Šéf

Chef

Komedie / Drama

USA, 2014, 110 min

• DwayneJohnson

Vůbec nevím, proč se takové filmy točí, to je mi fakt záhadou. Rádo by kuchařská, svěží a oddychová komedie, jejíž kvalita klesala raketovým tempem dolů. Přes obstojný začátek, nudnou druhou třetinu a naprosto klišovitý konec. A já se starý vůl, zase nechal napálit těmi procenty. Sakra. Nešly už mi moc ve škole a tady, dost často taky. Ale slibuju, že se je do budoucna naučím, abych se podobným kolapsům jednou pro vždy vyvaroval.(20.2.2015)

Čekejte upjatější první dějství, tím spíš se to pak krásně uvolní spolu se svým hlavním hrdinou a bude mít hodně co říct - na téma rodičovství/ dělat co vás baví. Špičkově zahraná (ne asi) a taková ta civilně stavěná lidská drama-komedie, možná největší pohodička co jde letos ven. Rozhodně jsem neviděl naposled, jen příště nebudu dívat o půlnoci a s prázdnou ledničkou...(10.9.2014)

Vyloženě komedie (jakože film postavený na vtipech) to není, spíš příjemná oddychovka o několika nadšených kuchtících. Nevím, zda je či není Jon Favreau kuchař, avšak láska k vaření a jídlu z tohoto filmu vyloženě čiší. Přirozený a herecky uvěřitelný film, který netlačí za pilu. Navíc, pro road movie mám slabost. A pro jídlo. Ok... jdu se najíst!(11.1.2015)

Ladně, bezbolestně a zcela zapomenutelně plynoucí pohádka o tom, kterak se král vzdal vlády nad svým královstvím a stal se hloupm (a bezstarostně šťastným) hloupým Honzou válejícím se za pecí. Budiž mu to přáno, aspoň se u toho skvěle najedl (nesledovat na lačno, smrt na utopení ve slinách pak hrozí velmi akutně). 7/10(6.10.2014)

Nemám rada presladené filmy, ale toto bolo také pohladenie na duši... taká pohoda! Toľko pozitívnej energie, čo som vstrebala z tohto filmu, to sa ani nedá odvážiť :-) Akurát to má jeden problém - ideálne by sa Chef mal pozerať pri 14 chodových raňajkách spojených s obedom... sliny mi tiekli takmer neustále, a na druhý deň ráno som si robila zapečené sendviče! Dobré žrádlo, dobrá muzika, dobrá nálada a dobrí chlapi. Maximálne hrejivý film, ktorý by nepotreboval ani toho Downeyho Juniora, aby si vylepšil marketing ;-)(8.9.2014)

• - 1. 5. 2014 Jon Favreau vydal obal soundtracku k filmu, který vytvořil přímo Robert Downey Jr. Soundtrack jako takový byl následně vydán 6. 5. 2014 společností Milan Records. (KOOHA)

• - Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna extra scéna. (MikaelSVK)

• - S filmármi spolupracoval a taktiež si vo filme zahral malé cameo známy šéfkuchár kórejského pôvodu, menom Roy Choi. (MikaelSVK)