Reklama

Reklama

Svět podle Redwooda

  • Česko Jmenuji se Redwood (festivalový název) (více)

Obsahy(1)

Zatímco roku 1969 ve Vietnamu eskaluje válka, dvouletý Redwood se dívá ze zadního sedadla zničeného Volkswagenu na to, jak se mu nadobro rozcházejí rodiče. V tomto okamžiku uslyší z rádia zprávu o dalším vítězství golfisty Jacka Nicklause. Díky napětí doprovázející rozchod rodičů v něm zpráva probudí představa, že pokud porazí Nicklause na turnaji Masters, jeho rodiče se zas dají dohromady. Uplyne však osm let a Redwood žije v Kanadě se svým hippie otcem, který se vyhýbá branné povinnosti, bere drogy a svému synovi tak rozhodně neusnadňuje život. Škola je pro Redwooda neustálý boj a ani jeho věrný parťák - prastará dřevěná golfová hůl - mu, jak se zdá, nedá rodiče zase dohromady. Náhle se však jeho život obrátí vzhůru nohama. Otec je zatčen a Redwood je poslán do severní Kalifornie, aby žil se svou odcizenou matkou. (Zlín Film Festival)

(více)

Recenze (3)

Cumacbegyc 

všechny recenze uživatele

NEvím co k tomu napsat, viděl jsem ten film s podivným českým dabingem " ala obývák " . Chtěl jsem mu dát šanci tak jsem se díval až do konce. NO vůbec netuším o co v tom mělo jít. hipíci drogy rozvod či sbližování se a něbo tak něco? Všechno je jaksi jen naznačené či nedotáhlé a hlavně bez jakýchkoliv emocí... ale dodíval jsem se :/ ()

GAVIN17 

všechny recenze uživatele

Vcelku zajímavý příběh, který byl mj. uveden v panoramatické sekci na loňském 53. MFF ve Zlíně. Pro českého diváka bude asi trochu nesrozumitelný vložený snový příběh s golfem, protože golf není v Česku zdaleka tak populární jako v Americe. Jednoduchý obvyklý příběh rozchodu rodičů je zpestřen několika dobrými nápady, mne například zaujalo spřátelení dvanáctiletého hlavního hrdiny s dědem, žijícím ve sklepě domu. Níjak úřevratné dílko, ale příjemná podívaná a sympatický hlavní hrdina, proto dávám tři hvězdičky, Jinak Ryana Granthama, hlavního chlapeckého hrdinu můžeme vidět ještě ve filmu "Barricada". ()

Reklama

Galerie (3)

Reklama

Reklama