Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když Guillaumova matka volala své syny ke stolu, vždy rozdělovala ty dva atletické, co sportovali a jezdili na safari, jako „kluky", a jeho.. Inu, jako Guillauma. Toho, který nesnášel sport a s největší vášní se učil imitovat manýrismy své matky, přičemž se po nocích stával císařovnou Sissi. A byl spokojený jako mámina holčička. Pak ale přichází puberta, jedna internátní škola za druhou, psychoterapie a povolání na vojnu. A Guillaume zjišťuje, že jeho vlastní já se úplně nesetkává s tím, jak se jeho rodina dávno rozhodla. Guillaume Gallienne je stoupající herecká hvězda (Yves Saint Laurent, prestižní soubor La Comédie-Française), otevřeně bisexuální otec od rodiny a ve svém režijním debutu hraje dvojroli sebe i své matky. (Mezipatra)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (11)

evulienka3 

všechny recenze uživatele

Prvá pol hodina filmu u mňa na plné bodové hodnotenie nevyzerala ani náhodou. Trvalo mi, kým som sa zžila s hlavným hrdinom a so spôsobom rozprávania príbehu, ktorý je naozaj originálny. Druhá polovica filmu si už však získala moje absolútne sympatie a v závere mi aj bolo ľuto, že už je koniec, čo sa mi stáva málokedy. Takmer dokonalá one man show v sebe nesie niekoľko vrstiev príbehu a je veľmi pekným zamyslením sa nad životnými rolami a ich vplyvom na jedinca, pričom napriek nesprávnemu "zaradeniu" a snahe o naplnenie nesprávnej role je pekne ukázané, že to nemusí bezpodmienečne znamenať katastrofu, ale skôr sebapoznávanie sa okľukou. Ide len o uhol pohľadu, tak ako vždy a takmer vo všetkom. 90%Videné v rámci Challange tour - 30 dní so svetovou kinematografiou. ()

rt12 

všechny recenze uživatele

ÚPLNĚ JINÝ FILM o hledání sexuální identity, než jsem očekávala. Parádní na tom je, že pointa vyjde najevo skutečně až na závěr. Po všech filmech natočených v poslední době o trans a homosexuálech se tak trochu ztrácím a po jejich zhlédnutí se skoro začínám stydět, že jsem obyčejná ženská, které se líbí muži a s jedním z nich žiji skoro třicet let. Zpátky k filmu - s prapodivným týpkem jsem se srovnala hned po jeho příjezdu do Španělska a prochechtala jsem se s ním až do úpného konce, i když to byl místy smích trochu nahořklý. Závěrečný zvednutý varovný prst - jak snadno mohou rodiče zmrvit výchovou dětství a domotat mozek, i když v sebelepší víře, je přinejmenším k zamyšlení. ()

Reklama

Aljak odpad!

všechny recenze uživatele

Čistý nefalšovaný odpad. Príbeh o kučeravom nesympatickom chalanovi dobrovoľne uväzneného vo vlastnej klietke podivnosti a výstrednosti. Guillaume Gallienne - režisér, scenárista a hlavná postava tohto "skvostu", ktorý ma absolútne ničím nezaujal a tú hodinu a pol považujem za totálnu stratu času. A pritom popis k filmu celkom lákal, no ten štýl "humoru" ma jednoducho nebral. ()

easaque 

všechny recenze uživatele

-5* originálně zpracovaný film o hledání vlastní sexuality s nadhledem a humorem. Jen podtrhuje můj názor jak silně výchova ovlivňuje dítě v dalším životě. Za tento tip děkuji a doporučuji dále. Film není rozhodně pro všechny a nejde přehlédnout ani původní divadelní předlohu, ale o to víc mě překvapilo, jak byl tento film ve Francii oblíben a myslím, že zaslouženě. Stylově je na vysoké úrovni a také musím vyzdvihnout herecký výkon hlavního představitele. Po čase musím přidat ještě hvězdu - zdá se mi docela zásadní. [ PŘÍBĚH: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 2 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

MMR 

všechny recenze uživatele

Já v tom teda žádnou vtipnou taškařici nevidím, naopak, tenhle "humor" se k pořádnému humoru ani nepřiblížil, spíše se otíral o žumpové dno někde bůhvíkde. A co naplat, že hlavní představitel vypadal jako mladší verze Genzera, když své nesympatické vyjadřování je poznat hned při vyřknutí první hlásky ze svého chřtánu. Bída. ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama