Soulmate

Mysteriózní / Drama / Horor / Romantický
Velká Británie, 2013, 104 min

Osamělá Audrey (Anna Walton) přijíždí na welšský venkov, kde si pronajme starý dům a snaží se v něm vyrovnat s nedávnou smrtí manžela a zároveň se vzpamatovat z nevydařeného pokusu o sebevraždu. Myslí si, že samotné a daleko od svého dosavadního života jí to půjde lépe. Mezi neustálým žalem a bojem s psychózou najednou začne slýchat podivné zvuky, a tak za nedlouho pozná, že v domě není sama. Jestli se má či nemá bát, to brzy zjistí... (Kikina33)

*CARNIFEX*

Po tragickej smrti svojho muža prichádza Audry na odľahlý vidiek. V tamojšom opustenom, rodinnom sídle by veľmi rada našla pokoj a kľud. Už v prvú noc je však svedkom nevysvetliteľných zvukov prichádzajúcich z povale domu. Je to len preľud jej zlého psychického stavu? Alebo je to niečo čoho by sa mala naozaj báť? Nie je nič horšie ako keď sa niekto z obrovskou odvahou rozhodne, že vloží romantický prvok do hociktorého z hororových subžánrov. Namiešať takýto kokteil, aby skutočne chutil tak ako má, je snáď "nemožné". Ja naozaj nerozumiem čo by malo na tomto snímku vystrašiť či pobúriť. Jediné čo sa mu skutočne darilo, tak nasrať. Lebo tá neuveriteľná nuda žrala zaživa všetky moje naplno pozapínané zmysli. Tešiť sa z nápadu, že sa niekto nasťahuje do strašidelného, opusteného domu, JA nemienim. Táto platňa sa už ani na "kare" nepúšťa. Jediné pozitívum vidím v snahe natočiť film ( bohužiaľ vhodného skôr pre ženy ). Myslím, že nešťastné je najmä zaradenie "Soulmate", pretože ho strčili niekam, kde absolútne nemá čo robiť - 25%. ()

ricci.s

Počas prvej polhodinky som si myslel, že to bude pecka. Opustený dom, sympatická hlavná hrdinka, desivé zvuky, atmosféra ako z učebnice. Po 30 minútach šlo úplne všetko do prdele - akonáhle sa tej vdove ten duch zjavil a začala s ním viesť debilné konverzácie, zmenilo sa to na trápnu romantickú a neskutočne nezaujímavú báchorku. Všetko, čo režisérka budovala v prvej tretine filmu, bolo nenávratne preč a po tajuplnej atmosfére už neostalo ani stopy. Až do konca som sa z väčšej časti prenudil. ()

Dellamorte

Vyparádený hnus, v ktorom vyhuslovaná Audry absolvuje nekonečne duchaplné dialógy so senilným Brimblom, ktorý je vyzradí ako duchársky pokecať, kým sa divák neprebudí. Asi som sa prebudila skôr, lebo som nenašla ani bod. ()

George Stobbart

Mladá vdova sa prichádza dať dokopy na Waleský vidiek, no v dome kde sa nasťahuje moc pokoja nenachádza. Rušivé zvuky a neurčité úkazy nasvedčujú tomu, že tu s ňou prebýva aj duch... Minimalistický, pomalý a citlivý duchársky príbeh z krásneho a atmosférického prostredia. Z časti ide o napínavý, miestami skoro až strašidelný horor, v ktorom funguje umiestnenie krehkej fešandy do opusteného domu plného nepríjemných zvukov ako mrazivý creepy faktor a dokáže vytvoriť niekoľko sugestívne pôsobivých chvíľ. A z časti inej je to zase mysteriózna dráma s romantickým nádychom, ktorá ale našťastie nepadá do nejakého gýču. Obsahovo je to možno obyčajnejšie než bolo nutné, ale v rámcoch opotrebovanej duchárskej tvorby mi to sadlo viac než dobre. ()

MsUtahraptor

Horda duchařských a depresivních klišé zcela nezáživně pospojovaných do slabé dějové linky předváděných hrstkou různě šlehnutých postav. ()