Kull dobyvatel

Kull dobyvateľ

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1997, 95 min

• Faidra

Kam to ten svět spěje, když už ani pořádné béčko nikdo neumí natočit? Člověk se těší na zábavnou oddechovku, u které si řádně odpočine, a neodpočine si ani trochu. To vrtění hlavou po nějaké době unaví.(1.8.2007)

• HareS

Filmy takéhoto typu nepozerávam každý deň (a určite ani nezačnem). Je to podobný skoroodpad ako nepodarený seriál Herkules (tiež so Sorbom).(27.10.2008)

Přes všechnu svou špatnost a vytýkané nedostatky mě Kull Dobyvatel pobavil. Conanovi sice nesahá ani po kotníky, ale soundtrack se mi opravdu líbí. Touto sekyrou já vládnu!(19.5.2006)

Príjemná fantasy rozprávočka s ´´herculesovským´´ Kevinom Sorbom, ktorá rozhodne neurazí, ak ovšem fantasy žáner nežeriete až príliš.(7.1.2011)

Kull měl být filmem, který vynese stoupající hvězdu Kevina Sorba z televizních obrazovek na filmové plátno. Místo toho ho chudáka pohřbil rovnou na videokazety. Ale ono, co by taky jako chtěl, když dobrovolně vleze do něčeho takového? Celý film nemá s úžasnou starověkou atmosférou typu Barbara Conana nic společného a všechno to připomíná spíš další Herculovský celovečerák. Unylá režie, nic moc kostýmy, stupidní dialogy, nepatřičné vtípky a samozřejmě "Tohle není Jim Beam!!!" Kevin Sorbo, který se svým modelovským ksichtíkem na role drsných akčních hrdinů jednoduše nemá a kdyby se hned po Herkulovi vrhnul na romantické komedie, mohl z něj být klidně nový Hugh Grant. Takhle mu nezbývá nic jiného, než sbírat "ohryzky" po The Rockovi.(9.7.2007)

• - Scenár, z ktorého film vychádza, bol pôvodne napísaný ako pokračovanie ságy o Conanovi a niesol názov "Conan dobyvateľ". Arnold Schwarzenegger však neprejavil záujem o natáčanie ďalšieho Conana, a tak ho scenáristi mohli premenovať na Kull dobyvateľ a prispôsobiť Kevinovi Sorbovi. (m.a.t.o.)

• - Počas nácviku bojových scén sa Kevin Sorbo porezal. Na jeho žiadosť boli skutočné meče nahradené replikami. (m.a.t.o.)

• - Film sa natáčal hlavne na Slovensku: na hrade Devín boli pre film postavené kulisy, vodné scény sa natáčali na rieke Dunaj a interierové scény zasa v štúdiách na Kolibe. (BathoryMan)