Ilo Ilo (festivalový název)

• Singapur

Singapur / Japonsko / Tchaj-wan / Francie, 2013, 99 min

Anthony Chen

Anthony Chen

Benoit Soler

Toto setkání s jednou singapurskou rodinou, včetně chůvy malého rošťáka, bylo pro mě moc příjemné a jen nerada jsem se s nimi všemi loučila. Film nemá žádná hluchá místa, okamžitě vás vtáhne do děje a nepustí až do konce. Herci působí ve všech situacích tak přirozeně, že je opravu radost je sledovat.. Viděno v rámci Challenge Tour 2017:30 dní se světovou kinematografií.(26.4.2017)

Ze Singapuru v koprodukci s dalšími zeměmi dorazil snímek, který ukazuje, že i zde je možné natáčet silné, i když velmi niterné snímky. Vlastně jen příběh o jedné ženě a jednom chlapci. Nic víc, ale přesto vás to dovede zaujmout a místy doslova ukovat k místu, kde sedíte a snímek sledujete. Velmi dobré.(26.3.2018)

75-80% ... Prirodzenosť nadovšetko a dôkaz toho, že aj úplne obyčajný príbeh o úplne obyčajnej singapurskej rodine a jej filipínskej slúžke dokáže človeka dostatočne osloviť. Stačí dobrá réžia, kamera, herecké výkony a prirodzený scenár.(13.9.2015)

Obyčejný příběh jedné rodiny, který zaujal především citlivou režií, -neruší, nezasahuje do děje-, a taky s přirozenými hereckými výkony. Režisér Anthony Chen v budoucnu ještě může překvapit. 3,5/5(30.12.2014)

Toto je fakt velmi dobry film. A nehovorim, ze nie som prekvapeny. Vacsinou k azijskym filmom pristupujem s istou davkou...jejej, bude to divne, strasne pomale, v celku vlastne dost odveci, ale tak treba si rozsirovat obzory. Toto je vsak kvalitny priam europsky (Francuzko mam na jazyku) maly velky film. Rodinu zasiahne ekonomicka kriza. Najprv nenapadne, trosku vtieravo sa vsak neskor prevali plnou silou a zmeni zivoty vsetkycm, ktorych sa dotkne. Nieco, co sa moze stat vsetkym a mnohym aj stalo. Je to sucasne, trochu exoticke avsak dostatocne "obycajne", aby sa tam naslo vela ludi.(19.10.2015)

Krize v 97 roce v demokraticky a kapitalisticky vychovávané singapurské společnosti, jež se odráží ve ztrátě citlivosti mezilidských vztahů uvnitř rodiny a jejího zpětného odrazu na celek společnosti. Trochu složitě napsané, téma i film každopádně zajímavý a varující.(29.3.2014)