Gappa

Monster from a Prehistoric Planet

Horor / Sci-Fi

Japonsko / USA, 1967, 90 min

• berg.12

Na to se vážně chodilo do kina?(2.11.2005)

Stará klasika a předchůdkyně modernější filmové bestie. Jako malá jsem se téhle prehistorické stvůry opravdu bála. Dnes si Gappu pouštím s velkými nostalgickými vzpomínkami na své dětství. Ve své době to byl hodně slavný film.(30.5.2009)

• Radyo

Kdysi v našich kinech vyvolal tento film velký zájem diváků, kteří se na něj chodili dívat skoro jako na svatý obrázek. Dnes mi není zcela jasné proč, neboť i Karel Zeman už o 10 let dříve disponoval lepšími triky, než toto průměrné béčko. Ani dějově to není nic světoborného a herce snad ani nemá cenu komentovat - i vesničtí ochotníci by to zahráli lépe. Ty hvězdičky jsou ze sentimentu.(14.8.2002)

• Sašenka165

Jedna hvězdička za žárovičky v Gappiných očích.(31.12.2007)

Přestože vykrádá Godzillu snad ve všech směrech, včetně nepochopitelného "ohně", které obludky plivou, a obsahuje méně destruktivních pasáží, hodnotím ji lépe. Působila mnohem filmověji (síla devíti let je znát), neměla tolik hluhých pasáží (i když by se rozhodně našly) a především její konec ve mě dokázal probudit emoce a zásluhu na tom mají i zcela evidentně umělé obludky s dokonale lidskmi pohyby. (možná právě proto). Je to kravinka, ale příjemná kravinka, u které sice člověk necítí mrazení v zádech v důsledku uvědomění si historického významu, ale rozhodně na ni bude vzpomínat s úsměvem na tváři.(22.1.2008)

• - Několik převážně destrukčních scén z Gappy bylo použito v epizodě "Meltdown" (Roztavení) kultovního britského seriálu Červený Trpaslík. (Shaqualyck)