Šéf

Chef

Komedie / Drama

USA, 2014, 110 min

Chef je takový nezmar film pro mě. Spoustu známých tváří, dle mého, ale trestuhodně nevyužito! Jona Favreaua mám rád, ale jeho film Chef se honosí titulem komedie a nalejme si sklenku čistého vína, moc humorné to zrovna není. Milý příběh to dozajisté je, Jon ho skvěle táhne, ostatní jen tak na oko přicmrdávají a nemá to moc hloubku. Šéfkuchař Carl Casper si jde tvrdě za svým, ať to stojí, co to stojí, přitom potká Twitter a pojízdný vařící karavan a kde "sandwičuje" o sto péro! Dělá to, co ho baví a dělá to skvěle! Proti tomu žádná, ale opravdu mi tam chyběly nějaké super vtipné scény nebo aspoň nějaké interestantnější scény, sice epizodních rolí tam bylo víc než dost, ale jak jsem psal na začátku, tento film má nevyužitý potenciál a to je velká škoda...(15.1.2015)

,,NEJSEM DOKONALEJ. NEJSEM NEJLEPŠÍ MANŽEL... A MRZÍ MĚ, JESTLI JSEM NEBYL NEJLEPŠÍ OTEC. ALE V TOMHLE JSEM DOBREJ. CHCI SE O TO S TEBOU PODĚLIT. CHCI TĚ NAUČIT, CO JSEM SE NAUČIL JÁ. TÍM, CO DĚLÁM, OVLIVŇUJU ŽIVOTY LIDÍ. A POHÁNÍ MĚ TO A MILUJU TO. A MYSLÍM, ŽE KDYŽ TOMU DÁŠ ŠANCI, ZAMILUJEŠ SI TO TAKY."... /// Kulinářský orgie (ne vole, na kuře s rejží zapomeň…), víc než solidní obsazení a takovej příběh vo kuchařovi, kterej vyměnil nóbl restauraci za pojízdnej stánek (kterej má i při kurevský představivosti celkem daleko do nákladního automobilu s potravinama…). Když píšu příběh, myslím tím PŘÍBĚH! Žádný salvy smíchu, jen (v uvozovkách) taková pohodovka o zalepení díry na hladovým americkým trhu a vobjevení cesty k synovi. Kdyby to bylo podle skutečný události, možná by tahle reklama na Twitter a na rodinu chytla jinej rozměr. (Nebo taky ne!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Potřebuju něco tweetnout. 2.) Viděl jsem Babicu kupovat pojízdnej stánek na párky v rohlíku. 3.) Thx za titule ,,urotundy“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(10.9.2014)

Hodně sympatický příběh. Momenty z kuchyně hltám, zběsilost šéfa Carla si nezadá s Pohlereichem. Jídlo v hlavní roli pomalu střídá vztah otce a syna (překvapivě príma dítě). Na to, jak je to ukecané, zoufale málo opravdu vtipných hlášek, kvůli tomu trochu snižuju hodnocení. Komedie desetiletí z toho nebude, ale gastronomický zážitek roku na obrazovce tutově ano, plus výborná sonda do života s twitterem. Moderní, odsejpající a nebezpečně nabuzující chuťové buňky. Bulimičkám a diabetikům nepřístupno!(11.11.2014)

Nemám rada presladené filmy, ale toto bolo také pohladenie na duši... taká pohoda! Toľko pozitívnej energie, čo som vstrebala z tohto filmu, to sa ani nedá odvážiť :-) Akurát to má jeden problém - ideálne by sa Chef mal pozerať pri 14 chodových raňajkách spojených s obedom... sliny mi tiekli takmer neustále, a na druhý deň ráno som si robila zapečené sendviče! Dobré žrádlo, dobrá muzika, dobrá nálada a dobrí chlapi. Maximálne hrejivý film, ktorý by nepotreboval ani toho Downeyho Juniora, aby si vylepšil marketing ;-)(8.9.2014)

Pohodička, nou stress. Nejedná se o nic extra zábavného, ale spíš o takovou nenáročnou, pohodovu komediální jízdu jednoho zklamaného kuchaře. Asi takový malý Jonův sen. V pár místech jsem se bavil víc, v jiných méně, jako celek je to ale příjemné. S jistotou můžu říct, připravte si k tomu něco dobrého, protože já měl strašné chutě :-)). 3,5*.(5.1.2015)

• - Scarlett Johansson a Robert Downey Jr. si zahrali už vo filmoch Iron Man 2 (2010) a Avengers: Pomstitelia (2012). V trilógii o Iron Manovi sa po boku Roberta predstavil aj Jon Favreau, ktorý prvé dve časti aj režíroval. (tommy187)

• - S filmármi spolupracoval a taktiež si vo filme zahral malé cameo známy šéfkuchár kórejského pôvodu, menom Roy Choi. (MikaelSVK)

• - 25. 4. 2013 vydal časopis Variety informaci o tom, že Jon Favreau napíše, zrežíruje a sám si zahraje ve filmu Chef. 12. 6. 2013 bylo potom zveřejněno, že filmová společnost Open Road Films získala práva na distribuci filmu v USA, zatímco Aldamisa Entertainment bude financovat a produkovat. Produkce filmu začala v červenci 2013 v Los Angeles. (KOOHA)