poster

The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

Dokumentární / Hudební

USA, 1988, 93 min

Komentáře uživatelů k filmu (4)

 • KlonyIlony
  ****

  Film, bez kterého žádný správný hároš nemůže žít. Nejlehší hláška: "asi jsme tenkrát vyšňupali celé Peru." (Steve Taylor) Celá série Decline of Western Civilization je běžně dostupná online.(21.9.2011)

 • Fifer
  ***

  Pokud nejste fanoušek glam rocku a metalu, tak to pro vás bude jen přehlídka mluvících hlav s pěknými live záznamy. Já jsem si z filmu ale odnesl pěkný poznatek: Pro současnou levici jsem přestárlý sexistický dinosaur, ale v porovnání s těmito hochy jsem úplný feminista. Ideální film na sobotní večer pro Apolenu Rychlíkovou.(2.2.2017)

 • me_george
  **

  Dokument o Hair Metalu - banda pozérů (na všech stranách - hudebníci, fanoušci, oponenti), povídá většinou o pitomostech. Ale asi takoví opravdu byli (a jsou), takže dokument dokumentuje nejspíš věrně.(23.4.2011)

 • GlaDOS
  *****

  Neberte komentář od me_george vážně. Nehodnotí dokument, ale hudbu samotnou. Taky nelezu komentovat hip hopové dokumenty, protože bych byl zaujat. Pokud něco o hardrocku a glam metalu 80' let můžu říct, tak je to fakt, že hudba to byla vážně špičková (i když vyjímky tu byly také). Většina samotných hudebníku se tvářila pozérsky. Patřilo to k tomu. Fanoušci této doby musí hodnotit tento dokumen prostě kladně, protože mapuje velmi důležitou část metalu, ať už ostatní tvrdí, co chtějí.(23.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace