví nádoba poznání, Wikipedie (česká verze): Victoria...lyrický román o osudové, nedosažitelné lásce, v němž Hamsun dovršil své stylové novátorství a ve kterém vystihl psychiku ženy i hluboké kouzlo a jemné odstíny lásky a žárlivosti. 2) Spoiler. Knihu jsem nečetl, nicméně ve filmu jsem nic z toho, o čem se píše ve Wiki, nenašel. Celý snímek mi připadá jako norská verze červené knihovny, ovšem s chmurným koncem plným mrtvol, jak to Skandinávci mají v oblibě, aby pak mohli spokojeně jít na kutě. 3) Naštěstí pro mě tu je 27letý Nor Jakob Oftebro (mlynářův syn Johannes) a 23letý Švéd Bill Skarsgard (snoubenec důstojník Otto).(22.4.2015)