Danielův svět

• angličtina Daniel's World

Daniel je mladý muž, student a spisovatel. Daniel je pedofil. Je zamilovaný a vlastní orientaci netají, a to ani před rodiči milovaného chlapce. Daniel nikdy žádnému dítěti neublížil. Stejně jako Jirka Fx100d, Tomáš Efix, Petr Kasz, MR_Xguard, Elrond a další jeho známí z řad českých pedofilů. Jakou podobu má ten nejniternější cit v podání Daniela a jeho přátel? Filmový portrét české pedofilní komunity a životních radostí i strastí jejích členů. Příběh zakázané lásky a neustálého boje za smíření se sebou samým i za možnost přijetí uvnitř společnosti. (oficiální text distributora)

spotczek

Kdyby tu nechyběl pohled rodičů, tak je to naprosto úžasný dokument, který odkrývá něco, co si zpravidla většina "postižených" ze zjevných důvodů nechává pro sebe. Hodnocení zde by se mělo týkat filmu, nikoliv objektu dokumentu. Nechápu ho jako přínosný pro Daniela, nýbrž pro většinovou společnost a pro sebe. Když se člověk do situace pedofilního homosexuála vžije, tak je to dost děs. Hodně pěkně to zpochybňuje rádoby pevnou hranici mezi dobrem a zlem či vinou a trestem. ()

vodkasesemte

Coming out Veroniky Žižkové proběhl o dva roky dříve, než bylo hodno. Tomu přikládám i nižší hodnocení tohoto tolik pokrokového snímku, který šíří osvětu v homofobním zaostalém světě, který ani neví, že pedofilie je uplně normální a přirozená. Jak jeden velký filozof řekl, Buh nás stvořil ku obrazu svému, všichni jsme jeho dětmi (nevyjímaje hybridy), a tak otevřeme své srdce obejmeme se. Jsme všichni stejní, a já to vidím tak, že jediný zpusob, jak se na tom shodnou, bude zrušit pohlaví uplně. O rasách ani nemluvě. Přímo evoluční skok! ()

Detektiv-2

Mluvit o pedofilii je důležité téma a ve společnosti je to dost tabu. Jednoduše si všichni myslí, že jsou pedofilové ze stejnýho těsta a první co udělají je, že vám skočí na dítě a pak... Tento polidšťující dokument do jisté míry otevírá oči a po shlédnutí už byste se na danou problematiku neměli koukat přes prsty (tedy pokud v sobě máte trochu empatie). To co bohužel dokument dost zabíjí je statický formát kamery, monotónní dialogy či manýrové monology hlavního protagonisty. Líbí se mi, že Danielova společnost ho přijímá a snaží se najít pochopení, avšak některé záběry jsou spíše na škodu celému tématu (čert a Mikuláš nebo dětské hřiště). ()

tribican

Necítím se s to hodnotit film hvězdičkami. Snímek poukazuje na tabuizovanou skupinu, která čelí předsudkům většinové společnosti. Občas je film točen opravdu velmi nešikovně, zastírá některé události a dává prostor těm opravdu nevhodným a v určitých momentech bych snad řekl, že režisérka chce pedofilní komunitě ublížit. Naprostý nedostatek Danielova běžného života studenta mi dává představu, že jeho hlavním životním posláním je být pedofil. Na druhou stranu jsem rád, že divák je konfrontován s tvrdou realitou, neobejde se tu bez objektivního posouzení okrajové společnosti a není možné říct jenom "jsou to úchyláci". Díky bohu. ()

Anolio

Dokument podle mě strašný..... Ale dávám 4 hvězdy za téma a odvahu něco takového natočit a za Danielův coming out! Držím palce! Žit s tím musí být děs. Snad přibude více dokumentů o "věcech zakázaných" a s nimi i více tolerantních lidí! ()

kla_ra

Důležité téma, dokument skutečně otevírá nové pohledy na pedofilství. Samotný film ale nijak neuchvátí. ()

DK197

Jedna hvězdička za snahu a poselství. Ale celé provedení bylo prostě hrozné. Ať už kamera, nebo smysluplný obsah. To, co stálo za to, by se dalo sestříhat do cca 10 minut. Bohužel no, snaha byla, ale... Ne vždy se zadaří, tohle nevyšlo. ()

