Brooklyn 99

(seriál)
  • USA Brooklyn Nine-Nine
Trailer
Komedie / Krimi
USA, (2013–2021), 56 h 25 min (Minutáž: 21–43 min)

Dean Holland, Michael McDonald, Craig Zisk, Victor Nelli Jr., (více)

Dan Marocco

Andy Samberg, Stephanie Beatriz, Terry Crews, Joe Lo Truglio, Melissa Fumero, Andre Braugher, Andrey Ivchenko, Dirk Blocker, (více)

Série(8) / Epizody(153)

Jednou kamerou snímaná komedie Brooklyn 99 o tom, co se může stát, když talentovaný ale lehkomyslný detektiv dostane nového nadřízeného, který si má hodně co dokazovat. Detektiv Samberg je dobrý polda, který se nikdy nepředřel ani nedodržoval pravidla. Protože je mezi kolegy rekordmanem v počtu zadržených, je jeho kariéra přímo hvězdná. Alespoň do doby, než na okrsek přijde nový velitel, kapitán Braugher, který místnímu střelci připomene, že musí dodržovat předpisy. (TV Prima)

Trailer

Happens

Tohle je nářez. Absolutní špička. Není díl, kde si člověk nedá salvu smíchu. Sice postupem času všichni "zperaltují". Což není na škodu, stále zůstává každá postava definována a vytváří svou zvláštností komično neskutečného kalibru. Po tom všem mi říkejte Hitchcock, respektive Scully. Moje spiritual animal je navždy změněno. ()

Zodd

Skvělý seriál, kterému jsem ze začátku nemohl moc přijít na chuť, protože mi moc nedošlo, z čeho si dělá srandu. Ovšem klišé postav z kriminálek to paroduje výborně. Jde tedy spíše o formát sitcomu než komediální verzi parodujícího formátu, ale to byl slavný britský Red Dwarf taky, takže nevidím, kde by mohl být problém. Jen tu pětihvězdu si zatím nechám v záloze. Český dabing, kde byl Andy Samberg dabován Michalem Holánem, může ze začátku trochu iritovat, ale dá se přes to dostat. Avšak cameo Adama Sandlera bylo jedno z největších překvapení, co jsem v poslední době v televizní tvorbě viděl. P.S. Nyní výraznější dějová linie! Tak jo, tu poslední hvězdu si to zaslouží. P.S.S. Nakonec lituju, že jsem šel tak vysoko. Ze začátku mi přišlo šlechetné, o co vše se seriál snaží - politiku, narážení na ní (i když s citem) a celkový mainstream, i zobrazení poldů v dobrém světle, ale balanci to ztrácí rapidně. Na začátku to sice naráželo na limity, ale seriál skončil v začarovaném kruhu parodujícím ta stejná klišé kriminálek 70-00s pořád a pořád dokola a uvězněním za mřížemi čisté politické korektnosti. Už mám oči upřené na mobilu, když to běží v telině a mám pocit, že na mě přede mnou svítí jakýsi hraný SpongeBob (loutkové divadlo na dně oceánu inovace jen s pár moralitkami). Uberu hvězdu a doufám, že televizní legrace nebude brzy plná pořady s tak úzkými mantinely. A teď pryč, než opět přehodnotím. ()

H34D

Půl roku mi trvalo prokousat se první sérií. Hlavní postava se zdála příliš afektovaná, hlášky sice sypala s kadencí rotačního plasmometu, ale moc jsem se nezasmál ani u jedné. Infantilní humor detektiva Peralty mi však postupem času alespoň částečně přirostl k srdci. Navíc i v okolních postavách se vyrýsovaly poměrně sympatické charaktery, zejména když v pozdějšíh fázích dostane prostor kapitán Holt, tak začíná ta pravá zábava. Celkově se seriál blíží nejvíce stylu Community a 2 Broke Girls, nicméně čas ukazuje, že zejména druhý zmíněný bezpečně poráží... 7/10 ()

kulyk

Po první sérii: k postavám (s výjimkou citově plošší míšenice) se cesta hledá trošku déle, ovšem nakonec chytnou a pouštět se jim moc nechce. Klíčový figurín Peralta vámi bude buď nenáviděn, nebo milován, spoludetektiv s trisomií jedenadvacátého chromozomu ozvracen, nebo litován, zbytek.... patrně překvapeně tolerován. Humor není přehnaně třeskutý, ale na takové to domácí žvýkání, prostě výmluvu, proč ještě nejít do ložnice, postačí. ()

Superpero

Parádní seriál, u kterého se fakt směju. Andy Samberg je megavtipnej a vždycky mě rozgebí. I ostatní členové jsou vtipní. Trochu mi drhne akorát drsná Rosa a debilní Gina. Baví mě na tom, jak tam neřeší žádný složitý případy, ale totální sračky. Prostě fakt bláznivej seriál. Je to tochu něco jako policejní Scrubs, bez dojemnejch kytar. ()

Galerie (1 678)

• Televízia FOX, ktorá na tento seriál až do 11.5.2018 vlastnila práva, ho 10.5.2018 oficiálne ukončila, resp. zrušila plánovanú šiestu sériu, na ktorej sa malo čoskoro začať pracovať. Zrušenie tohto fenoménu vyvolalo ale medzi fanúšikmi veľkú zlosť a začali proti kroku FOXu protestovať. Významní herci, ako napríklad Mark Hamil, sa k protestom na sociálnych sieťach dokonca pridali. Na hlasné volania fanúšikov našťastie rýchlo zareagoval gigant NBC, ktorý 11.5.2018, presne 31-hodín potom, čo bol FOXom seriál zrušený, odkúpil na seriál práva. (dendev)
  • V návaznosti na protesty Black Lives Matter a vraždu Geroge Floyda se tvůrci rozhodli osmou sérii přepsat. Již hotové první čtyři epizody tak kompletně vyhodily a začali od začátku. (hansel97)