poster

Nebezpečný vlak (TV film)

 • Kanada

  Final Run

 • Slovensko

  Nebezpečný vlak

Akční / Dobrodružný / Thriller

Kanada / USA, 1999, 87 min

 • ScreamJay
  odpad!

  Tohle není nebezpečný vlak, jen nebezpečný film. Už jsem zas u svého oblíbeného pitvání televizního béčka! Takže rozeberme si postavy: jedna hysterka, jeden politik, jedna vševědoucí madam, jeden syn, žádná dcera, jeden Lucky Lucky Superman. Můžu mobil fungovat mezi nadupanýma elektrickýma cívkama? Jistě, tady ano a ještě máme jasný a zřetelný přenos. Tomu se říká dokonalé pokrytí! Máme minutu času, ale klid, mám tě rád synku, za chvilku se sice rozflákáme na cucky jenže bez obětí se nelze obejít. Zní to nepravděpodobně? Ano, ale tady je to na denním pořádku. Vlak jede úplně šílenou rychlostí, ale od pohledu jede nějak pomalu, a když si ta vědma (již výše zmiňovaná) prochází po tý splašený lokomotivě, ani jí to nehne s vláskem. Co z toho plyne? Někdo si tu dělá prdel z fyzikálních zákonů či ba co hůř, z inteligence diváka. Proč by stavěli druhou největší nemocnici ve státě uprostřed hor a lesů? Jasná zpráva, aby bylo ohrožení maximální. S bažantem v ruce se vlaku těžko utíká. Naprosto předvídatelné postupy hlavních postav? To není možné! Nebo bohužel je. Ale to je pak těžký mít svoje sepsaný klišé využitý ve stovkách jiných lepších filmů a nenarvat ho i do svého. Speciální efekty? Revoluční! Revoluce v hovadinách, evoluce směrem zpět do řiti ( odvozeno od řítícího se tedy zde spíš řitícího se vlaku). Další hovadiny nemožno ani specifikovat, protože by byl tenhle koment delší než zpráva o fungování burzy na Wall Streetu. Jednoznačný odpad stokrát podtrženej, dvěstěkrát zakroužkovanej.(17.10.2004)

 • Rider@
  odpad!

  Takovou snůšnu trapnosti, nesmyslů, klišé a hloupostí jsem ještě v životě neviděl a lituji času, který jsem tomu při obědě věnoval. Tento typ filmu nemusí být realistický, ale autoři nesmí provádět při trvorbě hromadné hulící orgie, jako se tomu nejspíše dělo zde ... spíše to tedy bylo něco tvdršího a investory uložily do kómatického spánku, jinak si to neumím vysvětlit, že nědo nechá za svoje peníze vyprodukovat něco takového.(4.9.2016)

 • Brouk
  *

  Zoufalství... čiré zoufalství... Aby se tomuto filmu - tedy příběhu dalo jakž takž věřit, musí být divák totálně "na šrot" nebo duševně postižen... Přitom stačilo málo a mohla to být docela pasivní zábava - např. udělat u toho parodii... Hloupé a netolerovatelné podmínky pro to, aby se mohl "spustit" antidramatický příběh jsou netolerovatelné a nesežere je ani desetileté děcko... (takové to se pokazit má to se taky pokazí nebo to pokazíme)... A "Sandokan a Spasitel" R.Urich s obzvláště vyvinutým OTK (OTK = ozdobný tukový kroužek kolem určitě vypracovaného utajeného břicha) to je taky něco vyjímečného... Výsledkem tohoto filmu je pak dokonalá paranoia... chvíli pláčete a smějete se, chvíli běsníte... a navíc sami na sebe... :-) Vrcholný zážitek(24.2.2006)

 • gulama
  **

  Tento film jsem viděla již třikrát… Je postaven na absolutně nelogickém ovládání vlaku. Vlak se za žádných situací nesmí stát nezastavitelným! Ve filmu nefungují vůbec žádné bezpečnostní pojistky… Další věc, která se mi nelíbí, je jeho absolutní průhlednost. Na druhou stranu jsem se i pobavila… Nádherná krajina, a když přivřu obě oči tak jako oddechovka dobrý…(7.11.2011)

 • mezonek
  odpad!

  Jestli toleto režisér nemyslel jako vtip, tak je to dement. Kdyby tam místo toho vlaku bylo letadlo, možná bych tomu mohl dát aspoň jednu hvězdičku. Ale neovladatelný vlak? Proboha! Vždyť je to vlak! Blbej vlak! Kdyby ten film byl normální tak by zatáhli za nouzovou brzdu nebo v každém vagónu zatáhli ruční brzdu, nebo spustili troleje. Vážně mě dostala chvíle, kdy přišel řidič k pojistkám, zatáhnul za páku a elektrický šok ho odhodil 10 metrů. Nechápu proč rovnou nenatočili film Neovladatelná dětská tříkolka.Možná by z toho byla úspěšná komedie. Na ten film se opravdu nedívejte, protože má v sobě ukryté zlo a vypálí vám oči.....(16.11.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace