poster

Kluci a Guillaume, ke stolu! (festivalový název)

 • Francie

  Les Garçons et Guillaume, à table!

 • anglický

  Me, Myself and Mum

 • Slovensko

  Chlapci a Guillaume, k stolu!

  (festivalový název)

Komedie

Francie / Belgie, 2013, 85 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EllienPM
  ****

  Nechtělo se mi, ale kamarád mě přesto do Lucerny vytáhl. Nelituji. Hned jsem na to šel pro změnu s kamarádkou znovu, takže dvojitá porce smíchu, občas k popukání (Sissi). Tohle by prostě šlo, hodně šlo. Skvělé scény s matkou a vůbec - geniální styl vyprávění, ztvárnění i velmi vtipný smysl pro humor - skvěle. Doporučuji všem, bez ohledu na pohlaví vašeho partnera nebo psa.(17.11.2014)

 • rt12
  *****

  ÚPLNĚ JINÝ FILM o hledání sexuální identity, než jsem očekávala. Parádní na tom je, že pointa vyjde najevo skutečně až na závěr. Po všech filmech natočených v poslední době o trans a homosexuálech se tak trochu ztrácím a po jejich zhlédnutí se skoro začínám stydět, že jsem obyčejná ženská, které se líbí muži a s jedním z nich žiji skoro třicet let. Zpátky k filmu - s prapodivným týpkem jsem se srovnala hned po jeho příjezdu do Španělska a prochechtala jsem se s ním až do úpného konce, i když to byl místy smích trochu nahořklý. Závěrečný zvednutý varovný prst - jak snadno mohou rodiče zmrvit výchovou dětství a domotat mozek, i když v sebelepší víře, je přinejmenším k zamyšlení.(11.5.2016)

 • MMR
  **

  Já v tom teda žádnou vtipnou taškařici nevidím, naopak, tenhle "humor" se k pořádnému humoru ani nepřiblížil, spíše se otíral o žumpové dno někde bůhvíkde. A co naplat, že hlavní představitel vypadal jako mladší verze Genzera, když své nesympatické vyjadřování je poznat hned při vyřknutí první hlásky ze svého chřtánu. Bída.(2.5.2016)

 • Aljak
  odpad!

  Čistý nefalšovaný odpad. Príbeh o kučeravom nesympatickom chalanovi dobrovoľne uväzneného vo vlastnej klietke podivnosti a výstrednosti. Guillaume Gallienne - režisér, scenárista a hlavná postava tohto "skvostu", ktorý ma absolútne ničím nezaujal a tú hodinu a pol považujem za totálnu stratu času. A pritom popis k filmu celkom lákal, no ten štýl "humoru" ma jednoducho nebral.(15.7.2015)

 • evulienka3
  *****

  Prvá pol hodina filmu u mňa na plné bodové hodnotenie nevyzerala ani náhodou. Trvalo mi, kým som sa zžila s hlavným hrdinom a so spôsobom rozprávania príbehu, ktorý je naozaj originálny. Druhá polovica filmu si už však získala moje absolútne sympatie a v závere mi aj bolo ľuto, že už je koniec, čo sa mi stáva málokedy. Takmer dokonalá one man show v sebe nesie niekoľko vrstiev príbehu a je veľmi pekným zamyslením sa nad životnými rolami a ich vplyvom na jedinca, pričom napriek nesprávnemu "zaradeniu" a snahe o naplnenie nesprávnej role je pekne ukázané, že to nemusí bezpodmienečne znamenať katastrofu, ale skôr sebapoznávanie sa okľukou. Ide len o uhol pohľadu, tak ako vždy a takmer vo všetkom. 90%Videné v rámci Challange tour - 30 dní so svetovou kinematografiou.(12.10.2015)