Kull dobyvatel

Kull the Conqueror

Kull dobyvateľ

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1997, 95 min

Herkules Kevin Sorbo si střihl další roli fantasy hrdiny, tentokrát se snaží napodobyt svalovce Arnolda Schwarzeneggera. Démon v ženském těle, hm, tak to je smrtící kombinace. Nicméně, žánr fantasy nám dává docela volnou ruku. Tak že, si můžeme v podstatě vymyslet cokoliv. Kull v boji získal trůn starověkého království a jako osvícený panovník se musí vypořádat se služebníky starých kultů. Mít velkou moc totiž znamená nejen zodpovědnost, ale také to přináší mocné nepřátele, kteří vás budou chtít dostat.(29.10.2008)

• Gilmour93

Se sekyrou z lepenky se ohánějící Kevin Absorbo zde musel vstřebat docela hodně kritiky a já bych se ho moc rád zastal, ale bylo by to jako při rychlosti 300 km/h stáhnout okýnko v kupé vlaku TGV, vytáhnout nazelenalý chrchel až z paty a plivnout ho před sebe ve směru jízdy - čili holá pitomost.. Byl jsem totiž otupělým svědkem televizní inscenace z bratislavského studia Koliba, v níž za doprovodu hudby jak z koncertu Halloweenů souloží odpadní Kal Dobyvatel přes bederní roušku s věštkyněmi z pivních tácků a demumifikovanými čarodějnicemi a sem tam do někoho píchne svůj vladařsko-barbarský mečík. Jak tak nad tím přemýšlím, ta jedna hvězda je pro mě za osobní statečnost, že jsem vydržel až do samého konce..(29.11.2010)

• Mrkvič

Asi nejhorší film se super soundtrackem. Joel Goldsmith se potatil a nabídl hodně neotřelý soundtrack k fantasy filmu. Metalové prvky v soubojích prostě nemají chybu. Jinak je to příšerná krávovina, ale scény s hudbou jsou díky ní snesitelné. Navíc Kevin Sorbo mi byl vždycky sympatický, takže jsem ten film přežil i podruhé.(28.11.2010)

• RajAthen

Velmi průměrný fantasy snímek, který z mého pohledu utápí předně rocková hudba, která hraje v pozadí každé potyčky. Co někomu přijde "stylové", je z mého pohledu spíše prvoplánové a opravdu dost to ruší. Jediný zvukový doprovod, který bych ocenil, je občasný chór, což možná jde označit za "hlavní motiv". Jinak nic nového tu nenajdeme, krom opravdu pitomého démona, jehož skon se snad nikam zlatým písmem nezapíše. Proč s démony bojovat, stačí je zulíbat...(26.10.2009)

Kdyby to mělo aspoň jiné herecké obsazení.... Barbar Conan to není, ale Xena / Herkules taky úplně ne. I když to má blízko, ale je to aspoň výpravnější. Z metalového doprovodu fantasy filmu by asi měli mít radost třeba fanoušci kapely Manowar, která se do podobného žánru stylizuje. PS: ten čert na konci je fakt mizernej.(15.11.2009)

• - Postava, ktorú hrala Tia Carrere - Akivasha - pochádza z románu "Hodina draka" Roberta E. Howarda, autor Conana. (m.a.t.o.)

• - Film sa natáčal hlavne na Slovensku: na hrade Devín boli pre film postavené kulisy, vodné scény sa natáčali na rieke Dunaj a interierové scény zasa v štúdiách na Kolibe. Taktiež sa natáčalo aj na Spišskom hrade a hrade Červený Kameň. (BathoryMan)

• - Posledný kinofilm Pata Roacha. (m.a.t.o.)