Hlasy

• Česko

Cesta do hlubin magorovy duše

• Německo

• Nizozemsko

Komedie / Krimi / Thriller

USA / Německo, 2014, 107 min

Jak si pejsek s kočičkou upekli Americké psycho. Není to sice nic originálního, ale je to dostatečně bizarní, hravé, září to pastelovými barvami a je opravdu milé sledovat, jak se rozkokošný Rájen pokouší ze všech svých homosil o herectví. Je však docela škoda, že se tvůrci trošičku více neodvázali. Například když člověk kapku popustí jen tak namátkou, zcela psychicky vyváženě a kultivovaně uzdu své katolické fantazii, hned ho napadne, jaká vzrušující dobrodružství by se dala třeba zrealizovat s oživlou uřezanou kebulí Džemy Artrtnové! Což mi vzdáleně připomnělo tu slavnou romantickou příhodu z Vietnamské války, kdy se při průzkumu džungle ztratil voják. Dva dny jej hledali, pak jej prohlásili za mrtvého, ale třetí den se náhle objevil s frajerským úsměvem od ucha k uchu. Hned musel na kobereček k veliteli, aby své bezprecedentní jednání vysvětlil. „Pane veliteli,“ povídá rekrut, „velice se omlouvám, ale už jsem tu více než rok, všude jen samí chlapi, a já při plnění úkolu narazil na fakt sexy macatou Vietnamku, která se schovávala v jednom z těch minometných kráterů. Pochopte, prosím, opravdu jsem si nemohl pomoct, tak jsem se pár dní zdržel a pořádně jsme to spolu naprudko roztočili. Byla to skvělá jízda“. Velitel s chápavým úsměvem rozverně odpoví: „Tak to je vcelku pochopitelné, jsme jenom lidi, stát se to mě, taky bych se asi neudržel! A co,“ lačně na něj světácky mrkne „vykouřila ti ho pořádně?“ „To bohužel ne,“ odvětí vojín zklamaně „neměla hlavu.“ Tento film je dalším zářným příkladem toho, že se dá o patologických myšlenkových pochodech jeblého psychopata natočit i smysluplné, zábavné, svěží, vcelku neotřelé a neafektované dílo, ne jako v případě té ukrutné artové sračky jménem Birdman. Ten, jak ostatně neustále soudím, musí být zničen.(11.2.2015)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $5,000Tržby Celosvetovo $444,196▐ psycho úlet, kde sa veru herecky drevení Ryan Ryenolds nestratí, tu mu úloha sadla /55%/(2.11.2015)

Notypičo! Pokud jste rebel, tak si čas od času na torrentech zakoupíte nějaký ten filmek, aniž byste si o něm cokoliv zjišťovali, tedy ani obsah, ani anotaci, zkrátka nic. Jistě, sice se tak můžete vystavit riziku, že vás snímek tématem trošku mine, protože třeba dojemný příběh o nacistických ovcích, které pod krutým velením diktátorského zlovůdce doktora Hrůzošvába otročí na planetě Orbital a sbírají mu vafle do sušenkových skladů, asi nebude úplně pro každého, ovšem v tom lepším případě můžete být velice mile překvapeni, třeba jako já u tohoto filmu. Bylo to hravě barevné, dokonale černohumorné a krvavě mrazivé. Žánry se střídaly tak rychle, že moje mimika vypadala chronologicky asi nějak takhle - :-) :-D :-O :-( :'( *fap fap* - takže to byl docela hustej mordor. A velice mě potěšila přítomnost madam Gemmy, které poslední dobou přicházím solidně na chuť, neboť je to luxusní kus sexy ženský, jež má ladné kontury a ideálně zaoblené dámské partie. Prostě žádná vyschlá anorektička, kterou byste mohli v případě potřeby založit do herbáře, ale zase ani žádná rozteklá sádelnice, která by neměla problém na snídani sníst Halinu Pawlowskou. Prostě dokonale tvarovaná a roztomile hezkoučká. Za mě teda výborné překvapení a mrdám tam plnou palbu, páč to byl fakt hukot. Zajímavé komentáře: RedAK(8.2.2015)

Disneyho Americké psycho.(8.2.2015)

Velmi děsivý film, kterému režisérka dokázala vtisknout radostnou náladu. Scéna po spolknutí prášků mi fakt utkvěla. Konečně člověk trochu pochopí, jak se můžou různí psychomagoři cítit. Obsazení je kvalitní a dvě sexy baby Anna Kendrick a hlavně Gemma Arterton tomu filmu hodně pomáhají.(16.5.2015)

„JAK SE TI DAŘÍ, JERRY? POCIŤUJEŠ, ŽE BY NA TEBE LÉKY MĚLY VEDLEJŠÍ ÚČINKY? BEREŠ JE VŮBEC? SLÝCHÁVÁŠ NĚKDY HLASY? …“ /// Nevzpomínám si, kdy byl Ryan Reynolds zábavnější! Je jinej než vostatní magoři a sekundujou mu snad jen jeho mluvící kocour a pes (kocourovi by sekly i boty!). (Taky ten chcípající jelen…). Zábavná, černě humorná hororová schíza, ve kterým nejde vo strašení a který můžete klidně fláknout 4*! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Vysadil jsem prášky. Snad nikdo neumře… 2.) Má dívka si v lednici připadá osamělá. 3.) Thx za titule ,,playboxguest“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ *(6.5.2015)

U nás doma by Keisy (boloňský psík, diktátor) kupovala větší lednici a Sára (láskyplný německý ovčák) mě přesvědčovala, že jsem dobrý člověk. Přítel už pro jistotu schovává nože :D Něco tak ujetého a nepochází to z Japonska? Sedím tu, snažím se napsat něco smysluplného, abych vás na film nalákala, ale víte co? Nejde to. Pořád si vybavuji veškeré scény a směju se. Prostě skvělá absurdní komedie ze života "neobyčejného" chlapa, který si "povídá" se zvířaty a rád plní ledničku :o)(26.4.2018)

Tohle je masakr !!!! :-DDD Tohle je pro mne rozhodně neuvěřitelný překvapení !! ... Čekal sem oddechovou komedii a dostal multižánrovou maximálně inteligentní černočernou komedii, která zpracovává jako řada hororů a thrillerů tzv. "portrét do duše a života sériového vraha" ... Tohle není druhej Méďa , tohle je úplně o něčem jiným. Celý to začíná tak nevinně a přitom to dává ucelenej systém, kdy všechno se vším souvisí a my sledujeme "řádění" schizofrenií postihnutého blázna, jak likviduje všechny a všechno, kdo se mu dostanou do života. Je to jako by "pohled z druhé strany" na smutný problém tretných činů psychiatrických pacientů, ovšem neméně vypovídající, než takový Henry: Portrét sériového vraha apod !! Růžovo-fialové laskavé a veselé vnímání světa z pohledu hlavního hrdiny je tak do očí bijící, až člověka dráždí a vyvolává v něm postupně snad i větší nevolnost, než špinavé, těžkotonážní exploitery!! Tohle je fakt geniální kousek a dělali ho chytří lidi ... vtip a cynismus nejhrubšího zrna tak efektivně zaseklý do sebe, to jsem fakt neviděl roky .. Bravo!!!(11.2.2015)

Důkaz toho, jakým absurdním způsobem (ale rozhodně účinným) se dá spojit rozverně černá komedie s mrazivě psychologickou drámou. Tohle nesourodé spojení má však své logické opodstatnění; zatímco hrdinův vnitřní svět je plný barviček, poletujících motýlků a puntičkářsky uklizeným bytem i za stavu brutálního porcování mrtvol, realita je samozřejmě jiná - smrdutější, prohnilejší a o to více smutná. Reynoldsův schizofrenní hrdina tak z temného thrilleru vlastně dělá božínkovsky ňuňu roztomilou komedii s mluvícími zvířátky jako bonus. Jen s tím detailem, že jeho pes je dobrák, kdežto kocour drzá svině s vražednými pohnutky. Že by hrdinovo dobré a zlé Já? Dost možná. Že vám to celé zní jako přehnaně bizarní úlet? Rozhodně. A to jste, prosím, ještě neviděli závěrečné titulky s absolutně ujetým Happy songem!(9.2.2015)

Nečekaně empatický film, který nabízí zábavný pohled do vyšinuté mysli, přičemž bravurně balancuje mezi rozverností a mrazivostí.(4.3.2015)

Komediální ujetina, jakou jsem opravdu hodně dlouho neviděla. Ale pří vší pokloně k takovému extravagantnímu dílku mám přesto pocit, že by tomu svědčila ještě trochu větší jiskra. Bocscoa s Whiskasem bych chtěla mít doma, myslím, že nějaké využití bych pro ně rozhodně našla:-) Ryan Reynolds byl svůj, tak jak ho znám a ten závěr s modrýma polobotkama byla super tečka. Plus hezké barvičky s prima muzikou, které to celé zvedly o level nahoru, mě nutí, abych si nechala ještě chvilku na rozhodnutí, co takovému The Voices nakonec napálím. - Vzhledem k faktu, že jsem to přežila (mnozí ví:D) bez úhony na zdraví, tak tentokrát střílím hvězdy směrem nahoru, asi tam vážně patří!(21.2.2015)

Příjemná žánrovka. Reynolds skvělý, evil cat úžasná, pejsek správně zobrazuje nejlepšího přítele, humor občas zafunguje také, takže se dá stěžovat pouze na nedostatek gore, což je škoda ve dvou scénách měl film slušně našlápnuto, poté se jaksi zmírnilo, ale přesto příjemná věc. 75%(12.2.2015)

"Chci kámošku. V tý lednici jsem tak sama." Pokud žiju ve správné realitě, tak nenosím růžové montérky, nemám v lednici uřezané dívčí hlavy, nenechávám se ovlivňovat názory svého kocoura a zatím rozeznám králíka od ponožky. Jsem prostě příliš málo úchyl na to, abych si tohle dokázal naplno užít. Přesto je možné, že realita je někde jinde a já makám s Ježíšem, který řídí růžový vysokozdvižný vozík. Určitě to tak není, protože můj psychiatr je s mým stavem naprosto spokojený a skoro každý čtvrtek mě na hodinu pouští z klece.(19.4.2017)

Rozverný a nejistý Dexter, který neměl svého mentora. Je v tom nahromaděno hodně stylů, přístupů a žánrů, které se průběžně prolínají stejně jako Jerryho vidění světa. Proč si ale sundávat růžové brýle, když je svět s nimi tak barevný, hřejivý a (zdánlivě) bezpečný?(24.4.2015)

• choze

Černá komedie, na mě málo černá, vtipná, originální a zajímavá čímkoli jiným, než silným holčičím castingem a pár podařenými hláškami zvířat.(9.2.2015)

Já na filmech oceňuju preciznost a čistotu, ale tohle je i na mě až moc precizní, čisté... a jaksi samozřejmé. Všechno tu je tak moc přesně na svém místě, že pět minut od začátku už se nestane jediná překvapivá věc. Rozhodně je to velmi povedené a nemůžu si na nic stěžovat (jakkoliv mě mrzelo, že je hrdinovi poskytováno alibi typu "první vražda omylem", aby sympatie vůči němu mohly zůstat nezkalené). V důsledku mě ale zhlédnutí ničím neobohatilo a ni nepřekvapilo - ten film byl ve své povedenosti jen přesně takový, jaký být musel. A to pomíjím, jaká sázka na jistotu je tohle atraktivní téma. Nejvíc ze všech filmů poslední doby jsem si vzpomněl na námětem i formou vypočítavého, myšlenkově poměrně mělkého, trendům poplatného a rovněž zvládnutého Birdmana. 3 a 1/2(31.3.2015)

Zabils matku? Slyšíš hlasy? Hrabe ti v tvé v palici? Pak se nediv, že máš doma půl účtárny v lednici.. Jeden by tu psychologickou studii i ocenil, kdyby však vedle majonézy, lidských hlav a jogurtů neleželo několik ale. Filmů, potažmo seriálů o sériových vrazích jsou kvanta a málokterý dokáže originalitou vybočit z řady. Summer of Sam zpracovalo motiv „zvířecího našeptávače“ mnohem působivěji, Henry: Portrét masového vraha se může opřít o nesrovnatelně přesvědčivější herecký výkon v hlavní roli (pro Reynoldse střídajícího pohledy veselé a smutné vyorané myši to byl menší prubířský kámen jeho schopností a co si budeme nalhávat, příliš nezaperlil), námětem podobné Americké psycho má zase hutnější atmosféru. Satrapi zaslouží kredit za hravost, černohumornou strunu (obhroublý kocour) i výtvarně pojaté rozdělení dvou odlišných světů v jedné chorobné hlavě. Chvílemi jsem koketoval i se čtyřmi hvězdami, ale pak se na konci přihlásil Ježíš do Milton hledá Superstar, znovu se mi vrátily myšlenky na ústřední castingový přešlap a počet hvězd se sjednotil s počtem hlávek zelí v Jerryho chladničce..(30.7.2015)

Zdanlivo neškodný chlapík s rodinnou psycho históriou sa pokúša zbaliť sexi kolegyňu z práce a doma sa rozpráva so svojim (good) psom a (evil) cat. Žije pri tom vo svojom svete s trochu prikrášlenou realitou a hoci mu niekedy nie je kryštalicky jasné čo sa deje, dosť toho tuší... a divák ešte viac... Čo sa vyplní je možno predvídateľné, ale spracované je to tak, že divák to napriek tomu v pohode zhltne. Svieža, chytľavá, čierna komédia s výrazne temným nádychom, ktorá sa nebojí krvavých scén ani bizarných nápadov. A Reynolds je v tej psycho polohe až prekvapivo dobrý.(6.2.2015)

Mrazivě zábavný film, v kterém Marjane Satrapi úspěšně likviduje krvavé stopy a větrá pach hniloby těsně před tím, než do místnosti vpustí hlavního hrdinu, který se na svět dívá snad těmi nejrůžovějšími brýlemi. Jo a kočky jsou největší teroristky.(7.3.2015)

Ryan Reynolds střídá velké produkce s malými nezávislými kousky, tu a tam se to podaří, většinou, ač ho mám rád, to ovšem nedopadne. Komediální psychologicko-hororové krimi Voices bohužel alespoň pro mě sklouzlo do druhé skupiny. Jeho Jerry je přinejmenším podivín. Žije nad bowlingovou hernou, s kočkou a psem. Divně se pitvoří, maká v továrně, rád zajde za děvčaty z účtárny. Je naivní, je dobrosrdečný. Ale pořád je to podivín. Jeho okolí vnímáme podle toho, zda Jerry zrovna zobe nebo nezobe předepsané léky. Ve finále je nicméně uřezaná lidská hlava odpočívající v ledničce pořád lidskou hlavou. Jerry to holt v dětství neměl snadné a náročné to budou mít i jeho potencionální přítelkyně, které skončí v desítkách krabiček coby potrava pro domácí mazlíčky. Ano, na papíře to zřejmě vypadalo vtipně a nápaditě, na plátně to ale takové bohužel není. Nebráním se netradičním kouskům, které točí různé žánry. Jenže tenhle nijak zajímavě nepracuje s narušenou myslí, není to ani dostatečně divné (ať si pod pojmem představíme cokoliv), nemá to ani pořádnou atmosféru, kterou by si to zasloužilo. A bijte mě, ale Reynolds svého „hrdinu“ jednoduše neutáhl. Pojem originální mi tady prostě nesedí!!(27.7.2015)

Jerry nie je žiadny rebel. Chce byť až zúfalo normálny. Má prácu. Býva vo vlastnom dome. V ňom psa aj mačku. Žiadne hogo-fogo, normálna stredostavovská idyla. Ako veľa Američanov, aj on svoje duševné problémy rieši s psychiatričkou. K dokonalému zapadnutiu do malomestského kolektívu mu chýba už len partnerka. Zaľúbi sa teda do kolegyne z práce, s ktorou je šéfom poverený zrobiť diskotéku. Zatrsá si ňou na nej, pozve ju na rande. Lenže je tu jeden problém. Jerry o ňom vie a chce ho fešande neskôr aj povedať. No nestihne to. Nepapá totiž lieky na hlavu predpísané pani doktorkou. Pretože v jeho excitovanom, psychotickom stave sa nachádza oveľa zaujímavejší svet, než je nudná, ubíjajúca všedno-všedná rutina. Rôzne hlasy mu v tomto ružovom svete zároveň zabezpečujú bohatý spoločenský život. A Jerry si ho ešte spestrí. Pomerne vydarená čierna komédia, ukazujúca na hrdinovom príklade vnútorný svet istej skupiny ľudí s psychickými problémami, ktorá má problém s akoukoľvek terapiou. Vo svojom vyšinutom stave sa totiž cítia subjektívne tak fantasticky, že žiadna tabletka ani terapia pre nich nepredstavuje nič, po čom by akokoľvek túžili. Strácajúce body súvisia s malou dotiahnutosťou nápadu spočívajúceho v rozdiele medzi vyfantazírovaným a skutočným svetom. 70%(2.3.2015)

Nespolehlivej vypravec by mohl byt vytezenej vic ale i tak fajn.(17.2.2015)

Tak tohle bylo naprosto dokonalý. Přesně takhle se musej cítit aneb zpověď beznadějného sociopata v podobě, v jaké jste ji zaručeně nikdy předtím neviděli. Ultimátní mix černé komedie a napínavého dramatu; chce se mi napsat "Deadpool: The Prequel" a chce se mi taky napsat "pošlete na něj Dextera" ale bál bych se, že by spolu ti dva začli kámošit. Vážně hodně originální pitomina. Korunu všemu nasazuje parádní závěrečnej song, plus chci okamžitě vidět taneční film s Reynoldsem! P.S. Díky Axisovi za tip. Nechápu, jak se mi to mohlo vyhejbat...(22.3.2016)

Ta svinská kočka mě rozsekala ta neměla chybu. Jinak je to fakt velkej úlet. Dost dobře ani nevím co k tomu jinýho napsat. Ani nevím jestli se mi to vlastně líbilo nebo ne. No dávám zlatej střed. Takže 50%(11.2.2015)

Milujte svojho psychopata. Prekrásne ironizujúca historka o klasickom romantickom hrdinovi z továrne na kúpeľňové zariadenie, so skromným obydlím, mačkou a psom, ktorý sa zamiluje do krásnej kolegyne tak vášnivo, až z toho ona stratí hlavu - a nebude posledná. Film, ktorý prezieravo uhýba rutine a nastavuje krikľavé morbídne dvojzmysly, majúce iný význam v tom našom a v Jerryho svete. Jerry, ktorý už svojou snaživosťou (zdôvodnenou zaraďovaním do normálneho života) do tejto reality tak trochu nezapadá má veľkú výhodu, ktorou si dokáže ľudí získať. Je to jednoducho roztomilý rojko, ktorý zažíva mnoho dobre známych situácií, a tak ho i napriek tomu, že k nám neprehovárajú domáci miláčikovia, dokážeme pochopiť. Až na to, že zväčša situácia dopadne trochu inak a my nikoho nezabijeme. Jerry to šťastie žiaľ nemá, a tak je jeho údel o to ťažší. Musí sa vyrovnávať nielen so vzťahmi na pracovisku, ale aj svojou odvrátenou stránkou osobnosti, druhou identitou, ktorá sa usídlila v jeho podvedomí a začína prenikať aj do vedomia. Vpády vysnenej ilúzie do skutočnosti sú vlastne postavené na hlavu - je to realita, ktorá občas prebleskne svetom spoza Jerryho ružových okuliarov a dostáva ho do vražedne komických situácií. Jerry má tým pádom problém, pretože nechce byť protagonistom hororu, ale vytúženej romantickej komédie, v ktorej získa účtovníčku s tvárou Gemmy Arterton. Na tejto jeho rozpoltenosti je vybudované taktné a emocionálne vystužené rozprávanie, ktoré podľa potreby a chute strieda žánre a vysmieva sa klišé prostou psychickou nespôsobilosťou hlavného hrdinu ich spolu s klasickými diváckymi očakávaniami naplniť. Bizarná poetika (termín "hovoriace hlavy" sa konečne dobral pôvodného významu) a poznámky domácich miláčikov, ktoré takmer vždy triafajú do čierneho, neprestajne atakujú centrum smiechu. Predsa mi však stranou vivisekcie Jerryho zmýšľania chýbala rovnaká miera pozornosti a zapracovanosti do deja, aká náleží zvieratám a dvojici srdcových dám, i vedľajším postavám a kolegom z práce, ktorí majú význam pre finále. Rozriešenie (a rozhrešenie) hrdinovej dilemy je však nakoniec uspokojivé, uveriteľné a prosto dobré. Napokon je i po zásluhe odmenený spôsobom značne nekorektným - kresťansko-bollywoodskou tanečnou vsuvkou. Reynolds ma po prvý raz dokázal úplne presvedčiť a casting priam prekvitá interným humorom, zosobneným v spojení predstaviteľov s ich skúsenosťami s hororovým žánrom (Reynolds nepočuje hlasy po prvý raz, reverzná domina v podaní Artertonovej je osviežením a Kendricková už nemusí závidieť Kristen Stewart, lebo má vlastného krásavca so zabijáckymi inštinktmi). Marjane Satrapi prekvapuje vitálnosťou a hravosťou. 80%(5.3.2015)

Johanka z Arku je slýchávala a teď je slyší i Jerry Hickfang. Průměrnej chlapík z americkýho zapadákova, kterej nechce nic víc, než bejt prostě dobrej chlap. A je fuk, jak moc se mu to daří, protože holky kvůli němu doslova ztrácej hlavu už po první schůzce. Pokud máte rádi třeskutě černý humor, neuděláte chybu. Voices jsou na jednu stranu pekelně černá komedie, ale na druhou stranu můžete vidět i znepokojující thriller nahlížející do mysli schizofrenního magora, kterej s váma může dělat i v práci, jenže je tak nevýraznej, že jste si ho za ty roky prostě nevšimli. Jak budete film vnímat, záleží na konkrétním rozpoložení mysli v době projekce. Já každopádně oceňuju nadhled, kopec pestrejch růžovejch i jinak okatě barevnejch záběrů a Marjane Satrapi, že dala Gemmě Arterton konečně příležitost ukázat, že její herecký talent není omezenej výstřihem, ale naopak, že tahle herečka umí, narozdíl od mnoha jiných žen, používat i hlavu. Moje hlasy jásají, a při druhé projekci se tetelily ještě víc, dokonce se přestaly překřikovat, zda se jim to víc líbí nebo nelíbí, a už se spíš shodnou, že je to bomba. Atmosférou mi tenhle filmeček dost silně připomíná neméně roztomilé Drool. 70%(8.2.2015)

Táto nehorázna hlúposť mala tak obrovský potenciál, že je až tragédiou, ako to Satrapi "dokonale" spackala. Fakt obrovská škoda, že sa samotného snímku nechytil niekto odvážnejší, kto by nemal problém zobraziť viac z násilia či pritvrdiť v slovníku, v ktorom by dostalo priestor viac vulgarizmov. Ja osobne nie som zástancom takejto formy komunikácie, no tu sa mi to strašne pýtalo. Škoda preškoda, lebo toto je rozhodne lepší Dr. Dolittle.(21.1.2017)

O komedii se moc mluvit nadá, jak by mohla napovídat všudypřítomná růžová barva spolu se zvířectvem. Ten příběh moc růžový není. V podstatě se jedná o příběh neobyčejného šílenství, který na sebe bere myšlenkově i často fyzicky podobu bizáru, jež by mohl mít k černé komedii nakročeno, bohužel pro mě zůstal někde na půl cesty, což ve výsledku cítím jako mírné zklamání. Přitlačit na pilu to chtělo, takže bych krotil případná přehnaná očekávání z aktuálních 75%, ale za podívání Hlasy stojí. 65%(7.2.2015)

• IQ Tiqe

O nudnym debilním psychoušovi, co slyší hlasy. Mimo to se snaží sbalit kolegyni a trochu se mu to vymkne. Ostatní to asi dokážou brát s nadhledem, ale mě ten blb jen neskonale štval a ani Anna mi nezlepšila náladu.(28.2.2015)

Marjane Satrapi? No, proč ne. Aj umelci si občas musia zaspievať. Ten svoj happy song.. Btw, Mr.Garfield si žiada spin off. Niečo na štýl 10hodinových videí s halucinogénnou žabou, alebo tak(16.2.2015)

Zvláštny film. Keby som to pozeral od konca, tak ma to najskôr pozitívne naladí a potom rozloží. Opačne to však neplatí. Celým snímkom sa tiahne smutno-smiešny tragikomický motív, zachádzajúci do bizarných rozpolteností jednej osoby, pričom akoby v kontraste so životom hlavného hrdinu, je toto všetko umocnené všadeprítomnou ružovou farbou, ktorá nosnú tému odľahčuje a pôsobí pozitívne. Jerry je proste dobráčisko od kosti, len tak akosi trocha chorľavý smoliar, divák si ho skrátka musí obľúbiť :). Páčili sa mi aj dialógy medzi Jerrym a jeho domácimi miláčikmi, hlavne s mačkou, tá nemala chybu. Na záver, spolu so záverečnými titulkami, sa dočkáme jedného totálne uleteného bizáru, ktorý tu hádam ani nemohol chýbať. Jednoducho, snímok je jeden veľký úlet, ale zato vydarený. R. Reynoldsa moc nemusím, tu sa však vážne prekonal. 75/100(18.2.2015)

• kingik

Kde by byly americké zapadákovy, jako je Milton, bez svých schizofrenních týpků, jako je Jerry. Ten už delší dobu nerozeznává realitu vlivem vysazených léků. A tak to jednoho dne pro něj dopadne špatně. Zabije kolegyni z práce, do které se bláznivě zakoukal. A když zabil jednou, co by nezabil podruhé, potřetí. A iránská režisérka Marjane Satrapi měla potřebu natočit o tom film, divně oscilující mezi černou komedií, hororem a psychologickou férií, v závěru se dokonce zvrhne v komedii s hudebním číslem(!). Beru hodně, ale co je moc, to je moc. Ryan Reynolds a spol. byl celkem fajn. Hugo Bošši se podařilo vykouzlit dementní výraz, jenže rozkol filmu byl natolik nesnesitelný, že jsem po celou dobu nepřišel filmu a jeho divnému hrdinovi na chuť. Užil jsem si (tří) mluvících hlav jako v Saxáně, ovšem mluvící domácí mazlíčky si tvůrci mohli nechat do animovaného filmu. Dr. Dolittle a jeho plynně konverzující zvířectvo už zde bylo. A samotný námět také nepůsobí zrovna původním dojmem, existuje starší film Hlasy v hlavě s Danielem Craigem (r.v. 2000), který se tomuhle nápadně podobá. Na horor je zde málo gore. Na dobrý psychologický film je Ryan Reynolds veden za rošťáckého herce, který nic nebere vážně. (Bizarní) pokusy o nadhled zde tedy nefungují, jak by režisérka chtěla. Všechno je to hlavně divné než s(vé)právně černohumorné Jedním ze zajímavých okamžiků filmu je scéna, v níž se Jerry dostane z vlivu prášků a na chvíli vidí svět v jeho reálné podobě. Jeho útulný a uklizený dům náhle připomíná nechutné smetiště, uřezaná hlava Gemmy Arterton nemluví a páchne a kocour se psem neprojevují zájem o svého pána. Tohle bylo velmi působivé, víc zajímavého jsem ale ve filmu nenašel, až na výpravu lehce evokující osmdesátá léta. Závěr filmu je příšerný a vůbec nekoresponduje se zvolenou formou, ta se ale stejně po hodině magoření z diváckého hlediska ohrála. Na co jsou Reynoldsovi takové filmy? Určitě by se jim měl vyhnout. Komerční úspěch z nich nekouká, divácký zážitek nepřevyšuje běžný průměr a ještě si divák u filmu připadá divně. 4/10(25.2.2017)

Každý průměrný schizofrenik přeci ví, že na kočky nesmí dát, to je známá věc. Nezávazně poklábosit se dá se všemi svými hlasy, ale pokud si chcete udržet všech pět pohromadě a neskončit v blázinci či i hůř, nesmíte je poslouchat. Snad jedině s výjimkou urzona kanadského, jehož moudrost a zdravý rozum jsou přímo pověstné. Marjane Satrapi mne tedy trochu zklamala neznalostí tak fundamentálních zákonitostí našeho světa, nicméně zbytek, musím uznat, se jí vcelku povedl. Barevná pozitivní schíza je velmi obvyklou variantou, při níž naši členové často ztrácejí sebekontrolu a vraždí zcela bez příprav a impulsivně. My, a není nás mnoho, s představou pekla na Zemi, jsme přece jen o dost opatrnější, démoni kolem nás stále bdí a zlikvidovat některého z nich stojí mnoho času příprav a plánování. Výsledek však stojí za to, lovím totiž pouze samičky a anatomicky kupodivu přesně sedí...(21.2.2015)

Žánrově obtížně uchopitelné dílo - to je přesné vyjádření. Žánry se tu střídají vysokou frekvencí, místy se překrývají, ale rozhodně nenechají pocity na jedné vlně. Zvláštní dílo, pro mě umocněno tím, že jsem vždy měl panickou hrůzu z toho, že začnu slyšet různé hlasy...(9.7.2015)

Totálne komixové spracovanie, kde v rámci žánru chýba snáď len western. Bizardný guláš, miestami vtipný, miestami poriadne drsný a to všetko behom pár sekúnd. Ryan Reynolds osciluje niekde medzi najväčším dobrákom na svete a masovým vrahom. Proste taký mačko-pes (hovoriaci samozrejme:)))(18.8.2015)

// Díky už bezmála dvoutýdennímu The Wire maratonu mám hroznou chuť psát teď komentáře západním Baltimorským nigga slangem ale vzhledem k tomu, že *zrovna* tenhle film opravdu není nic víc než obyčejně natočený, docela dobře obsazený, přesto nijak překvapující příběh jednoho celkem běžně nemocného masového vraha s kapku bizarnějšími vedlejšími postavami, tak to vlastně ani nemá cenu. A ano, jsem naštvanej protože Gemma nic moc neukázala a nezkoušejte mi nikdo tvrdit, že vás to taky nezklamalo! God damn bitches, all insecure and shit.(14.2.2015)

Neviem ako pre ostatných, ale pre mňa bol toto celkom smutný film. Skvelé spracovanie, bavilo ma.(22.2.2017)

[FOD 2015] Opravdu to režírovala ta Marjane Satrapi?!? :-) Happy song to úplně zabil a tleskání publika do rytmu poslední písničky před bouřlivým aplausem nemělo chybu. Růžová uklidňuje.(4.3.2015)

• Chrustyn

Znáte ty vrahy, který tvrdí, že je k vraždám naváděl jejich pes, nebo jiné zvíře? Tak přesně o tom je tahle nudná a příšerné utahaná podivnost. A přitom je nápad docela fajn.(4.8.2017)

Sing our happy song, sing our happy song, come on clap your hands, sing our happy song! Sing our happy song, sing our happy song, come on sing along, sing our happy song... --- Nečekejte komedii; ba ani takzvanou "černou komedii". Tohle je spíš regulérní horor o neodolatelně absurdnim nádechu a fikanym kontrastu barev; naprosto svá záležitost. A Ryanu Reynoldsovi tady jednoduše nejde nepodlehnout. Ať už v roli Jerryho, neomalenýho skotskýho kocourka Mr. Whiskerse nebo kultivovanýho pejska Boscoa... případně ve všech najednou.(7.2.2015)

• Ramirez85

Tohle si říkalo o ještě větší porci bizáru, o ještě více náhledů do vypsychlé mysli hlavního hrdiny a hlavně v hlavní roli někoho, kdo umí hrát a ne se jenom tvářit buď umučeně anebo dementně... Takhle je z toho trošku více černá komedie s pár uřezanými hlavičkami a naprosto stupidním závěrečným songem. Škoda, ale kocour byl badass :-)(20.6.2015)

Nikdy nerozdejchám to, co Ryan udělal Gemmičce. Nejvíc hot herečka současnosti nemůže takhle skončit. Film není vtipný, a vlastně ani děsivý, to správné slovo je, nechutný. Kocour a pes jsou docela vtipní, ale když budu chtít mluvící zvířátka, dám si Travoltovic Look who is talking now nebo Méďu. Titulky vymýšleli nejdřív? Podezřívat někoho, že si pořádně šlehnul, nemusí bejt od věci. Druhý český název odporně parazituje na známém titulu, je ale bohužel trefnější.(12.2.2017)

nečekaně zvláštní....děsivé.... neutěšené..... taneční....(12.4.2015)

Sveží mix težkého psychologického dramatu s brutálně čenou komedií.Ryan Reynolds exceluje jak v roli ujetého Jerryho, tak v dabování svých domácích mazlíčků, kteří představují jeho dobré a zlé já.Některý hlášky jsou maximálně nadupaný a hlavně u sérek pana Whiskase jsem šel do kolen a občas jen s otevřenou držkou sledujete brutální psychózu vážně nemocného člověka.Musim smeknout před režisérkou, která dokonale zobrazila Jerryho stav mysli a to v každém detailu, Jerryho vnímání svého bytu bylo excelentní režijní prací.Výtečnej film, kterej mě po dlouhý době zase celou stopáž bavil, konec byl slabší, (SPOILER) natočil bych Jerryho jak uteče a později v útulku zavraždí ošetřovatele a se svejma já prchá pryč za novým dobrodružstvím a na nákup nové a větší ledničky, tenhle konec s debilní písničkou a Ježíšem byl totálně na hovno a vyrušil mi perfektní zážitek z předchozího filmu.Kdyby byla chvilku odmlka a střih na Reynoldse jak si s úsměvem kupuje obří mrazák, zamrazilo by mě a zároveň bych se pochcal smíchem, takže úplně stejná kombinace, jako celý předešlý film.Škoda SaTrapko, mohlas mít i 5*, takhle jen 75%, ale poctivých ;).(10.2.2015)

• BoPo

Odľahčený pohľad do vražednej mysle magora, ktorý je neohrabaný ťuňťa a ktorého totálne válcuje jeho kocúr (hlavná hviezda celého filmu). Ak sa malo jednať o krvavú oddychovku/romanťárnu, tak tam bolo dosť málo krvi. Ak sa malo jednať o vtipnú verziu Dextra, tak znova málo krvi a aj vtipu. Boli tu dobré momenty, nápady vzbudzujúce dojem, že konečne príde vyšší level zábavy, ale žiadne TADÁ neprišlo. Keď už ujetý film, tak poriadne a nie takýto tichý prd. Teším sa na film, kde konečne naplno zažiari Anna Kendrick.(13.2.2015)

Nepripadalo mi to ani ako komédia, ani ako čierna komédia. (Možno niekomu stačí na zaškatuľkovanie do tohto žánru "hovoriaci" pes a mačka. Ktovie.) Dostala ma ale magorova psychoterapeutka, ktorá sa ho neustále pýtala či berie lieky a z jeho vyhýbavých odpovedí nevyvodzovala žiadne dôsledky. Žiarivý príklad snaživého zamestnanca. :-) Okrem tohto momentu, ktorý sa nerozvinul ani v očakávanú satiru, som mal neustále dojem plytkosti a povrchnosti a totálne mi uniklo čo autorku k nakrúteniu tejto pofidérnej historky vôbec motivovalo. Za Reynoldsov skvelý výkon ale udeľujem pomerne vysoké hodnotenie. (30.12.2016)(30.12.2016)

• ARI50

Dost zajímavý psychopat ale přeci jen tomu chyběla pořádná dávka brutality, příběh je sice super s herec taky ale jako celek to je slabota.(16.10.2018)

Bylo to správně ujeté, vtipné, nasmál jsem se opravdu hodně. Příjemná hudba, fantastický Reynolds, šukatelná Kendricková, sodliní režie a nápadité kulisy/vizuální prostřihy, mezi pohledem hlavního psychouše a realitou. Růžová barva už dlouho nebyla tak cool. Tohle je zábavnej film, kde přece nejde o ničí život ;-) přesto si však myslim, že to mohlo bejt i o trošku lepší, něco "navíc" mi tam chybělo. Dramatická linka moc na mě nezapůsobila.(26.8.2017)

Rozhodně nejdivnější film roku 2015. Čekal jsem skoro všechno, ale tohle fakt ne. Zvířecí "detektiv" v podání rozkošného Ryana má svoje nezaměnitelné kouzlo a tak se ani nedivím, že mu "podlehne" skoro každá z jeho kolegyň. Úplně se vším všudy. Možná to časem zvednu, ale zatím zůstanu na lepší trojce. Jinak fakt nářez!(12.2.2015)

Mix hororu, krimi, komédie, psychologickej drámy a rodinného filmu s domácimi miláčikmi. A prekvapivo to celkom dobre funguje. Je to teda ucelené, s kvalitnými hereckými výkonmi a Reynoldsa by som kľudne nominoval na Oscara. Song a takpovediac videoklip na záver je obzvlášť vymazlený, hlavne, že sa všetko dobre skončilo a všetci sú spokojní :) Len ak sa nad tým tak celkovo zamyslím, nič extra špeciálne The Voices nepredstavuje, proste ďalšia príjemná a "príjemná" americká indie zábava. 70%(8.5.2017)

Pohodová oddychovka od které dostanete přesně to co máte. Mentálně narušeného Ryana, Hláškující kočku, kterou bych rád viděl ve filmu s Johnem Mclaneanem. Psa, který má víc svědomí než pracovník Adry a nádhernou Annu Kendrick, kterou bych masíroval 26 hodin denně. Přidejte kapku gore, dramatu a komedie a vyjde Vám právě Voices. Film nenudí, uteče na svou stopáž rychle a také scénář je velice vydařený. Co na to říct dál? Asi to, že jdu nakrmit svého čokla, který mi právě volá, že má hlad.(21.2.2015)

Film Hlasy pojednává o jednom klukovi (Ryan Reynolds) ,který to v dětství neměl jednoduché (jak já mu rozumím...) a holt to na něj zanechalo tolik stop,že bez užívání léku si dnes jako dospělý čerstvě zaměstnaný skladník povídá s vlastním psem a kocourem,který mu rádi odpovídají a jednoho dne ho i navedou hlavně tedy kocour k vraždě dívky,která se mu v práci zalíbila,ale ona ho jak si nechce a považuje ho za podivína.Takže jednoho večera ve zkratu nám Jerry onu dívku zabije ale koucour mu připomenu ,že musí udělat něco s tělem co nechal v lese a tak nám začíná příběh plný krve,rozdvojené osobnosti a rozhodně ne žádného happy endu.Film mi sednul a v dosti věcech jsem Jerrymu rozuměl.Takže za mě celkově 75 % a čtyři hvězdy.(31.5.2015)

Satrapi je mi blízka hlavne vďaka svojej podmanivej poetike a umnému rozprávačskému štýlu. Síce nie som veľký fanúšik Reynoldsa, ale jej americký debut som si nemohol nechať ujsť. Čakal som srandu, dostalo sa mi množstvo wtf momentov. A od polovice filmu som vlastne nevedel čo ďalej čakať. Atmosféra aj pocity sa totiž v tomto prípade menili z minúty na sekundu. Niekedy som sa schuti smial. Inokedy sa mi hlavný hrdina a jeho psychické stavy dostali do hlavy a sám som mal problém cítiť sa tak v pohode ako pred minútou. Finálna pieseň, ale všetkému dodáva príjemnú bodku, takže nemám chuť vraždiť ľudí. A pritom si to pohráva s náboženským motívom, a zároveň vytvára portrét masového vraha, jeho zmyšľania a jeho choroby, takže s ním vlastne súcitíme. Na Satrapi nezvyčajný počin, ale ak sa má jej cesta uberať týmto smerom, tak sa teším na ďalší jej počin. Lebo či už chcete, alebo nie. Nedokázali by ste k tomuto filmu prideliť podobný, aspoň čo sa poetiky a spracovania týka.(21.2.2015)

Americké Psycho zabalené v ružovom obale, respektíve temnota podaná pestrofarebnými farbami. Podľa obsadenia, plagátu, popisu deja, traileru som čakal uletenú komédiu s rozprávajúcimi zvieratami, nakoniec som však dostal bizarný mix čiernej komédie a psycho-thrilleru/hororu funkčný v každom a jednom smere ... aj keď sa to tak na prvý pohľad nemusí zdať. Aj tá „komédia“ je totiž v prípade Voices dosť zavádzajúce označenie, ono je to v podstate regulárny horor/thriller, ktorý sprostredkováva pohľad do duše schizofrénneho vraha, akurát podaný s poriadnou dávkou cynizmu a sarkazmu. Pod týmto obalom sa však skrýva poriadna skepsa a mrazivá psychologická sonda do života maniaka. Reynoldsov hrdina je totiž vyšinutý vrah ku ktorému prehovára ako jeho „dobré ja“ v podobe psa, tak to „zlé“ v podobe mačky s trefným írskym prízvukom. Znie to absurdne, ale to striedanie žánrov, kde v jednom zábere strieka krv a v druhom sa nekompromisne hláškuje z úst domácich miláčikov plnohodnotne funguje. Že to znie ako poriadny úlet? To si píšte, toto je rozhodne najdivnejší film roku 2014! A to radšej nespomínam rozprávaciu uťatú hlavu Gemmy Arterton, ktorú si hlavný hrdina chová v chladničke! Pre mainstreamovú publikum s najväčšou pravdepodobnosťou nestráviteľná zmes žánrov, na indie scéne hotový klenot. Pre mňa osobne neuveriteľné prekvapenie a kvalitou oveľa lepší film, než by som si trúfal odhadovať. Pocta šikovnej režisérke, ktorá dokázala presne vystihnúť stav pomätenej mysle. V tomto prípade ani nevadí, že tá story je predvídateľná až beda, pretože o príbeh tu ide až v druhom rade. Vo výsledku tak ten najnetradičnejší, najbizarnejší, ale zároveň najzabávanejší portrét života jedného psychicky narušeného jedinca. Akurát ho je náročné niekomu odporúčať, napríklad tie absolútne prestrelené záverečné titulky s „happy songom“ už boli aj na mňa mierne over the top. CELKOVO: 4* (8/10)(20.2.2015)

Jelikož jsem šla do The Voices bez toho, že bych si přečetla obsah či komentáře, protáčela jsem zhruba prvních patnáct minut oči s tím, že se jedná o další z řady nemastných neslaných amerických komedií. Což se naštěstí vzápětí změnilo a můj zájem se začal stupňovat v přímé úměře s tím, jak často stačil Jerry zaplňovat svou ledničku. Bezduchý výraz Ryana Reynoldce v romantické komedii? Grrr! Bezduchý výraz téhož, v černohumorném, mluvícími hlavami obklopeném, úletu? Sama bych nevěřila, že to jednou napíšu, ale zdá se, že alespoň jednou našel chlapec své uplatnění a taky mu docela sluší růžová. Když k tomu připočtu moji velkou slabost pro rejpavé, cynické kocoury, tak se dá říct, že jsem si to nakonec docela dobře užila.(21.2.2015)

Hodně zajímavě pojatý horrorový thriller o skoro pokrevním příbuzném Patricka Batemana a Q_P_ho z románu Zombie J. C. Oates, k němuž promlouvá jeho pes a kočka. Realisticky pojatý psychologický příběh, bez většího tlaku na atmosféru (možná proto v konečném důsledku syrovější a působivější) a s lehkými přešlapy do komediálních vod. Nejdříve jsem se toho obával, obzvláště, když jsem zjistil, že hlavní roli hraje můj oblíbenec Ryan Reynolds. Nedokázal jsem si ho v tom, co jsem si o filmu představoval a čekal od něj, představit. Ale nebyl by to Ryan, klubající se výborný herec, aby se s tím nepopral statečně a na jedničku. A ten konec... Hlasy byly takovým milým velkým nečekaným překvapením. Chápejte, já miluji růžovou.(15.3.2016)

Tak to mi málem roztrhlo bránici! Tři hlavy v lednici ještě nebyly vtipnější a když k tomu přidáte hláškujícího kocoura a morálního hafana, tak prostě musíte dostat něco tak neuchopitelnýho, že nevíte co si o tom myslet. Je to hlavně super komedie, kde se násilným scénám smějete s výčitkami, že vlastně nechcete, aby se těm dvěma kočkám něco stalo. Konečně sympatický Reynolds.(6.3.2015)

Po všech těch přířazených žánrových anomálií, které jsou na čsfd zvykem je zde přesně opačný případ! Chybí tu ještě to krásné slůvko na pět písmen a tím je..........HOROR!!! Ano přesně tak a v nejtrefnějším výjádření přímo komediální horůrek! Hlasy vás příjemně trknou svojí absurdní nadsazeností a jedná se o velmi zábavný portrét sympatického schizofrenika, který se se svým ňoumovstvím dopracuje až k sériovému vrahovi. Zní to děsivě, ale je to opravdu odlehčený a elegantně naservírovaný příběh nenudící ani v jednom okamžiku. Vedle toho vyobrazuje pohled do mysli schizofrenika, jak by asi tak mohl vnímat své okolí a jak také okolí vnímá jeho. A zde se mi opravdu líbily ty kontrasty, z pohledu hlavního hrdiny Jerryho, kdy doporučenou medicínu na hlavu spolknul a kdy ne. Jinak byl v obou případech vykreslen jeho byt a také konverzoval či nekonverzoval se svými domácími mazlíčky. Místama také film zabrnká na strunu zamyšlení nad myšlenkama obecně a to je jedině plus, že vedle zábavy se dostaneme i do jiné roviny. Ryana Reynoldse si pamatuju jako toho akčního drsňáka, co si ve filmech nebere s nikým servítky a přitom tahle role je úplně v něčem jiná a specifická. Hodně mu sedla a svoji postavu vykreslil přímo výtečně, ale to i všichni ostatní. Závěrečná titulková tečka převzatá od The O'Jays je po tom všem nebesky povznášející!(7.11.2015)

Příjemné nakouknutí pod kůži absolutního psychouše, které nám uvařila slečna/paní z Íránu. Jen co je pravda. Na každém kroku nás provází lehce přičmoudlý humor a pár nechtěných vraždiček, které řádně rozpohybují děj. Vůbec to nejlepší na celém snímku je rozdílně vidění skutečnosti v podání hlavního hrdiny vs. vnímání skutečné skutečnosti všemi ostatními. Moc pěkný a vtipný kontrast. Z mé strany převládala spokojenost. Děj má spád a trofeje se v lednici hromadí. Viděl bych to na pěkné 3 kousky. Viděno v rámci Filmové výzvy. Film jsem dostal od uživatelky harfuska.(12.12.2015)

Pro mě totální dějové překvápko. Čekal jsem podle traileru ujetou komedii s mluvícíma zvířatama ala dr. Dolittle, ale že to půjde touhle schizofrenní killing cestou, to mě opravdu zaskočilo a to v dobrém slova smyslu. Výsledek proto hodnotím velmi dobře. Bavilo mě to strašně a když se nad tím zamyslím, tak tohle je vlastně naprosto reálná věc. Upřete Schizoušovi léky a takhle to dopadne. Realizace je potom dost hravá na to, aby i přes neobjevný, ale přesto kvalitně napsaný scénář, zaujala svojí bizardností, komediálními vsuvkami a hlavně rozvrácenou Jerryho osobností, kterou ventiluje do svých domácích mazlíčků. Takže jo, je to opradu atraktivní a nevídaný kousek :)(29.3.2015)

Nemám moc slov. Popravdě mě moc nenapadá s čím tuhle šílenost vlastně srovnat. Tak jako tak, i přes nesmírnou absurditu celého filmu jsem si téměř celou dobu s filmem bezproblémově užíval a některé momenty mi vykouzlily úsměv na tváři. Vezměte si Americké psycho přetransformujte jej až do pohádkově barevného zpracování a to vše naroubujte na rodinnou komedii, kde vás vaše vlastní kočka přemlouvá k vraždě. To vše navíc za rytmu neskutečně chytlavé hlavní melodie, která vám v hlavě uvízne na dlouhou dobu. [75%](13.5.2015)

Vnitřní svět chronického psychotika se všemi jeho bludy a halucinacemi mě velmi bavil, byl andělský krásný a čistý jako lilie, ovšem skutečnost byla krutá a mrazivá. Souvisle s tím, jak se realita prolínala s fikcí, tak se měnila i moje nálada. Vřele tleskám za nápad a provedení. K plnému hodnocení snad chybí jen závěr, ve kterém si Jerry se svým zvráceným přítelem Whiskasem pořídí větší a výkonnější mrazák.(19.2.2015)

Morbidní, ale opravdu lehce nevyvážené. Černý humor je dávkován s velkými pauzami, ten konverzační také. Drama se koná jen chvilku a napínavé to moc není. Nebýt Reynoldse a dvou krásek po boku, nebylo by to nic moc. Nakonec nejvíc zachraňuje kočka, protože pes zase moc nemluví. Jedna velká výhoda tu je, film uteče poměrně rychle.(13.4.2015)

Zajimavy pocin pro vyznavace cerneho humoru :)(2.5.2015)

Originální horor/komedie, nad kterou není třeba moc přemýšlet ani v ní hledat logiku. Takové odlehčené Americké psycho. Pohled na svět očima vraždícího schizofrenika byl krásný, čistý a mile barevný. Ukázka reality z druhé strany pak už vypadala docela neutěšeně. Vizuál moc pěkný a dobře se na to dívá. Ryan v růžových montérkách a nevinným výrazem ve tváři baví.(24.2.2015)

Bizarní snímek, který se z nevinně vypadající romantické komedie promění v až nečekané šílenství. Díval jsem se hlavně kvůli Gemmě Arterton a Anně Kendrick, ale nakonec byl zajímavější Ryan Reynolds a jeho vývoj od hodného kolegy k zvrácenému maniakovi. Nicméně humor to byl černý snad až moc, je to hodně otázka vkusu a nějakých jeho mantinelů. Zůstanu tentokrát u tří hvězd, protože dojmy z toho mám spíše smíšené a znova si film rozhodně nepustím.(24.2.2015)

Delikatesní lahůdka pro všechny ctitele a milovníky nadsázky, úchylného humoru a vyšinutých sériových vrahů. Hodně povedená černokomediální sonda do psýchy jednoho takového normálního schizofrenika, završená hezkým bollywoodským songem spolu se samotným Jéžíšem. Asi nejvíc se mi líbila scéna s jelenem. Originální, vtipné, nápadité, pohledné, ale i k zamyšlení, ty schizofrenikovy pocity a vnitřní pochody jsou tam myslím trefené trefně (tedy usuzuju tak podle knížek, schizouš fakt nejsem... leda málo).(18.4.2015)

Správně divnej film ve kterém se komedie a psychodrama míchají v tak neobvyklých poměrech, že divák- přestože( nebo právě proto, že) moc neví má li se smát, brečet, nebo kroutit xicht do WTFgrimasy - na konci opouští film s pocitem, že je navzdory všemu kupodivu pobaven a že viděl něco trošku jiného :)(2.3.2015)

Prijemne morbidni humor s nekolika epickymi momenty a prekvapive zabavnym RR... :)(30.3.2015)

• lopata555

I keď popis sľubuje, že nepôjde o žiadne tuctové love story no v tomto prípade to bolo viac na škodu ako osohu....(27.3.2016)

• Lacike

Taky nefunkcny mix dramy a komedie o jednom schizofrenikovi, ktory si rad pokeca so svojimi domacimi zvieratkami a popritom obcas zabije nejaku zensku. Ryan Reynolds tu predvadza slusny vykon, ale samotny film je divny takym tym skôr otravnym spôsobom. 5/10.(26.8.2015)

Dafuq did I just watch? Brutálně jedlá úchylárna. Nečekal jsem od toho vůbec nic a dostal jsem spleť žánrů v jednom filmu. Psychopřiteplalej Ryan v růžových monterkách má velkej problém. Moc si neuklízí, natož po svých mazlíčccích a občas,ale fakt jen občas si schová uřezanou hlavu do lednice. Konečně dostává prostor hláška :" nechtěně jsem na ni spadl s nožem v ruce a když jsem se chtěl omluvit, tak jsem jí ještě desetkrát bodl". Videoklip na konec jako bonus. 80% P.S: Mr.Whiskas je výbornej ! "Pusť mě ty zmrde, nebo Ti naseru do ruky" :)(16.2.2015)

• dee-key

Na černou komedii je to málo komediální, na kriminálku málo kriminální a na thriller málo mrazivé. Je to prostě ten typ filmu, kde se úplně nepoveden skloubit žánry. Přitom nápad to byl docela dobrý. Je fakt, že když kecala kočka a pes, bylo to docela vtipné a nevím, jestli jsem si toho předtím nevšiml nebo je to jen tady, ale Ryan vypadl fakt jako pomalejší blbeček. A ten naprosto šílenej konec..! Od pí. Satrapiové jsem čekal teda mnohem víc.(15.2.2015)

Skvělý výkon Ryana Reynoldse. Ještě nikdy jsem ho neviděla v roli takového blbečka. Navíc nechápu, jak ho dokázali tak omladit. Zajímavý příběh z pohledu "zabijáka". Člověk by ho málem i litoval, ale v tomto případě asi právem. Hrozně se mi líbilo, když ukázali jeho pokoj tak, jak opravdu vypadal. Ale tahle poznámka je pro ty, co ten film viděli. Dále se mi líbilo vykreslení charakterů domácích zvířat. Musím říct, že se celkem trefili. Pes jako dobrosrdečný trotl a kocour jako vychcaný zmetek a to říká někdo, kdo má dva kocoury doma a nadevše je miluje. Celkově byl tenhle film povedený kousek a rozhodně by si zasloužil víc procent.(14.10.2015)

Tak tohle mě docela dostalo. On už ten plakát je celkem zajímavý, obsazení také, protože Ryana i Annu mám strašně rád, ale že něco takového natočí Marjana Satrapi... No překvapený jsem byl velmi, ale také velmi potěšený. Kouzelně brutální a absurdní film, který mi ale vlastně přišel docela normální a v tomhle ohledu i krásný.(11.5.2015)

Milá a neuvěřitelně pohodová romantická komedie pro malé i velké. Děti si užijí roztomilá mluvící zvířátka (příklad za všechny je kočička s kultivovaným britským přízvukem a mluvou), dospělí zase mladé, usměvavé herce a tradiční romantické poblouznění mysli a s ním spojenou lásku, pro kterou člověk úplně ztratí hlavu. Nebo tak nějak.(6.2.2015)

Komediální ani moc ne, snad jen ten Whiskas. Rájen roli zvládl, vypadal tupě. Občas se to táhlo.(15.2.2015)

Za hláškujícího kocoura mám skoro chuť dát o hvězdu víc, ale velmi svěží černohumorný film si to kvůli bohužel trapnýmu gumákovi Reynoldsovi nezaslouží.(15.2.2015)

Vlastně bych měl jen jednu výhradu a to je málo gore. Jinak se jedná o potvrzení staré pravdy, že brát prášky na hlavu je na hovno a nebrat je absolutně super. Ze se to občas vymkne kontrole je riziko z kategorie "Přípustné". Nevzpomenu si, kdy naposledy někdo namixoval takhle ulítlý mix psychárny a komedie. Jestli se něco podobného vůbec kdy někomu podařilo. Ryan Reynolds a spol. nezklamali, ale v hlavní roli byli pochopotelně oba domácí mazlíčci, přičemž kočka je zralá na nějakou tu cenu. 85%(18.2.2015)

v poslední době mě asi přitahují podobné bizarní, absurdní a úchylné filmy o vyšinutých lidech. Tento do této kategorie zapadá a nemůžu říct, že by mě tato černočerná komedie nebavila. Je to vlastně o tom, jak si pejsek s kočičkou stvořili sériového vraha. Navíc mi umožnila pohlédnout do nitra labilních lidí, jak u nich nejspíš fungují prášky. Po zralé úvaze nakonec dávám 4 hvězdičky, protože si myslím, že pozornost širšího okruhu diváků by si mohla zasloužit pro své originální pojetí. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](17.6.2015)

No tak divnější film jsem už dlouho neviděl. Nicméně Ryan Reynolds jako sběratel hlav celkem bavil. Film bych rozdělil do takových tří fází. První třetina filmu byla samozřejmě taková rozjížděcí, vůbec jsem nevěděl kam to celkově bude všechno směřovat. Zhruba v půlce to chvilku vypadalo, že z toho bude šťastná, romantická story. No a závěrečná část už byla celkem nářez, až mi z toho stála hlava kolem, což je docela trefné přirovnání vzhledem k obsahu ledničky hlavního hrdiny. V tom obsahu se vyskytovaly hlavové údy dvou sympatických hereček, které zpříjemňovaly sledování. Rozhodně to byl zajímavý film, ale řadím do takového průměru v mém sledovacím žebříčku. Chvílemi to bylo fakt zvláštní, jistěže někteří fajnšmekři tohle cení.(13.2.2015)

• Aljak

Ryan Reynolds, Gemma Arterton a Anna Kendrick v hlavných úlohách - od toho som si naozaj mnoho sľuboval. Trochu mi nebolo jasné ako chcú v takomto námete skombinovať trojicu žánrov komédia-thriller-dráma, ale na to aká v tom bola psychologická zápletka by určite bolo vhodnejšie niektoré absurdné prvky komédie vypustiť (alebo to spraviť nejakým iným spôsobom). Spočiatku som si myslel, že to bude ďalšia tupá "rozprávka" o hovoriacich zvieratkách, ale potom sa to odrazilo aj do iných sfér. Námetovo to bolo naozaj sľubné, herecké obsadenie rovnako, ale konečný výsledok je viacmenej niekde na hranici priemeru. Škoda, ako drama-thriller by to u mňa získalo určite väčšiu priazeň.(25.2.2015)

• winsome

"What the fuck?" je jediné, co k tomuhle filmu můžu napsat. Jaká zvrácená mysl tohle může stvořit? A komu se něco takového, sakra, líbí? Kdyby to bylo aspoň vtipné...(14.3.2015)

• bourec

Zajímavej námět,děsivej pohled do nitra šílence,solidně zahranej.Jenže pro mě dost neživotný,a konec?Nevim,nějak mě to nebralo.40%.(3.6.2015)

Surrealistický lehce humorný snímek. 1) Žánrově neurčitý snímek ve mně nevyvolával hrůzu (to by thriller měl, že?) ba ani smích (když je to ta komedie), ale velkou zvědavost. I po dvou týdnech od zhlédnutí mám Jerryho dialogy se psem a kočkou stále v hlavě. 2) 45letá iránská režisérka žijící v Paříži Marjane Satrapiová udělala dobrý kus práce. Barevnost snímku, vnímání světa prostřednictvím různých osob...pěkné. 3) Velkým plusem pro mě je přitažlivý mladě vyhlížející 38letý Ryan Reynolds (hlavní postava Jerry).(11.1.2017)

Svěží, komediální náhled do duše jednoho, milého masového vraha. Hlavní devízou filmu je, jak se na věc dívá očima samotného zabijáka, při čemž není jeho chování zase tak nepochopitelné. No řekněte! Kdo by pro svého chlupatého miláčka neudělal daleko horší věci, než je zabití pár cizích lidí ;-)!?(9.2.2015)

U tohohle snímku jsem se v kině dost dobře pobavila. Neříkám, že bych ho nutně potřebovala vidět znovu, ale jako nenáročná zábava je vcelku deální. Odlehčený humor s přiměřenou dávkou zvrácenosti, Ryan Reynolds je tu (snad poprvé) více než koukatelný a celý ten bizarní háv je koneckonců tak nějak roztomilý. Jo, a ta skladba u závěrečných titulků mi hrála v hlavě ještě dlouho.(11.3.2015)

Tohle je ujetý, morbidní a hlavně zábavný. I když na to pravděpodobně nenarazíte, pokud mezi vaše oblíbence nepatří Ryan Reynolds nebo Anna Kendricka a jelikož mám oba vcelku v oblibě, tak jsem si to nemohl nechat ujít. Bavil jsem se, Bosco a Whiskers skutečně hlásí a celý film příjemně uteče. Barvičky a morbidní humor k sobě pasuje a závěrečná titulková píseň je chytlavá.(10.8.2015)

Film byl něco mezi komedií a hororem , bohužel ani v jednom nebyl tak úplně dotažený a člověk se ani nebál , ani nebyl napjatý a ani se nenasmál . Je to škoda , protože film jinak nebyl vůbec špatný a i myšlenka filmu byla zajímavá , nahlédnout někomu psychicky narušenému do hlavy aneb , jak to vidí on bylo celkem zajímavé , jen to chtělo jít trochu do hloubky , možná tomu úplně odebrat žánr komedie , který stejně za moc nestál a mohl z toho být skutečně dobrý film .(10.9.2015)

Teda Ryane, ty jsi hvězda, zahrát takovýho mentála je luxus, hlavně ta scéna SPOILER kde upadne na holku nechtěně kudlou a pak ještě 7x, fakt jak z cikánskýho vtipku KONEC SPOILERU Anna byla zas taková ta roztomilá naivka, co ho tam prostě potřebuje ale nakonec narazí...doslova :D jako ano herecky bezva zahrané, ale děj byl takový trošku utahaný, proto ty 3 hvězdy. Trošku škoda(15.1.2016)

Jsem naprosto šokována hereckým výkonem Ryana Reynoldse, který mě tentokrát totálně uzemnil svým talentem. Jako Jerry naprosto roztomilý a úžasný, kdo by čekal, že se z něho vyklube naprostý šílenec? Od začátku filmu jsem ho žrala každým coulem čím dál víc, nedokázala jsem odtrhnout oči ani na chvíli. Jsem uchvácená jakým stylem Marjane Satrapi dokázala přenést na plátno natolik psychotický obraz, že jsem se přímo sžila s dějem a ve finále mi bylo Jerryho dokonce až líto, že své schizofrenii sice dokázal čelit, ale že nebylo v jeho silách ji překonat.(18.2.2015)

The Voices je taková opravdu sympatická, růžová hororová komedie, která potěší svým roztomilým napádem s mluvícími zvířaty ale také vysokým stupněm brutality a dramatických scén, takže si každý v podstatě najde to svoje. Film hýří vtipnými dialogy a humorem, který přichází hlavně ze strany zvířat. Navíc Ryan Reynolds je v roli roztomilého blázna úplně k sežrání a sympatičtější obličej snad ani nemohla Satrapi zvolit. Divím se, že něco takového natočila žena. Až v závěrečných titulkách se objevil takový ten závan přívětivého estrogenu. Po projekci přišly hodně smíšené pocity, ale vesměs jsem si film užila na té pozitivní vlně.(6.4.2015)

Divný film, o ktorom neviem čo si myslieť. Jerry to očividne nemá v hlave pohromade a nezvláda situáciu. Film ponúka zaujímavé momenty ako rozhovori so zvieratami. Pohľad na kočky Gemmu a Annu alebo pár vtipných momentov. Ale keď to skončí. Tak vás napadne iba jedno: To bola teda riadna chujovina. Niektorí budú ochkať aký je to originálny film, oní sa budú rozčulovať, že to je totálna pičovina. Ja rozmýšlam čo režisérka nie je väčšie mešuge ako sám Jerry. Dávam neutrálne hodnotenie 3*. Na toto si musí každý urobiť názor sám.(7.2.2015)

Ujetinou Hlasy tedy rozhodně jsou. Barevnou a křiklavou jak omalovánky, ale uvnitř temnou jak ta nejhlubší díra u Hanušovic. Rozhodně se jedná o film, který vybočuje z řady, ale zároveň je stále žánrový a tak trochu "moc" divný. Alespoň pro diváka, který se nevyžívá u hororových klišé. Rozhodně nelituji, nato abyste Hlasy mávnutím ruky zatratili a minuli se jedná o příliš zajímavý mišmaš. 65 %(17.4.2015)

(52/2015) / Vcelku zábavná sonda do života milého schizofrenika. (6/10)(28.4.2015)

Dobrá psychošina. A ešte aj so skvelým obsadením, ktoré mi úplne sadlo. Proste keď ste raz blázon a máte vlastný svet, nebehajte s nožom po lese. Alebo nepočúvajte, čo vám našepkáva kocúr. Škoda druhej polovice filmu, kedy to čaro z nástupu prvej polky pomaly vyprchalo a stratilo to na údernosti a momente prekvapenia. Záverečný song a choroška vás ale donútia dopozerať to do konca. 4 z 5(29.12.2016)

Toto mrazivé drama s prvky černé komedie vám umožní nahlédnout do duše člověka, který není úplně v pořádku. Nejen že Jerry (hlavní hrdina a Ryan Reynolds v jedné osobě) slyší hlasy svého psa, kočky a svých padlích obětí, ale dokonce vidí věci jako malovaný obrázek. Kamera vám potom občas umožní vidět skutečně reálný pohled na věc a v tu chvíli pochopíte, že když je jednou někdo nemocný, tak se prostě k věcem které se nám můžou příčit staví úplně jinak. Forma, jakou je snímek natočen, pak už jen umocňuje ponurou a zároveň smutnou atmosféru, která se vás bude držet až do konce.(9.2.2015)

Viděl jsem už ledacos, ale mix romantické komedie a mrazivého hororu ještě ne. A i kdybych si ho někdy představil, takhle bych ho určitě nevymyslel. Marjane Satrapi natočila rozpustile absurdní film, který by měl být zoufale nesoudržný slepenec. Kupodivu působí naprosto přirozeně a příjemně. Vzdáleně by se dal přirovnat ke snímku Lars a jeho vážná známost. Jen úchylka hlavního hrdiny je krapet temnější a on i navzdory tomu větší sympaťák.(14.9.2016)

Takové celé divné. Ryan zahrál parádně to bez debat a zvířata byla taky super. Jenže mi tu něco chybělo. Po první vraždě jsem čekal, že se to rozjede více co se týče gore a ono to bylo první a poslední. Anna se mohla předvést ve své kráse více a nejen ona. Škoda, mohlo se více přitvrdit. Na mně to působilo až moc pohádkově. Slabší 3*(29.8.2018)

• geklon

Růžový monterky...... jediný co mě donutilo to dokoukat.(1.5.2015)

Ještě jsem neviděl špatnej film s Ryanem Reynoldsem, protože tomu chlapovi sedne snad každá role.. tohle míchání žánrů sice většinou nemam rád, ale co se týče Hlasů, tak si myslim že to vyšlo skvěle.. Jerry je ukázkovej podivín a psychopat a tohle vlastně byla ,,sonda" do jeho duše a jeho kocour je pěknej parchant..(3.4.2018)

• BarryLyndon

Tohle mi tedy vůbec nesedlo. Hodně divný žánrový mix. Měl jsem pocit, že být to o stupeň vážnější nebo naopak teatrálnější, tak OK. Ale tohle bylo dost divoké. Nicméně ta premisa docela zábavná. [spoiler]Myslím tím, že svět okolo něj je naprosto normální, jenom on je magor a větěina filmu je fantastktní jeho očima. S trochou štěstí z toho mohl být další The Guest[/spoiler]Gemmě to tam moc neseklo, byla jak po plastice nebo dětěch, co vyjde nastejno. Když to minete, vůbec nic se nestane. 5/10(8.2.2015)

Velmi zdařilý mix černé komedie a hodně temného thrilleru. Střídání skvělého humoru s velkým napětím. Mr. Whiskers hláškuje přesně tak, jak si u kočky představuju, to samý i chování psa Bosca. Ryan po delší době herecky ve formě, Anna Kendrick konečně sympatická. 90%(13.2.2015)

Pre mňa mierne sklamanie, prameniace však z čisto mojich subjektívnych očakávaní/preferencií. Film je totiž skôr thriller (miestami dokonca dosť depresívne ladený), než komédia. Čo je - pre mňa - trochu škoda. Čakal som viac humoru/hlášok, menej gore/psycho/thriller-vecí a tiež menej predvídateľný dej. Herecky nemám čo vytknúť. Gemma a Anna sú roztomilé, Reynolds správny magor. A pán Whiskers a Bosco suverénne vládnu. Škoda, že sa celý film neniesol viac v komediálnejšej rovine. Ten námet si to vyslovene pýtal.(21.2.2015)

Tak Ryan je skvělej a tady to jen potvrzuje. Gemma je moje oblíbenkyně a i když trochu přibrala, tak jí to vážně sekne. Celkově film nečekaný, mrazivý, vtipný a smutný zároveň. Závěrečné titulky už jsou jen pomyslný bonbónek :-D(26.2.2015)

Čierno/čierna komédia(?) o "mierne" narušenom Jerrym, ktorého sadistický (a zároveň neskutočne chutný) kocúr so škótskym prízvukom nahovára na vraždenia, zatiaľ čo dobráčisko pes ho od nich odhovára.. Do toho sa Jerrymu začnú v chladničke hromadiť ľudské hlavy, ktoré (čuduj sa svetu) rozprávajú tiež.. Obzvlášť kocúrik Mr. Whiskers by si za svoj výkon a hlášky zaslúžil vlastný seriál. Multižánrový masaker - veľké prekvapenie..(13.4.2015)

Kočky...jak asi myslí kočky? Jaký je jejich osobnostní profil? Dle mého, jsou to pěkné kurvy a všechno mají u prdele. Jinak zvláštně ujetým způsobem nakombinované psychodrama s černou komedií, jejíž výsledek působí celkem sympaticky, mentálně a vtipně. Mrzí mě 2 věci. První je, že začátek byl trochu prázdný, nemělo to takový drájv jako zbytek filmu a druhá věc...vole proč zabil Annu :'( Hh, pořídím si asi kočku, mám totiž rád svině!(9.2.2015)

Po dlouhé době výborná černá komedie a po dlouhé době role, co Ryanovi sedla. Svým způsobem retardovaný, milý a vtipný Jerry, který si nechává radit od svého psa a kočky...dále pokračovat nebudu, stojí to za to. No a abych nezapomněl, tak nádherná Gemma Arterton.(16.2.2015)

Marjane Satrapi se se svou filmovou tvorbou přestěhovala do Ameriky a úpřímně řečeno, čekal jsem od jejího počinu mnohem víc. Už z jejího předchozího filmového díla jsem byl celkem rozpačitý, a i zde jsem měl dojem, že měla tvůrkyně zůstat spíše u animovaných filmů a komiksů. Hlavní hrdina s ošklivou minulostí a potetovanou nohou rozmlouvá se svým hodným pejskem a zlým kocourkem (Při mluvení domácích mazlíčků byl evidentně využit počítač, díky čemuž se pohyby úst přesně shodují s mluveným projevem zvířat. Vypadalo to až trochu nepřirozeně. Vzpomněl jsem si přitom na jezevčíka Majera z Arabely) a balí a zabíjí kamárádky z práce. Což o to, že má celý tento snímek tak trochu americký "šmak", přes se dokážu přenést, ač na to jakožto milovník evropské kinematografie nejsem zvyklý. Satrapi mě, na rozdíl od Persepolisu a Kuřete na švestkách, zklamala téměř absencí jakéhokoli vlastního autorského vkladu. Chápu, že pracovala s cizím scénářem, přesto bych od ní očekával nějaký silný zapamatovatelný moment. Až na pár drobounkých záblesků nic výraznějšího nedorazilo, režii proto můžu bez jakýchkoli výčitek nazvat plochou, vcelku dobrý námět se rozplývá do jakési břečky, která jako jediná mi zůstala v paměti. Upřímně řečeno, nepomáhají tomu ani herci, Reynolds nemá takové charisma, aby utáhl sám celý film a Gemma Arterton mi byla dost nesympatická, opravdu nechápu, proč se do ní hlavní hrdina zakoukal. Anna Kendrick je sice jiná káva, ale to k mému (filmovému) uspokojení jednoduše nestačí. Škoda, námět je dobrý a potenciál z něj udělat výborný film tu určitě byl. 55%(20.2.2015)

Skvělé, hravé a neskutečně zábavné nahlédnutí do duše sympatického psychouše s vražednými sklony. Ryan Reynolds mě opět po vydařeném Chaos Theory moc mile překvapil a svou roli si neskutečně dává (včetně namluvení svého psa a kočky). Krásně je využito nahlížení na většinu dění skrze jeho oči a následná konfrontace s realitou. Výsledkem je chytrý thriller a humorem černějším než boty do rakve. Závěr mě odrovnal :-) Vynikající 4*(15.6.2015)

"Jerry, slýcháváš hlasy? Ne, pokud na mě zrovna někdo nemluví..."Dá se říct, že absolutně nenacházím slova, která by mohla tenhle film správně vystihnout, nejlepší přirovnání bude ale asi fakt k Psychu, minimálně co se hlavní role týče...Reynolds sehrál roli psychicky nemocného člověka až moc uvěřitelně. Nejsem si vůbec jistý, jestli se mi líbilo spojení komedie a thrilleru, protože jsou to žánry tak nesourodé, že pokud se mixují, působí prostě...zvláštně. Nicméně hlášky těch dvou zvířat typu " vyliž si svý chlupatý pecky", nebo " jseš blázen Jerry, já nejsem mluvící kočka, zvířata přece nemluví" byly povedené. Korunu té celé podivnosti nasazují závěrečné titulky a společný zpěv Reynoldse a jeho obětí....no panejo, přemýšlím,jestli jsem viděl vůbec divnější film............................moje hodnocení = 6,5 z 10.(11.2.2015)

• KoRner

Riadne psycho. Toľko veselosti pri porcovaní mladých žien som ešte nevidel... Všetko je postavené tak, akoby vražda bola tou najprirodzenejšou vecou na svete. Na konci sa mi však už zdalo, že mu to prechádza až príliš ľahko a polícia nejak spí. Pre mňa osobne je to príliš, pre úchylnejšie mozgy však možná dobrá zábava.(15.2.2015)

Velmi roztomilá úchylnost! Od romantiky k černohumorné morbidní taškařici. Ona i ta mluvící zvířátka ještě působí roztomile, i když, pravda, kočka je poněkud cynická - ale pak se to v mžiku zvrtne a změna žánru je opravdu razantní. Proto mě trochu mrzí, že nestačí jen zaplnit lednici, chtělo by to ještě nakonec přihodit nějaký nový nápad - anebo jen do role Jerryho obsadit někoho, kdo umí hrát!(17.2.2015)

Tento film íránské režisérky Marjane Satrapi se veze na přílivové vlně absurdity a díky ní i funguje, ale jakmile poklesne množství bizarních výstředností na hladinu snesitelnou pro normálního diváka, tak začne vyprávění drhnout. Jerry Hickfang měl těžké dětství, které zanechalo hluboké šrámy na jeho psychice a protože bere prášky na hlavu podle plotu, vlastně je nebere vůbec, tak slyší hlasy, respektive si povídá se svou kočkou a psem. Psisko Bosco je jeho hodné já, zatímco rezavý kocour Mikeš je ďáblovým advokátem se sprostým ostrým jazykem a odzbrojujícím kukučem Kocoura v botách. Vnitřní hlasy dovedou Jerryho nakonec na cestu sériového vraha a k hromadění trofejí (hlav jeho sličných obětí) v jeho ledničce. Vcelku atraktivní obsazení v čele s mužem bez špetky charismatu Ryanem Reynoldsem zachraňují hlavně milé tvářičky Gemma Arterton a Anna Kendrick. Je cítit, že se film nebere vážně a to je dobře, protože by to vlastně ani nijak asi nefungovalo a zvlášť zdařile jsou do děje zapracována všechna myslitelná filmařská klišé. Bláznivá barevná halucinogenní jednohubka přímo stvořená pro festival otrlého diváka.(10.3.2015)

Geniální šílenost. Jestli se Reynolds takhle zahřívá na roli Deadpoola, tak mu to jen schvaluji. Ale nejenže on ve své roli válí, nesmím opomenout zbytek herecké sestavy včetně sexy dvojice Arterton / Kedrick (když se člověk podívá na ty dva rozkošný ksichtíky, Reynoldsově postavě náhle porozumí... taky bych si je nechal).(11.4.2015)

Dlouhá léta jsem přestával doufat, že kdy narazím na vtipnou americkou komedii, až jsem jako na zjevení narazil na The Voices a výborně se u toho pobavil. Je to vtipné, příběh, který naznačuje, že zabředne do růžové romance, se hned zkraje zvrtne do komediálního thrilleru. Herci výborní - nejlepší pak mezi nimi jsou přirozeně pes a kočka.(7.5.2015)

Oficiálně creepy as hell.(23.5.2015)

• jefff

Originální příběh dokonale zničila bezpohlavní režie i Reynolds, který je opravdu příšerný herec. Mělo to dobré momenty, ale na to jaký to mělo potenciál je to průšvih.(17.2.2017)

• vodafone

Jako do poslední scény s titulkama 4* , ale ten konec .. opravdu nechápu..(16.3.2015)

• Litvicek

Při sledování tohoto filmu jsem začínal chápat pojmy okolo dobra a zla. Nebyl jsem příliš nadšený a pořád jsem čekal, že se bude dít něco, co konečně pevně upoutá moji pozornost. Nevím čím to je ale mluvící hlavy, kočka, pes a lidé, prostě né a né přimět mou trpělivost setrvat a nepřetáčet scény. Nepovedlo se a já přetáčel jak divý. Slabý odvar.(29.3.2015)

Celkom podarene spojenie čiernej komédie a psychologického thrilleru. Miestami sa dobre zasmejete (rozhovory zo zvieratami, finalna tanečná vlozka), miestami vam prijemne prejde mraz po chrbte (spomienky na matku, precitnutie po liekoch). Asi druhy film, o ktorom môžem povedať, že Reynolds sa snaží hrať a ide mu to.(26.4.2015)

Marjane Strapi mi v neautobiografické poloze nesedí, filmově ani v komixu. Na rozdíl od nedokoukaného/nedočteného Kuřete na švestkách se tohle dalo. Místy strašná nuda, místy hlavně výtvarně super. Ta třetí hvězda je právě za tu výtvarnou stránku.(27.4.2015)

Romantický komediální thriller, který má zábavné i drsnější chvilky, ale celkový dojem je, že jsou Voices nedotažené. Ale umím si tenhle filmek představit jako hodně nahláškovaný černohumorný seriál.(6.5.2015)

Upřímně bych tomuto snímku dal nejradši ze soucitu tak maximálně 1*, ale mé vnitřní hlasy mě neustále přesvědčují a varují, ať to nedělám. Tak to neudělám. Raději. Jeden nikdy neví a s vnitřními hlasy si fakt nehodlám zahrávat. Každopádně, Hlasy je snímek hodně zvláštní, zajímavý, originální, a ikdyž o jeho kvalitě nemám skutečně valné mínění, nemohu popřít, že se mi nějakým záhadným způsobem zavrtal do hlavy a já ho, stejně jako ty mé hlasy, nemohu dostat pryč. Divočina. Nicméně zápletka The Voices je sice nenápadná a bez nějakého strhujícího tempa, ovšem má spoustu nevšedních momentů, nějaký ty nečekaný zvraty a docela slušnou gradaci, síla Hlasů ale spočívá jinde, a to jednak ve hvězdném castingu, v čele s velice trefně obsazeným Ryanem Reynoldsem, který podává vážně pozoruhodný a přesvědčivý výkon, což jsem od něj upřímně nečekal, a jednak v atmosféře, která je tak zvláštně podmanivá, až z toho běhá mráz po zádech a ve mně zanechala opravdu zvláštní pocity a myšlenky. Ve výsledku si ale stejně nemohu každopádně pomoct, na mě Hlasy zapůsobily především rozpačitě, nechci mu nicméně křivdit, je to fakt těžko hodnotitelný snímek, já z té Cesty do hlubin magorovi duše ale tak nadšený jako ostatní prostě nejsem.(9.1.2017)

• streims

Hodnota, kterou mi tento film dal se rovná nule. O humoru se nedá mluvit, o napětí taky ne, vlastně vůbec o ničem. Jedině plus je s jakým ledovým klidem a pohodou se dá podat trojnásobná vražda a šílenství narušeného morbidního hovada, který si neuvědomuje své činy. Vezmi hollywoodské herce, kteří by ti kejvli na vše, za co dostanou pár dolarů, natoč to tak, aby to vypadalo jako dobrý film a doufej, že si nikdo nevšimne jaká hovadina to ve skutečnosti je. 2* (35%)(12.10.2015)

Super Reynolds a roztomiloucky mazlicci, par vtipu se povedlo..jinak tenhle snimek nema nic co by nabidl..bohuzel..ale uplnej provar to nebyl..bavilo to takze 3/5 ! kocour byl dobrej..taky ho mam doma a mluvi na me! PS: Takhle melo mrdat deadpoolovi..presne jako v komiksu!(20.1.2016)

Skvělý psycho Ryan Reynolds v originální černý komedii co mě udržela celou svou délku. Velký plus filmu není jen Ryan, ale taky kočka se psem a "jejich" kecy no a taky brutalita (nebudu sem psát co konkrétně protože by to byl spoiler) , která mě překvapila. Za mě výborná oddechovka. 80%(11.2.2015)

Svět pokřiveným pohledem masového vraha – vážné a zajímavé téma, ve Voices namíchané do ujeté směsi plné nejhrubozrnnějšího černého humoru. Humor je výživný především díky dvojici vrahových mazlíků - psa a kočky, respektive jejich hlasů vycházejících z psychopatovy mysli. Jejich hlášky překonávají i přeceňovaného Méďu. Voices je tak poměrně povedenou žánrovkou, při které tuhne krev žilách, stejně jako se chvěje bránice. Závěrečným hudebním číslem to tvůrci definitivně zabili. Škoda pomalého a nevýrazného rozjezdu a krátkých hlušších pasáží v dalším dění, mohlo to být výborné. 70%(15.2.2015)

Napad super, ale mohlo to dopadnout jeste lepe, kdyby se tvurci celou dobu nerozhodovali jaky zanr maji zvolit. Me se cernohumorne komedie libi, ale tady schazela pevnejsi ruka, ktera by rozhodla.(19.5.2015)

Jako já se solidně bavil. Bylo to dost tvrdé a s divákem naprosto nemazlilo.... Ale já si užil. Ryan Reynolds v posledních letech bere lepší a lepší filmy a tady teda fakt válí. Ač hnus, dobře udělané. Celkově kvalitní práce... Mile překvapen :)(27.3.2016)

podivně vyvážený film, že jako vážná věc, ale i dobře a barevně odlehčená... znepokojivé to ale zůstává dost. Člověk naráží na označení "černá komedie", tak tedy... ne... aa... je to silnější než já, .. též asi barevná tragédie :D(8.3.2015)

Jo, jo, Americké psycho se tu skloňuje o 106. Jasně, je to docela zábavnej snímek, ale že by mě teda zvednul ze židle, to zase ne. Nejlepší je, že lidi žerou spoustu pilulek aby viděli svět kolem sebe jako Jerry Magor a on to měl zadarmo. Naopak jeho léky vracely do hnusné reality. A docela bych bral mít pár takových sranda hlav v lednici.... Se nad sebou musím zamyslet....(20.3.2015)

Praštěná černá komedie se zajímavým hereckým obsazením, vhodná pro fanynky Ryana Reynoldse, který se nám navlečen v slušivých růžových montérkách, představí jako Dexter kříženej Normanem Batesem (bez urážky chlapci). Pokud zrovna neuřezává nedopatřením někomu hlavu nebo nebrečí, tak vede nekonečnou konverzaci se svejma domácíma mazlíčkama. Asi vás stejně jako mně, bude celej film napadat, na čem ku..wa režisér a celej hereckej ansábl ujížděl. Závěrečný titulky mně přesvědčily o tom, že to musel bejt dobrej matroš.(11.4.2015)

Tohle byla prdel. Fakt jsem se hodně bavil. Ryan Reynolds v zajímavé roli. Zvířata srší největším vtipem a celkově se celý film krásně line v pohodovém stylu. Vraždy pobaví. Pohádkové psycho se zvířátky. 80%(12.4.2015)

Pro všechny rejpaly co zde kritizují Reynoldsovo herectví a vychvalují kočku, mám zde poselství: Je to jedna a ta samá osoba, přátelé .) (což ale neznamená že v dabingové sféře nějakých animáčů by Reynolds možná udělal kariéru větší) :)(19.5.2015)

Jste příjemně naladěni na romantickou komedii z amerického zapadákova, kde hlavní hrdina pracuje v růžových montérkách v továrně na vany a je platonicky zamilován do Britky Fiony z účtárny? Tak na to rychle zapomeňte... Jerry totiž bere prášky, tedy vlastně spíš nebere... A to potom slyší hlasy zvířat, honí po lesích spanilé panny (hehe) a doma si nechává suvenýry se kterými by asi místní šerif zrovna dvakrát nesouhlasil. Jerry vidí svět kolem sebe v růžových barvách a rozhoduje se jestli má poslechnout svého psa (výborně zahraný mastifem Hamishem), který mu radí : "Nech toho Jerry, seš slušnej člověk" anebo kocoura Mr. Whiskerse (mimochodem kocour Cairo pojal svoji roli snad až příliš ležérně), který naopak dí : "Jdi ven a zabij někoho!"...Koho nakonec Jerry poslechne, zjistíte sami přátelé, pokud najdete odvahu pustit si tento poněkud bizarní filmeček, který rozhodně stojí za to...(1.1.2017)

Dalo by se z toho vytřískat mnohem víc, hlavně atmosféra úplně chybí.(26.2.2017)

Viděno v rámci filmové (ne)estetiky Festivalu otrlého diváka 2015 v kině Aero.(4.3.2015)

Tu mluvící kočku bych chtěla. :-) Stejně jako v životě má neplecha inteligentní argumenty a dobro je hodný blbeček, jehož se snadno ignoruje. První půle filmu se mi líbila víc, ale pak černý humor ustupuje vážnější notě. Hlavní hrdina měl těžké dětství, takže bychom ho měli litovat. Nepamatuji, že by někdo točil film o strastiplném dětství Hitlera, ale psychopatie se vždycky svede na rodiče. Každopádně jsem se nenudila a kdyby to bylo méně předvídatelné, mohlo to mít o hvězdičku více.(9.4.2015)

Celkem slušný, pár dobrejch hlášek hlavně od kočky s irským přízvukem. Víckrát si to ale nedám.(24.4.2015)

Nikdy si nezvěte holku k sobě do bytu, když máte plnou lednici hlav a všude po bytě zvířecí fekálie. Třebaže se zdá všechno v pořádku a ke každé události v životě vám hraje povedený soundtrack, nemusí to tak ve skutečnosti být. Třeba jste si vzali místo dvou Varfarinů na ředění krve pět Neurolů a tak trochu si lítáte. Ale nevěšte hlavu, to jí radši někomu usekněte. Tenhle film byl v pro mě neskutečným překvapením. Všechno sedí a šlape, jak má a já můžu jen sedět a zírat! Akorát se divím, že už Disney nevymyslel něco podobnýho s Mickey Mousem.(2.12.2015)

Trailery jsem si nemohl vynachválit a dost jsem se na The Voices těšil, hlavně protože Ryan Reynolds umí hrát a v malých filmech je lepší, než předražených blockbusterech. Taky mě sedlo jak to režisérka Marjane Satrapi pojala. Takové to pojetí jsme tady nejspíše ještě neměly. Dost se mi líbilo jak si režisérka hraje s barvy(hodně růžové a červené), jak dělá kýčovité scény s muzikálovou lehkostí. Způsob jakým vnímáme hrdinu a jeho svět a taky černý humor. Velmi se jí povedlo, udržet film na hranici černé komedie a psychologického thrilleru. Přesto nejvíce musím ocenit způsob jak je nám prezentovaný hlavní hrdina. Je to sympaťák, trošku podivín a snílek, ale kdo v dnešní době není a pak je tu jeho temná stránka, která ráda zkracuje ženy o hlavu. Režisérce se povedlo vzbudit ve mně soucit s takovýmto člověkem, který by prostě byl rád dobrý člověkem, ale vždycky prohraje se svojí soudností. Reynolds je tady perfektní, protože bravurně zvládá zahrát sympaťáka, tak i psychicky labilního člověka, který si rád povídá se svým psem a kočkou. Navíc dává do své role tolik emocí, že to není typický magor jaký vidíme v jiných filmech. Gemma Arterton je tady hodně dobrá a rozhodně využívá svůj komediální talent. Anna Kendrick je opět překrásná a tady jí ta role naprosto sedla. Hodně moc se mi líbily scény, když si hlavní hrdina povídá s hlavy, se zvířaty nebo si představuje realitu, kde jsou andělé a poletující motýlci kolem. Krásnou tečkou na závěr byly titulky s pěkně veselou písničkou. The Voices je pěkně ujeta černá komedie s prvky psycho thrilleru, který mě stejně dobře pobavil jako znechutil.(9.2.2015)

možno keby trošičku pritlačili napílu, co sa týka gore, dam štvrtú ... Ryan to zahral velmi dobre, a Anna s Gemmou potešili .(8.2.2015)

Prijemna a vtipna komedia. Mozno obcas trocha uleteny humor, no pozeralo sa na to velmi dobre. Pestre farby, zaujimavy dej, myslienka, vyborne spracovane, zahrate a zlepene dokopy.(8.2.2015)

Po nějaké té době zase nějaký ten creepy úchylný filmek! A vyklube se z toho neuvěřitelně zábavná drsárna. Kdo má za to, že hybrid Doktora Doolitla a Amerického psycha nebo Dextra, je nemožný, tak je na omylu. Ryan Reynolds se tu dost slušně vyžívá ve své roli.(27.2.2015)

M. Satrapi se vydala do Ameriky a natočila pekně ulítlou vražednou jízdu, viděnou očima růžového schizofrenika R. Reynoldse. Zábavné spojení černé komedie a vražedného psychopatického běsnění s psychologickou hloubkou.(6.5.2015)

Žádná sláva. Nebýt toho kocoura a mluvících hlav v lednici, dal bych dvě hvězdy. Souhlasím s uživatelem dee-key: "Na černou komedii je to málo komediální, na kriminálku málo kriminální a na thriller málo mrazivé. Je to prostě ten typ filmu, kde se úplně nepovedlo skloubit žánry."(19.8.2015)

• Deratizer

Černá komedie Německo, USA. Vůbec jsem neměl naletět na vychvalované komentáře. Měl jsem chuť to vypnout ještě před skončením a co se tam dělo, mi bylo úplně fuk, hlavně jsem se těm blbostem nesmál. Těm, kdo se chce zasmát u černé komedie, ať si pustí např Izolaci. Toto je nezáživná blbina.(30.12.2016)

• Dm1tr1j

Pičovina ako verbalovi rodičia.(13.2.2015)

Svet se zda mnohem krasnejsi, kdyz Jerry nebere prasky na svou schyzu, akorat mu jeho kocicka radi aby zabijel lidi. Velmi cernohumorny film jehoz bizarnosti neustale graduji a zaverecne cislo je WTF roku. Ctvrta hvezda za odvahu.(4.3.2015)

Takový zvláštní černý humor hozený docela do pěkného kabátku, kde figuruje mrdlej Jerry, kočička, pejsek a pár ženskejch z účtárny. Jinak celkově u mě to bylo jako na houpačce . . . „ Jerry - Sehnal bys mi sem společnost? - Společnost? - V lednici si připadám hrozně osamělá. “ :D(13.3.2015)

Mix černé komedie a psychologického thrilleru o schizofrenikovi, kterého kočka navádí k vraždění, povídá si s uřezanými hlavami a zpívá s Ježíšem? Ó ano! Marjane Satrapi natočila nejoriginálnější film od... možná Amerického psycha (i když to vzniklo podle knihy, tak nevím, jestli se počítá jako originální)? Perryho scénář je naprosto luxusní, řezal jsem se od začátku do konce. No a páni, ty barvy! Strašně se mi líbí, jak si režisérka vyhrála s kamerovými filtry (připomnělo mi to seriál Utopia) a jak se stylizace mění v návaznosti na to, jestli dění sledujeme optikou Jerryho nebo někoho jiného. Živé a zábavné, škoda, že to nepoužívá víc filmařů. Jinak naprosto luxusní výkon ze strany Ryana Reynoldse. Nevím, jakým způsobem zvládli z osmatřicetiletého chlapa udělat tohle, ale dokázal to podat naprosto přesvědčivě. Práci na The Voices si očividně užil. A já si užil výsledek. Maximálně.(19.4.2015)

Filmy jako je tenhle, mě opravdu baví. Spojení černé komedie s psychologií a dramatem, je vždycky super a výsledné filmy málo kdy zklamou. Výborné obsazení od Reynoldse, který je vždy fajn, až po Arterton a Kendric, kterým tyto role absolutně sedli. Sice to mohlo být trochu svižnější, ale ten příběh je poměrně dost zajímavý a zpracování je depresivní i vtipné zároveň, takže to určitě vynahradí. A navíc, ty závěrečné titulky, jsou prostě to nejlepší, co jsem za hooodně dlouho dobu viděla. :D(3.5.2015)

Vůbec nevim co si o tomhle filmu myslet..Dlouho jsem neviděla větší blbost..bylo tak blbý až jsem se musela smát :D a je fakt, že na tenhle film si budu pamatovat..hlavně ty zvířecí hlášky :D(6.5.2015)

když ono to všechno funguje tak nějak napůl... napůl vtipné, napůl drsné, napůl nápadité, napůl bizarní; jasně, pokud jste zrovna vylezli po 60 letech ze stáze nebo z nedělní školy, bude to pro vás větší nářez :P ... a třeba taková maďarská Liza, liščí víla, poráží Hlasy ve všech ohledech na body (no dobře, tady jsou hezčí obě hlav-ní hrdinky)(11.8.2015)

Parádne prepojenie horroru a komédie o jednom človeku, čo keď nezoberie svoje prášky, začnú sa diať naozaj zlé veci. Reynoldsove prevtelenie do postavy je podarené a príbeh je zaujímavý a vtipný.(17.4.2017)

Čekal jsem to horší, doufal v lepší. Ono to v první půlce vypadá jako pěkně ujetej krvavej bizár - přesně jak to mi uchyláci máme rádi - jenže ve druhý půlce dochází dech a hlavně k závěru se to gró jasně vytrácí. Možná právě proto je to tak žánrově nezařaditelné. Určitě šla celá látka uchopit lépe. Jinak Raynolds skvělý, Gemma nějaká širší než jsme na ni zvyklý a celý počin je na večerní podívání jako příjemná jednohubka, po které napodruhé zřejmě nesáhnete.(25.10.2017)

Reynolds to zahrál dost dobře. Námět, nápad - s tím bych problém neměl. I to zařazení sedí, ať je jakkoliv bizarní. Stejně to ale na vyšší hodnocení není, vidět to jednou bohatě stačí. Čekal jsem víc, nejlepší postava je asi kočka našeptávačka. Tak nějak podobně to v hlavě magora může vypadat. Proti tomuto je má občasná samomluva kvasnicová pomazánka!;) Závěr je ovšem luxusní!(26.4.2018)

"Bezva, zabi někoho, třeba Lisu z účtárny..." Opravdu hodně černý komediální thriller. Myslím, že skutečně bizarní bláznovy představy se povedlo zobrazit parádním způsobem.(2.5.2018)

Jerry a jeho psycho pohled na svět. Mluvící kočka, pes a skvělý Ryan Reynolds v růžových montérkách - černá komedie, jak má být. Bavila jsem se celý film, možná jen ten konec malinko srazil můj celkový dojem, což mě rozhodně neodradí od toho, pustit si ho znovu.(12.2.2015)

• RAFT

Tak tohle byl dosti divnej film .Ve filmu sem se hlavně těšil na herečky Gemmu a Annu .Ze začátku mi ten byl dosti divný ,protože když už mluvil pes a ještě do toho kočka ,tak už mi to připadalo jako film Dr. Dolittle .(13.2.2015)

Taková slušná tragikomedie o jednom vraždícím pomatenci a jeho vnitřních myšlenkových pochodech. Pořád jsem si představoval, jak by asi vypadal na Dexterově stole.(19.2.2015)

• FunnyXis

Tento film má celkem dobrý ohlas, ale mě prostě absolutně nesednul. Možná je to tím, že nejsem vyznavač tohoto žánru nebo se mi nelíbilo nahlednutí pod oponu duševně narušených sériových vrahů. Samozřejmě, že to byla brané s nadsázkou, ale stejně. Moc sem se nebavil, vtipné mi to prostě nepřišlo. Líbilo se mi obsazení, ale bohužel ani oni to nemohli vytáhnout na víc, než 4/10(9.3.2015)

Popisek zmiňující "žánrově obížně uchopitelné dílo" opravdu nelže. Hlasy se totiž přes romanticko-černou komedii dostávaj k thrilleru, aby v závěru skončily dramatem s ujetou potitulkovou scénou. Přitom jsem přesvědčenej, že slušnej hlavní námět (svět z pohledu schizofrenika hledajícího přátele / lásku) byl jak stvořenej pro černou komedii s příměší "romantiky". Z příběhu, ve kterym mluvěj zvířata prostě fungující vážnější chvíle nevyždímete, ani kdyby vás rozkrájeli ještě víc než hlavní hrdina. Za vtipnej úvod, pár hlášek, krvavost a casting (předevšim ženský obsazení v podobě vnadný Gemmy Arterton a roztomilý Anny Kendrick) třetí hodně slabá hvězda.(10.8.2015)

Tak to bylo vážně...CREEPY!(13.8.2015)

• vikino1

Když si to tady tak pročítám, ty pětihvězdy, tak musím uznat, že film je vcelku originální (nic podobného jsem zatím neviděl), díky kocourovi i krásně černohumornej, barevnej a lehce naivní, ale jinak je děj docela předvídatelnej, a když zjistíte (žádné ukázky jsem neviděl), o čem vlastně je a kam to směřuje, tak vás ty nacpaný dózy lidskejma končetinama a výkaly ani tolik nepřekvapí, spíše otráví. I když chápu, že značně odlehčené skutky pana Reynoldse museli být ukázány i v realu. Nicméně klobouk dolů nad psychoušama, pokud bych si měl vybrat život plnej barviček a bez starostí, nebo psích výkalů, kdo ví, co bych si nakonec vybral...(6.8.2016)

Černá komedie se sympatickým sériovým vrahem v hlavní roli.Smíchy jsem sice nepraskl,ale i tak je to pohodový a odpočinkový film.(5.4.2017)

Tak trochu ulítlá komedie/psychárna. Místama vtipná, ale čekal jsem víc.(14.2.2015)

Opravdu film pro otrlé divaky. Jsem rád , že jsem si z festivalu filmů pro otrlé diváky vybral právě tenhle nezapomenutelný kousek.(4.3.2015)

• Guran

Nesnáším, když musím klikat na ODPAD! Odpady jsou ty filmy, u kterých se nenašel jediný kladný bod. Ani zde. Ryan Reynolds zde vypadal dost uboze a své herecké nadání zřejmě zapomněl doma. Příběh je naprosto debilní, nerad bych ho rozpitvával a spoileroval vás. Dialogy otrvné, otřesné a samotné filmové zpracování je trestuhodné. Opravdu musel celý film být o jednom magorovi, co slyší mluvit zvířata? To se to bez toho nemohlo obejít? A ta brutalita v takovém měřítku, neuškodilo to filmu náhodou? Opravdu ohromná blbost, kterou jsem měl v počítači připravenou jak dlouhou dobu a ovací jsem se nakonec nedočkal. Ztráta času.(30.5.2015)

Teda tohle je nečekaně kvalitní úlet... Ryan Reynolds je opravdu přesvědčivý a to jak film graduje od nejprve spíše neškodné podivné komedie k dramatickému závěru mě opravdu překvapilo... Až do doby než začali závěrečně titulky dobrý... To co následovalo potom mi přišlo dost nevhodný a trapný...(26.7.2015)

morbidně stupidní nápad zahraný panem Reynoldsem velmi poutavě. Nedokážu si představit v roli nikoho jiného, snad možná Michaela C. Halla neboť v hlavě ho mám ukotveného jako sériového vraha Dextra :) Film je natolik morbidní až to člověka celkem i pobaví. Sice moc nenadchne, ale ani neurazí (teda aspoň většinu) za mě 60 zasloužených % pro pana Poola(13.3.2016)

Krásne schizofrenické dielo a podľa mňa lepšie a vtipnejšie než Americké psycho. Kto by povedal, že ho režírovala iránska žena. Aj vrah môže byť pozitívny a v spolupráci so svojimi práškami aj tak trochu smoliar. Zmätkár Reynolds predvádza výborný výkon, jeho sparing partnerky mu pomáhajú, ako to len ide. Zaujímavý film, kde sa spája zábava, morbídnosť i romantika.(3.6.2017)

jj hlasy, ty byly na tom nejlepší :-) kocour je vostrej :-D(2.4.2018)

Totální psycho v hávu komickém. Ryan sice je v této roli jako pěst na umrlcovo oko, ale i tak dobré. Jen to mohlo být tak o 20 minut kratší. Za mne 55%.(10.5.2018)

Dosť dobrá psycho zábavka. Miestami som sa dobre zasmial, ale inak ten príbeh nie je žiadna komédia, iba je miestami komicky prednesená. Dôležité je, že som sa pritom vôbec nenudil a diabolské hlášky kocúra fakt pobavili.(8.2.2015)

Vtipné a úchylné ale ničím mě to nějak teda nepřekvapilo. V kostce je to příběh o týpkovi, co sdílí domácnost s pejskem a kocourem a kocourek ho navádí aby vraždil své kolegyně a následně si dával jejich hlavy do lednice. Nebýt ovšem kocoura Whiskase, bylo by to o hovně. Taky na mě občas na technu mluví třeba strom ale naštěstí mi ještě žádný z těch stromů neřekl, ať někoho zabiju. Zatím. Pro zájemce o podobné filmy, kteří si rádi občas podobným dílkem vypláchnou mozek doporučuji toto: http://www.csfd.cz/film/275267-mladezi-nepristupno/(18.2.2015)

Slušně zvrhlý. Nakonec když se nějakej ten mistr kuchař filmovýho bufáče pustí do mixu tolika žánrů, nic jinýho by ani člověk neměl čekat. Na tenhle film hned tak nezapomenu. A aniž bych chtěl cokoliv prozrazovat, můžu jenom napsat, že si u něj užije každej ... nebo alespoň ten, co má rád Reynoldse, kterej v Hlasech podává super výkon a možná nějakou tu hlavu v lednici.(11.4.2015)

Komedie, lovestory, krimi, horor? Těžko říct. Docela jsem v tom měl zpočátku zmatek. Co je realita, co není skutečnost? Nakonec dal film vodítko a tak nebylo těžké dál rozlišovat. Zbyla hodně krvavá podívaná s velkou dávkou lítosti k hlavnímu hrdinovi, který si svým přirozeným kouzlem dokáže získat srdce diváka (a také svých obětí). Musím uznat, že i přes ten počáteční šok jsem po celou dobu seděl přišpendlen k obrazu a příběh i jeho zpracování se mi moc líbilo. Takže není ostudou dát čtyři hvězdičky.(17.4.2015)

• miki68cz

Mix stupidní komedie a hororu mě nebere, závěr s videoklipem v nebi všemu nasadil korunu. Slabé až trapné, vřele nedoporučuji.(19.4.2015)

Zvlastny film.....o uletenych typosoch tohoto druhu som uz toho videl. Toto stvarnenie ma vsak neoslovilo. Naviac, Reynolds mi je celkovo ako herec dost nesympaticky a tu psychicky posahanu postavu som mu neveril. Slabsi priemer. Btw. pesnicka na zaciatku v aute je super.(2.5.2015)

2-3 hvězdy, místama si říkam,že na dvě to není a místama, že to není na tři. V hlavě takto vyšinutého člověka by to tak opravdu mohlo vypadat, ale jinak je to místama fakt hovadina, místama jsem se i zasmál, je to něco, co nemá obdoby, ale stojí to za alespoň jedno shlédnutí :D(11.5.2015)

Za scénu s léky 4*..(21.7.2015)

Aź budu někoho bodat dranžírákem do hrudníku, nezapomenu se několikrát omluvit. A pak to svedu na tu zasranou zlou kočku. Jo, pěkně natočený. A docela věřím, že takhle nějak to podobně "nemocní" mají. Vysadit prášky na hlavu prostě není dobrej nápad. Nakonec, stejně jako pokaždé - Gemma je bohyně.(27.7.2015)

Velmi povedený kousek,trošku zvláštní,ale skvěle obsazený,bavil jsem se!!!(21.8.2016)

50%(1.1.2017)

Hm.. Našeho hezounka nějaká slečna nechce? Tak co sní že.. :D Velice povedaná, místy i hororová komedie, tenhle styl se mi líbí a když je navíc dobře provedena a zahrána mazec. Určite velmi vřele doporučuji shlédnout...(21.2.2017)

Bavilo ma to, najmä ten Whiskers :D :D Ale stále tomu niečo chýbalo, možno je menej niekedy viac :)(9.2.2015)

• natalie15

Nemôžem hodnotiť tento film, pretože som ho nebola schopná celý dopozerať. Videla som asi prvú polhodinu, možno viac, keďže som to ďalej nemohla stráviť. Tento film nie je pre každého. Je spojením absurdného čierneho humoru a bizardného násilia, a korunku tomu nasadzuje hovoriaci pes a mačka, alla hrdinove Superego (pes) a Id (mačka), kamera, výprava, hudba a divoké kostýmy, najmä ružový úbor hlavného hrdinu. Oceňujem však hĺbkový ponor do Jerryho chorej mysle, jeho halucinácie sú síce bizardné, ale skutočne z nich mrazí. Je to veľmi čierna komédia, kde nie je núdza o krvavé násilie. V tomto slova zmysle treba mať asi silnejší žalúdok. Herecké obsadenie je fajn... The Voices nebude pre každého, ale je to dosť "originálne", aby to upútalo pozornosť a našlo si fandov, o čom svedčí aj terajšie hodnotenie. Ja sa hodnotiť neopovažujem, keďže som to nevidela celé. Čisto subjektívne hovorím, že to nie je záležitosť pre mňa.(13.2.2015)

The Voices (Hlasy) aneb Cesta do hlubin študákovy pardon... schizofrenikovy duše... Další zajímavě zpracovanej kousek. Když se člověk podívá pod pokličku téhle ?černé komedie?, člověk si tak trochu uvědomí, jak to někteří lidé asi mají a pokud tomu tak opravdu je, jsou sice nebezpeční svému okolí, aniž by si to uvědomovali, ale na druhou stranu s jejich vnímáním světa se nedivím, že nechtějí podstupovat léčbu, když ten jejich svět je tak krásnej... Až na ten tak trochu indicky muzikálový konec je ten film rozhodně vydařenej, ale těžko zařaditelnej...(16.2.2015)

Stačí na chvilku přestat zobat,nasoukat se do růžovejch montérek,otevřít si řeznictví a produkovat krabičkovou dietu...:) Pejsek s kočičkou Vám s tím helfnou..(18.2.2015)

Pejsek s kocourkem dokonalí. Jinak nebýt dvou až třech míst, kdy se zachází až moc do vážna (působí v celku - byť rozverném - nepatřičně), nebylo by co dodat... Ale i tak skvělá práce. Řádně krvavý cukrkandl!(8.3.2015)

Poznáte to. Preberiete sa vykalený po výdatnej noci, keď svetové zásoby Jagermeisteru výrazne poklesli, vysmiaty a spokojný. Pustíte si nejaký film, na ktorý sa bude jak také teliatko sa pozerať, nech Vám ten priblblý úsmev na tvári, ktorý tam zamrzol o štvrtej v noci len tak nezmizne. Ideálne nejaká trapácka komédia, kde sú rozprávajúce zvery, ako trailer napovedá a jednotliví predstavitelia sa už v takých aj prezentovali. Film začne, a Váš úsmev je rovnako hlúpy ako ten Reynoldsov, tešíte sa, že nemusíte až toľko premýšľať, že mačka celkom fuckuje svojho pána a všetko ide tak ako ste očakával, skrátka nič náročné, nech sa mozog veľmi netrápi. A zrazu jéééb, rozbité čelné sklo s nejakým losom vo vnútri auta, vo filme nastal zlom a moja opica odišla spolu s tým losom. Vtiahol ma dej i príbeh. Podané možno detsky naivne, no psychologicky je to surové a celkom silné. Prebralo ma to z mojej lenivej letargie a naštartovalo celkom závity. Dostal som od toho filmu čo som potreboval, aj keď úplne inak ako som chcel.(26.3.2015)

Husteee a skveleee!(30.3.2015)

• zdeci

Komedie ne! Něco mezi Truman Show, Requiem for a Dream a Chcete mě. Soundtrack je príma.(9.4.2015)

• Flamik

Nechápu, co na tom ostatní vidí. Příběh o psychicky nemocným típkovi, kterej je výborně zahranej, ale jinak hromada shitu, která se na diváka od začátku valí. Ještě ty holky tam jsou pěkný :)(4.5.2015)

Je to psycho, slyšet hlasy, když je ticho? Ledničkář Jerry Vám jistě odpoví 8)(28.8.2016)

Presně něco mezi 3 a 4* ale asi jsem od toho čekal trochu víc, takže se přikláním k těm třem. Každopádně je film svým způsobem originální a Reynolds zase skvělej. 68%(21.2.2017)

• BOURQUE

Samotný príbeh dosť morbídny, nehovoriac o spôsobe, ktorým z toho chceli spraviť komédiu. Z hľadiska castingu však nemôžem nič vyčítať, pretože R. Reynolds bol právom vybraný a svoju úlohu zvládol. Osobné hodnotenie: 58% (*) (21.3.2018)

"to co mi říkaj ty hlasy z mojí hlavy" ... vtipně pojatý příběh člověka co není duševně v pořádku, musím říct, že ač u více jak poloviny usnu protože neudrží mojí pozornost a svým spůsobem mě přestanou zajímat tak tomuhle filmu se to podařilo, protože jsem byla zvědavá jak to dopadne. a o to jde přece ne(18.2.2015)

• buryman

čekal jsem víc vtipu,škoda námět dobrý.(24.2.2015)

Tak toto bol veru pekne chorý film. Avšak klobúk dole pred Ryanom, zahral to fakt super - to sa nedá poprieť. Na druhej strane však mal tento film aj nejaký ten odkaz. Teda aspoň ja som si z toho vedel niečo zobrať. Ale aj tak to bol chorý film. A dosť ma podráždil aj ten "ježiš" na konci.(5.3.2015)

• Johgas

Schizofrenik přestane brát prášky a začne se chovat podivně. Umí to s nožem a sekáčkem. Příliš podobné událostem i u nás, k smíchu to není. Chápu filmy typu Psycho nebo Bostonský škrtič, ale pojmout to s humorem, jako že vo nic nejde?? Tohle fakt ne, já se na to s nadhledem dívat nedokážu.(5.3.2015)

Parádní biják a adept na film roku. Pokud Vám nevadí krev a barvičky a sluníčko a motýlci, tak rozhodně doporučuju vidět.(5.3.2015)

Vtipné...(7.4.2015)

Zábavné psycho s bonusem v podobě Gemmy. Ačkoliv je to splácaný horor, thriller, romantika a komedie - nějak to prostě funguje(20.4.2015)

Tohle je nevěřitelné panoptikum co mi připomíná knížku Americké Psycho. Převládá růžová a krvavě červená barva, nu jak by taky ne. Nejdříve se někoho zapíchne, pak strčí do ledničky a pak s tím tráví láskyplné večery. Bizardní nářez.(24.4.2015)

Zaujimaveee :-) aj ked obcas to bolo ukecane az nad mieru znesitelnosti..(4.5.2015)

Málo filmov vo mne dokázalo vyvolať toľko zmiešaných pocitov.Po skončení filmu som ešte dlho spracovával čo som to vlastne videl.Film v podstate vyzerá ako taká "disneyovka"... Ryan Reynolds sa rozpráva so svojimi domácimi miláčikmi,všetko je ružové,veselé a šťastné.Čo sa týka hereckých výkonov,Ryan Reynolds podal neskutočný výkon ako psychicky nestabilný Jerry.Anna Kendrick v tomto filme prekvapivo nespieva ale ani to nevadí pretože spolu s Gemmou Arterton podali taktiež skvelé výkony.Za zmienku tiež stojí ako pekne film preskakuje medzi svetom hlavnej postavy a reality.Ak máte radi čierne komédie tak The Voices,stojí určite za zhliadnutie(29.5.2015)

Nestává se denně, že si z filmu o sériovym vrahovi odnesu pocit, že to byl vcelku roztomilý snímek, navíc v tomto filmu je obsaženo snad vše, co by divák u filmu hledal. Tragično, humor, romantika, spousty krve. Bohužel se tahle kombinace některým zdá jako patlanina, mně však lehkovážný způsob, kterým jsou atributy zakomponovány, přijde víc než ultraatraktivní. Asi je to tím, že jsem odkojena na Burtonovi.(31.7.2015)

Dokonalá bizarnosť. Pripomenulo mi to Americké psycho, ale zábavnejšie a uvoľnenejšie. Záverečná "Happy song" vášmu spokojnému úsmevu nasadí korunku. Reynolds úspešne maskoval svoje neherectvo a psík a mačička tiež nemali chybu. Síce nejde o žiadne oscarové dielo, ale v žánri filmov, ktoré nazývam "známy herec si odskočil natočiť malý a lacný film, pretože mu akosi prestali chodiť ponuky na veľké filmy" patrí medzi špičku.(3.8.2015)

• LencaN

I přes chytlavou přehlídku známých herců velmi odpudivé po všech stránkách. S Dexterem se toto vůbec nedá porovnávat. Dexter měl vše promyšlené, měl vše do detailu promyšlené, vše do sebe zapadalo a jednal z nějakého důvodu. V případě Jerryho v růžových monterkách se jedná o pravý opak všeho zmíněného. Absolutně pitomé chování vedlejších postav, hrdina sám je psychicky nemocný, takže tam se to jaksi očekává, ale jednání policistů, celkový hladký průběh všeho, nepochopitelné nesmysly všude kam se podívám. Z kriminalistického hlediska na tom není nic přínosného. Jedině se mi líbilo, jak pes dělal 'dobro' a kocour 'zlo', těm to sedlo. Ale komu se dělá špatně, když se píchne do prstu, tak si vemte k sobě minimálně kyblík na obsah vašeho žaludku. Krev a porcování těl je to co připomíná Dextera, ale tady to bylo tak otřesně zpracované, že jsem film s bídou dokoukala. Celé to vyzařovalo jakousi divnost a zvrácenost. Ale kdo má silný žaludek. je dostatečně otrkaný a nebere si nijak, že nahlíží do hlavy roztomilého sériového vraha a má sarkasmus v žilách, tomu se to líbit bude. Já ten případ nejsem. Beru, že to bylo pojato s velkou nadsázkou (snad), ale stejně to byla nuda.(8.8.2015)

