Brooklyn 99 (TV seriál)

Brooklyn Nine-Nine

Komedie / Krimi

USA, 2013–2020, 52 h 44 min (Minutáž: 21–43 min)

Dean Holland, Michael McDonald, Craig Zisk, Victor Nelli Jr., Claire Scanlon, Tristram Shapeero, Eric Appel, Linda Mendoza, Ryan Case, Beth McCarthy-Miller, Julie Anne Robinson, Max Winkler, Fred Goss, Ken Whittingham, Payman Benz, Nisha Ganatra, Rebecca Asher, Jason Ensler, Phil Lord, Christopher Miller, Jake Szymanski, Jay Karas, Troy Miller, Peter Lauer, Jorma Taccone, Julian Farino, Michael Engler, Tucker Gates, Akiva Schaffer, Michael Alan Spiller, Bruce McCulloch, Maggie Carey, Jaffar Mahmood, Daniel J. Goor, Michael Schur, Tim Kirkby, Jamie Babbit, Phil Traill, Michael Blieden, Trent O'Donnell, Kat Coiro, Luke Del Tredici, Alex Reid, Giovani Lampassi, Cortney Carrillo, Jennifer Arnold, Phil Augusta Jackson, Stephanie Beatriz, Rebecca Addelman, Joe Lo Truglio, Melissa Fumero

Dan Marocco

Andy Samberg, Stephanie Beatriz, Terry Crews, Joe Lo Truglio, Melissa Fumero, Andre Braugher, Andrey Ivchenko, Dirk Blocker, Joel McKinnon Miller, Adam Sandler, Kid Cudi, Marilu Henner, Patton Oswalt, Fred Armisen, Dean Winters, Mike Hagerty, Stacy Keach, Craig Robinson, Matt Walsh, Andy Richter, Nate Torrence, John Ross Bowie, Merrin Dungey, Anthony Azizi, Joey Diaz, Kevin Bigley, Amanda Lund, Isabella Day, Chelsea Peretti, Daniel Moncada, Exie Booker, Mary Elizabeth Ellis, Frank Cappello, Houston Rhines, Brian Huskey, Beth Dover, Kyra Sedgwick, Andy Kreiss, Jerry Lambert, Bruno Amato, S.E. Perry, Eva Longoria, Pete Davidson, August Roads, Mariano Mendoza, Nick Gracer, David Grant Wright, Doug Simpson, Jamie Denbo, Ron Gilbert, Heather Olt, Michael James Bell, Harvey J. Alperin, Mo Gaffney, Jerome Ro Brooks, John O'Leary, Andrew Patrick Ralston, Catherine Carlen, Jason Mantzoukas, Marcus D. Spencer, James Morrison, Artemis Pebdani, Rolando Boyce, Allan Graf, Ric Sarabia, Rhea Perlman, Maya Rudolph, Jorma Taccone, Ken Marino, Jim O’Heir, Eric Roberts, Zooey Deschanel, Emily Spivey, Rob Kerkovich, Nick Nicotera, Jamal Duff, Allen Evangelista, Matthew Willig, Danny Belrose, Nicole Pulliam, Sean Whalen, Kyle Bornheimer, Richard Burch, Tiffany Martin, Amy Okuda, Niecy Nash, Fred Melamed, Theodore Barnes, Bill Hader, Archie Panjabi, Jon Daly, Mary Lynn Rajskub, James Urbaniak, Gabe Liedman, Nick Cannon, Matt Lasky, Robin Bartlett, Nick Offerman, Tom Proctor, Anders Holm, Riki Lindhome, Neil deGrasse Tyson, Kathryn Hahn, Kyle S. More, Oscar Nuñez, Jeff Bosley, Paul F. Tompkins, Ruben Garfias, Bradley Whitford, Katey Sagal, Shelley Robertson, Damon Wayans Jr., Brad Hall, Alex Ball, Kate Flannery, Bob Minor, Aida Turturro, Ken Narasaki, Dennis Haysbert, Jimmy Smits, Edelyn Okano, Kaliko Kauahi, Garret Dillahunt, Charles Baker, Moshe Kasher, Bill Watterson, Carlos Antonio, Jenny Slate, Derick Alexander, Ray Campbell, Tom Damato, Sari Lennick, Joe Sabatino, Brent Morin, Dan Bakkedahl, Stephen Root, Sandra Bernhard, Vincent Duvall, Jeff Lewis, Ed Helms, James Greene, Luis Moncada, Nick Kroll, Seth Morrison, Garry Marshall, Katie Dippold, Cedric Yarbrough, Craig Stepp, Kelvin Brown, Tara Karsian, Lance Barber, Robert Paul Taylor, Mike Ostroski, Anthony Molinari, Kimberly Hebert Gregory, Jama Williamson, Nathan Fillion, Greg Germann, Dale Pavinski, Kenny Stevenson, Desmond Harrington, Mary Holland, A.J. Hudson, Adam Johnson, Ryan Phillippe, Jim Hoffmaster, Jasmin Savoy Brown, Scott Aukerman, Maurice Hall, Marque Richardson, Eugene Cordero, Jack Axelrod, Kanin Howell, Mark Berry, Becky Thyre, Jerry Minor, Joe Mande, Ray Abruzzo, Sujata Day, Tim Meadows, Lou Diamond Phillips, Toby Huss, Douglas Bennett, Winston James Francis, David Haley, Matt Leonard, Clark Moore, Gina Gershon, Paul Adelstein, Mark Weiler, Michael Grant, Kim Estes, Jack Walsh, Chris Parnell, Esther Povitsky, James M. Connor, Joe Theismann, Marc Evan Jackson, Andrew Daly, L. Scott Caldwell, Bunnie Rivera, Matt Besser, Bob McCracken, Ashley Dulaney, Jeremy Lawson, Georgie Guinane, Andrew Constantini, Lyric Lewis, Jake Lockett, Anastasia Dextrene, Kulap Vilaysack, Seth Carr, Jan Munroe, Ian Roberts, Nicole J. Butler, Danielle Kennedy, Phil Abrams, Sam Adegoke, Jasper Cole, Elisa Perry, Yan Birch, Tisha French, Ellen D. Williams, Irene Roseen, Kate Rene Gleason, Beth Hoyt, Suzana Jurcevic, Mary Stein, Michael Blaiklock, Alan Ritchson, Wyatt Nash, Donna D'Errico, Daniel di Tomasso, Decker Sadowski, Arlene Santana, Gina Rodriguez, Mario López, Bertila Damas, Danny Trejo, Olga Merediz, Paul Scheer, Cyrina Fiallo, Chris Bauer, Nick Armstrong, Ernie Reyes Jr., Sterling K. Brown, Romy Rosemont, Allison Tolman, Nasim Pedrad, Blake Anderson, Sarah Baker, Akiva Schaffer, Gil Glasgow, Nicole Byer, Rob Riggle, Selah Victor, Michael Mosley, Adwin Brown, Abbey McBride, Phil Augusta Jackson, Karan Soni, Angela Fornero, Briga Heelan, Jonathan Chase, Mark Beltzman, E.J. Callahan, Krista Kalmus, Lin-Manuel Miranda, Ike Barinholtz, Reggie Lee, Nathan Clarkson, Juan Alfonso, Seth Morris, David Paymer, Cameron Esposito, Anna Khaja, Sean Dillingham, Julia Sweeney, Oliver Muirhead, Bob Stephenson, Drew Tarver, Del Brown, Sean Astin, Shanna Strong, Betsy Sodaro, Emma Fassler, Christopher Michael, Travis Coles, Doug Hurley, Mitchell L. Johnson, Harry Yi, Tom Billett, Matt Rife, David S. Jung, Josh Casaubon, Andrew Friedman

Zlatá žíla, přehlížená - ve světě, kdy na obrazovkách denně běží hodiny a hodiny kriminálních dramat, policejních vyšetřování nejen ve zprávách ale i v seriálech si Brooklyn Nine-Nine obstaralo nejlepší ukázku toho, že na policejní stanici lze najít nejen drama, ale i komedii. Kde my měli typicky novácké Policajty z předměstí tam američani mají humor na úrovni (a s půjčenými scénáristy) Parks and Recreation, jedné z mých srdcovek, přičemž se tam možná v důsledku toho některé postavy překrývají (člověk, ze kterého si všichni utahují, ale jemu to je jedno; naprosto apatická a neemotivní slečna; osoba posedlá tím, co zrovna letí; stoický šéf; hyperproduktivní žena; ...). Co si na tomto seriálu pochvaluji je to, že i když má standardní sitcomovou délku a má občas skutečně skvěle situační humor, tak i tak si dokáže najít čas na řešení případů. V sitcomech tolik nezbytné párování postav je tu taky, naštěstí všechny zúčastněné postavy jsou dostatečně sympatické a chemie funguje a člověk jim to přeje. Bohužel ale pro standardního českého diváka je tu jazyková bariéra, takže neočekávám, že by se mu tady stavěly modly.(23.7.2015)

Docela příjemné překvapení. Nezaujalo mě to hned, trvalo to tak 10 epizod, ale mělo to dostatečný potenciál aby mě to tak dlouho udrželo. Čekejte od toho dobrý situační a, překvapivě, i docela dobrý konverzační humor a nebudete zklamáni. Brooklyn nine nine asi nikdy nebude na špici těch nejlepších komediálních seriálů, ale rozhodně nikdy nebude ani v dolní polovině. Za překvapivou snahu a vývoj postav a jejich názorů/životních postojů přidávám jednu hvězdu navíc a budu rozhodnš sledovat pro příjemně proflákaných 20 minut za epizodu i nadále, neboť u takovýchto kvalitních oddychovek platí rčení čím víc, tím líp.(30.11.2015)

Necakane hodnotenie odo mna, ale nakoniec som si serial zalubil a splnil ucel jednohubky, oddychovky. Po prvej casti nasledovala asi mesiac pauza, potom som si pustil druhu, a so stale mensimi casovymi intervalmi sa vracal k serialu az som si na postavy a format, v ktorom detektivne oddelenie 99eho okrsku riesi uplne hovna ale na nic viac sa ani nehra, zvykol, a bavilo ma :) Najlepsie postavy: Peralta, Holt, Najhorsie: Rosa, a Gina, ktora mi vazne dost vadila, aj ako zena, aj ako postava, aj jej hlas, aj jej vsetko,, Suhlasim s nazorom uzivatela Superhero, ze je to skoro ako policajny Scrubs :). EDIT: Gina je fakt hrozna, uberam z hodnotenia(22.2.2017)

Viděl jsem dvě série a mé nadšení nezná mezí, je to fakt parádní, jeden z nejlepších sitcomů vůbec a v současnosti rozhodně číslo jedna (Teorii mám pořád hrozně rád). Humor je skutečně zábavný, inteligentní, zápletky (tedy řešené případy a situace) dostatečně absurdní a herci a postavy jsou naprosto DOKONALÉ. B99 je skutečně naprosto úžasný seriál a doufám, že tady s námi ještě nějaký čas pobude. A navíc je to jako u Přátel - fakt nevím, kterou z postav mám víc radši (takže všechny stejně), jelikož jsou napsané skutečně úžasně. A navíc mám radost že i v současnosti uměj Amíci natočit inteligentní sitcom, který je kvalitní. 100%. Zábavné, osvěžující, originální. Single kamerový komedie mi nikdy nesedly, dokonce jsem jimi opovrhoval, ale tohle je fakt nářez a neskutečná paráda. Miluju to.(17.7.2017)

