poster

Blade Runner 2049

 • USA

  Blade Runner 2049

 • USA

  Blade Runner 2

  (neoficiální název)
 • Velká Británie

  Blade Runner 2049

 • Maďarsko

  Szárnyas fejvadász 2049

 • Kanada

  Blade Runner 2049

 • Slovensko

  Blade Runner 2049

 • Nový Zéland

  Blade Runner 2049

 • Nizozemsko

  Blade Runner 2049

 • Austrálie

  Blade Runner 2049

Sci-Fi / Mysteriózní / Thriller / Drama

USA / Velká Británie / Maďarsko / Kanada, 2017, 164 min

Externí recenze k filmu (23)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Filozoficko-etická disputace o hranicích bytí a identity rozvíjí do košatějšího tvaru témata z prvního filmu a podobně si počíná i audiovizuální stránka. Režisér nenaplňuje sequelové pravidlo v tom, že by se snažil dát do vyprávění všeho více, ale v tom že prohlubuje tázání o světě, který už před…" (více)

 • A2larm.cz (Noemi Purkrábková, Jiří Sirůček)

  "Blade Runner 2049 prezentuje společnost, v níž je hranice mezi lidským a strojovým udržována už pouze uměle k ospravedlnění otrocké práce a špatného zacházení. Zatímco samotné lidství je ze strany člověka omezeno na otázku reprodukce, robotické bytosti ve filmu touží po opravdovosti a smysluplnosti…" (více)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ****

  "Fiktívny svet rozvinuli do hĺbky i šírky, vniesli do príbehu viaceré kľúčové otázky a témy a zároveň sa snažili hľadať odpovede na tie z pôvodného filmu. K materiálu pristupovali veľmi citlivo a výsledkom je filmársky výnimočný film so silnými charaktermi a dobrým rozprávačstvom, ktorý si ctí aj…" (více)

 • Comicbox.eu *****

  "Villeneuve nám opět dokázal, že je mistr svého řemesla a že zvládne opravdu cokoliv. Málokdo by to podle mě zvládl lépe. Film má nakročeno na pokračování, tak uvidíme. Po tomto snímku bych se vůbec nebál Duny, kterou by měl Villeneuve natáčet jako svůj další film. Jedná se o skutečně talentovaného…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Karolina Benešová) ****

  "Není to jen úžasná a vesměs oranžová podívaná. Je to hra, která není pro každého. A že nám nic nehodlá usnadnit, to napovídá už nekompromisní délka. Ale pokud přistoupíte na její pravidla, obdivuhodný způsob vyprávění vezme vaši fantazii a předvídavost na velmi působivý výlet." (více)

 • Epochtimes.cz (Milan Kajínek)

  "Nakonec nelze než souhlasit se slovy režiséra Villeneuveho, že „Bladerunner 2049 je velice intimní příběh, vyprávěný velmi výpravným způsobem“. S ponurou a tísnivou atmosférou přelidněné planety a kolabující přírody. Tak si přejme, aby se nic z onoho katastrofického a nelidského scénáře neproměnilo…" (více)

 • Eurodenik.cz (Petr Semecký) ***

  "O novém Blade Runnerovi se nedá říct, že se jedná o špatný film, neboť s sebou nese příliš silné produkční hodnoty a očividnou snahu tvůrců otevřít povědomý svět pro novou generaci diváků. Což je snaha záslužná. Otázkou zůstává, do jaké míry se vytratila duše původního filmu, jenž při pohledu na…" (více)

 • EuroZprávy.cz ****

  "Rozhodně to neznamená, že Blade Runner 2049 se nepovedl. Je to film rozmáchlý, ambiciózní, technický na vysoké úrovni, ale jak už bylo řečeno na začátku, pořád až příliš stojí na základech svého předchůdce. Takže po shlédnutí si nejspíš početná skupina diváků vyhledá film z roku 1982 a chtě nechtě…" (více)

 • FFFilm.name (František Fuka) *****

  "Filmy jako Blade Runner 2049 mě naplňují jistou depresí. Nejen díky své depresivní atmosféře, ale především kvůli tomu, že vím, že budu muset zrecenzovat nejméně pět černošských komedií a dva Hřebejkovy filmy, než se znovu dočkám v kině něčeho srovnatelného. To už je lepší nechat si zdát o…" (více)

 • Filmpress.sk (Martin Černický)

  "Nový Blade Runner rozhodne nie je dokonalou záležitosťou, ale je viac než sympatické, že rovnako ako originál sa nebojí nerobiť žiadne divácke kompromisy. Ani zďaleka nejde o klasické pokračovanie v štýle, všetkého je viac, či hru na istotu podporenú neustálym odkazovaním na pôvodné události.…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) *****

  "Denis Villeneueve potvrzuje svou pozici mistrného vypravěče a opět natočil film, který ční nad zbytkem současné mainstreamové produkce svou výraznou osobitostí, nekompromisní svéhlavostí, zdařilou snahou jít proti proudu, konzistentní inteligencí, náročností, strhující vizuální stránkou a zároveň…" (více)

