poster

Ghost in the Shell

 • Japonsko

  Kōkaku kidōtai

 • Japonsko

  Ghost in the Shell / 攻殻機動隊

 • Nový Zéland

  Ghost in the Shell

 • USA

  Ghost in the Shell

 • Velká Británie

  Ghost in the Shell

 • Austrálie

  Ghost in the Shell

Animovaný / Akční / Sci-Fi / Thriller

Japonsko, 1995, 82 min

Komentáře uživatelů k filmu (382)

 • Lima
  ****

  Vizuální masterpiece, který mi svojí náladou místama připomínal BLADE RUNNERa. Má ten samý lehce depresivní feeling, metropole budoucnosti je stejně vizuálně působivá. Animace je opravdu jedinečná, velmi vynalézavá a první půle mi svojí atmosférou a spíše lehkým plynutím děje připadala jako filmová báseň s velkým důrazem na detail. Hudba Kenji Kawaie je jemná, meditativní a do nálady snímku nádherně zapadá. První půli filmu jsem si labužnicky vychutnával, v té druhé jsem se ztrácel v přemíře dialogů, ve kterých cyborgové řešili obligátní problémy na téma "může mít stroj duši" a "co to vlastně duše je?" a a děj působil lehce zamotaně. Druhá půle filmu vysoce nastavenou laťku neudržela a konec je neuspokojivý. Náhle naskočily závěrečné titulky a ve mně zůstaly smíšené pocity. Takže jenom za čtyři*, možná, že po druhém shlédnutí změním názor.(19.3.2004)

 • Galadriel
  ****

  Z tohohle filmu jsem si já osobně odnesla pár zajímavých poznatků (které ovšem spousta lepších znalců kinematografie, než jsem já, nejspíš už dávno ví). Matrix není zas tak originální, jak jsem si myslela. Animovaný film může být hodně nevhodný pro děti, obrovsky akční a s náznaky hlubších myšlenek. Přestože mě styl (kyberpunk), děj ani "filozofie" tohohle filmu nenadchla tolik, jako většinu diváků, musím mu přiznat velkou originalitu, krásnou atmosféru, poetičnost (i všechny akční scény jsou zajímavým způsobem melancholické) a pěknou hudbu.(5.10.2007)

 • Gemini
  *****

  Jednoznačně nejhlubokomyslnější anime jaké jsem viděl...zatím (dodatek - překonáno pouze druhým dílem;)). Sci-Fi...a jednou možná poselství budoucím generacím. Každopádně je to kus scénaristického mistrovství, s na svoji dobu neskutečnou animací. Kenji Kawai a Mamoru Oshii budou navěky velebeni jako géniové, kteří přenesli Majora Kusanagi z papírových stránek na filmové plátno. Je to trochu symbolické, že díky všem těm torrentům a DCčkům a nevím čemu všemu ještě, má Major opravdu přístup všude...And where does the newborn go from here? The net is vast and infinite. 2501%;)(1.6.2005)

 • Matty
  *****

  Stačí se jenom dívat a naslouchat, zbytek přijde sám. Což mi však nebrání napsat alespoň, co konkrétního se mi na Ghost in the Shell líbilo. Líbila se mi úžasně rozanimovaná prostředí, pulzující snově přetechnizovaným životem. Líbila se mi hlavní hrdinka, líbila se mi její velká kukadla. Líbily se mi dynamické akční sekvence s výborným ozvučením. Líbilo se mi, že celý film trval pouhých osmdesát minut a přitom netrpěl dějovou nahuštěností, naopak si dovolil několik poetických sekvencí dávajících nám čas na přemýšlení. Líbila se mi ústřední myšlenka filmu, jež měla nepochybně mamutí vliv na „inspiruj se kdekoliv“ Matrix. Líbila se mi propracovaná psychologie všech postav, líbilo se mi jejich logické chování. Jednoduše se mi líbily pocity, které ve mně GITS vyvolal. 95%Zajímavé komentáře: Lima, berg.12(19.6.2006)

 • Malarkey
  ***

  Vizuálně naprosto úchvatný kousek, což Japoncům v podobně laděných filmech, vysloveně jde. Komplikovanější je to s příběhem, který rozhodně není z řady těch jednodušších. A formou vyprávění tomu také vůbec nepomáhá. Měl jsem problém se orientovat na příběh o kyborzích, když jsem zíral na to neuvěřitelné precizno v animaci. A nepomohla tomu ani skutečnost, že po první méně kecací půlce se rozjela druhá půlka, která to všechno začala tak nějak vysvětlovat. Člověk pak očekává nějakej peckoidní, kulervoucí závěr a on je vlastně poměrně tichej a k zamyšlení. Tak hodně, že jsem při nádherné meditativní hudbě v titulcích (která ostatně běžela i v celém filmu) jen němě zíral a přemýšlel, co to všechno vlastně mělo znamenat.(7.4.2016)

 • Djkoma
  *****

  S Akirou rozhodně nejlepší anime, co kdy bylo stvořeno.(20.8.2005)

 • T2
  ****

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $515,905Tržby Celosvetovo $583,393║ Ja by som to bral ako inšpiráciu pre vznik filmu Matrix, má to úžasnú animáciu a ohlušujúcu doprovodnú hudbu, pohlcujúcu atmosféru, strhujúcu akciu, rovnako tak kostra príbehu zaujme ale je tam strašne moc rozbehnutých indícii, ktoré by potrebovali širší rozmach pre doznenie, troška doladiť a je tu úplne dokonalé. /80%/(15.5.2009)

 • Renton
  ***

  Scénář: Kazunori Itô .. Proč je tady tolik haněn Matrix (navíc Wachowski Bros. se nikdy netajili láskou a inspirací v anime), že rozvedl určité, zde viděné motivy, když samotné Kôkaku kidôtai rozvádí a ,,kopíruje" některé myšlenky či atmosféru z Blade Runner!? ___ I tohle "dílo" je vykradačka, navíc zkušeného diváka zrovna dvakrát nezaujme. Audiovizuálně možná zajímavé, ale obsahově fádní, přehodnocené anime, řekl bych.(15.10.2006)

 • Superpero
  *****

  Animace je parádní, i když v konkurenci dnešních anime přece jen působí už trochu oldschoolově. Příběh je dosti komplikovaný, ale myslím, že jsem si z toho odnesl jádro pudla. I když toto filosofování o umělých formách života není úplně moje krevní skupina, oceňuji sofistikovanost "podání". No a ta meditativní hudba je kapitola sama o sobě. Zní jak kdyby byla z jiné planety (myšleno jako kompliment).(4.4.2005)

 • mandes
  *****

  rozpočet : ? tžby americke : $515,905 /// ked som to videl prvý krát dal som 4 pričom to bolo tak na 3,5 ,ale potom čo som videl seriáli a ďalšie dva filmy tak ma celý GHOST IN THE SHELL fenomén začal natoľko fascinovať že už ani neberiem jednotlivé seriáli a filmy zvlášť ale ako jeden velký celok ktorému dávam jednoznačne 5(18.12.2006)

 • novoten
  ****

  Film, který mate, navádí do slepých uliček a najednou v onom okamžiku pochopení divákovi nezbyde než překvapeně zírat a krotit nadšení. V důsledku je tak z Ghost in the Shell neuchopitelné, ale zároveň neskutečně poutavé anime, které by s trochu lepší prací s postavami mohlo ztratit dojem chladnější podívané a díky tomu jít klidně nejvýš.(3.7.2006)

 • Marius
  *****

  Určite najlepšie sci-fi anime. Dej je náročný a na prvý raz dosť ťažko uchopiteľný, rovnako ako filozofia a posolstvo tohto snímku. Myslím, že koncom deväťdesiatych ešte neznámi Wachovski Bros nerobili nič iné, len sedeli pred počítačom a pozerali na GITS, pretože Matrix je taká vykrádačka tohto filmu (hlavne vizuálne), že som si spočiatku myslel, že sledujem niečo ako anime verziu Matrixu. Film pre všetkých ktorí si myslia že Matrix je originálny a že anime sú Pokémoni a Digimoni. 10/10(10.8.2005)

 • RHK

  Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(19.11.2011)

 • EdaS
  ****

  Vizuálně úchvatný a myšlenkově zajímavý cyberpunk, který mě ovšem nedostal tolik jako třeba "povrchnější" Matrix. Emocionálně trošku moc chladné. Ale vidět je to určitě potřeba.(2.8.2006)

 • H34D
  ***

  GitS není přímo nestravitelný, jako spíš obtížně pochopitelný, svůj kybernetický svět nikterak nepředstavuje ani nevysvětluje, nýbrž do něj diváka od první minuty nemilosrdně vhodí a poper se s tím jak chceš. Je to však nedílná součást kouzla a atmosféry GitS - nechat chvíli diváka cítit se zmateně, nechat ho jen fascinovaně pozorovat okolí a možná ho i trochu opít rohlíkem. Ne, nechci popírat jistý filozofický podtext, který film nepochybně obsahuje, ale nevím, zda by dokázal všechno tak komplexně vysvětlit jako Matrix. Každopádně mě to zanechalo chladným, upřímně, ani bych nestál o dodatečné vysvětlování, emoce byly na nule a mimochodem animovaná akce nikdy nebude tak efektivní jako akce opravdová (to jen abych si rýpnul). 6/10(15.1.2009)

 • Shit
  ****

  Tak tady nějak nechápu, co je na tom tak skvělýho, protože sem za prvé moc nezachytil příběh, kterej je příliš zmatenej a za druhý je to zbytečně moc ukecaný. Nicméně atmosféra a akční scénky spojený s tou manga animací a krví, jsou skvělý a hlavně Ghost in the shelli má spoustu geniálních sci-fi nápadů ,který byly pozdějc použitý i v jiných filmech, jako něco převratnýho a přitom už to bylo tady, ale jak už sem řek, film mě celkově moc neoslnil. 3,5*(19.10.2007)

 • Skejpr
  *****

  takže.... zase.... znova... po kolikátý už... Vizuálně úžasný! Atmosféra fantastická. Místy až geniální (např. úvodní titulky včetně hudby). Animace dokonalá. BOHUŽEL velice složité na pochopení. Chvílemi sem se skutečně ztrácel, ani telepatie, či co to bylo, nepomáhala v orientaci... ale já těch 5 i tak dám.. P.S. Na podruhé naprsto dokonalé nadšení a 5 hvězd zcela zasloužených a bez debat. Spolu s Innocence skutečný vrchol (nejen) animované filmové tvorby(15.1.2006)

 • xxmartinxx
  ****

  K nějaké zásadní spokojenosti je tu málo akce a moc monotónního řešení smyslu života. Ke konci mě to pomalu přestávalo bavit, naštěstí to skončilo včas, aby si to těsně vysloužilo 70%. Ale teda znova už bych to vidět nemusel.(23.6.2010)

 • Morien
  *****

  HUDBA!(25.2.2011)

 • Lynn
  *****

  Geniální dílo a Wachowski Bros. ať se jdou vycpat! Jejich vykrádačka Matrix (mimochodem dlouho jsem ji zbožňovala) na tohle dílko nemá ani náhodou. Film s takovou hloubkou, že pouhé jedno shlédnutí je zatraceně málo.(3.12.2005)

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20