• marekspanel

Tak to se dost nepovedlo. Komedie dost slabá až trapná, thriller vlastně stejný propadák. Snaha o mix těchto dvou žánrů, zvláště z ukázek mě dost zaujala a Ryan je sympaťák, takže jsem očekával něco víc. Někdo se měl teda rozhodnout co chce vlastně točit. Ale oba žánry tady svým tupým stylem shazovali jeden druhého. Celkově snímek působí dost lacině a zbytečně komorně jakoby. Ryan se s tím popral jak mu jeho možnosti dovolují a s tím jsem byl asi vcelku spokojen. Ostatní ancábl je výrazně nesympatický. Prvek zneužívání v dětství je něco tak ohraného, samozřejmě to tak v životě chodí, ale způsobem jakým to bylo zde prezentované byl opět velmi odfláklý a laciný. Pokud máte pořád tendenci to vypnout, něco je špatně. Ale dodíval jsem to a už to nechci nikdy vidět, proč taky?!(6.1.2016)

Musim dat 5* Tohle se Reynoldsovi povedlo a ne kravinka Deadpool.No a pak je tu Gemma,tu bych fakt bral na vikend na hrani :-) Jedno* a Odpadáři koukam vic,nez kdy jindy film nepochopili,stane se, ale je to skoda.(15.4.2016)

90% - komentář 20ti slovy: Skvělé!! Nejsympatičtější "psychopat", kterému jsem fandil od začátku do konce, s hodným pejskem a zlou kočičkou po boku :D Jako bonus Anna Kendrick <3 :D(23.5.2016)

Dávejte si bacha na lidi, co slyší hlasy. Chvílemi se to tváří jako skvělá černá - hodně černá - komedie, ale razantnějšího humoru je tam tak málo, že je to mnohem více spíše psychologické drama. Já takovou drasťárnu nečekal a byl jsem příjemně překvapen jakého novodobého Psycha se mi dostalo. Člověk koupí (resp. stáhne) film, kde hraje Džema, aby se pokochal jejím hereckým talentem (resp. tělem) a pak nestíhá valit bulvy, jak tam ta nebohá Džema dopadla. Překvapil mě i Rájen Rejnolds, o kterém každý tvrdí, jaký je to neherec - no já nevím... já mu roli magora sežral důkladně a ještě mě dokázal pobavit. Je to děsivé až hanba a můžu říct, že ani Psycho ve mně nezanechalo takovou stopu hrůzy z vyšinutých spoluobčanů jako tohle. Člověk aby se pořád bal, co to žije kolem nás za lidi.(22.10.2016)

Po pravdě řečeno - očekával jsem komediální žánr, avšak místo toho jsem obdržel psycho žánr, v němž jsem ani závan komediálního žánru nezaregistroval,...po pravdě řečeno. Možná, že snad dvakrát či nanejvýš třikrát to bylo nepatrně úsměvné, přesto celý film ( kromě dle mého úhlu pohledu nesympatického začátku plného tancování ) na mě to působí jako psycho thriller s hororovými prvky, jenž přerušují mluvící zvířata.(29.12.2016)

To bylo tak ujetý až to bylo krásný :-)(11.1.2017)

Po vzhliadnutí traileru som sa tešil na super komédiu s obľúbeným Ryanom Reynoldsom. No po vzhliadnutí filmu som bol rád, že to skončilo. Bolo to riadne riadne psycho :-O(6.2.2017)

Dobrý náhled do bláznovo hlavy.Bláznů je spousty,ale co si myslí,ví jen málo kdo z nás,a tento film nám to trošku přiblížil.Vcelku příjemná podívaná.S vtipnýmy dialogy a bláznivým dějem..(8.5.2017)

Skvelí morbídne čierny humor, primerane bizarné, k tomu trochu napätia a šialenstva to spolu pomiešané na výbornú. Tak dobre som sa už dlho nebavil. A ten kocúr bol za 100 bodov, mi pripomína toho čo mám doma, dokonca majú aj podobné názory.(1.3.2018)

• stanyko

Cely film divak caka na pointu a nedocka sa jej ani ked sa na scene objavi necakane sam Jezis Kristus. Pozeratelne, ale absolutne nezmyselne.(21.9.2018)

Opravdu bych nečekal že si u mě Ryan Reynolds někdy napraví reputaci po zmršeném G. Lenternovi. Ale stalo se a já mu ve stoje tleskám. Psychouše si zahrál náramně. Nápad velice dobrý, tím myslím dvě roviny pohledu na věc, tedy nenadrogovaného psychopata a normálního člověka...ta bad ass kočka mi teď asi nedá spát a psa pohodáře bych si vzal hnedka z fleku domů. Scénář se povedl a všem byl snad psán na tělo. Všechny postavy byli zahrány dobře a režie byla také tip top. Občas ale byla nějaká hluchá místa a to byla většinou ty vážného podání, která ano fungovala ale ke kontrastu s komediální rovinou mi dělala lehce problémy. Ale myslím že když na to přistoupíte nebude Vám to snad dělat takový problém. Také bych k tomu bral nějakou lepší hudbu. Ale to už ďoubám do jinak dobrého díla, které se mi sice nijak nevrylo do hlavy nějakou scénou, nevzpomenu si na něj asi za půl roku a víceméně nepřichází s něčím až tak novým, ale nějaký pátek budu o něm vyprávět a nabádat známí aby si ho sehnaly...a to se počítá.(10.2.2015)

• Gagin

Tak tohle mě vůbec nebavilo i přes zajímavý námět. Nemám rád tyhle "jiný" filmy a bohužel nepomohlo ani slušné obsazení oblíbenými herci.(11.2.2015)

Jerry je vlastne celkom milí chlapík. Má rád svoju prácu, má dobré vzťahy s kolegami a v jeho útulne zariadenom, vyupratovanom byte ho čakajú dvaja roztomilí maznáčikovia. Má to však len jediný háčik, sem tam si rád pokecá s vecami ktoré ostatní môžu považovať za malinko podivné (zvieratá, odrezané hlavy).Hm.., asi som mal poznamenať že tiež trpí sklonmi k vraždeniu. I keď nie som zrovna Reynoldsov fanúšik, musím uznať že hranie psychotického maníka mu ide veľmi dobre a nesmierne ma celý film bavil. Na The Voices je najlepšia originalita žánru, má prvky komédie, drámy aj hororu no nedá jednoznačne priradiť k čomu má najbližšie. Väčšina filmu sa drží tak na úrovni 4* no po poslednej scéne musím dať plnú palbu a ideme si v momente pustiť The O'Jays - Sing A Happy Song. Odporúčam!(11.2.2015)

• awerto

Krom zaverecnych titulku, slabina. Nejvetsi slabina Ryan Reynolds... Skoda nevydareneho castingu. Holky v pohode, chlapska cast bez zivota. Nejvetsi vahu kocka a pes. Černá komedie, na mě nedostatecne černá, vtipná, originální a zajímavá čímkoli jiným, než silným holcicim a zvyrecim castingem.(12.2.2015)

:D :D :D nemám slov, to měl zas někdo nápad :D(12.2.2015)

''It's a sweeter happy song we'll sing all night long. Lay your problems on the floor, clap your hands and sing once more'' Jerry, it's fine...you are not alone anymore. Jednoduše paráda, miluju Jerryho a svým způsobem mi málem ukápla slza jak mi ho bylo líto. Parádní komedie, psycho a k to mu ještě vidíte do hloubky co se takovému týpkovi honí v hlavě. It's ok Jerry..(13.2.2015)

Brát či nebrat, to je oč tu běží. A v tomhle případě nebrat znamená zábavu a naopak. Film je ujetý jak nepodložený trabant v kopci. Vtipy střídá mrazení a husí kůže. Zařadil bych ho do kategorie Psycho s prvky černého humoru.(18.2.2015)

V jistých případech se ptám, jak se můžu zrovna tomuto smát. Prostě můžu. Hlavně je to pěkně natočené, svěží pojednání o psychopatovi, kterému radí hustokocour. Takže ze života...(22.2.2015)

Když se psychouš snaží sbalit holku, omylem ji zabije, pak omylem zabije další a pak už tak trochu plánovaně zabije další aneb komediálnípsychohororsprvkythrilleru, na který jen tak nezapomenete...(1.3.2015)

Osviezujuce, v prvom rade osviezujuce. Kto caka sialenu komediu, bude spokojny. Kto radsej trochu mrazu, tiez si pride na svoje. A kto najradsej halusky, ten dostane najviac. Ale inac ma film celkom pekny myslienkovy presah a pacila sa mi tiez praca so scenami, s kamerou. Bolo to velmi uletene, ale zaroven (velmi) vazne. Ako sam zivot. Preto jednoznacne palec hore a vela nechybalo, bolo by to za 5! Poznamka pod ciarou: Anna Kendrik mi pocas celeho filmu neuveritelne pripominala Lexi Belle... Tak som tam mal zamiesany aj trochu iny feeling hahaa(8.3.2015)

Celkem návodná veselá studie milého psychopatického vraha o tom, že se zase až tak moc neděje, i když zrovna rozřezává svojí potenciální milenku pilkou na železo. Ryan Reynolds perfektní jako vždy, tady dokonce několikanásobně - kočku, psa i další mluvící havěť si vystřihl k hlavní roli jen tak bokem levou zadní.(11.3.2015)

Skvely film. Ta kocka je stejne nejlepsi.(28.3.2015)

8/10 Jeden z najrealistickejších pohľadov do duše psychicky narušeného vraha. Ak takto nejako vyzerá svet skutočných podobne chorých ľudí, tak je to desivejšie než som si myslel. A zároveň tragikomickejšie. Teda za predpokladu, že sa v ich realite tiež nachádzajú rozprávajúce domáce zvieratá, ukecané odrezané hlavy, či trebárs Ježiš preháňajúci sa na ružovom vysokozdvižnom vozíku. Celý film je navonok zábavný, komický a absurdný, no v jadre smutný, depresívny a nasiaknutý všadeprítomnou prázdnotou. Zaujímavosťou pre mňa bolo to, že ak hlavný hrdina nebral lieky, ktoré by mu pomohli, prevládala pozitívna nálada. Ak ich bral, tak práve naopak. Tá dobrá nálada ale pramení hlavne z ukojených vražedných túžieb, ktoré sa snaží zamaskovať za „nehodu“, za ktorú nemôže. S pribúdajúcimi vraždami je jasné, že neodvratný koniec sa blíži, no film v závere opäť prekvapí, keď vytasí vtipné tanečné číslo. Najväčším kladom filmu je, pre mňa doteraz neobjavený, herecký potenciál Ryana Reynoldsa. Rola Jerryho je zatiaľ jeho najlepšia a konečne ma ňou presvedčil, že je aj dobrý herec.(3.4.2015)

Ja vlastne ani neviem, čo som od toho očakával. Bolo to krvavé, šialené, miestami dokonca milo romantické. Taký žánrový multimix. Veľmi sa mi to páčilo, no ja vlastne ani neviem prečo.(10.4.2015)

Prvych 40 minut otrasna nuda a to sa neda ospravedlnit. 2.5*(12.4.2015)

• Djara

Překvapený jsem byl, ale pak přišla táhlá nuda............................(18.4.2015)

• Major776

Jedna hvězda za zrůžovění psycha jedince. Vtipy nejsou vtipné jak mohli být a myslet si že stačí ujetého vraha potáhnout barevnou fantazií je holý nesmysl. Čekal jsem stále čekal, že to přijde, ale jsem se nedočekal.(22.5.2015)

Celkom fajn čierna komédia, ale niečo mi tam na tú štvrtú hviezdu chýbalo. Možno viac humoru. Inak pes a mačka boli fajn a aj rozprávajúce "heads up-y" :) Škoda mohla to byť super pecka. Ryana nemusím nejak extra zvlášť, ale táto úloha mu celkom sadla. Príjemná jednohubka.(11.6.2015)

Opravdu hodně netradiční snímek. Film je hodně děsivý. Komedie je to, alespoň podle mne jen v celkově málo částech. I tak je to film který se vám vryje do paměti, a to nejen hereckými výkony který jsou opravdu boží. Rating-R(3.7.2015)

• nudlis

Komedie? Ani snad ne, zasmál jsem se tak 5x. Krimi? Taky ne, není v tom nic napínavýho. Thriller? Ani omylem. Je to takovej kočkopes o psychoušovi, kterej ví, že je psychouš (ví to i všichni kolem), ale nemyslí si, že je až TAKOVEJ psychouš. Celkově nic extra, ale zas béčko to není.(1.8.2015)

Asi jsem solidní úchyl, ale tohle byl celkem nářez. Rozhodně milé překvapení. A nejen příběhem a zpracováním. Ale to obsazení a Marjane jako režisérka jsou překvapivé. Ve výsledku patrně nic pro široké masy, ale spíš taková drobná lahůdka pro nás lehce vyšinuté jedince. No nic, musím jít. Mám rande s kolegyní.(4.9.2015)

To je tak, keď je váš kocúr vychcaný sviniar a nahucká vás na vraždu. A potom ešte jednu a ešte jednu, čím sa vaša situácia dosť zhorší. Vy však máte výhodu, pretože ste schizofrenický psychopat, ktorý si povedal, že prášky si nechá do hrobu. Aj tak, po tých práškoch sa s vami kocúr a pes nerozprávajú a kusy tiel, rozložené po celom vašom byte vyzerajú tak, že by z nich jeden grcal. A to ešte nehovorím o troch rozkladajúcich sa ľudských hlavách v chladničke. A tak vám nezostáva iné, než s úsmevom na perách zahodiť prášky a dať si pokec s s vašim psom, kocúrom a hlavou vašej skoro priateľky. Keď už sme pri tom, kocúrove hlášky sú fakt perfektné. Ale vráťme sa k vášmu problému. Samozrejme, vám na to prídu, no opäť je tu ten vydriduch kocúr, ktorý vám poradí, čo robiť. Či?(5.10.2015)

Po nicneříkajícím začátku přišel dokonalý zvrat,který mě přinutil film dokoukat.Co se dělo dál,bylo nad moje chápání,dojem mi pokazil až konec.Ale exkurze do hlubin psychoušovy duše to byla dokonalá.(17.1.2016)

Tak tohle byl úlet....bizarním černým humorem se tady rozhodně nešetří...bylo to i lehce mrazivé a sem tam dost vtipné, zkrátka nahlédnutí do běžného dne psychouše, který místo toho aby zobal prášky tak si povídá se psem a kočkou....a sem tam i s hlavama v lednici...:-)(4.10.2016)

Docela slušný úlet. Chlápek dělá v jakémsi skladu kde jsou všichni zaměstnanci v růžovém (růžové kombinézy růžové pásky dokonce i růžové vozíky). Je trochu magor nebere předepsané léky takže si vykládá s vlastním psem a kočkou. Později začne vraždit a vykládá si i s useknutýma hlavama. Má to něco do sebe místy je to slušný úlet a sranda navíc závěrečný song tomu nasazuje pomyslnou korunu (myšleno v dobrém)(1.1.2017)

Velmi silny film, ktory patri do analov kinematografie. Preco mu akademicka porota nedala tu smiesnu sosku?(3.1.2017)

Toto sa R. Reynoldsovy vážne podarilo(2.8.2017)

• Cuffini

Chujovina všech chujáckejch nejchujovitějších chujů na tomhle chuji.(22.8.2017)

Namet jiste zajimavy, uprostred filmu se to trochu zadrhavalo, scenarista si mohl vic pohrat s detailama, priostrit, mene patetismu. Ale jinak dobry.(29.9.2017)

• somme

Ja.. ja.. ja fakt nevim co si o tom myslet 😃 superdivnost(9.2.2018)

• LadyCarousel

Nic jsem nečekala a taky jsem se ničeho nedočkala. Sledovat to pro mě bylo utrpením a dodívala jsem se vlastně jen kvůli tomu, abych věděla, jestli opravdu bude dost rozumný a udělá co musí. Začátek mě bavil a šokoval, prostředek - hovory s "kočkou" a "psem" - nudil. Konec... dle očekávání.(13.3.2018)

Super ujetina, zajimavy pohled do mysli schizofrenika.(10.11.2018)