1. série Tvůrci Parks and Recreation si očividně umí vybrat téma, skvěle obsadit několik zajímavých postav a pak postupně přihazovat jeden vtípek za druhým až do té doby, než si jejich seriál zamilujete. Každý člen okrsku 99 je vážně unikátní případ a zatím mě baví vlastně všichni, i když někteří samozřejmě víc. Asi největším oblíbencem je Terry, ale skvělej je samozřejmě i nečitelnej kapitán Holt, jinak mě ještě baví přestřelky mezi Santiago i Peraltou. Humor mi vyhovuje a s přibývajícími epizodami mě baví víc a víc. První série jako obvykle měla hlavně seznámit s postavami a prostředím, ale už během ní můžu říct, že jsem si je oblíbil. U každého dílu se několikrát pobavím a jsem rád, že vím, co zaplní mou díru ve watchlistu po Parks and Rec. *** 2. série Druhá série je snad ještě lepší a vtipnější než ta první. Už známe postavy, víme co od nich čekat, ale zároveň ještě nejsou předvídatelné tak, aby to někoho začalo nudit. Jediný co mě nebaví, je ta romantická linka, kterou se mermomocí snaží natlačit mezi Jakea a Amy. Myslím, že bez té by se klidně obešli a nikdo by na tom netratil. Závěr mě překvapil a doufám, že kapitán zůstane na svém místě, protože bez něj by tým ztratil kus svého šarmu. V další sérii očekávám stejně dobrou zábavu a ještě víc hostů z Office či Parks. *** 3. série Není na co čekat, po třetí sérii musím vyhlásit Brooklyn Nine-nine z jednu z nejvtipnějších komedií, co lze momentálně v televizi najít. Jake a jeho dětinský humor je stále okouzlující a překvapilo jak nevadící byla linka, kterou pro něj a Amy přichystali. Pár hostů v průběhu série mě potěšilo a překvapilo, nejvíc mě však překvapilo delší setrvání Rafiho z The League nebo-li agenta Pimenta. Jinak jsem vážně zvědav na to, jak bude Greg a Larry pokračovat a už teď se toho nemůžu dočkat... 4. série Na amerických stanicích se najde několik seriálů, které mě baví pokaždé, když si je pustím a pokud je mám začít jmenovat, tak Brooklyn Nine-Nine mě napadne mezi prvními. Skvělé interakce mezi postavami, pozornost si zaslouží hlavně kapitán Holt, jehož sucharská postava nemá konkurenci. Humor mě neskutečně baví a doufám (věřím), že tomu tak bude ještě několik let. Vězení totiž 99 nezastaví... 5. série Dovolím si začít otázkou - Proč by někdo chtěl rušit takhle dobrý seriál? Všechno se v dobré nakonec obrátilo a poté, co se seriálu Fox zbavil, tak našel nový domov na NBC (díky Bohu za to!). Brooklyn se totiž stále drží na vrcholu a zatímco si televize u těla drží vyčichlé seriály, které už jen recyklují svůj vlastní humor, tak Brooklyn stále skvěle šlape a je tak trochu přehlížen (stejně jako své doby Parks). Jsem nadšený z toho, že bude další série a pokud by měla být poslední, tak jim to prosím, dejte vědět, ať si připraví rozloučení, které zasluhují. 6. série Štěstí, že se Brooklyn přesunul na NBC, protože šestá sérií (i když o něco kratší) skvěle bavila a podle mě se rozhodně nejedená o jeden z těch případu, kdy dochází dech, nápad či vtip. Dokonce mi nijak nevadil ani odchod jedné z postav, protože dynamika týmu zůstala povedená i bez ní. U mě patří seriál mezi ty nejpovedenější komedie, co se momentálně vysílají a na prstech jedné ruky bych dokázal spočítat ty, které mi přijdou alespoň na stejné úrovni. Těším se na další rok s tímhle policejním okrskem.(20.7.2015)

• - Televízia FOX, ktorá na tento seriál až do 11.5.2018 vlastnila práva, ho 10.5.2018 oficiálne ukončila, resp. zrušila plánovanú šiestu sériu, na ktorej sa malo čoskoro začať pracovať. Zrušenie tohto fenoménu vyvolalo ale medzi fanúšikmi veľkú zlosť a začali proti kroku FOXu protestovať. Významní herci, ako napríklad Mark Hamil, sa k protestom na sociálnych sieťach dokonca pridali. Na hlasné volania fanúšikov našťastie rýchlo zareagoval gigant NBC, ktorý 11.5.2018, presne 31-hodín potom, čo bol FOXom seriál zrušený, odkúpil na seriál práva. (dendev)

• - Jake Peralta tvrdí, že má 34-rokov. Andy Samberg, ktorý jeho postavu stvárňuje, je ale o čosi starší - má 40. (dendev)

• - Po oficiálnom oznámení, že Melissa Fumero získala rolu Amy Santiagovej, sa Stephanie Beatriz rozplakala. Pravidelne totiž navštevovala castingy do seriálu a myslela si, že tvorcovia neobsadia dve latinskoamerické herečky. Nakoniec však získala rolu Rosy Diazovej. (dendev)