Earth to Echo

Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2014, 91 min

Líbí se mi, že ruční kameru dovedli filmaři použít také pro něco jiného než pro nějaký horor. Pravda, tohle už se povedlo ve snímku "Super 8", navíc i příběh je celkem podobný, ale ne hororový, spíše rodinný se špetkou sci-fi. Asi se celkem logicky bude nabízet srovnání se snímkem "E.T.", z něhož "Earth to Echo" nemůže vyjít jako vítěz. Na to není příběh dost silný.(14.10.2014)

• maddy

E.T. meets Super 8 in low budget version. Pokus o sci-fi pre celú rodinu, v ktorom však na rozdiel od toho prvého menovaného ústredný, roztomilý mimozemšťan nedokáže vyvolať sympatie, keďže dohromady celý film nič nerobí, vidieť ho len veľmi sporadicky a skôr pripomína malú plechovú sovu než tvora z vesmíru a na rozdiel od to druhého nedokáže predviesť dostatočne svižnú dobrodružnú jazdu. Na to tu totiž nie je silný príbeh a v podstate sa len traja sopliaci premávajú na bicykloch po miestnom susedstve od benzínovej pumpy k polorozpadnutej herni až po dom kamarátky. Tým pádom tomu od polovice dôjde tempo, keďže film nemá veľmi čo predviesť a čím bližšie k záveru tým na seba vŕši aj mnoho nezmyselných situácií (napr. super tajní vládni agenti chytia malé detiská a ani nevedia, či im vôbec budú potrebné, no vezmú ich na super tajnú základňu a práve tam im majú potrebu vyrozprávať aj tie najmenšie detaily z super tajnej mimozemskej operácie!). Echo nezaujme ani po trikovej stránke, pretože väčšie scény sú tu asi tak dve – zloženie vesmírnej lode z haraburdia v poslednej scéne a rozloženie kamiónu už aj tak celé známe z traileru. Tie ani nie sú ktovieako prepracované a pripomínajú skôr štedrejšiu televíznu produkciu. Do toho všetkého si potrebné pripočítať otravne roztrasenú kameru, ktorá aj lepší záber kazí neustálym rozostrovaním, trasením a podobne (veď čo aj chcieť, keď ju v rukách akože držia deti). Vo výsledku tu tak nie je nič čo by stálo za pozornosť pokiaľ vám už netečie mlieko po brade a nie je medzi 7 až 10 r. CELKOVO: 2* (4/10)(24.10.2014)

Příjemné pohodové dobrodrůžo ve stylu E.T. volá domů (dějem) říznuté Transformers (nechci spoilerovat). Příběh trošku pokulhává, ale je to koukatelné, především díky zajímavě provedené kameře ve stylu GoPro/super8/found footage. Navíc na konci jsem se dočkal zatím nejhezčího zpracování závěrečných titulků (jejich části), co jsem kdy viděl. Je to sice úlet, ale prostě tu jednu hvězdu za tenhle fakt ještě musím přidat.(4.12.2014)

Pro dětská sci-fi ve stylu E.T.ho mám slabost a třeba nedávný Super 8 nadchl moji dětskou duši. Škoda, že Earth to Echo není moc ambiciozní. Má sice výborné efekty, roztomile vypadajícího emzáčka, přirozeně hrající dětské herce, povedený hudební doprovod a snahu o jakýsi přesah (či spíše klasické moralizování?), ale dost to zabíjí slabý scénář a především fakt pitomá kamera. Found footage styl mi v tomhle případě moc neseděl, působilo to nepřehledně, z neustálého rozostřování mě po chvíli začala bolet hlava. A pokud tohle vadí mně, tak pochybuju, že to překousnou děcka, pro která je Earth to Echo určen především.(30.11.2014)

Parádní směsice filmového trháku E.T. a Super 8. Kdo má takové filmy rád, určitě si ho užije stejně jako já. První polovina mě malinko zklamala, ovšem pořád se tam našla nějaká ta scéna, kdy diváka přepadne naprostý úžas a nutí ho neodtrhávat oči z plátna. :) Ale konečně finále vážně stojí za to. :) Příjemný film rozhodně pro celou rodinu nebo jen tak pro zpestření a zabití dlouhé chvíle.(8.12.2014)

• - Originálny film natočila firma Walt Disney Pictures, ale po konečnom strihu distribučné práva odkúpila spoločnosť Relativity Studio. (ScooobyDooo)