Reklama

Reklama

Omar

Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Mladého pekaře Omara dělí od jeho tajné lásky Nadji zeď, která přetíná území Palestiny. Kvůli práci, rodině či lásce ji denně přelézají stovky mužů. Stejně jako Omar přitom často uhýbají kulkám dozorců. Na Západním břehu neexistují jednoznačné situace ani jednoduchá rozhodnutí, a tak i Omar brzy čelí bolestné volbě. Po atentátu na izraelského vojáka padne do zajetí a vojenská policie ho donutí hrát hru na kočku a myš. Ve vztahu se svými komplici a kamarády z dětství Tarekem a Amjadem čelí Omar podezření ze zrady. Omarovo nitro je rozpolceno stejně jako palestinská krajina. Brzy se však ukáže, že všechno, co dělá, dělá pro Nadju. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (79)

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Festivalová brožurka nabízela srovnání s Romeem a Julií, já bych, mám-li ve filmu hledat nějaké paralely s dílem Williama Shakespeara, spíše poukazovala směrem k Othellovi. Omar sice vypráví příběh lásky dvou mladých lidí, ten je nicméně více než dvěma znepřátelenými stranami ovlivněn nedůvěřivostí, žárlivostí a vidinou potenciálního milostného trojúhelníku. Připravte se však, že to vše zasazeno do prostředí okupované Palestiny, kde jsou útěky před policií a pobyty ve vězení běžnou náplní života člověka, jež chce politickou situaci ve své zemi změnit. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,POKUD CHCEŠ OSVOBODIT NAŠI ZEMI, JE TU CENA, KTEROU MUSÍŠ ZAPLATIT. NESTĚŽUJ SI, NEBREČ. JE TO VOLBA, O KTERÉ SI VĚDĚL....“ /// Tak rozhodně nečekejte sladkou Love Story! Jen film vo tom, že při boji za svobodu si vobčas musíte vybrat mezi životem a zradou. Ještě taky, že se můžete pokusit zahrávat si s Mossadem. A že hovno při tom všem záleží na tom, jestli jste zrovna zamilovanej. Další zajímavej pohled za ,,druhej“ břeh Jordánu. Tentokrát Hany Abu-Assad neřeší mučedníky, ale jen tak mimochodem mezi bojovníky za svobodu vrhne ženskou ,,návnadu“. A jelikož tyhle končiny moc romantice nepřejou… no Alláh by čuměl! Dobrej příběh, nevokoukaný prostředí, celkem překvapivej námět a ten konec… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chci se naučit střílet, abych mohla osvobodit přítele. 2.) Tak tenhle mě vždycky dostane: Jdou muži za mudrcem a ptají se: "Pokud osvobodíme Jeruzalém, můžeme si dělat s ženami nepřátel co chceme?" A on odpoví: "Jestliže osvobodíte Jeruzalém, můžete si dělat co chcete i se mnou!" 3.) Thx za titule ,,eMPiko“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Reklama

Slarque 

všechny recenze uživatele

Začínalo to jako romance přes zeď, ale tak jednoduchý tento film není. Filmový Omar totiž není smířený s izraelskou okupací a koná. Následky na sebe nenechají čekat a ústí to až v paranoidní thriller, ve kterém nikdo neví, kdo je zrádce. Navíc má celkem údernou pointu. Zřejmě nejlepší palestinský film, co jsem viděl. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Začíná to jako romantika mezi zdí dvou nerozlučných táborů a končí to jako dost brutální odpověď na to, co člověku válka na území Palestiny přináší. Zahrnuje totální syrovost a brutalitu, bez které se žádný takový dramatický příběh neobejde. Pro mě osobně šok, na který budu hodně dlouho myslet. Hlavně na ten závěr. ()

mchnk 

všechny recenze uživatele

Každodenní život i obraz silně romantického vztahu, jenž ve finále naplňuje tragické atributy krajiny, ve které se vše odehrává, je zrežírován skutečně velmi slušně. Nicméně určitá tuctovost až kýčovitost děje, měnící zdařilou akci i přetěžká rozhodnutí hlavních postav v pravou chvíli v klasicky zamotanou palestinskou telenovelu s revolučně laděným pozadím, mě k vyššímu hodnocení jednoduše nepustí. Láska, vlastenecká čest i lidská hrdost...zrada. V mých očích zbytečně žánrově přehlcené. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (4)

  • Jedná se o 3. palestinský film nominovaný na Oscara. (morgos)
  • Jedná se o první palestinský film plně financován Palestinci. Rozpočet dosáhl 2 milionů amerických dolarů. (morgos)
  • Keď Omar (Adam Bakri) večeria so svojou rodinou, jeho mladší súrodenci preberajú striedania futbalistov. Jedná sa o španielsky klub Real Madrid a ich trénera José Mourinha, ktorý tím viedol v rokoch 2010 až 2013. (Sticks)

Související novinky

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014

16.01.2014

Dnes odpoledne vyhlásila Akademie filmového umění a věd (AMPAS) ústy své prezidentky Cheryl Boone Isaacs a herce Chrise Hemswortha nominace na Oscary pro letošní rok. O prvenství v počtu nominací … (více)

Reklama

Reklama