Šéf

• Nizozemsko

Chef

Komedie / Drama

USA, 2014, 110 min

Milujem tento film. Jedna z najlepších snímok roka. Ak aj vy zbožňujete filmy o jedle, tento proste musíte vidieť. Jon Favreau je tu natoľko úžasný a charizmatický a to nielen ako herec, ale i ako režisér. Evidentne sa totálne vyblbol po duševných masakroch, ktoré mu spôsobili vysokorozpočtové látky a vďaka Šéfovi si naplno užil "návrat ku koreňom" (dôraz kladený na príbeh, postavy, dialógy, medziľudské vzťahy) bez trikov a akcie. Najradšej by som dostal amnéziu a znova si tento film pozrel prvý raz v živote. A potom znova. A znova. A asi ešte raz.(2.12.2016)

Přemýšlím o tom, jestli Jon Favreau není homosexuál. No uznejte sami, celý film se kolem něj motají dvě absolutní kočky a on raději stojí u plotny. Malinko mě mrzí takové to klasické americké klišé....pracoval jako šéfkuchař, čili si myslím že bral solidní výplatu, jednoho dne příjde o práci a hned nemá ani korunu. Tohle mě osobně příjde jako velmi nevěrohodné. Chef příjemně uteče, děj neustále míří k vytouženému závěru a Jon Favreau předvádí zřejmě nejlepší výkon své kariéry. 60%(20.10.2014)

90%. Nádherná moderní autorská feel-good komedie o hledání sebe sama. Jon Favreau je neskutečně komplexní talent a Chef, třebaže nenabízí žádnou extra hlubokou myšlenku, je přirozenější, sebevědomější a jistější v tom, co chce, než leckteré oscarové drama. Není o jídle, ani o vaření, a zároveň není ani žádným rodinným melodramatem. Je to jen skromný, komorní film plný pohody, entuziasmu a vnitřní satisfakce, která je v podání Jona Favreaua velmi autentická a silně nakažlivá. Kdyby měl existovat vzor definující, jaké by komedie dneška měly být, pak právě takové.(10.11.2014)

Chef je takový nezmar film pro mě. Spoustu známých tváří, dle mého, ale trestuhodně nevyužito! Jona Favreaua mám rád, ale jeho film Chef se honosí titulem komedie a nalejme si sklenku čistého vína, moc humorné to zrovna není. Milý příběh to dozajisté je, Jon ho skvěle táhne, ostatní jen tak na oko přicmrdávají a nemá to moc hloubku. Šéfkuchař Carl Casper si jde tvrdě za svým, ať to stojí, co to stojí, přitom potká Twitter a pojízdný vařící karavan a kde "sandwičuje" o sto péro! Dělá to, co ho baví a dělá to skvěle! Proti tomu žádná, ale opravdu mi tam chyběly nějaké super vtipné scény nebo aspoň nějaké interestantnější scény, sice epizodních rolí tam bylo víc než dost, ale jak jsem psal na začátku, tento film má nevyužitý potenciál a to je velká škoda...(15.1.2015)

,,NEJSEM DOKONALEJ. NEJSEM NEJLEPŠÍ MANŽEL... A MRZÍ MĚ, JESTLI JSEM NEBYL NEJLEPŠÍ OTEC. ALE V TOMHLE JSEM DOBREJ. CHCI SE O TO S TEBOU PODĚLIT. CHCI TĚ NAUČIT, CO JSEM SE NAUČIL JÁ. TÍM, CO DĚLÁM, OVLIVŇUJU ŽIVOTY LIDÍ. A POHÁNÍ MĚ TO A MILUJU TO. A MYSLÍM, ŽE KDYŽ TOMU DÁŠ ŠANCI, ZAMILUJEŠ SI TO TAKY."... /// Kulinářský orgie (ne vole, na kuře s rejží zapomeň…), víc než solidní obsazení a takovej příběh vo kuchařovi, kterej vyměnil nóbl restauraci za pojízdnej stánek (kterej má i při kurevský představivosti celkem daleko do nákladního automobilu s potravinama…). Když píšu příběh, myslím tím PŘÍBĚH! Žádný salvy smíchu, jen (v uvozovkách) taková pohodovka o zalepení díry na hladovým americkým trhu a vobjevení cesty k synovi. Kdyby to bylo podle skutečný události, možná by tahle reklama na Twitter a na rodinu chytla jinej rozměr. (Nebo taky ne!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Potřebuju něco tweetnout. 2.) Viděl jsem Babicu kupovat pojízdnej stánek na párky v rohlíku. 3.) Thx za titule ,,urotundy“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(10.9.2014)

• - 25. 4. 2013 vydal časopis Variety informaci o tom, že Jon Favreau napíše, zrežíruje a sám si zahraje ve filmu Chef. 12. 6. 2013 bylo potom zveřejněno, že filmová společnost Open Road Films získala práva na distribuci filmu v USA, zatímco Aldamisa Entertainment bude financovat a produkovat. Produkce filmu začala v červenci 2013 v Los Angeles. (KOOHA)

• - Herecké duo Oliver Platt a John Leguizamo si spolu zahralo už vo filme Boeing 747 v ohrození (1996). (MikaelSVK)

• - Jon Favreau miloval dobré jídlo, které i sám velmi často dokázal uvařit, a tak možná právě nad plotnou ho napadlo natočit film o jídle. Napsal si scénář, zařídil potřebné technické a finanční záležitosti a nakonec oslovil své přátele, kteří již v jeho filmech hráli, díky čemuž se mu podařilo přivést do snímku známá jména. (Stoka)