Brooklyn 99

• USA Brooklyn Nine-Nine
USA, (2013–2021), 56 h 25 min (Minutáž: 21–43 min)

Režie:

Dean Holland, Michael McDonald, Craig Zisk, Victor Nelli Jr. (více)

Hudba:

Dan Marocco

Andy Samberg, Stephanie Beatriz, Terry Crews, Joe Lo Truglio, Melissa Fumero, Andre Braugher, Andrey Ivchenko, Dirk Blocker, Joel McKinnon Miller (více)

Série(8) / Epizody(153)

Jednou kamerou snímaná komedie Brooklyn 99 o tom, co se může stát, když talentovaný ale lehkomyslný detektiv dostane nového nadřízeného, který si má hodně co dokazovat. Detektiv Samberg je dobrý polda, který se nikdy nepředřel ani nedodržoval pravidla. Protože je mezi kolegy rekordmanem v počtu zadržených, je jeho kariéra přímo hvězdná. Alespoň do doby, než na okrsek přijde nový velitel, kapitán Braugher, který místnímu střelci připomene, že musí dodržovat předpisy. (TV Prima)

carly

Naozaj vtipná komédia s rozmanitými postavami, ktoré sú napriek komediálnej nadsádzke veľmi ľudské. Napriek krátkej stopáži dokážu zvládnuť prípad a taktiež predstaviť postavy. Ich silné a slabé stránky. Vzťahy medzi nimi. Dve série som zvládla za týždeň a neviem sa dočkať tretej. len dúfam, že Captain Holt sa vráti. ()

Pajky3

1. série Tvůrci Parks and Recreation si očividně umí vybrat téma, skvěle obsadit několik zajímavých postav a pak postupně přihazovat jeden vtípek za druhým až do té doby, než si jejich seriál zamilujete. Každý člen okrsku 99 je vážně unikátní případ a zatím mě baví vlastně všichni, i když někteří samozřejmě víc. Asi největším oblíbencem je Terry, ale skvělej je samozřejmě i nečitelnej kapitán Holt, jinak mě ještě baví přestřelky mezi Santiago i Peraltou. Humor mi vyhovuje a s přibývajícími epizodami mě baví víc a víc. První série jako obvykle měla hlavně seznámit s postavami a prostředím, ale už během ní můžu říct, že jsem si je oblíbil. U každého dílu se několikrát pobavím a jsem rád, že vím, co zaplní mou díru ve watchlistu po Parks and Rec. *** 2. série Druhá série je snad ještě lepší a vtipnější než ta první. Už známe postavy, víme co od nich čekat, ale zároveň ještě nejsou předvídatelné tak, aby to někoho začalo nudit. Jediný co mě nebaví, je ta romantická linka, kterou se mermomocí snaží natlačit mezi Jakea a Amy. Myslím, že bez té by se klidně obešli a nikdo by na tom netratil. Závěr mě překvapil a doufám, že kapitán zůstane na svém místě, protože bez něj by tým ztratil kus svého šarmu. V další sérii očekávám stejně dobrou zábavu a ještě víc hostů z Office či Parks. *** 3. série Není na co čekat, po třetí sérii musím vyhlásit Brooklyn Nine-nine z jednu z nejvtipnějších komedií, co lze momentálně v televizi najít. Jake a jeho dětinský humor je stále okouzlující a překvapilo jak nevadící byla linka, kterou pro něj a Amy přichystali. Pár hostů v průběhu série mě potěšilo a překvapilo, nejvíc mě však překvapilo delší setrvání Rafiho z The League nebo-li agenta Pimenta. Jinak jsem vážně zvědav na to, jak bude Greg a Larry pokračovat a už teď se toho nemůžu dočkat... *** 4. série Na amerických stanicích se najde několik seriálů, které mě baví pokaždé, když si je pustím a pokud je mám začít jmenovat, tak Brooklyn Nine-Nine mě napadne mezi prvními. Skvělé interakce mezi postavami, pozornost si zaslouží hlavně kapitán Holt, jehož sucharská postava nemá konkurenci. Humor mě neskutečně baví a doufám (věřím), že tomu tak bude ještě několik let. Vězení totiž 99 nezastaví... *** 5. série Dovolím si začít otázkou - Proč by někdo chtěl rušit takhle dobrý seriál? Všechno se v dobré nakonec obrátilo a poté, co se seriálu Fox zbavil, tak našel nový domov na NBC (díky Bohu za to!). Brooklyn se totiž stále drží na vrcholu a zatímco si televize u těla drží vyčichlé seriály, které už jen recyklují svůj vlastní humor, tak Brooklyn stále skvěle šlape a je tak trochu přehlížen (stejně jako své doby Parks). Jsem nadšený z toho, že bude další série a pokud by měla být poslední, tak jim to prosím, dejte vědět, ať si připraví rozloučení, které zasluhují. *** 6. série Štěstí, že se Brooklyn přesunul na NBC, protože šestá sérií (i když o něco kratší) skvěle bavila a podle mě se rozhodně nejedená o jeden z těch případu, kdy dochází dech, nápad či vtip. Dokonce mi nijak nevadil ani odchod jedné z postav, protože dynamika týmu zůstala povedená i bez ní. U mě patří seriál mezi ty nejpovedenější komedie, co se momentálně vysílají a na prstech jedné ruky bych dokázal spočítat ty, které mi přijdou alespoň na stejné úrovni. Těším se na další rok s tímhle policejním okrskem. *** 7. série I sedmá série zůstala u kratšího, 13-ti epizodního, formátu a vůbec to ničemu nevadí. Brooklyn pořád šlape a pořád baví, takže doufám, že to takhle ještě pár let bude pokračovat. Vůbec jsem si neuvědomil, že v minulé sérii odešla jedna z postav, což je dokazuje to, že tahle jednotka si zaslouží další pokračování. *** 8. série Rozloučení jednou muselo přijít a jsem rád, že se dostalo na zakončení, které mohli tvůrci naplánovat a nebylo náhlé či uspěchané. Poslední řada musela reflektovat i skutečnou situaci v USA, ale jsem rád, že nakonec šlo hlavně ještě jednou o to se setkat se skvělou partou, která baví. A zakončit to s výroční "heist" stálo za to. Na Nine-Nine se bude vzpomínat dobře a určitě si je jednou s chutí zopakuji. () (méně) (více)

Splasher

Ocenění na glóbech spíše ukazuje na slabší (monotónní) konkurenci, než na kvalitu 99. Herecké schopnosti Samberga mají značnou rezervu. Ale "hloupý humor" a trapné hlášky, to mu prostě jde skvěle. A když se tvůrci nebáli citovat Hugh "Alana" Laurieho, bylo jasné, že budu sledovat i další díly. ()

flyboyeda

Tento sitcom serviruje nijak komplikovany humor, presto se jedna o velice solidni a napadity scenaristicky kulomet s dobrou dynamikou, co me spolehlive vytahne ze splinu. Obcas by talentovany sprymar Andy Samberg nemusel tolik tlacit na pilu a prenechat o neco vice prostoru vedlejsim postavam, protoze se tvurcum podarilo dat dohromady docela zajimavy cast s velmi slusnym potencialem. Proste takova prijemna lehce lobotomicka legrace. No a Andre Braugher FTW samozrejme! :) ()

majo0007

Sambergove rádoby-fóriky sú doslova trapné a ostatní sa po ňom opičia. Toto že dotiahlo na 4 season?! Lidi - bděte! ()

LukeUp

Hledal jsem si k Brooklynu cestu docela dlouho, na začátku mi to přišlo lehce stupidní, ale pak mi to televize začla vnucovat každý večer a díl od dílu byl lepší. A musím uznat, že se to dostalo tak vysoko, až je to pro mě aktuálně asi nejlepší, nejoriginálnější a nejnápaditější sitcom současnosti. Člověk se nestačí divit, jaké wtf momenty jsou postavy schopné vytvořil. Zvyšuju hodnocení na max, tohle je paráda! ()

tomeek

Hodně mě mrzí, jak se z komediálního seriálu o policajtech stal postupně seriál o vztazích na pozadí policejní stanice. ()

filmmovier

Viděl jsem dvě série a mé nadšení nezná mezí, je to fakt parádní, jeden z nejlepších sitcomů vůbec a v současnosti rozhodně číslo jedna (Teorii mám pořád hrozně rád). Humor je skutečně zábavný, inteligentní, zápletky (tedy řešené případy a situace) dostatečně absurdní a herci a postavy jsou naprosto DOKONALÉ. B99 je skutečně naprosto úžasný seriál a doufám, že tady s námi ještě nějaký čas pobude. A navíc je to jako u Přátel - fakt nevím, kterou z postav mám víc radši (takže všechny stejně), jelikož jsou napsané skutečně úžasně. A navíc mám radost že i v současnosti uměj Amíci natočit inteligentní sitcom, který je kvalitní. 100%. Zábavné, osvěžující, originální. Single kamerový komedie mi nikdy nesedly, dokonce jsem jimi opovrhoval, ale tohle je fakt nářez a neskutečná paráda. Miluju to. ()

DaUr

1. série - 80 %, 2. série - 90 %, 3. série - 85 %, 4. série - 85 %, 5. série - 90 %, 6. série - 85 %, 7. série - 80 %. ()

geklon

Tak jako obsazení celkem kult, že jo. Samberg jede, Terry Crews už je takovej míckej Srstka. Jako i ty fórky se snaží, že jo, celý je to hodně takový strašně funy, i teplá černá buzna hraje šéfa.....Ale kurva se to táhne. Chybí tomu dost jasnej záměr a ta nenápadná cenzura všem eventuálních dobrej gagů je vážně trapná. Moc prostoru tahle jednotka u mě nedostala, ale pro zatím, si ho nezasloužila. EDIT : Prostor nakonec tahle komédie dostala dostatečný, ale nepřesvědčila. A postavy, který to měli táhnout, jsou nakonec tak nesnesitelný a tudíž to nemá smysl sledovat. Především Stojí proti žánrová rivalka Angie Tribeca. ()

noriaki

Nápad je to dobrý, ale nějak se z toho vytratila ta sranda. Celý humor spočívá v trapnosti a přehrávání. A pokud můžu soudit podle těch pár dílů co jsem přetrpěl, tak v exhibici místního šaška Jakea Peralty. Bohužel to není ten typ sympaťáka s charismatem, ale typ provokatéra s obličejem který přitahuje nadávky lidí. A na můj vkus se až příliš vyžívá v dětinském chování. Díky tvůrcům je naděje, že po rozpačité první sezóně kvalita rychle poroste. Koneckonců, dvakrát se jim podobný kousek podařil. ()

ywo666

Podareny americky sitcom. Ma trochu specificky vizual a pristup, takze to asi nesadne kazdemu. Moju frajerku to vobec nebavilo. Ale ja som sa smial kralovsky. Cele je to zalozene na tom ze kazda postava je solidne strelena a dostavaju sa do absurdnych situacii. Plus do toho navalili kopec popkulturkych odkazov. Pri tolkych dieloch sa to nevyvarovalo opakovaniu vtipov a zbytocnym traposinam. Ale v ramci normy. Pacilo sa mi Terry Crews hra v podstate sam seba a neunuval sa ani si menit meno. Komu by som to odporucil? Ak si niekto mysli ze Andy Samberg v Lonely Island je vtipny, miluje dobre hlasky vo filmoch a oblubuje sitcomy z New Yorku. Toto bude spravny salok kavy. Treba sa ale pripravit velku porciu politickej korektnosti. Niekedy az v parodickej miere. 85 percent ()

