poster

Heli (festivalový název)

 • Heli

 • německý

  Heli

 • Mexiko

  Heli

 • slovenský

  Heli

  (festivalový název)
 • anglický

  Heli

Drama

Mexiko / Francie / Německo / Nizozemsko, 2013, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • flu
  ****

  Drogová válka očima obyčejných lidí, tedy těch, kteří se na ní nijak nepodílí, ale přesto (anebo právě proto) jsou čím dál častěji jejími obětmi. Escalanteho pohled na (post)calderonovské Mexiko je přitom oproštěný od veškerého patosu a důsledně se vyhýbá tomu, aby dané téma jakkoliv bulvarizoval. Výsledkem je pak poněkud odtažitý film, který však onu každodenní spirálu chudoby, korupce a násilí zachycuje se zdrcující upřímností.(15.7.2015)

 • Davson
  ***

  Pro mě naprosto průměrný festivalový film, jakých jsem už viděl spousty, nevybočující řady ničím, snad jen scénou mučení, během kterého došlo k menšímu exodu části obecenstva z kina. Působivost té scény však nespočívá v brutalitě, ale tím, jak je natočena - hrajeme si na mobilu, vaříme ve vedelejší místnosti večeři, kouříme tráva a jen tak mimochodem tu mlátíme a pálíme dva týpky. To se stává. Jinak na mě ale Escalanteho režie vůbec nezapůsobila, ničím nezaujala. K dosažení úrovně Reygadase nebo Eimbckeho má imho Escalante ještě daleko.(3.7.2013)

 • Aljak
  ***

  Mexičana proste dokážu vytvoriť úžasné filmy, ktoré pôsobia vo väčšine prípadov úplne uveriteľne a zároveň aj dosť autenticky - čo má na svedomí najmä tá vizualizácia bez servítky. Toto bol jeden z nich - námetovo, aj spracovaním na vysokej úrovni. Len škoda, že niektoré veci vo filme zostali opomenuté a vlastne sa napokon ani nedozvieme, čo sa s Estelou všetko dialo. To bola najväčšia slabina celého filmu. Vôbec mi neprekáža, keď si človek musí počas filmu mnohé súvislosti domýšľať, avšak ak už si mám domýšľať celú vetvu príbehu, tak to mi nepríde vôbec až tak skvelé. Z tohto dôvodu je to len za 3*, hoci treba uznať, že pohľad a skromnú rodinku, ktorá sa ocitne v centre stretov polície, narkomafie a neviem čoho ešte - tak to bolo naozaj výborné.(13.3.2014)

 • vyhnalek
  **

  Asi největší zklamání letošního festivalu. Ze začátku to vypadalo dobře, ale pak jsem zjistil, že režisér pouze volně kombinuje sled různých scén, které sami o sobě mají nápad, ale bohužel dohromady vlastně vytváří jakýsi sled klipů než kompletní film. Pokud byste někoho potřebovali umučit nudou, tak doporučuju tento film.(11.7.2013)

 • Pharlap
  **

  Přemýšlím co si z toho mám odnést. Kvituji syrovosti, kvituji rovněž režii, podávající film jako pár dní v životě chudých mexikánců. Téma drogových gangů rovněž aktuální. Ale to je asi tak všechno. Není to celé, není to kompletní, nedotažené. Prakticky vyvolávající nulové emoce. Škoda promrhaného nápadu.(1.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace