Kull dobyvatel

Kull dobyvateľ

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1997, 95 min

• BloodyVamp

Ničím zajímavá a podprůměrná fantasy vyprávěnka, která je béčkem jak vyšitým. Od zmateného děje plného nelogičností, přes nezáživou režii, až po zcela průměrné herce (ale Sorbo v úloze Kulla je snesitelný). Jediné, co drží po celou dobu stopáže kvalitu, je epická, monumentální, a tematicky pestrá (místy metalová) hudba Joela Goldsmithe, který je odpovědný za hudbu ke Stargate seriálům. Musím takto nesouhlasit s mnohými komentáři, že se zvuk řízných elektrických kytar nehodí k tomuto béčku. Hodí, a jak náramně ! Kull však zůstává pouze slabším s béčkem s mizernými triky a s prvním Conanem srovnání nesnese.(2.9.2009)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $6,112,613Tržby Celosvetovo $6,400,000║ V konečnom dôsledku to vyznelo svojou úrovňou a prevedeným ďaleko horšie než seriál Herkules s Kevinom Sorbom. Na Slovensku sa natáčajú zahraničné produkcie len raz za čas aj to väčšinou dopadajú dosť spackano. /25%/(9.8.2005)

• movieband

"Takhle bojuje barbar!" Kull je napodobeninou solidního Conana (pravdou je, že původně byl scénář sepisován právě pro jeho třetí pokračování, ale vzhledem k zamítnutí z Arnoldovi strany se film přepsal a do hlavní role Kulla se obsadil Kevin Sorbo z televizního Herkula). Conan se nesnaží hrát na áčkové fantasy. Moc dobře o sobě ví, kde se v žánru zařadit, tudíž některé věci nebijí tak do očí, jak právě v Kullovi, kde jsou pomalu za hranicí stupidity. 40% Kullova scénáře je vážně solidních. Pomalu si nabíhají na obdobně zábavnou fantasy, jak právě jeho zmiňovaný starší bratříček Conan. Bohužel zbylých 60% filmu podráží těmhle 40% nohy brutálním způsobem. Rekvizity mečů, které se svou plastovostí shazují, chování postav je místy dost směšné a nesmyslné. Pravda, nad tímhle vším by se daly přivřít obě oči, aby Kull šahal Conanovi alespoň po kolena. Ale zprasený konec s políbením celý film dohnal do dokonalé tuposti. Kdyby právě konec byl vymyšlený trochu jinak, než takhle blbě, nebránil bych se škatulce - Kull dobyvatel - guilty pleasure. 40%(18.2.2016)

Kull dobyvateľ je fantasy béčko ako sviňa a od dokonalého filmu má na míľe daľeko, ale kedže mám rád fantasy a film sa natáčal na Slovensku, vcelku ma bavil. Kevinovi Sorbovi, nech sa snaží akokoľvek, to moc nejde a v mojich očiach je len Herkulom s iným menom. Občas zaujme orchestrálna hudba, ktorá ponúka celkom pekný motív, no prítomnosti elektroniky v niektorých scénach som nevedel prísť na chuť. Barbar Conan to teda určite nie je.(16.7.2004)

• Z0oMb3E

Všetko to čo ostalo po Herkulesovi: kulisy, kostými, kulisy, Sorbo sa zužitkovalo v Kullovi. To že je to béčko najhrubšieho zrna vám bude jasné hneď po pár minútach. Do filmu som šiel pre jedinú vec a tou bola sexi Tia. Bohužiaľ to je jediné čo vo filme dokázala. Film sa tiež môže popýšiť hádam najhoršie vybraným soundtrackom aký som vo filme kedy počul. Tvrdú muziku mám síce veľmi rád, no pri bojových scénach vyznela až smiešne. Efekty tak isto nestoja ani za zmienku a interiéry vyzerajú až nechutne štúdiovo. To, že sa snímok natáčal na Slovensku je asi jediná kladná vec, ktorá sa dá na ňom nájsť. Na Herculesovi sa dalo aspoň zasmiať, Babar Conan mal svoj odér no Kull je strašná slabota. Míňať na to ďalšie slová je zbytočné, ako celé sledovanie.(24.7.2011)

• - Scenár, z ktorého film vychádza, bol pôvodne napísaný ako pokračovanie ságy o Conanovi a niesol názov "Conan dobyvateľ". Arnold Schwarzenegger však neprejavil záujem o natáčanie ďalšieho Conana, a tak ho scenáristi mohli premenovať na Kull dobyvateľ a prispôsobiť Kevinovi Sorbovi. (m.a.t.o.)

• - Pri nakrúcaní prekonal Kevin Sorbo sériu mŕtvic. Lekári zistili, že prekonal tri oddelené náhle cievne mozgové príhody. „Mal som pocit, ako keby som sa zmenil z mladého atléta na starca,“ opísal svoje trápenie herec. (kacer4)

• - Film sa natáčal hlavne na Slovensku: na hrade Devín boli pre film postavené kulisy, vodné scény sa natáčali na rieke Dunaj a interierové scény zasa v štúdiách na Kolibe. (BathoryMan)