Brooklyn 99 (TV seriál)

Brooklyn Nine-Nine

Komedie / Krimi

USA, 2013 - 2018, 41 h 23 min (Minutáž: 22 min)

Dan Marocco

Andy Samberg, Stephanie Beatriz, Terry Crews, Joe Lo Truglio, Melissa Fumero, Andre Braugher, Andrey Ivchenko, Dirk Blocker, Joel McKinnon Miller, Adam Sandler, Scott Mescudi, Marilu Henner, Patton Oswalt, Fred Armisen, Dean Winters, Mike Hagerty, Stacy Keach, Craig Robinson, Matt Walsh, Andy Richter, Nate Torrence, John Ross Bowie, Merrin Dungey, Anthony Azizi, Joey Diaz, Kevin Bigley, Amanda Lund, Isabella Day, Chelsea Peretti, Daniel Moncada, Exie Booker, Mary Elizabeth Ellis, Frank Cappello, Houston Rhines, Brian Huskey, Beth Dover, Kyra Sedgwick, Andy Kreiss, Jerry Lambert, Bruno Amato, S.E. Perry, Eva Longoria, Pete Davidson, August Roads, Mariano Mendoza, Nick Gracer, David Grant Wright, Doug Simpson, Jamie Denbo, Ron Gilbert, Heather Olt, Michael James Bell, Harvey J. Alperin, Mo Gaffney, Jerome Ro Brooks, John O'Leary, Andrew Patrick Ralston, Catherine Carlen, Jason Mantzoukas, Marcus D. Spencer, James Morrison, Artemis Pebdani, Rolando Boyce, Allan Graf, Ric Sarabia, Rhea Perlman, Maya Rudolph, Jorma Taccone, Ken Marino, Jim O’Heir, Eric Roberts, Zooey Deschanel, Emily Spivey, Rob Kerkovich, Nick Nicotera, Jamal Duff, Allen Evangelista, Matthew Willig, Danny Belrose, Nicole Pulliam, Sean Whalen, Kyle Bornheimer, Richard Burch, Ian Roberts, Tiffany Martin, Amy Okuda, Niecy Nash, Fred Melamed, Theodore Barnes, Bill Hader, Archie Panjabi, Jon Daly, Mary Lynn Rajskub, James Urbaniak, Gabe Liedman, Nick Cannon, Matt Lasky, Robin Bartlett, Nick Offerman, Tom Proctor, Anders Holm, Riki Lindhome, Neil deGrasse Tyson, Kathryn Hahn, Kyle S. More, Oscar Nuñez, Jeff Bosley, Paul F. Tompkins, Ruben Garfias, Bradley Whitford, Katey Sagal, Shelley Robertson, Damon Wayans Jr., Brad Hall, Alex Ball, Kate Flannery, Bob Minor, Aida Turturro, Ken Narasaki, Dennis Haysbert, Jimmy Smits, Edelyn Okano, Kaliko Kauahi, Garret Dillahunt, Charles Baker, Moshe Kasher, Bill Watterson, Carlos Antonio, Jenny Slate, Derick Alexander, Ray Campbell, Tom Damato, Sari Lennick, Joe Sabatino, Brent Morin, Dan Bakkedahl, Stephen Root, Sandra Bernhard, Vincent Duvall, Jeff Lewis, Ed Helms, James Greene, Luis Moncada, Nick Kroll, Seth Morrison, Garry Marshall, Katie Dippold, Cedric Yarbrough, Craig Stepp, Kelvin Brown, Tara Karsian, Lance Barber, Robert Paul Taylor, Mike Ostroski, Anthony Molinari, Kimberly Hebert Gregory, Jama Williamson, Nathan Fillion, Greg Germann, Dale Pavinski, Kenny Stevenson, Desmond Harrington, Mary Holland, A.J. Hudson, Adam Johnson, Ryan Phillippe, Jim Hoffmaster, Jasmin Savoy Brown, Scott Aukerman, Maurice Hall, Marque Richardson, Eugene Cordero, Jack Axelrod, Kanin Howell, Mark Berry, Becky Thyre, Jerry Minor, Joe Mande, Ray Abruzzo, Sujata Day, Tim Meadows, Lou Diamond Phillips, Toby Huss, Douglas Bennett, Winston James Francis, David Haley, Matt Leonard, Clark Moore, Gina Gershon, Paul Adelstein, Mark Weiler, Michael Grant, Kim Estes, Jack Walsh, Chris Parnell, Esther Povitsky, James M. Connor, Joe Theismann, Marc Evan Jackson, Andrew Daly, L. Scott Caldwell, Bunnie Rivera, Matt Besser, Bob McCracken, Ashley Dulaney, Jeremy Lawson, Georgie Guinane, Andrew Constantini, Lyric Lewis

Andy Samberg

Scénografie:

Ian Phillips

Kostýmy:

Kirston Leigh Mann

Po 11 dílech:: Jeden z nejnadějnějších a nejoriginálnějších sitcomů posledních let. Malinko ulítlý humor sice rozhodně nesedne každému, pokud se ale po pár epizodách naladíte s tímto šíleným týmem na správnou vlnu, tak vás začne odměňovat jednou vtipnou situací za druhou. Tvůrci navíc místy chytře využívají policejní klišé a ani hereckému obsazení v čele se sympaťákem Andy Sambergem, Andrem "mám za každé situace kamenný ksicht" Braugherem či ze řetězu utrženým Terry Crewsem se nedá prakticky nic vytknout. Zlaté Glóby jsou zkrátka prozatím hodně zasloužené, podobný svěží vítr již televizní komedie potřebovaly hodně dlouho. 80%(14.1.2014)

Necakane hodnotenie odo mna, ale nakoniec som si serial zalubil a splnil ucel jednohubky, oddychovky. Po prvej casti nasledovala asi mesiac pauza, potom som si pustil druhu, a so stale mensimi casovymi intervalmi sa vracal k serialu az som si na postavy a format, v ktorom detektivne oddelenie 99eho okrsku riesi uplne hovna ale na nic viac sa ani nehra, zvykol, a bavilo ma :) Najlepsie postavy: Peralta, Holt, Najhorsie: Rosa, a Gina, ktora mi vazne dost vadila, aj ako zena, aj ako postava, aj jej hlas, aj jej vsetko,, Suhlasim s nazorom uzivatela Superhero, ze je to skoro ako policajny Scrubs :). EDIT: Gina je fakt hrozna, uberam z hodnotenia(22.2.2017)

• geklon

Tak jako obsazení celkem kult, že jo. Samberg jede, Terry Crews už je takovej míckej Srstka. Jako i ty fórky se snaží, že jo, celý je to hodně takový strašně funy, i teplá černá buzna hraje šéfa.....Ale kurva se to táhne. Chybí tomu dost jasnej záměr a ta nenápadná cenzura všem eventuálních dobrej gagů je vážně trapná. Moc prostu tahle jednotka u mě nedostala, ale pro zatím, si ho nezasloužila.(5.9.2015)

S01 - Potřeboval jsem nějaký sitcom, tak jsem si říkal proč nezkusit tuhle partičku z okresku 99. První díl byl supr, pak přišly asi tři slabší, naštěstí se to pak správně rozjelo a kvalita začala stoupat a nebyl tady vyloženě slabý díl. Postavy jsou správně trhlé(Jake, Charles, Terry a samozřejmě kapitán Holt), takže si je snadno zamilujete a jejich hlášky a gagy mě tolikrát příjemně rozesmály. Dost mě to baví a mám z tohoto seriálu radost. S02 - Mám radost, že se tvůrci ve druhé řadě mnohem více odvázaly a mají mnohem větší sebevědomí a nebojí se ještě šílenějších nápadů, než v předchozí řadě. Postavy jsou opět perfektní a každý dostane dostatek prostoru aby se náležitě předvedl. Gagy a komické situace trhají bránici a dialogy jsou správně cheesy. Do toho září to bude dlouhá doba a už po dvou řadách můžu říci, že mě tahle partička z B99 přirostla k srdci. S03 - Třetí řada je opět povedená a jede se v zajetých kolejích. První díly přináší změnu, s ohledem na konec druhé řady, jenže než se nadějeme je všechno zpět a je to jen dobře. Tvůrci v této řadě zkoušejí nové věci, prohlubují vztahy mezi postavy a přináší nové absurdní situace a jedny z nejlepších gagů. I přesto, že jsou gagy a vtipy vážně skvělé, tak z nich je trochu cítit, že nejsou tak urvané ze řetězu, jako to bylo v předchozích řadách. Už to není tolik přehnané a trhlé. Tím samozřejmě seriál nesrážím, jen narážím, na to že si seriál dovoluje místy nasadit vážnější tvář viz. celá linie závěrečné třetiny seriálu, kde doopravdy o něco jde a bude to mít nějaké následky. Třetí řada B99 se hodně povedla a já se moc těším na čtvrtou.(7.7.2015)

Jedinečná komediální pecka, která se přesně trefuje do mýho vkusu. Dokážu to přirovnat jedině k mý srdcovce Community. Po druhý řadě jsem se rozmyslel a nechávám na pěti. Je to samozřejmě pořád super, ale ve srovnání s první sérií o trochu míň našlapaný. Je to ale vysokej sitcomovej nadprůměr a na další díly se moc těším. Třetí řada je podle mě zatím nejlepší. Takovouhle komediální smršť vtipných dialogů, nápaditý akce a sympatických charakterů si nejde nezamilovat.(28.8.2014)

• - Herci sa zúčastnili policajného výcviku a výcviku strelných zbraní, čo je celkom neobyčajné pre komediálny seriál. (DEGESH)