Žralokonádo (TV film)

Scénografie:

Vincent Albo

Kostýmy:

Amber Hamzeh

Komentáře uživatelů k TV filmu (506)

Nejzábavnější Asylum. Každým spoludivákem, každým pivkem i každou minutou lepší a lepší. V závěrečné třetině pak již zcela bezkonkurenční a ve své bezelstné debilitě geniální; těžko totiž v historii kinematografie hledat něco aspoň vzdáleně podobného zdejší hrdinné záchraně Novy (kdo by to byl řekl, že zrovna Ziering pošle Chucka Norrise do důchodu?).(26.7.2013)

Konečně jednou hype nelhal. Epická koulervoucnost Sharknada nezná mezí a nezastaví se před ničím. Je to samozřejmě hyperdebilní, laciná sračka, ale vůbec to není nuda. Žraloci jsou naprosto všude a to nejen v hospodě, na silnici, a obýváku, ale i zubama šplhají po laně, nebo z tornáda útočí na vrtulníky. Jenže narazí na chlapáckýho Stevea z Beverly Hills a ten je zabíjí motorovkou v jedné a brokovkou v druhé ruce. Popřípadě je sestřeluje bouchačkou na jednu ránu z asi 300 metrů. Co ale předvádí na konci, z toho by uznale pokývali hlavou i Bruce Cambell, či Reggie Bannister. Prdel je, že i ostatní postavy jsou vtipný, třeba hospodskej vejpitka, co mlátí žraloky barovou židlí. Nebo sexy barmanka, která jede po Steveovi, ale spokojí se s jeho synem. No prostě něco takovýho tu nebylo od dob House of the Dead.(3.8.2013)

Now I really hate sharks too.(26.7.2013)

Dokonalejší píčovina by se hledala velmi těžko, absolutní filmařské dno dosaženo! A přesně tenhle aspekt dělá ze Žralokonáda mou osobní kultovku, kterou si s jistotou zopakuju a ne jednou. Nemá cenu se rozepisovat , tohle je třeba vidět a užít si. Doporučuji všem s volnou prdelí, tedy bez výskytu pravítek.(2.2.2015)

Stárnoucí idol Ian a po čertech hnusná Tara srdnatě bojují s přírodním živlem, občasnými výpadky elektřiny, nedostatkem zboží v samoobsluze, zubatými parybami a pokročilou scénáristickou demencí. Ve volných chvílích samozřejmě dojde i na takové atrakce jako jsou dlouhé, existenciální dialogy o manželské krizi, nesnesitelné lehkosti lidského bytí, pomíjivosti života a řešení všech hladomorů třetího světa. Největším lákadlem jsou ale žraloci, kteří se vyskytují opravdu v hojném počtu, leží na gauči v obýváku, s dětinským tleskáním se točí na ruském kole a vysedávají v kavárně. Laik až žasne, jaké zázraky dneska dokáže ve Photoshopu vykouzlit zručná ruka mistra. Je víc než vhodné pogratulovat pánům Ferrantemu a Levinovi, že se ta lobotomie, kterou společně podstoupili, tak báječně vydařila a mohl vzniknout tento filmový skvost. Je mi opravdu líto uživatelů, kteří zde hodnotí dílo odpadem. Takoví by bohužel nepoznali dobrý film, ani kdyby jim vyprstil prdel.(6.1.2014)

Nemám sebemenší pochopení pro lidi, který tu sází odpady, jako by se nechumelilo. Vždyť je to dokonalá prdel, lidi, a nejen, že jsem se u toho dobře bavil a měl celou dobu oči přikovaný k obrazovce, ale já tomu díky posledním dvaceti minutám musím dát i plnej počet hvězd. Pravda je, že netuším, zda je tenhle film jen seriózně se tvářící parodií nebo jakej byl režisérův prvotní zájem, ale prostě jsem se u jeho epičnosti bavil, jak jen to šlo. Už jen ten název "Sharknado", k tomu efekty alá FIFA 98, Ziering vraždící žraloky více způsobama než Steven Seagal láme kosti (jednomu třeba vlítne do chřtánu s motorovkou, dalšího odřízne od lana, protože ten žralok se za ním snaží vyšplhat etc. etc.) a úpně nejlepší jsou ty různý nahodilý smrti ve filmu. Třeba si jen tak pijete v baru a najednou vyskočí žralok oknem a uhryzně vám celý torzo. No já se upřímně bavil celou dobu, ale posledních 20 minut, to byla špica špicovatá špicovatostí. Dokonce mi tu ani svou přítomností nevadila Tara Reid, která je snad nejhorší herečkou na světě. Tady sice hraje furt stejně prkenně jako vždy předtím, ale sem to celkem sedí. P. S. Určitě jsem Sharkando neviděl naposledy a asi zkusím i druhej díl.(30.4.2016)

Začínám psát komentář... (Moment, slyším divné zvuky zezdola z baráku, jdu to omrknout... A kruciš! Dva žraloci bílí se mi rozvalili na gauči a žerou moje brambůrky, žralok kladivoun se mi dobývá do ledničky a v ložnici u skříně si žralok tygří zkouší moje spodky-jégrovky. Schovám se na záchod, tam mě nenajdou... sakra, z klozetu taky čouhá ploutev! Uff, tak nic. To mi jen v hajzlíku plave lachtan. Ahoj Tome! :-) Pokud existuje nebe, určitě v něm kromě andělíčků lítají i mraky... žraloků! A jestli přijdu do pekla? Tam žraloci plavou v kotlích, spolu s potrestanými hříšníky. Říkal to náš pan farář (a drbal se přitom na hřbetní ploutvi). Z oltáře na něj smutně shlížel žralok, na hlavě trnovou korunu z rybářských háčků a rozhozené ploutve přibité na kříži. Znáte to, mládež se nám už nemodlí, a to ani k žralokovi na nebesích, lidi se globálně oteplujou a tím dochází ke změně klimatu. Nakonec přijde trest Boží. Zde tedy trest od Asylum. Z nebe začnou pršet žáby, vlastně žábry. Tornádo vcucnulo pár tisíc žraloků a pak je shodilo do ulic L.A., jak při kobercovém náletu. El Niño - El stupido! Žralokonádo - čalamádo. Po celou stopáž filmu samozřejmě blbé jak troky (ve kterých plavou taky žraloci), ale neskutečně zábavné – řehtal jsem se jako kůň (či mořský koník) a spokojeně jsem se tlemil jako debil. V českém jazyce neexistují dostatečně expresivní výrazy pro popis této ultrabrutální parybí kokotiny. Nutno vidět! (Natočeno podle skutečné události).(6.2.2014)

Film o žralocích padajících z tornáda, v němž hlavní role hrají Ian Ziering a Tara Reid jsem prostě musel vidět. A naštěstí to nakonec nebyl jediný důvod. Pokud se mě někdy někdo zeptá, řekni jeden film, který je tak blbý, hloupý, debilní a stupidní, až je vynikající, odpovím jednoznačně Sharknado. Opravdu. ty postavy jsou naprosto idiotské, scénář včetně jednoutlivých souvislejších scén nedává smysl, s logikou a detaily si nikdo hlavu opravdu nezatěžuje (auto stojí v pět centimetrů hluboké vodě valící se po silnici ale přesně tou samou pět centimetrů hlubokou vodou se k autu blíží žralok - kromě těch mnoha dalších, jež padají z nebe). Tařka celý film, kdykoliv nějaká postava promluvila, jsem já a všichni spoludiváci řvali smíchy. Tohle už ani není kýč. Ale posledních cca dvacet minut, kdy se střídavě likvidují tornáda pomocí do it yourself náloží a létající žraloci pistolí a motorovou pilou prostě překročily hranici geniality a eruptovaly záchranou Novy, to je prostě naprostý masakr který neocení jenom kulturní barbar. Ten film mi dal mnohem více, než bych kdy od něj očekával. Když už nic, je neskutečně zábavný, mnohem více, než spousta filmů, která zábavnými být chce. Protože tenhle film je opravdu tak debilní, až je geniální. To prostě musíte vidět. Musíte. A pak už budete žraloky nenávidět taky.(28.7.2013)

Bombáááááááá! We need a bigger chopper :) :) :) Tých 5* je samozrejme ironických(25.1.2015)

Není nad to, pustit si večer krásný napínavý hororový snímek o velkých létajících žralocích! Rozhodně jeden z nejlepších akčních filmů poslední doby. Svou originalitou je zcela nedosažitelný ničím jiným v dnešní kinematografické tvorbě! Naprosto dokonalé efekty, které se skoro, ale opravdu jen skoro podobají grafické a možná i zvukové kvalitě GTA San Andreas! Jsem v naprostém úžase jak kvalitní film byli schopni naši dlouholetí předci natočit :-) ........... Jo počkat, ono je to 2013?(6.12.2014)

Tak tenhle film byl pro mě totální relax a zábava. Steve, co se řítí směrem na Beverly Hills, zabíjí vše, co pohne ploutví nebo mrkne rybím okem - má k tomu parádní brokádu, skvělou motorovku (oooh, až příště M. vezme svou motorovku asi se mi rozklepou rozrušením kolena) a další roztomilé zbraně. Steve se nebojí ničeho a nikoho. Steva nezneklidní, když lidi běhají kolem pobřeží oceánu jak splašené sardele (ach, strašně dlouho jsem tohle spojení chtěla použít). Steve se rychle rozhoduje. Steve je předvídavý a ví, že tihle žraloci přicházejí po třech. Tohohle Steva, jeho sexy barmanku s jizvou od žraloka (od toho, co zabil dokonce i jejího dědečka) a štamgasta ze Stevova baru, co se brání stolička nestolička - to všechno já prostě žeru. Žralokonádo je totiž nejlepší béčko, co jsem za poslední roky viděla. PS: Chybí snad jen ukázka plnosti hrudníků, což mi jako té něžnější polovičce lidstva nechybí.(24.9.2013)

"Máma vždycky říkala, že mě Hollywood zabije.." ;) A taky zabil !! Zabili Johna Hearda !! Parchanti !! Totiž sežrali !! Ale on to tu taky zabil, v jedné ze svých nejpozoruhodnějších rolí coby věčně nalitý štamgast vyzbrojený barovkou..;) Neskutečná nálož bizarně inspirativní sebeuvědomělé trashové demence s nečekaně chytrým a pomrkávajícím scénářem Thundera Levina a pravděpodobně i zásadní počin studia Asylum a rozhodně i Anthonyho Ferranteho, který svou zábavností předčí vlastně většinu svých ostatních projektů a který mu Wynorski s Bollem mohou jen tiše závidět.. A Ian Ziering ?? Jeden nestačí zierat, protože tenhle sympaťák by tu rozkošnou sebeironii, kterou ukázal už dříve třeba ve Scottovu Dominu, snad mohl rozdávat na potkání..(19.2.2016)

Jedno z nejrozpustilejších béček všech dob. Chce to minimálně jednu, dvě lahvinky a spoludiváka a budete mít co dělat, abyste šikovně uhýbali před tou zubatou chátrou a vzduchem létajícícími troskami civilizace. Nebudu prozrazovat proč, abych vám nezkazila ten zážitek, ale díky bohu za Stevena z Bebrly! A to jsem vždycky preferovala Dylana...(28.7.2017)

Naprosto neuvěřitelný biják!! Jsem z něho totálně odvařený a perplex. Žraločí povodeň se přelije přes pláže Santa Monicy do ulic L.A., kde poté dochází k nemilosrdným žraločím pogromům na lidi. Bezpečno ale není ani v Beverly Hills, protože žraloci vylétají jako torpéda z odvodňovacích kanálů, proskakují okny do domů a rejdí zběsile z pokoje do pokoje! Naštěstí je však na místě párek drsných surfařských týpků s baseballkou a jedna pěkná mexikánská buchta, co to zatraceně dobře umí s brokárnou... Jenže pak začnou žraloci padat i z oblohy a prokousávat se střechami do automobilů, no a to už přestává být legrace. Nebo vlastně to teprve začíná být legrace! Sharknado sice není tak extrémně deviantně zábavné jako geniální Birdemic (1 i 2), ale zato je mnohem sofistikovanější a rafinovanější! Protože zatímco u Birdemicu kromě úplných mimoňů musí každý soudný člověk záhy pochopit, že se jedná o vypečený anarchisticko-dadaistický žert, u Sharknada už je to kapánek těžší, aspoň zpočátku. Ale po akci s motorovkou před hangárem a posléze ve žralokovi už je snad vše jasné i těm méně chápavým... (Ehm, vlastně není, když tak čtu některé zdejší komentáře...) Každopádně Sharknado je asi dosud nejlepší kousek od společnoti Asylum. Jo a titulní poppunkový song od skupiny Quint je docela chytlavý.(2.10.2013)

Na závěrečný kousek s motorovou pilou jen tak nezapomenu. Tenhle film se zas tak moc neliší od nedávno viděného blockbusteru San Andreas. Tady si ze sebe alespoň otevřeně dělají srandu...(24.1.2016)

LIDI???? Co to děláte? Odpad? Jedna hvězda? LIDI!!! Vy jste ale hodně zabedněný! Tenhle film jste asi opravdu nepochopili. Jde o dokonale zpracovanou parodii na všechny zvířecí horory. Jde o satiru novodobé společnosti a o největší filosofické dílo našeho tisíciletí... Na teď vážně - film je opravdovým brakem. Céčkem všech Céček, ale při troše nadhledu je film úžasným pokoukáním. Bojovat s létajícími žraloky barovou stoličkou? Či jejich likvidace motorovou pilou a brokovnicí? Mohl bych pokračovat... Myslím to naprosto upřímně, leč je film veden jako Sci-fi horor, já bych těžko hledal komedii, která mne dokáže takhle rozesmát. Slzel jsem při jeho sledování. Ne, neslzel, já jsem Brečel smíchy! A grandiózní finále dodalo zlatou korunku klenotu, který pevně věřím bude s přibývajícími léty ceněn víc a víc. Anthony C. Ferrante - chvilku jsem si myslel, že je blázen, ale po shlédnutí filmu jsem pochopil, jde o umělce, který stvořil dílo srovnatelné s legendárním Edem Woodem. I toho měli lidi, kteří si hrají na filmové znalce za blázna. Ale jde pouze o to, že režiséry tohoto typu nepochopili.A mě je líto Vás kdo hodnotíte tento film jako odpad, protože pláčete nad něčím, čemu je třeba se smát.(21.4.2016)

Plná palba zasloužena, po dlouhé době dokonce předčen i trailer. Z tohohle filmu se již teď stává kultovní záležitost.(26.9.2013)

1/2 lahve Remy Martin, 1 lahev Cardhu 12 yrs... Ideální film na sledování s partou lidí s řádnou dávkou alkoholu v krvi, pak se jedná o neuvěřitelnou (i když samozřejmě nechtěnou) zábavu. Pokud by ale člověk koukal na film sám a střízlivej, pak je to samozřejmě na odpad.(29.8.2014)

Hlášky: Baz Hogan: - "Bouřka ustupuje." Nova Clarke: - "Jak to můžeš vědět?" Baz Hogan: - "Nelítá kolem tolik žraloků." & Nova Clarke: - "Proč je hned vedle letiště domov důchodců?" Claudia: - "Protože staří lidé špatně slyší." & Nova Clarke: - "Vzali si mýho dědu. Takže fakt nenávidim žraloky." Matt: - "Tak teď taky nenávidim žraloky."(13.8.2014)

Totálně zhulená chujovina, až zrak přechází, rozum se vytrácí a tělo ochabuje........(27.7.2013)

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26