Once Upon a Time in Wonderland

• USA Once Upon a Time in Wonderland
Fantasy / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní / Romantický
Kanada / USA, (2013–2014), 9 h 6 min (Minutáž: 41–43 min)

Předloha:

Lewis Carroll (kniha)

Hudba:

Mark Isham

Sophie Lowe, Michael Socha, Peter Gadiot, Emma Catherine Rigby, Naveen Andrews, John Lithgow, Whoopi Goldberg, Peta Sergeant, Ben Cotton, Iggy Pop (více)

Epizody(13)

Ve Viktoriánské Anglii, mladá a krásná Alenka (Sophie Lowe) vypráví příběh o neznámé nové zemi, která existuje na druhé straně králičí nory. Neviditelná kočka, housenka kouřící vodní dýmku a mluvící hrací karty, to je jen výběr fantastických postav, které tam potkala během neuvěřitelného dobrodružství. Doktoři mají Alenku za duševně chorou a tak ji nabízejí lék, který jí pomůže zapomenout. Alenka přijímá, hlavně díky ztrátě své lásky Cyruse (Peter Gadiot), pohledného a tajemného džina. Ale hluboko uvnitř Alenka ví, že ten svět existuje. Do nemocnice v pravý čas ji přišel zachránit cynický Králový spodek (Michael Socha) s bílým králíkem (John Lithgow). Společně odcházejí králičí norou do Říše divů, kde je všechno možné. (Mary33)

venalce

Tenhle seriál působí v letošní nabídce jako popelka, ale já mám pohádky ráda. Od druhému dílu jsem začala fandit Alice a Cyrusovi, stejně tak jako Srdcovému klukovi a Anastazii. Je to pohádkové ve všech ohledech, líbí se mi fantazie tvůrců i to, jak mají vystavěný příběh. Mělo by jít o uzavřené story, tak jen doufejme, že seriál nezruší dřív, než odvysílají všechny epizody. Bylo by smutné nedočkat se toho pravého pohádkového konce. ()

Laerry

Chudší odnož OuaT, která citelně postrádá Kloboučníka, ale k dobru jí je uzavřený a ucelený příběh roztažených do stravitelných 13 epizod. Jako samostatný seriál by Wonderland těžko ustál, ale jako spin-off je dobrým rozšířeným kouzelného světa, který naskytl několik zajímavých postav a událostí. Škoda jen, že seriál nevyužil více crossoverových příhod, protože díl s Corou patří mezi ty nejlepší. Když už nic jiného, Wonderland zplodil další hlavní postavu (Willa), který se (nejspíše) nástálo přestěhuje do Storybrooku ve čtvrté sérii. ()

Mr.Ripley

Pilot: Hodnotím především úvodní dvě epizody zhlédnuté v těsném závěsu za sebou. Na hony vzdálený feeling OUAT dotýkající se seriálu spíš jen místy. Předvídatelné, do oka bijící plastičnost a lacinost, ale především naprosto příšerně obsazené. Za zmíňku snad stojí akorát Cyrus nebo Králový spodek. Porno královna, odporně přehrávající "ztracený" Naveen, špatně nadabovaný Bilý Králík či (ne)charismatická (ne)herečka Sophie v hlavní roli... s negativy bych mohl pokračovat do nekončena. Nicméně několik pozitiv se opravdu najde. Především hudební složka a milý (leč poněkud zbytečný) crossover s OUAT. Prozatím neuvěřitelně rozpačité, nicméně potenciál a naděje tu stále je. Bohužel na prodloužení to nevidím. Spíš bych se obával, abychom se dočkali uzavřenosti děje. 50% ____ Po více epizodách házím flintu do žita a přeju tomuhle nedonošenému spratkovi brzký konec! ()

Vxxx

Já jsem nadšená. Laciné triky mi nevadí, protože to je záměrné! Je to přesně to, co byste od pohádky očekávali. Srdcový spodek je super. Říkala jsem si, že ten jeho přízvuk znám, tak jsem si vygooglila herce. Michael Socha je brácha Lauren Socha, Kelly z Misfits :D Tam je ten přízvuk jasnej :D V seriálu mi lehce vadí Srdcová královna. Emma Rigby je otřesná herečka...///EDIT 9.4. 2014 - Po skončení seriálu musím říct - SUPER! Stále platí to samé. Kouzelné, magické, milé a hezké. A i když se seriál už nevrátí po 1. sérii a i když se nestane jedním z mých TOP, jsem ráda že jsem to viděla :) Alespoň to ukončili a i to bylo pohádkové. Teď počkat na Willa v OUtT :) ()

jh666

Musím uznat, že jsem se tady s hodnocením unáhlil. Stojím si zatím, že první dva díly byly strašlivé a nad vodou je držel jen Will. Právě proto, když jsem se dozvěděl, že má být ve čtvrté řadě Once Upon a Time (teď nechápu jak, pokud se Wonderland neodehrává v budoucnosti Storybrooku), rozhodl jsem se seriál dokoukat a nelituji toho. Příběh se rozjel, všechny postavy začaly být něčí zajímavé, i Alenka, takže jsem to za 14 dní v pohodě sjel. Spoiler: To, že se z Anastázie stane Bílá královna jsem sice tušil už asi od sedmého dílu, ale jinak mě to bavilo a Will s královnou byli skvělí. 70% ()

• Díky malému rozpočtu se tvůrci s efekty moc nepárali a tak dochází k mnoha zábavným chybám při použití zeleného plátna. Alenka (Sophie Lowe) často nosívá téměř neviditelné boty či dokonce levituje. To samé se jí děje s obličejem a vlasy. (Peccoskaify)
  • Seriál je silně inspirovýn legendární počítačovou hrou "Alice Madness Returns". (marketagarai)