Brooklyn 99 (TV seriál)

Brooklyn Nine-Nine

Komedie / Krimi

USA, 2013 - 2019, 41 h 45 min (Minutáž: 22 min)

Dan Marocco

Andy Samberg, Stephanie Beatriz, Terry Crews, Joe Lo Truglio, Melissa Fumero, Andre Braugher, Andrey Ivchenko, Dirk Blocker, Joel McKinnon Miller, Adam Sandler, Scott Mescudi, Marilu Henner, Patton Oswalt, Fred Armisen, Dean Winters, Mike Hagerty, Stacy Keach, Craig Robinson, Matt Walsh, Andy Richter, Nate Torrence, John Ross Bowie, Merrin Dungey, Anthony Azizi, Joey Diaz, Kevin Bigley, Amanda Lund, Isabella Day, Chelsea Peretti, Daniel Moncada, Exie Booker, Mary Elizabeth Ellis, Frank Cappello, Houston Rhines, Brian Huskey, Beth Dover, Kyra Sedgwick, Andy Kreiss, Jerry Lambert, Bruno Amato, S.E. Perry, Eva Longoria, Pete Davidson, August Roads, Mariano Mendoza, Nick Gracer, David Grant Wright, Doug Simpson, Jamie Denbo, Ron Gilbert, Heather Olt, Michael James Bell, Harvey J. Alperin, Mo Gaffney, Jerome Ro Brooks, John O'Leary, Andrew Patrick Ralston, Catherine Carlen, Jason Mantzoukas, Marcus D. Spencer, James Morrison, Artemis Pebdani, Rolando Boyce, Allan Graf, Ric Sarabia, Rhea Perlman, Maya Rudolph, Jorma Taccone, Ken Marino, Jim O’Heir, Eric Roberts, Zooey Deschanel, Emily Spivey, Rob Kerkovich, Nick Nicotera, Jamal Duff, Allen Evangelista, Matthew Willig, Danny Belrose, Nicole Pulliam, Sean Whalen, Kyle Bornheimer, Richard Burch, Tiffany Martin, Amy Okuda, Niecy Nash, Fred Melamed, Theodore Barnes, Bill Hader, Archie Panjabi, Jon Daly, Mary Lynn Rajskub, James Urbaniak, Gabe Liedman, Nick Cannon, Matt Lasky, Robin Bartlett, Nick Offerman, Tom Proctor, Anders Holm, Riki Lindhome, Neil deGrasse Tyson, Kathryn Hahn, Kyle S. More, Oscar Nuñez, Jeff Bosley, Paul F. Tompkins, Ruben Garfias, Bradley Whitford, Katey Sagal, Shelley Robertson, Damon Wayans Jr., Brad Hall, Alex Ball, Kate Flannery, Bob Minor, Aida Turturro, Ken Narasaki, Dennis Haysbert, Jimmy Smits, Edelyn Okano, Kaliko Kauahi, Garret Dillahunt, Charles Baker, Moshe Kasher, Bill Watterson, Carlos Antonio, Jenny Slate, Derick Alexander, Ray Campbell, Tom Damato, Sari Lennick, Joe Sabatino, Brent Morin, Dan Bakkedahl, Stephen Root, Sandra Bernhard, Vincent Duvall, Jeff Lewis, Ed Helms, James Greene, Luis Moncada, Nick Kroll, Seth Morrison, Garry Marshall, Katie Dippold, Cedric Yarbrough, Craig Stepp, Kelvin Brown, Tara Karsian, Lance Barber, Robert Paul Taylor, Mike Ostroski, Anthony Molinari, Kimberly Hebert Gregory, Jama Williamson, Nathan Fillion, Greg Germann, Dale Pavinski, Kenny Stevenson, Desmond Harrington, Mary Holland, A.J. Hudson, Adam Johnson, Ryan Phillippe, Jim Hoffmaster, Jasmin Savoy Brown, Scott Aukerman, Maurice Hall, Marque Richardson, Eugene Cordero, Jack Axelrod, Kanin Howell, Mark Berry, Becky Thyre, Jerry Minor, Joe Mande, Ray Abruzzo, Sujata Day, Tim Meadows, Lou Diamond Phillips, Toby Huss, Douglas Bennett, Winston James Francis, David Haley, Matt Leonard, Clark Moore, Gina Gershon, Paul Adelstein, Mark Weiler, Michael Grant, Kim Estes, Jack Walsh, Chris Parnell, Esther Povitsky, James M. Connor, Joe Theismann, Marc Evan Jackson, Andrew Daly, L. Scott Caldwell, Bunnie Rivera, Matt Besser, Bob McCracken, Ashley Dulaney, Jeremy Lawson, Georgie Guinane, Andrew Constantini, Lyric Lewis, Jake Lockett, Anastasia Dextrene, Kulap Vilaysack, Seth Carr, Jan Munroe, Ian Roberts, Nicole J. Butler, Danielle Kennedy, Phil Abrams, Sam Adegoke, Jasper Cole, Elisa Perry, Yan Birch, Tisha French, Ellen D. Williams, Irene Roseen

Andy Samberg

Scénografie:

Ian Phillips

Kostýmy:

Kirston Leigh Mann

1. série Tvůrci Parks and Recreation si očividně umí vybrat téma, skvěle obsadit několik zajímavých postav a pak postupně přihazovat jeden vtípek za druhým až do té doby, než si jejich seriál zamilujete. Každý člen okrsku 99 je vážně unikátní případ a zatím mě baví vlastně všichni, i když někteří samozřejmě víc. Asi největším oblíbencem je Terry, ale skvělej je samozřejmě i nečitelnej kapitán Holt, jinak mě ještě baví přestřelky mezi Santiago i Peraltou. Humor mi vyhovuje a s přibývajícími epizodami mě baví víc a víc. První série jako obvykle měla hlavně seznámit s postavami a prostředím, ale už během ní můžu říct, že jsem si je oblíbil. U každého dílu se několikrát pobavím a jsem rád, že vím, co zaplní mou díru ve watchlistu po Parks and Rec. *** 2. série Druhá série je snad ještě lepší a vtipnější než ta první. Už známe postavy, víme co od nich čekat, ale zároveň ještě nejsou předvídatelné tak, aby to někoho začalo nudit. Jediný co mě nebaví, je ta romantická linka, kterou se mermomocí snaží natlačit mezi Jakea a Amy. Myslím, že bez té by se klidně obešli a nikdo by na tom netratil. Závěr mě překvapil a doufám, že kapitán zůstane na svém místě, protože bez něj by tým ztratil kus svého šarmu. V další sérii očekávám stejně dobrou zábavu a ještě víc hostů z Office či Parks. *** 3. série Není na co čekat, po třetí sérii musím vyhlásit Brooklyn Nine-nine z jednu z nejvtipnějších komedií, co lze momentálně v televizi najít. Jake a jeho dětinský humor je stále okouzlující a překvapilo jak nevadící byla linka, kterou pro něj a Amy přichystali. Pár hostů v průběhu série mě potěšilo a překvapilo, nejvíc mě však překvapilo delší setrvání Rafiho z The League nebo-li agenta Pimenta. Jinak jsem vážně zvědav na to, jak bude Greg a Larry pokračovat a už teď se toho nemůžu dočkat... 4. série Na amerických stanicích se najde několik seriálů, které mě baví pokaždé, když si je pustím a pokud je mám začít jmenovat, tak Brooklyn Nine-Nine mě napadne mezi prvními. Skvělé interakce mezi postavami, pozornost si zaslouží hlavně kapitán Holt, jehož sucharská postava nemá konkurenci. Humor mě neskutečně baví a doufám (věřím), že tomu tak bude ještě několik let. Vězení totiž 99 nezastaví... 5. série Dovolím si začít otázkou - Proč by někdo chtěl rušit takhle dobrý seriál? Všechno se v dobré nakonec obrátilo a poté, co se seriálu Fox zbavil, tak našel nový domov na NBC (díky Bohu za to!). Brooklyn se totiž stále drží na vrcholu a zatímco si televize u těla drží vyčichlé seriály, které už jen recyklují svůj vlastní humor, tak Brooklyn stále skvěle šlape a je tak trochu přehlížen (stejně jako své doby Parks). Jsem nadšený z toho, že bude další série a pokud by měla být poslední, tak jim to prosím, dejte vědět, ať si připraví rozloučení, které zasluhují.(20.7.2015)

• riza-do

Inteligence policejního oddělení je jak z tradičních policejních vtipů. Bohužel ne těch dobrých. Hloupost hlavních postav a nucenost humoru působících až trapně bohužel nechybí, zato snad už chybí jen otravný zrzek, aby tuto partičku doplnil. Naštěstí mi sekání videa některých dílů dopřálo nový nádech, abych byl vůbec schopen tento hloupý pokus o komediální seriál vstřebat. V některých ohledech bych se nebál ve srovnání s Policajty z předměstí, i když o něco navíc brooklynská verze přeci jen má.(29.1.2014)

Polícia nikdy nebola tak cool. Má to neuveriteľne široké spektrum postáv. Každá z nich má určité špecifiká a postupne sa vyvíjajú dopredu. Iste nejedná sa o žiadny premyslený seriál ale svojou mierou humoru a nadhľadu mi pripomína kriminálnejšieho bratranca The Big Bang theory. Vzťah medzi Peraltom a Santiagovou je najdokonalejším článkom celej série a rovnako aj drobné camea slavných osobností. Hlavne Adam Sandler potešil. Pre mňa vtipná, dynamická, oddychová záležitosť, na ktorú sa veľmi dobre pozerá. Teším sa na ďalšiu sériu. 1. Séria 90% Druhá séria sa nesie v rovnakom duchu ako prvá. A zároveň to má stále kopec wtf momentov. Santiago je rozhodne najväčšia kráska a Kapitán Holt moja najobľúbenejšia postava. 2 séria - 90%. Skvelé našlapnutie na plyn. Stále funkčné a stále zábavné. Okrsok 9-9 mám od epizódy stále radšej a radšej. 3. séria - 90% Stále si to udržuje pre mňa tradičný štandard. Postavy sú zábavné, má to množstvo dejových zvratov a vtipy fungujú. Prepojenie so seriálom New Girl dokonca potešil - 4. séria 90% 5.séria - 90%(15.6.2014)

Půl roku mi trvalo prokousat se první sérií. Hlavní postava se zdála příliš afektovaná, hlášky sice sypala s kadencí rotačního plasmometu, ale moc jsem se nezasmál ani u jedné. Infantilní humor detektiva Peralty mi však postupem času alespoň částečně přirostl k srdci. Navíc i v okolních postavách se vyrýsovaly poměrně sympatické charaktery, zejména když v pozdějšíh fázích dostane prostor kapitán Holt, tak začíná ta pravá zábava. Celkově se seriál blíží nejvíce stylu Community a 2 Broke Girls, nicméně čas ukazuje, že zejména druhý zmíněný bezpečně poráží... 7/10(9.6.2018)

Hodnocení po pilotu je zvlášť u komediálních seriálů hodně velká pitomost, protože už dlouho se neobjevil komediální pilot, který omráčil na všech frontách (nyní výborná New Girl se z nepovedeného pilotu vzpamatovávala hodně dlouho). Ani Brooklyn Nine Nine není žádnou výjimkou, ale už výborný druhý díl dává tušit, že z téhle party by se mohla vyklubat stejně zábavná společnost jako zaměstnanci Dunder Mifflinu a lidi z Parks and Rec. Zábavná záležitost.(26.9.2013)

• - Herci sa zúčastnili policajného výcviku a výcviku strelných zbraní, čo je celkom neobyčajné pre komediálny seriál. (DEGESH)

• - Jake Peralta tvrdí, že má 34-rokov. Andy Samberg, ktorý jeho postavu stvárňuje, je ale o čosi starší - má 40. (dendev)

• - Televízia FOX, ktorá na tento seriál až do 11.5.2018 vlastnila práva, ho 10.5.2018 oficiálne ukončila, resp. zrušila plánovanú šiestu sériu, na ktorej sa malo čoskoro začať pracovať. Zrušenie tohto fenoménu vyvolalo ale medzi fanúšikmi veľkú zlosť a začali proti kroku FOXu protestovať. Významní herci, ako napríklad Mark Hamil, sa k protestom na sociálnych sieťach dokonca pridali. Na hlasné volania fanúšikov našťastie rýchlo zareagoval gigant NBC, ktorý 11.5.2018, presne 31-hodín potom, čo bol FOXom seriál zrušený, odkúpil na seriál práva. (dendev)