poster

Zámek v Itálii (festivalový název)

 • francouzský

  Un Château en Italie

 • anglický

  A Castle in Italy

Drama / Komedie

Francie, 2013, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sto7ra
  ***

  rozporuplný film s rozporuplnými dojmy. úchylný, nemocný bratr, ze kterého jde strach a přitom je občas politováníhodný. bývalý herecký kolega, dříve se silným osobním kouzlem, nyní propadající alkoholu a dluhům. "mladý a krásný" milenec, který se někdy chová jak malý děcko, jindy je rozumnější než jeho starší partnerka a další postavy, končící hlavní hrdinkou, která ví, co chce, ale nemá, jak toho dosáhnout, a tak se zoufale brodí životem. když si osudy postav proberete zpětně, tak je to celkem depresivní a pochmurný snímek, ale je v něm dost komických (rozuměj sebeironizujících) momentů. nedá se říct, že to byl super film, ani příšernej. prostě něco mezi díky herecké kvalitě a celkovému zpracování. ale po skončení zůstává jistá poachuť, která vám celkový dojem tak nějak zhorší...(26.11.2013)

 • Houdini

  Zlatá Palma - výběr(31.5.2013)

 • Šípek
  *****

  Miluju tyhle evropské filmy, malinko k smíchu, malinko k pláči. Nebojte, nemíním nic prozrazovat z děje, jen pro případ, že by to rád ještě někdo viděl a mohl si tak film pořádně vychutnat a užít. S ohledem na výborně vypointovaný závěr, jehož absence mi jindy bránila k udělení plného počtu, tady mám radost, že tu pátou hvězdičku mohu udělit. Taky bych rád poukázal na vynikající herecké výkony hlavních postav. O Garrelovi nemá cenu mluvit, ten je perfektní, jako vždy.(24.11.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace