Brooklyn 99 (TV seriál)

Brooklyn Nine-Nine

Komedie / Krimi

USA, 2013–2020, 52 h 44 min (Minutáž: 21–43 min)

Dean Holland, Michael McDonald, Craig Zisk, Victor Nelli Jr., Claire Scanlon, Tristram Shapeero, Eric Appel, Linda Mendoza, Ryan Case, Beth McCarthy-Miller, Julie Anne Robinson, Max Winkler, Fred Goss, Ken Whittingham, Payman Benz, Nisha Ganatra, Rebecca Asher, Jason Ensler, Phil Lord, Christopher Miller, Jake Szymanski, Jay Karas, Troy Miller, Peter Lauer, Jorma Taccone, Julian Farino, Michael Engler, Tucker Gates, Akiva Schaffer, Michael Alan Spiller, Bruce McCulloch, Maggie Carey, Jaffar Mahmood, Daniel J. Goor, Michael Schur, Tim Kirkby, Jamie Babbit, Phil Traill, Michael Blieden, Trent O'Donnell, Kat Coiro, Luke Del Tredici, Alex Reid, Giovani Lampassi, Cortney Carrillo, Jennifer Arnold, Phil Augusta Jackson, Stephanie Beatriz, Rebecca Addelman, Joe Lo Truglio, Melissa Fumero

Dan Marocco

Andy Samberg, Stephanie Beatriz, Terry Crews, Joe Lo Truglio, Melissa Fumero, Andre Braugher, Andrey Ivchenko, Dirk Blocker, Joel McKinnon Miller, Adam Sandler, Kid Cudi, Marilu Henner, Patton Oswalt, Fred Armisen, Dean Winters, Mike Hagerty, Stacy Keach, Craig Robinson, Matt Walsh, Andy Richter, Nate Torrence, John Ross Bowie, Merrin Dungey, Anthony Azizi, Joey Diaz, Kevin Bigley, Amanda Lund, Isabella Day, Chelsea Peretti, Daniel Moncada, Exie Booker, Mary Elizabeth Ellis, Frank Cappello, Houston Rhines, Brian Huskey, Beth Dover, Kyra Sedgwick, Andy Kreiss, Jerry Lambert, Bruno Amato, S.E. Perry, Eva Longoria, Pete Davidson, August Roads, Mariano Mendoza, Nick Gracer, David Grant Wright, Doug Simpson, Jamie Denbo, Ron Gilbert, Heather Olt, Michael James Bell, Harvey J. Alperin, Mo Gaffney, Jerome Ro Brooks, John O'Leary, Andrew Patrick Ralston, Catherine Carlen, Jason Mantzoukas, Marcus D. Spencer, James Morrison, Artemis Pebdani, Rolando Boyce, Allan Graf, Ric Sarabia, Rhea Perlman, Maya Rudolph, Jorma Taccone, Ken Marino, Jim O’Heir, Eric Roberts, Zooey Deschanel, Emily Spivey, Rob Kerkovich, Nick Nicotera, Jamal Duff, Allen Evangelista, Matthew Willig, Danny Belrose, Nicole Pulliam, Sean Whalen, Kyle Bornheimer, Richard Burch, Tiffany Martin, Amy Okuda, Niecy Nash, Fred Melamed, Theodore Barnes, Bill Hader, Archie Panjabi, Jon Daly, Mary Lynn Rajskub, James Urbaniak, Gabe Liedman, Nick Cannon, Matt Lasky, Robin Bartlett, Nick Offerman, Tom Proctor, Anders Holm, Riki Lindhome, Neil deGrasse Tyson, Kathryn Hahn, Kyle S. More, Oscar Nuñez, Jeff Bosley, Paul F. Tompkins, Ruben Garfias, Bradley Whitford, Katey Sagal, Shelley Robertson, Damon Wayans Jr., Brad Hall, Alex Ball, Kate Flannery, Bob Minor, Aida Turturro, Ken Narasaki, Dennis Haysbert, Jimmy Smits, Edelyn Okano, Kaliko Kauahi, Garret Dillahunt, Charles Baker, Moshe Kasher, Bill Watterson, Carlos Antonio, Jenny Slate, Derick Alexander, Ray Campbell, Tom Damato, Sari Lennick, Joe Sabatino, Brent Morin, Dan Bakkedahl, Stephen Root, Sandra Bernhard, Vincent Duvall, Jeff Lewis, Ed Helms, James Greene, Luis Moncada, Nick Kroll, Seth Morrison, Garry Marshall, Katie Dippold, Cedric Yarbrough, Craig Stepp, Kelvin Brown, Tara Karsian, Lance Barber, Robert Paul Taylor, Mike Ostroski, Anthony Molinari, Kimberly Hebert Gregory, Jama Williamson, Nathan Fillion, Greg Germann, Dale Pavinski, Kenny Stevenson, Desmond Harrington, Mary Holland, A.J. Hudson, Adam Johnson, Ryan Phillippe, Jim Hoffmaster, Jasmin Savoy Brown, Scott Aukerman, Maurice Hall, Marque Richardson, Eugene Cordero, Jack Axelrod, Kanin Howell, Mark Berry, Becky Thyre, Jerry Minor, Joe Mande, Ray Abruzzo, Sujata Day, Tim Meadows, Lou Diamond Phillips, Toby Huss, Douglas Bennett, Winston James Francis, David Haley, Matt Leonard, Clark Moore, Gina Gershon, Paul Adelstein, Mark Weiler, Michael Grant, Kim Estes, Jack Walsh, Chris Parnell, Esther Povitsky, James M. Connor, Joe Theismann, Marc Evan Jackson, Andrew Daly, L. Scott Caldwell, Bunnie Rivera, Matt Besser, Bob McCracken, Ashley Dulaney, Jeremy Lawson, Georgie Guinane, Andrew Constantini, Lyric Lewis, Jake Lockett, Anastasia Dextrene, Kulap Vilaysack, Seth Carr, Jan Munroe, Ian Roberts, Nicole J. Butler, Danielle Kennedy, Phil Abrams, Sam Adegoke, Jasper Cole, Elisa Perry, Yan Birch, Tisha French, Ellen D. Williams, Irene Roseen, Kate Rene Gleason, Beth Hoyt, Suzana Jurcevic, Mary Stein, Michael Blaiklock, Alan Ritchson, Wyatt Nash, Donna D'Errico, Daniel di Tomasso, Decker Sadowski, Arlene Santana, Gina Rodriguez, Mario López, Bertila Damas, Danny Trejo, Olga Merediz, Paul Scheer, Cyrina Fiallo, Chris Bauer, Nick Armstrong, Ernie Reyes Jr., Sterling K. Brown, Romy Rosemont, Allison Tolman, Nasim Pedrad, Blake Anderson, Sarah Baker, Akiva Schaffer, Gil Glasgow, Nicole Byer, Rob Riggle, Selah Victor, Michael Mosley, Adwin Brown, Abbey McBride, Phil Augusta Jackson, Karan Soni, Angela Fornero, Briga Heelan, Jonathan Chase, Mark Beltzman, E.J. Callahan, Krista Kalmus, Lin-Manuel Miranda, Ike Barinholtz, Reggie Lee, Nathan Clarkson, Juan Alfonso, Seth Morris, David Paymer, Cameron Esposito, Anna Khaja, Sean Dillingham, Julia Sweeney, Oliver Muirhead, Bob Stephenson, Drew Tarver, Del Brown, Sean Astin, Shanna Strong, Betsy Sodaro, Emma Fassler, Christopher Michael, Travis Coles, Doug Hurley, Mitchell L. Johnson

Hledal jsem si k Brooklynu cestu docela dlouho, na začátku mi to přišlo lehce stupidní, ale pak mi to televize začla vnucovat každý večer a díl od dílu byl lepší. A musím uznat, že se to dostalo tak vysoko, až je to pro mě aktuálně asi nejlepší, nejoriginálnější a nejnápaditější sitcom současnosti. Člověk se nestačí divit, jaké wtf momenty jsou postavy schopné vytvořil. Zvyšuju hodnocení na max, tohle je paráda!(7.12.2018)

Polícia nikdy nebola tak cool. Má to neuveriteľne široké spektrum postáv. Každá z nich má určité špecifiká a postupne sa vyvíjajú dopredu. Iste nejedná sa o žiadny premyslený seriál ale svojou mierou humoru a nadhľadu mi pripomína kriminálnejšieho bratranca The Big Bang theory. Vzťah medzi Peraltom a Santiagovou je najdokonalejším článkom celej série a rovnako aj drobné camea slavných osobností. Hlavne Adam Sandler potešil. Pre mňa vtipná, dynamická, oddychová záležitosť, na ktorú sa veľmi dobre pozerá. Teším sa na ďalšiu sériu. 1. Séria 90% Druhá séria sa nesie v rovnakom duchu ako prvá. A zároveň to má stále kopec wtf momentov. Santiago je rozhodne najväčšia kráska a Kapitán Holt moja najobľúbenejšia postava. 2 séria - 90%. Skvelé našlapnutie na plyn. Stále funkčné a stále zábavné. Okrsok 9-9 mám od epizódy stále radšej a radšej. 3. séria - 90% Stále si to udržuje pre mňa tradičný štandard. Postavy sú zábavné, má to množstvo dejových zvratov a vtipy fungujú. Prepojenie so seriálom New Girl dokonca potešil - 4. séria 90% 5.séria - 90%(15.6.2014)

Hodnocení po pilotu je zvlášť u komediálních seriálů hodně velká pitomost, protože už dlouho se neobjevil komediální pilot, který omráčil na všech frontách (nyní výborná New Girl se z nepovedeného pilotu vzpamatovávala hodně dlouho). Ani Brooklyn Nine Nine není žádnou výjimkou, ale už výborný druhý díl dává tušit, že z téhle party by se mohla vyklubat stejně zábavná společnost jako zaměstnanci Dunder Mifflinu a lidi z Parks and Rec. Zábavná záležitost.(26.9.2013)

Miluju, když lidi hodnotí seriál na základě jednoho dílu - nejlépe pilotu. Kdybych měl soudit po shlédnutí jedné epizody, nejspíš by mě nazaujal ani TBBT, ani HIMYM a nakonec asi ani Přátelé (mno dobře, teď trochu kecám...). Ale nemá cenu se rozčilovat. Po shlédnutí celé první série jsem nadšen. I když seriál staví na relativně prvoplánovém humoru a o hlavních postavách se toho (prozatím) příliš nedozvíme, vše funguje jak má. Zajímavý je i výběr herců, z nichž samozřejmě nejvíce exceluje Andy Samberg. A Andre Braugher jako kapitán taky nemá chybu ;-) U mě velká spokojenost a těším se na další díly!(16.5.2014)

Kľudne mi nadávajte do infantilného decka, ja si zas o vás budem myslieť, že ste zapšklé staré, vyschlé vagíny bez zmyslu pre humor, ale bavil som sa výborne od prvej až po poslednú časť a nie raz prepukol v hlasitý smiech. Jedna z najvtipnejších vecí, čo som v ostatnom čase videl. Zhlédnutí dalších dílů u mě hrozí přímo akutně.(26.4.2014)

• - Jake Peralta tvrdí, že má 34-rokov. Andy Samberg, ktorý jeho postavu stvárňuje, je ale o čosi starší - má 40. (dendev)

• - Po oficiálnom oznámení, že Melissa Fumero získala rolu Amy Santiagovej, sa Stephanie Beatriz rozplakala. Pravidelne totiž navštevovala castingy do seriálu a myslela si, že tvorcovia neobsadia dve latinskoamerické herečky. Nakoniec však získala rolu Rosy Diazovej. (dendev)

• - Televízia FOX, ktorá na tento seriál až do 11.5.2018 vlastnila práva, ho 10.5.2018 oficiálne ukončila, resp. zrušila plánovanú šiestu sériu, na ktorej sa malo čoskoro začať pracovať. Zrušenie tohto fenoménu vyvolalo ale medzi fanúšikmi veľkú zlosť a začali proti kroku FOXu protestovať. Významní herci, ako napríklad Mark Hamil, sa k protestom na sociálnych sieťach dokonca pridali. Na hlasné volania fanúšikov našťastie rýchlo zareagoval gigant NBC, ktorý 11.5.2018, presne 31-hodín potom, čo bol FOXom seriál zrušený, odkúpil na seriál práva. (dendev)