Šéf

Šéfkuchař na grilu

Chef

Komedie / Drama

USA, 2014, 110 min

Favreau je Šéf. A teraz tým nemyslím jeho postavu vo filme, ale jeho režisérske schopnosti. Príbeh nieje extra zaujímavý, ale skôr extra pútavý. Taká atmosféra a sympatické postavy sa vidia len v malo ktorom filme. Navyše aj casting sa podaril. Favreau je šéf ako som spomínal, jeho sopliak (ja viem, že nemáte radi decke postavy, ktoré majú vo filme veľa priestoru ani ja nie) Emjay Anthony mal ale nielenže fajn napísanú postavu aby zbytočne nerušila, navyše je sním aj sranda a v podstate vôbec neotravuje. A tretí do party aby sa mohlo začať variť je John Leguizamo, ktorý výborne okorení celú partičku. Oliver Platt, Dustin Hoffman a Robert Downey Jr. tiež potešia a ako okrasy sa tu promenadujú kosti Scarlett Johansson a Sofia Vergara. Veľmi milo ma prekvapil tento film. Nie len super castingom, ale hlavne svojou ľahkosťou a zábavnosťou. Keby som bol kuchár, určite sa by som sa cítil ako prasa vo válove a určite by som išiel do plna. 89% - 4*(6.7.2015)

Milé, příjemné a především bezkonfliktní, těžko dnes najít podobný film z hollywoodské produkce. Co tomu naopak chybí, je výraznější dějový progres, od zhruba poloviny filmu se nestane prakticky vůbec nic důležitého. Je to škoda, protože potenciál tady na dějový posun rozhodně byl.. založit restauraci mnohem dříve, využít širší okruh postav atd. Maximálně nesympatický a odporný Hoffman, neskutečně sexy milf Sofa Vergara a kupodivu sympatický kritik Oliver Platt. Nejlepší scéna filmu, která na mě zapůsobila? Když Favreau dělá špagety a Scarlett se mu válí na gauči a očima ho prostě žere.(20.2.2015)

Zaprvé, Jona Favreaua uznávám, jeho dva Iron Many (obzvlášť po trojce) zbožňuju a asi jako jediný na světě mám rád i Cowboys and Aliens. Jeho menší artové odbočce Chef jsem ale zpočátku křivdil. Myslel jsem, že film bude vypadat celý jako prvních 40 minut, ovšem nakonec se z toho vyklubal skvělý feel good film. Samotný Favreau je jako šéfkuchař uvěřitelný a povedlo se mu snímek dobře podchytit i režijně. Navíc má známé přátele, takže kouskem do mlýna přispějí i čerstvá mamina Scarlett Johansson a Dustin Hoffman a jako perlička na pomyslném dortu se v nouzi nejvyšší zjeví Robert Downey Jr.. Byť jen v jedné scéně, předvede přesně to, na co jsme od něj zvyklí a za co ho milujeme. Nyní se nacházíme přibližně v půlce filmu. To hlavní má ovšem teprve přijít. Ve druhé polovině jsme svědky dobře naladěné road movie, která postupně dospěje až k vytouženému pozitivnímu konci a povede se jí ve vás něco zanechat...80%(6.9.2014)

Vidieť partičku z najlepšej súčasnej komiksovej produkcie ako sa napchávajú skvelo vyzerajúcim jedlom za zvuku latino hudby, je neodolateľné. Celý čas som jedol všetko čo bolo po ruke, len aby som sa vyrovnal pochúťkam na plátne a nepriblížil som sa im ani zďaleka. Pritom skvelé jedlo zbožňujem a neviem sa ho nabažiť. Vidno, že Favreau nie je fušer a jeho Kovboji a Votrelci boli skrátka blbosťou nad ktorou mali dozor debilný producenti. Ale toto jeho sofistikované dielko je úžasný spôsob ako zobrať klišé príbeh a svojou osobitosťou ho hodiť do pohody. A verte mi. Ten film je mega pohodový. Začínam sa tešiť na Knihu Džungle.(17.8.2014)

Čekejte upjatější první dějství, tím spíš se to pak krásně uvolní spolu se svým hlavním hrdinou a bude mít hodně co říct - na téma rodičovství/ dělat co vás baví. Špičkově zahraná (ne asi) a taková ta civilně stavěná lidská drama-komedie, možná největší pohodička co jde letos ven. Rozhodně jsem neviděl naposled, jen příště nebudu dívat o půlnoci a s prázdnou ledničkou...(10.9.2014)

• - Hlavní natáčení začalo v srpnu 2013 v Miami v restauraci Versailles a hotelu Fontainebleau. Film byl také natáčen v New Orleans, Los Angeles a Austinu. (KOOHA)

• - Jon Favreau miloval dobré jídlo, které i sám velmi často dokázal uvařit, a tak možná právě nad plotnou ho napadlo natočit film o jídle. Napsal si scénář, zařídil potřebné technické a finanční záležitosti a nakonec oslovil své přátele, kteří již v jeho filmech hráli, díky čemuž se mu podařilo přivést do snímku známá jména. (Stoka)

• - 10. 5. 2013 se k hereckému obsazení přidal Robert Downey Jr., což je po filmové sérii Iron Man jeho čtvrtá spolupráce s Jonem Favreauem. Sofia Vergara, John Leguizamo a Bobby Cannavale v té době už byli na place. 15. 5. 2013 se k hercům přidala Scarlett Johansson. 15. 7. 2013 se ke skupině herců přidal Dustin Hoffman. (KOOHA)