Podsvětí

Krátkometrážní

Česko, 2012, 29 min

Midi Lidi

• Tom_Lachtan

Tady někdo neskutečně brutálně podlehl touze stvořit art. Bohužel. Vážně nevím, koho napadlo nechat ctěného exekutora (o kterém na začátku stejně nevíme, co je zač) pochodovat po sněhu a do toho mu pouštět renesanční klasiku (teď si nejsem jistej, jestli to bylo tohle nebo tohle)´, ale fakt je, že to zoufale nefunguje, stejně jako kamera, herectví, dialogy... Jediné, co funguje jsou vložené scény z rozhlasové hry v podání geniálních hlasů Radovana Lukavského, Pavla Soukupa a Bořivoje Navrátila, jenže to je prostě málo, obzvlášť, když za jejich kvalitou nestojí nikdo z filmových tvůrců a jen se je pokouší ždímat. Hrozně slabé, slepě artofilné, ekvivalent v lese vyhozené plastové vidličky.(4.6.2014)

• honajz2

Začátek se mi docela líbil a dost jsem v tom viděl styl Petra Marka, ať už v tom dlouhém chození ve sněhu nebo v prolínání obrazu (hlas řekne "...a ničeho se nebál." a v tu chvíli se tam do obrazu, ve kterém Petr Marek "chodí" zasněženou krajinou prolíná mapa k nějakému Ski Areálu Bubákov, no to nikdo jiný než Petr Marek vymyslet nemohl :D), občas to mělo i zajímavý nápad s využitím kamery, třeba při tom čištění zubů, ale pak po deváté minutě se z toho stává nuda plná nefunkčních dialogů a naprosto žádného děje. Exekutor přišel, přespal, dal si kafe, odnesl si nějaký DVD přehrávač a šel do háje. A já pořád čekal, jestli v tom bude nějaká hlubší myšlenka a ono ne. Co já vím, třeba tam je, jenom jsem ji neodhalil, což je asi špatně. Tohle mělo dobře našlápnuto, ale pak se to celé rozpadlo jak domeček z karet. Sice je tam vidět, že Petr Marek pořád má zajímavé nápady, ale celé to bohužel nefunguje. 2*(16.9.2019)

Výborná zadní projekce!(15.6.2015)