poster

Iron Sky: The Coming Race

 • Německo

  Iron Sky: The Coming Race

 • anglický

  Iron Sky: The Coming Race

 • anglický

  Iron Sky 2

  (pracovní název)

Komedie / Sci-Fi

Finsko / Německo / Belgie, 2019, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TERRORDROME
  *

  Nedobré zvesti teda neklamali a druhý Iron Sky vážne stojí plus mínus za prd. Prvý diel mal jednoduchý a úderný námet s nacistami na mesiaci, na ktorý sa potom navešala spoločenská a politická satira. Dvojka má nukleárny holokaust, mimozemských reptiliánov žijúcich vnútri dutej zeme, dinosaurov, svätý grál, uctievačov Steva Jobsa a podobné chujoviny, ale ukrutná preplácanosť neznamená automaticky aj zábavu a film je z väčšej časti iba nuda plná rádoby vtipov ktorým by som sa smial len ak by som nemal viac ako 6 rokov. Digitálne efekty to má veľmi pekné, len ten scenár je tak strašne tupý a naivný, že chce po mne aby som sa smial na veciach ako keď ten plešatý búchač zomrie na alergickú reakciu a neskôr vstane z rakve s tým že sa mu to stáva často, nehovoriac o absolútne nevtipných prekáračkách hrdinky s tým rusom. Je rozhodne maximálne divné keď musím o filme plnom uletených nápadov povedať že je vlastne bez nápadov. Jediné dve scény ktoré tomu zaistili nejakú hviezdičku je naháňačka na vozoch s bin Ládinom, Pápežom a valiacou sa slnečnou guľou a potom nástup Hitlera na T-rexovi s hláškou "Sieg Heil Mutterfickers!" Ostatne, Udo Kier si to celé asi dosť užíval, ale ani zbytok obsadenia vlastne nebol márny, keby nemuseli surfovať na tom dementnom scenári. Za mňa teda nanešťastie tragicky zabudnuteľná záležitosť s pár podarenými vložkami ktoré to však k vyššiemu hodnoteniu nemôžu dotlačiť.(3.7.2019)

 • M.i.k.e
  ***

  oproti prvnímu dílu je Coming Race sice lépe zpracovaná a působí větší,ale bohužel už jí chybí ten element překvapení a ve spoustě ohledech dojíždí na očekávání nastolená povedeným prvním filmem.Přitom ani tady ale nechybí super nápady (Hitler na T-Rexovi,poslední večeře páně s Hitlerem,Stalinem,Kim Čong-Unem,Bin Ladinem atd,Jobsovo náboženství) a je škoda,že ne všechny jsou plně využity...60%(7.6.2019)

 • Warle
  ***

  Hergot to byla pitchovina. :D Naprosto ujeté béčko, u kterého nevíte, jestli zaslouží odpad za to, jak neskutečně stupidní je a jak moc nedává smysl a je plné kýčů, klišé a příšerných hereckých výkonů, nebo plnej počet za tu odvahu narvat do jednoho filmu Hitlera, Stalina, papeže, Margaret Thatcherovou, džihád a další nespočet osobností bez ohledu na to, jestli je čeká žaloba za užití, nebo ne. Narážky na Apple a Donalda Trumpa ale bezvadné. :D Příběhové slabší, herecky a muzikou též, ale jako jednohubka za mě solidní ujeťárna. Díky tomu, že se film zřejmě nebere nějak extra vážně, tak asi kolem 55%. Kdyby to ale nebylo myšlené jako satira, tak by to bylo o pár procent méně.(16.6.2019)

 • Milky.
  odpad!

  První Iron Sky miluju, ale tohle bylo vyloženě zklamání roku. Naprosto prázdný, nudný, nebavící film s pitomým scénářem a veškerým dějem tak plochým a nezábavným jakoby pocházel z nějakých devadesátek na Nově. První díl měl absurditu jako klad a guilty pleasure, tady už je to ale jen odbytý film se kterým si tvůrci prostě nevěděli rady. Bez napětí nebo čehokoliv, člověku je úplně jedno co se děje. A veškeré cool scény byly už v trailerech, takže se člověk nemusí na film ani dívat. Jediná opravdu dobrá věc byl nástup na scénu "Sieg Heil, Mutterfickers!!!" Zbytek stál za vyližprdel. Smutné(9.5.2019)

 • VanTom
  ***

  Přes záměrnou brakovou přepálenost (Hitler na dinosaurovi, iSekta :-)) se film tváří nečekaně vážně, s mnoha seriózními momenty, které nepřekvapivě nefungují. Přímočará zápletka (nedávající moc smyslu) vystačí sotva na hodinu a půl včetně 10minutových titulků, přičemž odlehčeně pobaví především dobrodružná výprava do duté Země s roztomilým špičkováním postav. Jako triková sci-fi jednohubka s nejistou režií (v akci či při vedení herců - nezkrocení "skečových" výstupů) ale uplyne svižně.(17.9.2019)

 • - Na film se vybralo přes 600 tisíc dolarů na Indiegogo.com. Za vyšší příspěvek vás mohl ve filmu např. sežrat T-Rex. (BloodMax)

 • - V závěrečných titulcích se objevují kresby z Voynichova rukopisu. Jedná se o tajemnou ilustrovanou knihu napsanou neznámým písmem, která je předmětem zájmu mnoha kryptologů a má spojitost s českými zeměmi, jelikož zde byla možná napsána. (pajik)