Externí recenze k filmu (15)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ***

  "Baltasar Kormákur se vypravil cestou pietní korektnosti: z úcty k osmi horolezcům, kteří přišli během výpravy o život, se rozhodl nekritizovat žádné z nešťastných rozhodnutí, které přispělo k tragédii. Takže o čem to tady vlastně hrajeme?" (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "Působí to velmi sugestivně, jako tichá výpověď o lidské pošetilosti, které příroda vystavuje nemilosrdný účet. Režisér k látce přistupuje subtilně, střízlivě, pokorně, realisticky. Nesnaží se z ní vydolovat cool podívanou v duchu Vertical Limit od Martina Campbella. Jeho pojetí se mnohem víc blíží…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Vladimíra Staňková) *****

  "Ze začátku bychom nejraději byli na výpravě s nimi, o pár filmových hodin později máme vztek, že se o něco tak absurdního vůbec pokoušeli. Snímkem Everest se filmařům a hercům podařilo stvořit pohlcující drama, které diváky přiková k sedačkám, a také vzdát holt všem těm, kteří tehdy 10. května roku…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ****

  "Filmaři velice dobře dávkují informace tak, abychom až do samotného konce netušili, jak velkou daň bude za pokoušení osudu třeba zaplatit." (více)

 • Filmpress.sk (Nina Hradiská)

  "Musíme si pomáhať, to nie je len názov známeho českého filmu, ale základné pravidlo pobytu v horách. Ľudská spolupatričnosť, potlačenie vlastného egoizmu v prospech celku, odvaha povedať pravdu aj vtedy, keby milosrdnejšie zapôsobila lož, to sú hodnoty, ktorým film Everest skladá tichú, pôsobivú…" (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) ***

  "Film funguje velmi dobře jako osudová výpověď o překonávání sebe sama, o síle lidského ducha a o tom, že příroda má nakonec stejně vždycky poslední slovo. Jinak ale Everest představuje divácký a bezrizikový snímek, v němž je sympatická snaha o uvěřitelnost a realističnost vykoupena nedostatkem…" (více)

 • Generace21.cz (Lukáš Novák) *****

  "Everest se povedl. Na nic si nehraje a snaží se pohlížet na osudy nešťastných horolezců co nejrealističtěji. Jediné, co by se mu snad dalo vytknout, je relativní nepřehlednost mezi postavami ve druhé polovině, kdy si v neustávající sněhové bouři zkrátka nemůžete být místy zcela jisti, na koho právě…" (více)

 • Kritiky.cz (Tomáš Hegedüš) *****

  "Everest. Film, který vás dokáže trochu rozesmát, nahnat strach i vtlačit slzy do očí. Věta „Příběh inspirovaný podle skutečné události“ vždy o úroveň umocní filmový zážitek, Everestu ale dodává přesně onen mrazivý nádech, že z kina docházíte zachmuření i vyplašení. A právě tento paradox je na celém…" (více)

 • LaCultura.cz (Petr Vít)

  "Film je nejpůsobivější svou vizuální částí. Vidět ho v IMAXu ve 3D je opravdu zážitek. Záběry jsou velmi realistické, stejně jako herecké výkony. Snaha tvůrců nikoho a nic nehodnotit sice trochu ubírá postavám na plastičnosti, ale to je asi jediná moje výhrada. Rozhodně budete vtaženi do děje a ty…" (více)

 • MovieScreen.cz (Adam Fiala) ***

  "Ochota dostát životopisné věrohodnosti znamená, že se film nepouští do přehnaných dramatizací, v čemž si nemusí rozumět s divákem, který očekává, že ho nebezpečné situace v horském terénu budou ještě strašit v nočních můrách. Když odhlédneme od pohlednosti hor, které se změní v hrozivého nepřítele,…" (více)

 • MovieZone.cz (Václav Rybář) ****

  "Everest leze pod kůži postupně. Nikoliv skokově, jak byste od himalájské fujavice čekali. Není to žádná blockbusterová petarda, ale uvážlivé převyprávění událostí, které semlely pár obyčejných lidí, co nemají Rockovy svaly, Arnieho koule nebo Slyovu zabejčenost. Nikdo tu nevyrazí do sněhové vánice…" (více)

 • NaFilmu.cz (Daniel Birgus) ***

  "Ani skvělý herecký ansámbl film neutáhne. Everest je toho bohužel důkazem. Místy až chaotické vyprávění, srdceryvné scény, ale výborná technická stránka a nádherné lokace dělají z Everestu pouze lehký nadprůměr." (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

  "Nejvyšší vrcholek světa a několik horolezců v ohrožení života. Baltasar Kormákur natočil další výbornou žánrovku, která nabízí nejen vypilovanou audiovizuální stránku a více než slušné herecké obsazení, ale také skvěle zachycenou monumentálnost, napětí a osobní drama. Škoda snad jen těch několika…" (více)

 • Pinbacker.cz (Jakub Brych) ****

  "Everest je hořká vysokohorská tragédie o různých podobách pošetilosti tváří v tvář nesmlouvavému živlu. S důrazem na realismus a pokorou natočená látka, co nechává soucit i soudy stranou a jen suverénně konfrontuje s drsnou skutečností. Velká herecká jména ulpívají pod nánosem mrazivé sněhové…" (více)

 • TotalFilm.cz (Martin Staněk) ***

  "O Everestu se v zásadě nedá říct nic špatného. Trpí neukočírovanou přemírou postav a snahou zavděčit se většinovému publiku. Na druhou stranu docela zručně naznačuje, do jaké míry jsou někteří jedinci schopni překonat sami sebe." (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace