Super třída

Sub. Sam

Mister Twister: Class of Fun

Komedie / Rodinný

Nizozemsko, 2012, 80 min

Skvělá komedie, již dlouho jsem se tak nepobavil. Důkaz, jak se zábavnou formou dá učit. Měl jsem na základce takového učitele zeměpisu a hodiny tohoto předmětu jsme zbožňovali. Již Komenský propagoval školu hrou a dávno si z něho vzali příklad třeba v Dánsku, kde takováto zábavná výuka byla praktikována již od konce padesátých let minulého století. NO a jak vidno i v Nizozemí, Mít dítě školou povinné, chtěl bych jedině, aby ho učil takovýhle učitel. Získá si pak dobrovolnou a přátelskou autoritu. Děti si mají hrát a ne sedět jako pecky 45 minut v lavici, to je proti jejich přirozené touze po akci a pohybu.Jinak se mi líbilo pevné kamarádství Tobiase a Sepa, jehož bunkr naproti domu s lanovkou po níž mu maminka posílala věci mne opravdu nadchl. Po všech stránkách vydařený film a těším se, až zhlédnu další pokračování. A samozřejmě uděluji plný počet hvězdiček.(30.11.2019)

• Kri-kri

Neskutečně infantilní film určený nenáročnému publiku, tj. těm nejdebilnějším divákům. Vyučování probíhá bez sebemenšího řádu, disciplíny či morálky. Toho mladistvého "učitele" by v reálu nevzali ani do pomocné školy a když, tak by ho děcka točily mobilem s cílem umístit to na Youtube. Karikaturní ředitelka je další z idiotských nápadů scénáristů, navíc nikterak originální. Nemám nic proti rodinným a dětským komediím, ale nesnesu, když se v nich postavy a to i ty, které by měly představovat určitou autoritu chovají jako idioti. Není divu, že zdejší kavárníci této sračce udělují vysoká hodnocení, stejně tak že to u nás odvysílala zrovna havlistická "veřejnoprávní" televize. Tento a jemu podobné filmy mají jediný účel - z nejmladší generace vychovat zdegenerované blbce. Odteď už raději nedám šanci žádnému filmu pocházející ze země zlegalizovaných feťáků!(10.5.2019)

Průměr který neurazí. A nese důležitou myšlenku že škola by v dnešní době měla být spíše hrou. Ačkoliv si myslím že to jak Pan učitel obcházel osnovy bylo už trochu moc. nebo to bylo špatně podané.(20.9.2019)

• hygienik

Toto je snáď prvý európsky rodinný film, ktorý po CZ TV premiére zakotvil natrvalo v červených číslach. To je skvelá správa. Za seba ale konštatujem, že ma film ani po 2. projekcii s dabingom nepresvedčil o tom, že by si 77% naozaj zaslúžil. Je to komédia postavená na situačnej komike a na tom, že pán učiteľ myslí ako jeho žiaci. Dospelý sa zníži na úroveň detí a tým sa to samozrejme páči. Ja som radšej, keď filmy detského diváka zároveň poučia.(11.3.2019)