poster

Apači

 • Francie

  Les Apaches

Drama

Francie, 2013, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Wacoslav1
  odpad!

  Musel bych vyhulit pořádnou dýmku míru, abych pochopil o čem, že je tenhle film a hlavně jsem nepochopil proč se to jmenuje Apači? WTF?! Každopádně náčelníku velká píčovino zakopejte válečnou sekyru z náčelníkem filmovou kvalitou a pokuste se prohodit si místa a vydávat odpad za kvalitu třeba to pár nadšených vymytých mozků a vyznavačů rádoby neotřelého ocení a sežere i s navijákem. Ps Generál Wacoslav1 by ty Apače stejně vymlátil a to co z nich zbylo napral do rezervace i když vlastně nevím koho. No co už...howgh domluvil jsem.5%(27.2.2014)

 • Anderton
  ***

  Adolescenti sú všade rovnakí. Chcú sa baviť, to jest chlastať, nič nerobiť a sexovať. Občas urobia nejakú blbosť, ale väčšinou to nestojí za nakrútenie filmu. Takže scenáristi Apačov museli vymyslieť niečo, čo by normálny a ani menej normálny adolescent neurobil, ale z dramaturgického hľadiska je to nevyhnutné. Na Korzike žijú Tí a potom tí druhí, ktorí sa majú horšie, ale stále ešte dosť v pohode, problémom je skôr xenofóbia, ako výrazné sociálne rozdiely. Aspoň tak film na väčšinu času pôsobí. Sledovať v reále teenagerov blbnúť je peklo, takže ťažko očakávať, že sa z toho bude dať vydolovať zábavný film v akomkoľvek zmysle slova.(27.3.2014)

 • F.W.Colqhoun
  ****

  Sociálno k zalknutí. 4:3 oceňuju, mám starou televizi. Společenská dramata žeru, jen si nejsem jistý proč a mám trochu obavy to rozklíčovávat. Vkrádá se podezření, že bych objevil cosi nepěkného. I když se zástupci žánru tváří sebevíc jako inscenace konkrétního, jedinečného případu, účinek filmu je vždy podloudně generalizující: případ se vnucuje jako model. Apači nejsou výjimkou z pravidla, coby zástupci osvíceně rafinované, vědomé filmové práce se sterotypy šlapou. Hrdinové, arabští mladíci, více-méně semletí korsickou společností [aniž by si mohli sáhnout na francouzský životní standard], jsou rasističtí, hamižní a pitomí hajzlové - čímž svou asimilovanost dokonale stvrzují. Nápad promluvit o rovnosti menšiny skrze podílu jejich příslušníků na majoritních neřestech není nový, zpracování působivé a mrazivé.(22.3.2014)

 • paascha
  ***

  hnusné životy malých opic, které makat nechtějí, ale prachy potřebujou. Chtěli by jen chlastat, hulit a mrdat nějakou malou kurvu. Jejich boj(28.2.2016)

 • Marigold
  **

  Já ten film nepochopil. Ano, 4:3 je gesto, ale gesto čeho? Ani empatie a drásající lyrismus Andrey Arnold, ani přesná analýza banality zla Amata Escalanteho, ani veristická přesnost bratří Dardennů. Film, který pozoruje postavy a není jasné proč. Krom odvyprávěné historky v něm není nic navíc. Je to modelový festivalový film se "závažným námětem" od ne/přeinspirovaného filmaře bez talentu. Motivace drastického činu mi nedávají smysl jinak než jako čistá podpora jakési pochybné pointy. Chytám se za palici plnou raného Hanekeho a souhlasím s Terman. Kriminalita, kriminalita, kriminalita... mládežeeee.(20.2.2014)

 • - Film se natáčel ve městě Porto-Vecchio. (willy1)