Jsem fanda Standardu

• Belgie

Je suis supporter du Standard

Komedie

Francie / Belgie, 2013, 90 min

V Belgii aby se chlap vyléčil ze závilosti na fandění, potřebuje ženskou. V Čechách stačí Pelta, Damková, Berbr a další kmotři aby ti fotbal znechutili takovým způsobem, že člověk začne radši chodit na šachový souboje dětí do patnácti let. Tenhle film je chechták hlavně pokud dojde na konfrontaci Milou vs fotbalové šílenství, Milou vs žena vs fandění. Škoda toho občasného uvědomovacího prvku, který spěje k romantice, protože zavislost na fandění je věc která umí hodně dobře pobavit, hlavně nás, kterýho tuhle závilost taky sjíždí a nebo kdysi sjížděli.(29.9.2014)

Evropa jedna evropská. Esence Evropy a našich závislostí v humorném fanouškovském belgicko-francouzském podání. Jo, jo, jo!(16.10.2014)

Tak nějak mi přijde, že tahle komedie se snažila být na pomezí takového toho Bouřliváckého humoru ze Španělska (Torrente) a klasickým zajetým žánrem, kdy po pádu přichází očistec a s ním kupa chytrejch řečí o tom, co by se mělo a co by se nemělo. Vše do činění s těmito řečmi samozřejmě měla ženská. Jenže mně se Milou jako fanoušek Standardu hrozně líbil. Ty jeho výmluvy a záchvaty, když se jednalo o fotbal prostě neměly chybu. Na druhou stranu beru, že takovej život asi někoho poznamená a zatímco Bouřlivák byl pořád ten samý Bouřlivák, Milou je pořád jenom člověk a proto i v tomhle filmu určitý očistec měl přijít. Každopádně to bylo fajn. Konečně zase komedie, kde je v hlavní roli fotbal a dokáže bavit.(5.10.2014)

Láska k fotbalu stejná jako závislost na alkoholu. Chlápkovi fotbal ničí osobní život, práci i zdraví, což ho dožene až k anonymním alkoholikům... Příjemná oddychovka, ale nepůsobí tak autenticky jako jiné filmy o fotbalových fanoušcích.(23.12.2015)

• Riton Liebman