Nejtemnější světlo

Simon Beaufoy

Andrea Calderwood

Kostýmy:

Ffion Elinor

Zajímavý, dobře natočený film. Své chyby má, ale rozhodně zaujme.(16.12.2009)

• FoxMulder

Nějak jsem nepochopil, o čem že to vlastně bylo. Film je bohužel naprosto nic neříkající. Byl jsem nepříjemně překvapen tím, že vlastně všechny charaktery mi připadaly nesympatické a celý film mě něco iritovalo, aniž bych byl schopen přesně vystihnout, co to bylo. Celkově při zpětném pohledu na mě Nejtemnější světlo působí příliš vykonstruovaně. Osvícení dívek, vyjádřeno z pohledu dvou odlišných náboženství, jsem taky nějak nepobral. Nakonec vyznívá lépe pro hinduistku a shazuje křesťanství jejím vykreslením na úroveň sekty. Tohle mi nevadí, i když si nemyslím, že přesně tohle chtěli filmaři sdělit. Celkově v tom všem co se tam dělo postrádám jakýkoliv smysl.(7.4.2010)

• bassator

16. 12. 2009 - 8/9 filmu - 35%(27.1.2010)

• pakobylka

Prakticky celý příběh je vystavěný na zvláštním úkazu, který společně uvidí dvě čerstvé kamarádky v "zakázaném“ vojenském prostoru. Pro první z nich představuje spásu - pro tu druhou je předzvěstí neštěstí. Já jsem k němu velkou důvěru neměla - podivné světlo mi ze všeho nejvíc připomínalo oslepující záři po atomovém výbuchu … :-) … Ale tvářilo se NAPROSTO REÁLNĚ - a v tom je právě ta potíž. ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Vlastně jsem se nedozvěděla, kde se vzalo ... a co si budeme nalhávat - jestli nebylo pouhou iluzí. Kde se vzalo - tu se vzalo … a přeberte si to, jak umíte. Každopádně ve filmu, kde se žádné jiné ZVIDITELNĚNÉ produkty dětské fantazie ani v náznaku nevyskytují, působilo svým nepovedeným ztvárněním jako pěst na oko. Možná mělo být hlavním poselstvím snímku vědomí, že zlé události přicházejí a odcházejí bez ohledu na to, v co věříme, jenomže zpochybnění nebo spíš odhození základního kamene příběhu mimo hřiště způsobilo, že se tak trochu zhroutil do sebe jako domeček z karet.(17.12.2009)

Příliš televizní zpracování. Do děje mě to moc nevtáhlo. Téma nebylo špatné, to vůbec, ovšem zpracování je docela nedobré, včetně hereckých výkonů, které jsou průměrné. Škoda nevyužité šance.(17.12.2009)

• Keri Arnold