hroubek

S01 - Potřeboval jsem nějaký sitcom, tak jsem si říkal proč nezkusit tuhle partičku z okresku 99. První díl byl supr, pak přišly asi tři slabší, naštěstí se to pak správně rozjelo a kvalita začala stoupat a nebyl tady vyloženě slabý díl. Postavy jsou správně trhlé(Jake, Charles, Terry a samozřejmě kapitán Holt), takže si je snadno zamilujete a jejich hlášky a gagy mě tolikrát příjemně rozesmály. Dost mě to baví a mám z tohoto seriálu radost. S02 - Mám radost, že se tvůrci ve druhé řadě mnohem více odvázaly a mají mnohem větší sebevědomí a nebojí se ještě šílenějších nápadů, než v předchozí řadě. Postavy jsou opět perfektní a každý dostane dostatek prostoru aby se náležitě předvedl. Gagy a komické situace trhají bránici a dialogy jsou správně cheesy. Do toho září to bude dlouhá doba a už po dvou řadách můžu říci, že mě tahle partička z B99 přirostla k srdci. S03 - Třetí řada je opět povedená a jede se v zajetých kolejích. První díly přináší změnu, s ohledem na konec druhé řady, jenže než se nadějeme je všechno zpět a je to jen dobře. Tvůrci v této řadě zkoušejí nové věci, prohlubují vztahy mezi postavy a přináší nové absurdní situace a jedny z nejlepších gagů. I přesto, že jsou gagy a vtipy vážně skvělé, tak z nich je trochu cítit, že nejsou tak urvané ze řetězu, jako to bylo v předchozích řadách. Už to není tolik přehnané a trhlé. Tím samozřejmě seriál nesrážím, jen narážím, na to že si seriál dovoluje místy nasadit vážnější tvář viz. celá linie závěrečné třetiny seriálu, kde doopravdy o něco jde a bude to mít nějaké následky. Třetí řada B99 se hodně povedla a já se moc těším na čtvrtou. ()

Wade

Jsem strašně rád, že jsem se konečně donutil rozjet Brooklyn 99. Perfektní obsazení jednotlivých rolí díky kterým je každý díl komediální smršť a mě to celé sakra opravdu hodně baví a už po půlce první série letí 99 do mé top 10 v seriálech. - 1.série 5/5 - 2.série 5/5 - 3.série 5/5 - 4.série 5/5 - 5.série 5/5 - 6.série 4/5 - 7.série 4/5 - 8.série 2/5 ( Série na rozloučenou mi opravdu vůbec nesedla a nebavila mě. Bohužel mě zklamal i vývoj postav. Zatím nechám B99 v top 10 ale časem ho určitě něco nahradí a co se týče hodnocení tak bohužel díky finále to bude z 10 na 9  )  Celkově 5/5 -IMDb - 9/10 ()

mab

Ideální seriál na takové to domácí žvýkání. Nenáročný, ale zábavný s unikátními charaktery, které si ale zamilujete včetně tý držkatý samice Giny. Jak psal někdo, pustíte večer jednou, dvakrát a pak si uvědomíte, že koukáte pořád. ()

BROKEN_

Můj nejoblíbenější komediální seriál, zamiloval jsem si to celé. Ty postavy, humor, halloweenské loupeže, plno skvělých odkazů na určité filmy a HLAVNĚ, to sympatické obsazení. BOŽÍ! ()

Jacob23

Samberguv infantilní humor mě až na vyjímky nebere ale celá tahle partička herců to umí docela vklidu odtáhnout..kdo mě ale opravdu baví je Cpt. (skvělý Andre Braugher) a to že i přes počet dílů je každý svým způsobem originální ()

Amazon zachránil The Expanse

Amazon zachránil The Expanse