poster

Nebezpečný vlak (TV film)

 • Kanada

  Final Run

 • Slovensko

  Nebezpečný vlak

Akční / Dobrodružný / Thriller

Kanada / USA, 1999, 87 min

 • mezonek
  odpad!

  Jestli toleto režisér nemyslel jako vtip, tak je to dement. Kdyby tam místo toho vlaku bylo letadlo, možná bych tomu mohl dát aspoň jednu hvězdičku. Ale neovladatelný vlak? Proboha! Vždyť je to vlak! Blbej vlak! Kdyby ten film byl normální tak by zatáhli za nouzovou brzdu nebo v každém vagónu zatáhli ruční brzdu, nebo spustili troleje. Vážně mě dostala chvíle, kdy přišel řidič k pojistkám, zatáhnul za páku a elektrický šok ho odhodil 10 metrů. Nechápu proč rovnou nenatočili film Neovladatelná dětská tříkolka.Možná by z toho byla úspěšná komedie. Na ten film se opravdu nedívejte, protože má v sobě ukryté zlo a vypálí vám oči.....(16.11.2009)

 • Hever
  odpad!

  Jedna velká chyba a omyl je celý tento počin. Více demence, absurdnosti a imbecility už do toho tvůrci nasypat nemohli. Fakt že zkrat na jednom místě vlaku dokáže poškodit celý systém a to ještě tak dementním způsobem, že ani elektrikář Jarda, který zřejmě zapomněl namontovat pojistky, to nedokáže opravit, sám o sobě vypovídá o kvalitě snímku. K tomu všechna ta typická klišé, která nemusíte vidět, a máte jasno. Odpad jak vyšitý....(24.7.2005)

 • Phobia
  *

  Hůů-hůůůů-hůůůůůůmus! Televizní groteska, kterou si pamatuju i po cca 10-11 letech. Proč? To je jednoduché: v té době jsem měla na filmy ještě hodně nízké nároky a málokterý mi přišel jako vyloženě podprůměrná peachovina. "Nebezpečný vlak" se spolehlivě zařadil mezi ty málokteré:-). Pokud chcete sledovat nějakou splašenou mašinku, pak rozhodně zvolte mladšího brášku "Nezastavitelného" - jakkoliv jde tématicky o podobnou patetickou srajdu, celkovým provedením i hereckými výkony je o několik levelů výše... jen se u toho tolik nezasmějete. Dám 25% jako výraz uznání, že si "Anal Run" našel trvalé místečko v mé paměti.(27.9.2011)

 • kingik
  *

  Možnosti tohoto akčního drama byly dost omezené. Dojde k technické závadě a vlak se řítí nekontrolovatelnou rychlostí. Jedině vlakový expert Robert Urich, který je shodou okolností v soupravě, si ví rady. Vycházím z toho, že se jedná o televizní film a nelze tedy čekat nic bombastického po technické stránce. Na televizní produkci je to docela v pohodě. Co film sráží je prezentace Uricha jako supermana, ačkoliv je herecky celkem snesitelně disponovaný, přece jen není to žádný mladík. Film se rychle rozběhne, nabere tempo, a rozhodně si diváka nezíská snadno svým tématem. Jako nepříliš náročný divák jsem se vcelku i bavil, ale rozplývat se nad ním nebudu. Štvalo mě nejvíc jaký diletantský přístup tvůrci zvolili, protože zřejmě počítali s tím, že se na to nebude dívat nikdo s odbornými znalostmi. Další faktor, který mohl být přece jen lepší, byla režie béčkaře Armanda Mastroanniho, která vždy byla moc obyčejná a jen málo strhující. Nuda by nemusela až tak hrozit, pokud se divák smíří s podprůměrným vyzněním filmu, jehož recyklovaný námět nebyl marný. 20%(14.5.2012)

 • Mapl
  *

  Opravdu humorný film, kterak tlustší čtyřicátník přeběhne kopec a skočí na střechu vlaku jedoucího hodně přes 100 km/h. Film spíše připomínající sci-fi si zaslouží stěží tak jednu hvězdičku za hezkou přírodu a taky za smích, který mě při sledování této americké slaboty provázel. Pokud vás však (jako mě) zajímají vlaky a líbí se vám severoamerická příroda, tak to zkuste a třeba tu jednu, dvě hvězdy taky nadělíte... 24 %(11.4.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace