Šéf

Chef

Komedie / Drama

USA, 2014, 110 min

Milujem tento film. Jedna z najlepších snímok roka. Ak aj vy zbožňujete filmy o jedle, tento proste musíte vidieť. Jon Favreau je tu natoľko úžasný a charizmatický a to nielen ako herec, ale i ako režisér. Evidentne sa totálne vyblbol po duševných masakroch, ktoré mu spôsobili vysokorozpočtové látky a vďaka Šéfovi si naplno užil "návrat ku koreňom" (dôraz kladený na príbeh, postavy, dialógy, medziľudské vzťahy) bez trikov a akcie. Najradšej by som dostal amnéziu a znova si tento film pozrel prvý raz v živote. A potom znova. A znova. A asi ešte raz.(2.12.2016)

Hrozně milej a pohodovej film, Favreauovi tohle režijně sedlo mnohem víc než sterilní Iron Mani nebo Kovbojové a vetřelci a i herecky to utáhnul naprosto v pohodě, podpořenej skvadrou známejch a spolehlivejch herců. Navíc jsem u toho měl potřebu neustále něco jíst, takže ten film svůj účel splnil. Určitě se k tomuhle ještě vrátim.(7.9.2014)

• Terva

CITÁT - Já mám nápady a ty někdy fungují........... Není kuchař jako kuchař a není recenze jako recenze. CITÁT - Tak ti alespoň uvařím........... Zatím, co je zrazen na internetu, což si moc bere, je to nakonec vysvobození. Je vidět, jak sociální sítě dokážou ovlivňovat náš život, ale to není vše. Ve filmu jde všechno tak nějak jednoduše. Když jsem na dlažbě a nemám peníze, tak mi prostě pomůže ex manžel mé ex manželky, jen tak mi poskytne pojízdný stánek, já si ho za nějaké peníze opravím koupím spousty přístrojů, koupím zásoby, naftu na cesty a jedeme. Jo, ještě za mnou přiletí přítel, že bude pro mne dělat zadara, alespoň z počátku - nikde není zmínka o částce, kterou to celé stálo a ani kde na to vzal. Jo a když už se konečně rozjedou a vše funguje, najednou přijme finanční injekci a dalšího parťáka - je to trochu uhozené. Děj se mi vůbec nelíbil. CITÁT - Tak dost s virtuálním světem a zpět do reality........(7.6.2015)

Zaprvé, Jona Favreaua uznávám, jeho dva Iron Many (obzvlášť po trojce) zbožňuju a asi jako jediný na světě mám rád i Cowboys and Aliens. Jeho menší artové odbočce Chef jsem ale zpočátku křivdil. Myslel jsem, že film bude vypadat celý jako prvních 40 minut, ovšem nakonec se z toho vyklubal skvělý feel good film. Samotný Favreau je jako šéfkuchař uvěřitelný a povedlo se mu snímek dobře podchytit i režijně. Navíc má známé přátele, takže kouskem do mlýna přispějí i čerstvá mamina Scarlett Johansson a Dustin Hoffman a jako perlička na pomyslném dortu se v nouzi nejvyšší zjeví Robert Downey Jr.. Byť jen v jedné scéně, předvede přesně to, na co jsme od něj zvyklí a za co ho milujeme. Nyní se nacházíme přibližně v půlce filmu. To hlavní má ovšem teprve přijít. Ve druhé polovině jsme svědky dobře naladěné road movie, která postupně dospěje až k vytouženému pozitivnímu konci a povede se jí ve vás něco zanechat...80%(6.9.2014)

Chef není ani tak rozesmávací komedie, spíš něco, co mně svým pohodovým přístupem, netuctovými, sympatickými postavami i nepředvídatelnou dějovou linkou vykouzlilo konzistentní úsměv na rtech. A to jsem ještě nezmínila tu bezvadnou mňamku ( až se mi sbíhaly sliny), výbornou živou muziku a Roberta Downeyho v malé, ale pro mě potěšující pidiroličce.(9.11.2014)

• - 25. 4. 2013 vydal časopis Variety informaci o tom, že Jon Favreau napíše, zrežíruje a sám si zahraje ve filmu Chef. 12. 6. 2013 bylo potom zveřejněno, že filmová společnost Open Road Films získala práva na distribuci filmu v USA, zatímco Aldamisa Entertainment bude financovat a produkovat. Produkce filmu začala v červenci 2013 v Los Angeles. (KOOHA)

• - Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna extra scéna. (MikaelSVK)

• - Scarlett Johansson a Robert Downey Jr. si zahrali už vo filmoch Iron Man 2 (2010) a Avengers: Pomstitelia (2012). V trilógii o Iron Manovi sa po boku Roberta predstavil aj Jon Favreau, ktorý prvé dve časti aj režíroval. (tommy187)