Kluci a Guillaume, ke stolu! (festivalový název)

• Francie

Les Garçons et Guillaume, à table!

Me, Myself and Mum

Chlapci a Guillaume, k stolu!

(festivalový název)

Komedie

Francie / Belgie, 2013, 85 min

ÚPLNĚ JINÝ FILM o hledání sexuální identity, než jsem očekávala. Parádní na tom je, že pointa vyjde najevo skutečně až na závěr. Po všech filmech natočených v poslední době o trans a homosexuálech se tak trochu ztrácím a po jejich zhlédnutí se skoro začínám stydět, že jsem obyčejná ženská, které se líbí muži a s jedním z nich žiji skoro třicet let. Zpátky k filmu - s prapodivným týpkem jsem se srovnala hned po jeho příjezdu do Španělska a prochechtala jsem se s ním až do úpného konce, i když to byl místy smích trochu nahořklý. Závěrečný zvednutý varovný prst - jak snadno mohou rodiče zmrvit výchovou dětství a domotat mozek, i když v sebelepší víře, je přinejmenším k zamyšlení.(11.5.2016)

Geniálně napsané, zrežírované i zahrané. Guillaume Gallienne, kterého jsem do tohoto filmu vůbec neznal, si mě ihned získal, a to jak v poloze "máminky holčičky", tak i v oné matce. Tak dlouho jsme se v kině nezasmál, klidně bych vydržel i delší stopáž. Žádný laciný trapný humor, ale brilantně napsané gagy i zahrané scénky (třeba ta s masérem je legendární). Přitom film není určitě jen komediální jednohubkou, ale také nabízí prostor pro zamyšlení nad stereotypy a jejich překonávání.(28.11.2014)

Nechtělo se mi, ale kamarád mě přesto do Lucerny vytáhl. Nelituji. Hned jsem na to šel pro změnu s kamarádkou znovu, takže dvojitá porce smíchu, občas k popukání (Sissi). Tohle by prostě šlo, hodně šlo. Skvělé scény s matkou a vůbec - geniální styl vyprávění, ztvárnění i velmi vtipný smysl pro humor - skvěle. Doporučuji všem, bez ohledu na pohlaví vašeho partnera nebo psa.(17.11.2014)

-5* originálně zpracovaný film o hledání vlastní sexuality s nadhledem a humorem. Jen podtrhuje můj názor jak silně výchova ovlivňuje dítě v dalším životě. Za tento tip děkuji a doporučuji dále. Film není rozhodně pro všechny a nejde přehlédnout ani původní divadelní předlohu, ale o to víc mě překvapilo, jak byl tento film ve Francii oblíben a myslím, že zaslouženě. Stylově je na vysoké úrovni a také musím vyzdvihnout herecký výkon hlavního představitele. Po čase musím přidat ještě hvězdu - zdá se mi docela zásadní. [ PŘÍBĚH: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ](28.2.2016)

• Aljak

Čistý nefalšovaný odpad. Príbeh o kučeravom nesympatickom chalanovi dobrovoľne uväzneného vo vlastnej klietke podivnosti a výstrednosti. Guillaume Gallienne - režisér, scenárista a hlavná postava tohto "skvostu", ktorý ma absolútne ničím nezaujal a tú hodinu a pol považujem za totálnu stratu času. A pritom popis k filmu celkom lákal, no ten štýl "humoru" ma jednoducho nebral.(15.7.2015)