Kull dobyvatel

Kull dobyvateľ

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1997, 95 min

• Hejtmy

Kull dobyvatel u mě více než dvě hvězdičky rozhodně nedobyje. Nejhorší na něm byly akční scény, a to je u akčního filmu docela průšvih. A ta metalová muzika co u každé větší bitky hrála, to bylo příšerné. Příběh taky nic moc, žádná ucelená linie, jen se na sebe vršily jednotlivé scény. Naopak jsem si díky Sorbovi nostalgicky zavzpomínal na Herkula a docela se mi líbila i ta kočka z Lovců pokladů, co v Kullovi hrála královnu. Ale znova to už nikdy vidět nechci. 50%(21.12.2008)

• Expendable

Kevina Sorba mám celkem rád, hlavně jako malý jsem ho žral jako Hercula.Když se na to člověk podívá po letech zjistí, že je to totální hovadina natočená za minimum někde ve Východní Evropě, ale Kull není tak špatnej, při soubojích hraje rocková hudba a Sorbo je neobyčejně vtipný. Souhlasím s Divočákem, že by se Kevin spíš hdil do romantických komedií než do akčního filmu, nebo měl zůstat u focení hadrů.Korba to zas taková není, alůe jediný nedopoje což, vypovídá hodně o jeho charakteru jako takovém.Kull dobyvatel je nízkorozpočtové béčko, ze špatnou choreografií a přeřvanou hudbou, s efekty jako ze hry Wolfenstein.50%(24.11.2009)

Snímek to není špatný, ale trochu více oddechový. Připadá mi to jako napodobování Barbara Conana, bohužel Kevin Sorbo svojí figurou nemůže Arnoldovu Conanovi sahat příliš vysoko. Přesto tento snímek není příliš špatný a zasluhuje si průměrné hodnocení. Ještě bych možná doplnil, že určité scény jsou spíše komedie. Alespoň hudební stránka filmu je hodně povedená.(3.6.2010)

Kdyby to mělo aspoň jiné herecké obsazení.... Barbar Conan to není, ale Xena / Herkules taky úplně ne. I když to má blízko, ale je to aspoň výpravnější. Z metalového doprovodu fantasy filmu by asi měli mít radost třeba fanoušci kapely Manowar, která se do podobného žánru stylizuje. PS: ten čert na konci je fakt mizernej.(15.11.2009)

Kull měl být filmem, který vynese stoupající hvězdu Kevina Sorba z televizních obrazovek na filmové plátno. Místo toho ho chudáka pohřbil rovnou na videokazety. Ale ono, co by taky jako chtěl, když dobrovolně vleze do něčeho takového? Celý film nemá s úžasnou starověkou atmosférou typu Barbara Conana nic společného a všechno to připomíná spíš další Herculovský celovečerák. Unylá režie, nic moc kostýmy, stupidní dialogy, nepatřičné vtípky a samozřejmě "Tohle není Jim Beam!!!" Kevin Sorbo, který se svým modelovským ksichtíkem na role drsných akčních hrdinů jednoduše nemá a kdyby se hned po Herkulovi vrhnul na romantické komedie, mohl z něj být klidně nový Hugh Grant. Takhle mu nezbývá nic jiného, než sbírat "ohryzky" po The Rockovi.(9.7.2007)

• - Posledný kinofilm Pata Roacha. (m.a.t.o.)

• - Scenár, z ktorého film vychádza, bol pôvodne napísaný ako pokračovanie ságy o Conanovi a niesol názov "Conan dobyvateľ". Arnold Schwarzenegger však neprejavil záujem o natáčanie ďalšieho Conana, a tak ho scenáristi mohli premenovať na Kull dobyvateľ a prispôsobiť Kevinovi Sorbovi. (m.a.t.o.)

• - Počas nácviku bojových scén sa Kevin Sorbo porezal. Na jeho žiadosť boli skutočné meče nahradené replikami. (m.a.t.o.)