 • Gorilla.cz (Lukáš Franta) *****

  "Jako sequel je Blade Runner 2049 skvělou ukázkou toho, jak na filmovou klasiku navazovat a posouvat ji dál. Zápletka je propracovaná, má dostatek otázek, přinese odpovědi, zásadní věci ale nechává vkusně otevřené a nezodpovězené. Po technické stránce je tak brilantní, že to naštěstí zastíní chyby…" (více)

 • Moviefan.cz ****

  "Pokud tedy patříte k příznivcům Blade Runnera z roku 1982, z pokračování budete s největší pravděpodobností nadšení. Nicméně, pro ty z Vás, kteří originál za celých 35 let jaksi nedocenili, až takovou dobrou zprávu nemám. Ta stopáž v kombinaci s pomalým plynutím příběhu dá totiž opravdu zabrat,…" (více)

 • MovieScreen.cz (Marek Koutesh) ****

  "Propojení s původním filmem je pro několik motivů klíčové, o čemž napovídá i návrat Harrisona Forda jako Deckarda. Představa sequelu parazitujícího na legendě je ale v tomto případě mylná. Komerční vyhlídky značky Blade Runner jsou nejasné i dnes a ekonomicky by takové parazitování vlastně nemělo…" (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) ****

  "Že to dohromady nepůsobí tak živě a šťavnatě se dalo čekat. Malinko složitější je to s rázností a intenzitou Villeneuvova podání, které je snad až příliš monotónní - pokaždé první a druhá jakost, ovšem bez toho extatického a povznášejícího přesahu." (více)

 • Multiverzum.sk *****

  "Ak chceme, aby filmy nejaké boli, tak presné takéto. Neskutočný vizuál, skvelý príbeh, zvuk, postavy, všetko. Úžasný zážitok, ktorý robí česť prvému filmu aj literárnej predlohe." (více)

 • NaFilmu.cz (Tomáš Lesk) *****

  "Blade Runner 2049 je pro mne osobně jedním z nejlepších filmů, jaké jsem měl letos to štěstí vidět, ba dost možná nejlepším letošním sci-fi (čímž u mne z piedestalu sesadil Válku o planetu opic). Ostudu předchůdci tak rozhodně neudělá. Ba naopak. V leckterém ohledu jej možná i předčí." (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

  "Filmový skvost, který nezůstává původnímu nic dlužen a v mnohém bych si dovolil říci, že jej i překonává. Denis Villeneuve natočil nesmírně atmosferické sci-fi, které má jednu z nejlepších audiovizuálních stránek za poslední roky. Navíc má Blade Runner 2049 potenciál zrát podobně, jako jeho…" (více)

 • Pinbacker.cz (Adam Hencze) ****

  "Villeneuve je na vrcholu sil v áčkové lize současného filmu, s novým Blade Runnerem má obrovskou ambici zařadit se mezi takové klasiky, jako je Gattaca nebo Potomci lidí. Přesvědčivý tříhodinový exkurz nelidského prostředí nedaleké dystopické budoucnosti, který nelze shrnout lépe, než ho s…" (více)

 • Rozhlas.cz (Kristina Roháčková) ****

  "Nevyplatí se ihned naskočit na vlnu euforie, která přichází s prvními recenzemi ze zahraničí. Blade Runner 2049 totiž stejně jako jeho předchůdce není filmem pro každého. Zdaleka překračuje svou stopáž, cení si stylizace více než akce a ani na moment nesleví ze svého vleklého, emočně soustředěného…" (více)

 • Rozhlas.cz (Dan Krátký)

  "Villeneuve natočil lehce naředěnou aktualizaci klasiky. Problém není v tom, že by Blade Runner 2049 byl hloupý film, jen je zbytečně doslovný. Tam kde Ridley Scott pracoval s promyšleným rytmem, náznaky a sny, přichází Villeneuve s příliš jasnými formulacemi a povrchními variacemi. Jeho film je o…" (více)

 • TotalFilm.cz (Petr Račko) ****

  "Blade Runner rozpracovává otázky okolo lidství a umělé inteligenci, občas přimíchá dávku filosofie a celé dějství zakotvuje do depresivní atmosféry, která vás jednoduše uhrane a donutí přemýšlet. Stopáž je sice delší, i tak ale udržuje napětí a vybízí k dalším zhlédnutím, při kterých můžete…" (více)

 • 25fps.cz (Tomáš Komínek)

  "Dennis Villeneuve má mimo úcty k práci Šiničira Watanabeho i velmi dobrý širší přehled o anime tvorbě jako takové a dokáže z ní užitečně čerpat pro svůj vlastní film. Čímž se mimo jiné pomyslně uzavírá určitý kruh tvůrčího vlivu původního Blade Runnera na sféru anime a od něj nyní zase zpět." (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace