Kluci a Guillaume, ke stolu! (festivalový název)

• Francie

Les Garçons et Guillaume, à table!

Me, Myself and Mum

Chlapci a Guillaume, k stolu!

(festivalový název)

Komedie

Francie / Belgie, 2013, 85 min

• Aljak

Čistý nefalšovaný odpad. Príbeh o kučeravom nesympatickom chalanovi dobrovoľne uväzneného vo vlastnej klietke podivnosti a výstrednosti. Guillaume Gallienne - režisér, scenárista a hlavná postava tohto "skvostu", ktorý ma absolútne ničím nezaujal a tú hodinu a pol považujem za totálnu stratu času. A pritom popis k filmu celkom lákal, no ten štýl "humoru" ma jednoducho nebral.(15.7.2015)

Prvá pol hodina filmu u mňa na plné bodové hodnotenie nevyzerala ani náhodou. Trvalo mi, kým som sa zžila s hlavným hrdinom a so spôsobom rozprávania príbehu, ktorý je naozaj originálny. Druhá polovica filmu si už však získala moje absolútne sympatie a v závere mi aj bolo ľuto, že už je koniec, čo sa mi stáva málokedy. Takmer dokonalá one man show v sebe nesie niekoľko vrstiev príbehu a je veľmi pekným zamyslením sa nad životnými rolami a ich vplyvom na jedinca, pričom napriek nesprávnemu "zaradeniu" a snahe o naplnenie nesprávnej role je pekne ukázané, že to nemusí bezpodmienečne znamenať katastrofu, ale skôr sebapoznávanie sa okľukou. Ide len o uhol pohľadu, tak ako vždy a takmer vo všetkom. 90%Videné v rámci Challange tour - 30 dní so svetovou kinematografiou.(12.10.2015)

• MMR

Já v tom teda žádnou vtipnou taškařici nevidím, naopak, tenhle "humor" se k pořádnému humoru ani nepřiblížil, spíše se otíral o žumpové dno někde bůhvíkde. A co naplat, že hlavní představitel vypadal jako mladší verze Genzera, když své nesympatické vyjadřování je poznat hned při vyřknutí první hlásky ze svého chřtánu. Bída.(2.5.2016)

Geniálně napsané, zrežírované i zahrané. Guillaume Gallienne, kterého jsem do tohoto filmu vůbec neznal, si mě ihned získal, a to jak v poloze "máminky holčičky", tak i v oné matce. Tak dlouho jsme se v kině nezasmál, klidně bych vydržel i delší stopáž. Žádný laciný trapný humor, ale brilantně napsané gagy i zahrané scénky (třeba ta s masérem je legendární). Přitom film není určitě jen komediální jednohubkou, ale také nabízí prostor pro zamyšlení nad stereotypy a jejich překonávání.(28.11.2014)

Nechtělo se mi, ale kamarád mě přesto do Lucerny vytáhl. Nelituji. Hned jsem na to šel pro změnu s kamarádkou znovu, takže dvojitá porce smíchu, občas k popukání (Sissi). Tohle by prostě šlo, hodně šlo. Skvělé scény s matkou a vůbec - geniální styl vyprávění, ztvárnění i velmi vtipný smysl pro humor - skvěle. Doporučuji všem, bez ohledu na pohlaví vašeho partnera nebo psa.(17.11.2014)