Brooklyn 99 (TV seriál)

Brooklyn Nine-Nine

Komedie / Krimi

USA, 2013 - 2019, 47 h 59 min (Minutáž: 22 min)

Dan Marocco

Andy Samberg, Stephanie Beatriz, Terry Crews, Joe Lo Truglio, Melissa Fumero, Andre Braugher, Andrey Ivchenko, Dirk Blocker, Joel McKinnon Miller, Adam Sandler, Kid Cudi, Marilu Henner, Patton Oswalt, Fred Armisen, Dean Winters, Mike Hagerty, Stacy Keach, Craig Robinson, Matt Walsh, Andy Richter, Nate Torrence, John Ross Bowie, Merrin Dungey, Anthony Azizi, Joey Diaz, Kevin Bigley, Amanda Lund, Isabella Day, Chelsea Peretti, Daniel Moncada, Exie Booker, Mary Elizabeth Ellis, Frank Cappello, Houston Rhines, Brian Huskey, Beth Dover, Kyra Sedgwick, Andy Kreiss, Jerry Lambert, Bruno Amato, S.E. Perry, Eva Longoria, Pete Davidson, August Roads, Mariano Mendoza, Nick Gracer, David Grant Wright, Doug Simpson, Jamie Denbo, Ron Gilbert, Heather Olt, Michael James Bell, Harvey J. Alperin, Mo Gaffney, Jerome Ro Brooks, John O'Leary, Andrew Patrick Ralston, Catherine Carlen, Jason Mantzoukas, Marcus D. Spencer, James Morrison, Artemis Pebdani, Rolando Boyce, Allan Graf, Ric Sarabia, Rhea Perlman, Maya Rudolph, Jorma Taccone, Ken Marino, Jim O’Heir, Eric Roberts, Zooey Deschanel, Emily Spivey, Rob Kerkovich, Nick Nicotera, Jamal Duff, Allen Evangelista, Matthew Willig, Danny Belrose, Nicole Pulliam, Sean Whalen, Kyle Bornheimer, Richard Burch, Tiffany Martin, Amy Okuda, Niecy Nash, Fred Melamed, Theodore Barnes, Bill Hader, Archie Panjabi, Jon Daly, Mary Lynn Rajskub, James Urbaniak, Gabe Liedman, Nick Cannon, Matt Lasky, Robin Bartlett, Nick Offerman, Tom Proctor, Anders Holm, Riki Lindhome, Neil deGrasse Tyson, Kathryn Hahn, Kyle S. More, Oscar Nuñez, Jeff Bosley, Paul F. Tompkins, Ruben Garfias, Bradley Whitford, Katey Sagal, Shelley Robertson, Damon Wayans Jr., Brad Hall, Alex Ball, Kate Flannery, Bob Minor, Aida Turturro, Ken Narasaki, Dennis Haysbert, Jimmy Smits, Edelyn Okano, Kaliko Kauahi, Garret Dillahunt, Charles Baker, Moshe Kasher, Bill Watterson, Carlos Antonio, Jenny Slate, Derick Alexander, Ray Campbell, Tom Damato, Sari Lennick, Joe Sabatino, Brent Morin, Dan Bakkedahl, Stephen Root, Sandra Bernhard, Vincent Duvall, Jeff Lewis, Ed Helms, James Greene, Luis Moncada, Nick Kroll, Seth Morrison, Garry Marshall, Katie Dippold, Cedric Yarbrough, Craig Stepp, Kelvin Brown, Tara Karsian, Lance Barber, Robert Paul Taylor, Mike Ostroski, Anthony Molinari, Kimberly Hebert Gregory, Jama Williamson, Nathan Fillion, Greg Germann, Dale Pavinski, Kenny Stevenson, Desmond Harrington, Mary Holland, A.J. Hudson, Adam Johnson, Ryan Phillippe, Jim Hoffmaster, Jasmin Savoy Brown, Scott Aukerman, Maurice Hall, Marque Richardson, Eugene Cordero, Jack Axelrod, Kanin Howell, Mark Berry, Becky Thyre, Jerry Minor, Joe Mande, Ray Abruzzo, Sujata Day, Tim Meadows, Lou Diamond Phillips, Toby Huss, Douglas Bennett, Winston James Francis, David Haley, Matt Leonard, Clark Moore, Gina Gershon, Paul Adelstein, Mark Weiler, Michael Grant, Kim Estes, Jack Walsh, Chris Parnell, Esther Povitsky, James M. Connor, Joe Theismann, Marc Evan Jackson, Andrew Daly, L. Scott Caldwell, Bunnie Rivera, Matt Besser, Bob McCracken, Ashley Dulaney, Jeremy Lawson, Georgie Guinane, Andrew Constantini, Lyric Lewis, Jake Lockett, Anastasia Dextrene, Kulap Vilaysack, Seth Carr, Jan Munroe, Ian Roberts, Nicole J. Butler, Danielle Kennedy, Phil Abrams, Sam Adegoke, Jasper Cole, Elisa Perry, Yan Birch, Tisha French, Ellen D. Williams, Irene Roseen, Kate Rene Gleason, Beth Hoyt, Suzana Jurcevic, Mary Stein, Michael Blaiklock

Tento sitcom serviruje nijak komplikovany humor, presto se jedna o velice solidni a napadity scenaristicky kulomet s dobrou dynamikou, co me spolehlive vytahne ze splinu. Obcas by talentovany sprymar Andy Samberg nemusel tolik tlacit na pilu a prenechat o neco vice prostoru vedlejsim postavam, protoze se tvurcum podarilo dat dohromady docela zajimavy cast s velmi slusnym potencialem. Proste takova prijemna lehce lobotomicka legrace. No a Andre Braugher FTW samozrejme! :)(11.9.2014)

Po prvom diely som zatiaľ spokojný. Andyho Samberga mám veľmi rád, po jeho skončené v SNL som rád že si našiel niečo dlhodobejšie - dúfam že to aspoň do konca sezóny vydrží. Humor fajn. Prostredie fajn. Postavy sa zdajú byť zaujímavé. Rozhodne pokračujem v sledovaní, pretože takáto oddychovka na večer je vždy vítaná.(19.9.2013)

Príjemná oddychovka, ktora pomerne inteligentne zabaví, no netreba pri nej hĺbavo rozmýšľať nad zámermi tvorcov. Casting poteší. Zatiaľ docela pohoda z dielne Netflixu. UPDATE: Po prvej serii dviham hodnotenie na 4*. Pekne vytvorene a charakterovo ucelene postavy, ma to dobry drive a prijemnu buddy atmosferu.(15.10.2018)

• riza-do

Inteligence policejního oddělení je jak z tradičních policejních vtipů. Bohužel ne těch dobrých. Hloupost hlavních postav a nucenost humoru působících až trapně bohužel nechybí, zato snad už chybí jen otravný zrzek, aby tuto partičku doplnil. Naštěstí mi sekání videa některých dílů dopřálo nový nádech, abych byl vůbec schopen tento hloupý pokus o komediální seriál vstřebat. V některých ohledech bych se nebál ve srovnání s Policajty z předměstí, i když o něco navíc brooklynská verze přeci jen má.(29.1.2014)

Jsem strašně rád že jsem se konečně donutil rozjet Brooklyn 99. Perfektní obsazení jednotlivých rolí díky kterým je každý díl komediální smršť a mě to celé sakra opravdu hodně baví a už po půlce první série letí 99 do mé top 10 v seriálech. - 1.série 5/5 - 2.série 5/5 - 3.série 5/5 - 4.série 5/5 - 5.série 5/5 - Celkově 5/5 -IMDb - 10/10(1.8.2018)

• - Televízia FOX, ktorá na tento seriál až do 11.5.2018 vlastnila práva, ho 10.5.2018 oficiálne ukončila, resp. zrušila plánovanú šiestu sériu, na ktorej sa malo čoskoro začať pracovať. Zrušenie tohto fenoménu vyvolalo ale medzi fanúšikmi veľkú zlosť a začali proti kroku FOXu protestovať. Významní herci, ako napríklad Mark Hamil, sa k protestom na sociálnych sieťach dokonca pridali. Na hlasné volania fanúšikov našťastie rýchlo zareagoval gigant NBC, ktorý 11.5.2018, presne 31-hodín potom, čo bol FOXom seriál zrušený, odkúpil na seriál práva. (dendev)

• - Po oficiálnom oznámení, že Melissa Fumero získala rolu Amy Santiagovej, sa Stephanie Beatriz rozplakala. Pravidelne totiž navštevovala castingy do seriálu a myslela si, že tvorcovia neobsadia dve latinskoamerické herečky. Nakoniec však získala rolu Rosy Diazovej. (dendev)

• - Jake Peralta tvrdí, že má 34-rokov. Andy Samberg, ktorý jeho postavu stvárňuje, je ale o čosi starší - má 40. (dendev)