Kull dobyvatel

Kull the Conqueror

Kull dobyvateľ

Fantasy / Akční / Dobrodružný

USA, 1997, 95 min

Rocková fantasy, kde s každou bojovou scénou začne odrazu burácať hardrocková muzika :-) Prišlo mi to trochu trápne. Rovnako špeciálne efekty (veď v roku 1997 vznikol aj Titanic), ale budem tolerantná. Kull Dobyvateľ sa nehrá na nič viac, než jednoduchú akčnú fantastiku žánru meč a mágia. Potešila aj krásna Karina Lombard (na Tiu Carrere netrpím:-).(30.7.2009)

• Expendable

Kevina Sorba mám celkem rád, hlavně jako malý jsem ho žral jako Hercula.Když se na to člověk podívá po letech zjistí, že je to totální hovadina natočená za minimum někde ve Východní Evropě, ale Kull není tak špatnej, při soubojích hraje rocková hudba a Sorbo je neobyčejně vtipný. Souhlasím s Divočákem, že by se Kevin spíš hdil do romantických komedií než do akčního filmu, nebo měl zůstat u focení hadrů.Korba to zas taková není, alůe jediný nedopoje což, vypovídá hodně o jeho charakteru jako takovém.Kull dobyvatel je nízkorozpočtové béčko, ze špatnou choreografií a přeřvanou hudbou, s efekty jako ze hry Wolfenstein.50%(24.11.2009)

• Bat55

Hercules nám prišiel do kinofilmu. Kevin Sorbo ako Kull Dobyvateľ nie je zlý, ale ten scenár je absolútne otrasný. S daným námetom sa dalo nakrútiť rozhodne niečo lepšie. Rovnako ako aj akčné scény, ktoré sú takmer o ničom, nezáživné a nezaujímavé. Proste slabota. Triky nič moc. Jedinými kladmi pre mňa sú, že film bol nakrúcaný na SR a rocková hudba, ktorá sa síce totálne nehodila, ale pri nudnom filme ma prebrala. A samozrejme aj pár vtípkov sa dalo. /45%/(19.10.2011)

Celkem dobré, sympaticky béčkové spojení Conana, Herkula a dalších fantasy. Kevin Sorbo ani Tia Carrere nejsou sice výteční herci, mají ovšem své charisma a se svojí rolí se vždy nějak vyrovnají. A navíc je mi velice sympatické i to, že se to nebere vůbec vážně (ta to hvězdička navíc). Metal jako hudební podbarvení soubojů mluví za všechno.(17.3.2007)

• movieband

"Takhle bojuje barbar!" Kull je napodobeninou solidního Conana (pravdou je, že původně byl scénář sepisován právě pro jeho třetí pokračování, ale vzhledem k zamítnutí z Arnoldovi strany se film přepsal a do hlavní role Kulla se obsadil Kevin Sorbo z televizního Herkula). Conan se nesnaží hrát na áčkové fantasy. Moc dobře o sobě ví, kde se v žánru zařadit, tudíž některé věci nebijí tak do očí, jak právě v Kullovi, kde jsou pomalu za hranicí stupidity. 40% Kullova scénáře je vážně solidních. Pomalu si nabíhají na obdobně zábavnou fantasy, jak právě jeho zmiňovaný starší bratříček Conan. Bohužel zbylých 60% filmu podráží těmhle 40% nohy brutálním způsobem. Rekvizity mečů, které se svou plastovostí shazují, chování postav je místy dost směšné a nesmyslné. Pravda, nad tímhle vším by se daly přivřít obě oči, aby Kull šahal Conanovi alespoň po kolena. Ale zprasený konec s políbením celý film dohnal do dokonalé tuposti. Kdyby právě konec byl vymyšlený trochu jinak, než takhle blbě, nebránil bych se škatulce - Kull dobyvatel - guilty pleasure. 40%(18.2.2016)

• - Scenár, z ktorého film vychádza, bol pôvodne napísaný ako pokračovanie ságy o Conanovi a niesol názov "Conan dobyvateľ". Arnold Schwarzenegger však neprejavil záujem o natáčanie ďalšieho Conana, a tak ho scenáristi mohli premenovať na Kull dobyvateľ a prispôsobiť Kevinovi Sorbovi. (m.a.t.o.)

• - Pri nakrúcaní prekonal Kevin Sorbo sériu mŕtvic. Lekári zistili, že prekonal tri oddelené náhle cievne mozgové príhody. „Mal som pocit, ako keby som sa zmenil z mladého atléta na starca,“ opísal svoje trápenie herec. (kacer4)

• - Film sa natáčal hlavne na Slovensku: na hrade Devín boli pre film postavené kulisy, vodné scény sa natáčali na rieke Dunaj a interierové scény zasa v štúdiách na Kolibe. Taktiež sa natáčalo aj na Spišskom hrade a hrade Červený Kameň. (BathoryMan)