Šéf

• Nizozemsko

Chef

Komedie / Drama

USA, 2014, 110 min

Jon si to tedy užíval opravdu ve velkém stylu. Co si uvařil, to si taky sám zbaštil, ale myslím, že i jako herec si pochutnal občas na nějaké té mňamce, kterých tam bylo obrovské kvantum a tak krásně to všechno vypadalo, až jsem měla pocit, že to voní i skrz ten monitor. Jon mě chytnul za srdce, má v sobě velkou dávku zvláštního charisma, takže ať si Carla Casperra ta jeho polovička hezky pohlídá. Mít doma takovýho fajn chlápka, který ještě umí takhle vařit, to je poklad pí Casperová ! Celý film byl krásně barevný, moc chutný a s hudbou přímo lahůdkový. A ještě vím pánové, na co je taky dobrá kukuřičná moučka....to jsou věci :-) Jone u mě jsi rozhodně zabodoval !(10.11.2014)

Ladně, bezbolestně a zcela zapomenutelně plynoucí pohádka o tom, kterak se král vzdal vlády nad svým královstvím a stal se hloupm (a bezstarostně šťastným) hloupým Honzou válejícím se za pecí. Budiž mu to přáno, aspoň se u toho skvěle najedl (nesledovat na lačno, smrt na utopení ve slinách pak hrozí velmi akutně). 7/10(6.10.2014)

Americký sen je celkem fajn. Je milé vidět, jak NĚKDE JINDE přejí talentu a píli. Jak opravdu se lze prokousat z ničeho k něčemu jen za pomocí svých schopností a silné vize. Chvílemi je to vlastně až tak neuvěřitelný příběh, že se to přehoupává z pomyslné hrany a pro mě se z toho stává ne dokonalý film, ale vlastně celkem mimózní blbost. Inspirace Vášnivým jedlíkem se nezapře, ale to zrovna bylo fajn. Jídlo je na filmu vlastně to nejlepší. U jiného filmu steak nechutná tolik, jako u tohoto. Každopádně jsem napočítal více toho, co mi tam vadilo, než toho, co lahodilo oku mému. Bizarní, ano, všechny ty postavy a situace. A to jsem původně chtěl napsat "nereálné".(17.11.2015)

Chef je takový nezmar film pro mě. Spoustu známých tváří, dle mého, ale trestuhodně nevyužito! Jona Favreaua mám rád, ale jeho film Chef se honosí titulem komedie a nalejme si sklenku čistého vína, moc humorné to zrovna není. Milý příběh to dozajisté je, Jon ho skvěle táhne, ostatní jen tak na oko přicmrdávají a nemá to moc hloubku. Šéfkuchař Carl Casper si jde tvrdě za svým, ať to stojí, co to stojí, přitom potká Twitter a pojízdný vařící karavan a kde "sandwičuje" o sto péro! Dělá to, co ho baví a dělá to skvěle! Proti tomu žádná, ale opravdu mi tam chyběly nějaké super vtipné scény nebo aspoň nějaké interestantnější scény, sice epizodních rolí tam bylo víc než dost, ale jak jsem psal na začátku, tento film má nevyužitý potenciál a to je velká škoda...(15.1.2015)

A přece se točí! A já už po všech těch hrůzných sračkách myslel, že se budu muset nechat upálit. Komedie, které jsou kultivované, milé, plné sympatických herců a namísto zvracení či červenání studem vyvolají pouze přiblblý úsměv, příjemné teplo u šulínka a kurevský hlad. Ano, hlad! Opravdu před zhlédnutím neberte na lehkou váhu varování strejdy verbala a řádně se naperte něčím sytým. Tento film totiž způsobuje akutní vyžírání ledničky!!! Já nedbal a pak vylízal i led z výparníku. Naprosto blažený spektákl!(8.11.2014)

• - Brat herca Olivera Platta, je skutočným reštauračným kritikom v metropolitnej oblasti New Yorku. Aj to bol dôvod, prečo ho pozval na niektoré zo svojich návštev reštaurácií, keďže Oliver vo filme stvárnil postavu známeho reštauračného kritika, menom Ramsey Michel. (MikaelSVK)

• - 25. 4. 2013 vydal časopis Variety informaci o tom, že Jon Favreau napíše, zrežíruje a sám si zahraje ve filmu Chef. 12. 6. 2013 bylo potom zveřejněno, že filmová společnost Open Road Films získala práva na distribuci filmu v USA, zatímco Aldamisa Entertainment bude financovat a produkovat. Produkce filmu začala v červenci 2013 v Los Angeles. (KOOHA)

• - 10. 5. 2013 se k hereckému obsazení přidal Robert Downey Jr., což je po filmové sérii Iron Man jeho čtvrtá spolupráce s Jonem Favreauem. Sofia Vergara, John Leguizamo a Bobby Cannavale v té době už byli na place. 15. 5. 2013 se k hercům přidala Scarlett Johansson. 15. 7. 2013 se ke skupině herců přidal Dustin Hoffman. (KOOHA)