Kingsman: Tajná služba

• Nový Zéland

• Austrálie

Akční / Dobrodružný / Komedie / Thriller

Velká Británie / USA, 2014, 129 min

Matthew Vaughn je pro mě král zábavy, ta jeho nadsázka ve filmech je nepřekonatelná. Již před nějakým časem přišel na to, jak natočit jeden velký úlet, aniž by si to člověk při sledování vlastně uvědomil, prostě jen diváka nechá unášet proudem zábavy, originální a nesmírně dravou akcí. Z jeho filmů jde pak hlavně cítit čistá filmařská radost a to se mi na Kingsmanovi líbilo asi nejvíce. Třešničkou na dortu už je jen perfektní obsazení, z Tarona Egertona bude do pár let velká hvězda, která nebude mít nouze o role. Pokud chcete na dvě hodiny vypnout, zapomenout na všechny starosti, lepší film momentálně v kině nenajdete.(21.2.2015)

„Spôsoby robia muža.“ Videl som väčšinu filmov, ktoré podvraťák Matthew Vaughn režíroval, písal alebo aspoň produkoval a hoci im nemôžem nič vytknúť, rozhodne nejde o srdcové záležitosti. Nečudo, že sa mi do Kingsmana vôbec nechcelo a jeho pozretie som odkladal tri roky. Až ma k jeho pozretiu prinútila pani manželka. A urobila dobre. Po akčnej stránke ide o jeden z najlepších filmov roka. Samozrejme je tu kultová scéna v kostole (ktorá je fakt dosť hardcore, ale ani Vaughn nemal odvahu na deti a všimnite si, že v kostole sú samí rasisti, xenofóbovia a psychopati, ani jeden normálny človek a to dokonca ani kňaz, čiže celá tá scéna je síce božsky nakrútená, ale zároveň dosť alibistická). Ale o každej akčnej scéne z Kingsmana sa dá povedať, že je dobrá. Možno ma jemne sklamalo, že mopslík vypadol z deja, Samuel L. Jackson a Michael Caine idú na autopilota a ku koncu je toho (všetkého) už predsa len troška príliš. Avšak scenár je plný osviežujúcich nápadov a páčil sa mi dokonca aj Mark Strong – herec, ktorý sa mi väčšinou nepáči. Vaughn je fakt drzý (zadoček, vybuchnutý Obama). Je tam pár logických nezrovnalostí (prečo Strong vo finále hlavným riešením poveril neúspešného kandidáta a Lancelota vystrelil do vesmíru?), ale no a čo.(10.8.2017)

Což o to, krejčí je first class i bez mutantů, ale v jeho šatech nyní chodí Stormbreaker, Austin Powers a Mstitelé. Holt, nekonfekční oblek ještě nutně nemusí znamenat vybrané způsoby.. Více než polovinu stopáže zaučuje zdrsnělý přítel Bridget Jonesové svého dorosteneckého nástupce, aby zhatil pikle prsatého Pistoria a Fresh Prince Jacksona v nejvíce iritující roli jeho kariéry. Pokud hromadné kostelní nanebevzetí bylo vrcholem, co potom bylo dno? Nadhled v množství roční spotřeby šampónu pana Stronga? McFish and Chips profil? Přišlo mi to jako ta nabídka vězněné švédské princezny, která za záchranu světa dala k dispozici svůj několik týdnů nemytý anální otvor. Na první pohled je to vzrušující, ale jakmile se dostanete blíž…(25.6.2015)

Drahý Matthew Vaughn, ja ti tam ten (temer) plný kotol dám, napriek tomu, že zjavné vykrádanie vlastnej komiksovej filmárčiny s odstupom jedného filmu nepovažujem za progres ale sebareprodukciu ktorá kričí od prvej minúty. Podobne ako tvoj kamoš Guy variuješ stále to isté ale tentokrát akosi menej úprimne než keď si kopal riť v neopréne. Takže tento svižne natočený gulášik ocením najmä kvôli intertextualite, vizuálu, práci s hudbou a v neposlednom rade kvôli poznaniu, že každý špión je skôr či neskôr aj tak v prdeli, ale nie každý má na tú prdel kráľovské šťastie. 9/10(4.4.2015)

Rozpočet $81miliónovTržby USA $128,261,724Tržby Celosvetovo $414,351,546Tržby za predaj Blu-ray v USA $13,717,898Tržby za predaj DVD v USA $15,899,391║ Matthew Vaughn a jeho Bondovka, uletená, drsná, výbušná a dokonca elegantná, akcia je veľkolepá to to je veru jeho šálka kávy, v rámci akcie a nápaditosti nemá konkurenciu v akčnom žánri /95%/(9.5.2015)