Mistr119

Myslím si, že by tento dokument měl vidět každý, kdo tvrdí, že pedofílie je nemoc. Je to jenom důkaz, že je to stejná "nemoc" jako homosexualita. Akorát s tím rozdílem, že v případě pedofílie je opravdu už nemorální a společností nepřijatelné, aby pedofilové svůj vztah naplno rozvinuli. ()

Christissimo

Film nemá pedofily oslavovat ani tvrdit, že je to normální. Není. Ale oni sami za to nemohou, a právě to snímek ukazuje, jak to mají těžké. Vyvrátit představu pedofila, jak děti vodí do dodávky a tam obtěžuje nebo co. Pochopit, že oni, když se do dítěte zamilují, tak právě ta láska jim brání jim jakkoliv ublížit. Nešťasná platonická láska bez naděje na možnost někdy mít rodinu, sex, k tomu odsouzení společnosti. Lituju jich, uvědomila jsem si tu hrůzu a moc mě to mrzí, ale stejně bych byla nedůvěřivá a nepustila takového člověka ke svému dítěti. Protože ikdyž nechce ublíži, ikdyž se nesnaží o fyzický vztah, říká že chce, aby byli jen přátelé, tak vim, že takhle to nefunguje a ty city tam prostě budou. Chudáci, nedokážu si představit, co bych dělala. Jsem ráda, že mají aspoň komunity a oceňuju, že jsou schopni si z toho i tak trochu udělat legraci.. ()

r.o.m.c.a. odpad!

S velkou nelibostí musím konstatovat, že film byl pro mě obrovské zklamání. Režisérka tvrdí, že chtěla zbořit tabu ohledně pedofilie, ale evidentně se nechala zmanipulovat "Československou pedofilní komunitou" (seskupení pedofilů propagující pedofilii jako sexuální orientaci a ne jako nemoc!) a film vyznívá tak, že být pedofilem je naprosto v pořádku. A to určitě není! Jediná kloudná informace pro "boření tabu" je, že 90 % pedofilů nikdy dítě nezneužilo. Celý film je manipulativní a v divákovi zanechává dojem, že pedofilie je sexuální orientace srovnatelná s homosexualitou, což je z mého pohledu naprosto NEPŘÍPUSTNÉ. Zůčastnila jsem se diskuze s režisérkou v Městké knihovně a tvrdila, že jejím záměrem bylo zbořit tabu, ale na naší reakci, že na nás film působil jako propaganda, že pedofilové mají právo na svou "sexuální orientaci", odpověděla pouze, že to nebyl její záměr. K její smůle její film je přesně takto zaměřený. Dokonce přiznala, že Česká televize, která film sponzorovala, a účinkující homosexuál, který se objevil v kontextu s Prague Pride, po dotočení filmu litovali účasti na projektu. Velmi mě šokuje takto vysoké hodnocení, je vidět, že manipulace v dokumentárním filmu byla velice účinná. Pokud někoho tato tematika zajímá, tak bych doporučila snímek "The Woodsman". Dokument, který režisérka natočila je z mého pohledu velmi nebezpečný, jelikož vnucuje divákům, že když jste se "narodili" jako pedofilové, tak je to v pořádku a nemusíte se léčit (například na psychoanalytické psychoterapii, samozřejmě si nemyslím, že pedofilové musí brát prášky nebo se nechat zavřít do ústavu). Já jsem přesvědčená, že lidé se pedofily nerodí, ale že se jimi stávají během života a ani si to nemusí uvědomovat a mohou si myslet, že se tak narodili (to se hodí, že? Když jsem se tak "narodil", tak je to v pořádku.) ()

Adam.Kubin

Pro mě obzvlášť složité téma, neb za mnou právě spí můj osmiměsíční syn. Zpracování průměr, otevření problematiky více než důležité, výsledek? Snažím se chápat, ale prozatím se mi to nedaří. ()

Dexies

Kluk, který se rád poslouchá ... tak nějak mi to přišlo všechno umělé, naučené ... žádná spontánost, přirozenost ... pokud je to dokument, proč nejsou k tomu odborné názory doktorů k dané problematice ? ... proč nevystoupili rodiče Míši ? a pokud byli osloveni a odmítli (čemuž bych se nedivil) mělo to být zmíněno ... nepovažuji toto dílo jako dokument, či prostředek k osvětě ... ()