poster

Německý lékař Wakolda (festivalový název)

 • Česko

  Německý lékař

  (festivalový název)
 • Argentina

  Wakolda

 • Francie

  Le Médecin de Famille

 • Francie

  Wakolda

  (festivalový název)
 • Španělsko

  El médico alemán - Wakolda

 • Španělsko

  Wakolda

 • Španělsko

  El médico alemán

 • Norsko

  Den tyske legen

 • Slovensko

  Nemecký doktor Wakolda

  (festivalový název)
 • USA

  The German Doctor

 • Velká Británie

  Wakolda

Drama / Thriller / Historický

Argentina / Francie / Španělsko / Norsko, 2013, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Volodimir2
  *****

  Film má zvláštny druh napätia, kde vieme o koho ide a on je viditeľný očami dievčaťa, ako ho ona chápe a vníma. Nie je veľa filmov natočených o živote Josefa Mengeleho. Film nastoľuje otázku, čo viedlo argentínsku vládu prijať týchto nacistov vo svojej krajine po 2. svetovej vojne? Nedáva na ňu odpoveď, ale snaží sa riešiť túto veľmi háklivú tému. Film zachycuje pravdivý príbeh utečenca doktora Josefa Mengeleho, ktorý časť svojho života sa ukrýval práve v Argentíne. Tu aj naďalej pokračoval v genetickom výskume. Veď pracoval vo farmaceutickom priemysle. V marci v roku 1959 utiekol z Argentíny do Paraguaja, potom ako bol varovaný, že ho objavili lovci nacistov. Zomrel v roku 1979 kedy ho ranila mŕtvica, keď plával v oceáne a utopil sa. Napriek medzinárodnej snahe chytiť ho, nebol nikdy objavený a 35 rokov žil skrytý pod rôznymi prezývkami. 6. júna 1985 sa našlo jeho telo a vďaka DNA jeho syna Rudolfa, ho identifikovali v roku 1992.(19.5.2015)

 • NinonL
  ****

  Docela dobré drama o německém lékaři, známém z koncentračních táborů, který s pasem Červeného kříže, vydaným Vatikánem, prchal před spravedlností do Jižní Ameriky. Seznámí se s rodinou se třemi dětmi a dvěma v očekávání. Děti, a zvláště dvojčata, byl jeho oblíbený obor. Co se bude dít dál, uvidíte v tomto zajímavém filmu. Nejvíce mě překvapilo, jak jsme již napsala, že váleční zločinci prchali s pasy světové zdravotnické organizace, vydanými centrem Katolické církve.(16.5.2017)

 • Rocky62
  ***

  Strýček Mengele bohužel trochu v jiném pojetí, než jaké bylo k vidění třeba zde. Příběh o jedné z největších zrůd z osvětimského pekla by měl dle mě být zmapován jako vyostřený thriller, leč režisérka se rozhodla pro suchou drámu. Postava Mengeleho nemrazí, nevyvolává žádné pocity a jeho osud je divákovi lhostejný. Několik napínavých momentů tu je, ovšem z hlediska filmového i historického se jedná o pouhý průměr. 60%(8.11.2014)

 • ragnar1
  *****

  Film jsem si pustil nejen proto, že jsem byl zvědavý na "divokého anděla" Natalii Oreiro. Především mě zaujal námět, který je dodnes předmětem sporů a neustálých spekulací. Téma denacifikace a přesídlení představitelů i "obyčejných" příslušníků Třetí říše do států Latinské Ameriky je zajímavou historickou skutečností, o kterém se ne vždy plně informovalo a diskutovalo. Při pohledu na celou krajinu kolem Bariloche není divu, že se skutečně na toto místo uchylovali nacisti, nebot příroda velmi připomíná známé německé scenérie a všichni Němci si tak při výhledu na místní Alpy připadali jako doma. To věděl i Beppo, který se sem skrytě vydal na lodi plující z Janova. Ve filmu je nic netušící rodina vydána napospas experimentujícímu doktorovi, jenž proslul zločiny proti lidskosti, a kterého zároven hledají nejen kluci z MOSADu. Herec A. Brendemühl se vcítil do role Anděla smrti velmi autenticky. Charisma z něj vyřazovalo takovým způsobem, že nejeden divák mohl mít pocit, že osoba Mengeleho je tak trochu polidštěna a chvílemi až idealizována. Možná to lze přičíst záměru autorů. Nesmíme zapomenout, že pobyt nacistů v Argentině je do dnešních dob hodnocen různou optikou. At tak či tak, Německý lékař Wakolda (festivalový název) splnil skoro všechna moje očekávání, jen bych v závěru emocionálně více eskaloval konfrontaci svědomí matky, spolu s odpovídajícími flashbacky Mengeleho zločinů. I tak, celý film je dosti mrazivý, když si uvědomíme, že Mengele mohl i po konci druhé světové války pokračovat v tvorbě svých nedokončených zrůdností.(28.4.2017)

 • Pedross800
  ****

  "POPRVÉ, CO MNE UVIDĚL SI POMYSLEL, ŽE JSEM PERFEKTNÍ EXEMPLÁŘ. DO SVÉHO ZÁPISNÍKU SI NAPSAL: ZÁHADNÁ HARMONIE V JEJÍ NEDOKONALÉ VÝŠCE" Anděl smrti při své "Latino tour" ukazujíc nám, že svému ďábelskému poslání zůstal věrný i po válce. Poklidně plynoucí a "nedramatické" drama v kterém je Dr. Mengele šarmantní a elegantní, přesně jak ho popisovaly i jeho oběti z Osvětimi, a tak není divu, že si ho připustí k tělu i důvěřivá Natálka Oreiro, věřící, že může pomoci jejím dětem. Dostaví se i lehké mrazení z paralely mezi tvorbou mechanických panenek a vírou v dokonalou rasu, dokonalého člověka. To vše je pak zabaleno do krásného vizuálu prostředí jezerních hor. Povedené dílko nad kterým budu určitě ještě chvíli přemýšlet.(24.3.2015)

 • - Režisérka Lucía Puenzo obsadila Natalii Oreiro do hlavní role poté, co ji viděla ve filmu Utajené dětství (2011). (Cheeker)

 • - Ke svému studiu němčiny Natalia Oreiro uvedla: „Pomohl mi herec Carlos Kaspar, který je německého původu a který chodil ke mně domů každé ráno po dva měsíce, aby mne učil německy.“ (JOhanka.1412)

 • - Kvůli roli Evy studovala Natalia Oreiro dva měsíce před natáčením němčinu. Více než polovina jejích dialogů ve filmu je totiž německy. (Cheeker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace