Šéf

Chef

Komedie / Drama

USA, 2014, 110 min

Hodně sympatický příběh. Momenty z kuchyně hltám, zběsilost šéfa Carla si nezadá s Pohlereichem. Jídlo v hlavní roli pomalu střídá vztah otce a syna (překvapivě príma dítě). Na to, jak je to ukecané, zoufale málo opravdu vtipných hlášek, kvůli tomu trochu snižuju hodnocení. Komedie desetiletí z toho nebude, ale gastronomický zážitek roku na obrazovce tutově ano, plus výborná sonda do života s twitterem. Moderní, odsejpající a nebezpečně nabuzující chuťové buňky. Bulimičkám a diabetikům nepřístupno!(11.11.2014)

Vařit a točit jedno jest. Potřebujete nápad, fištrón, hravost, správné přísady, a pokud máte ke všemu i trochu toho štěstíčka, uděláte z prdu kuličku. Navíc voňavou, což je případ Chefa. Chtěl bych umět takhle kuchtit i točit, zároveň mi ale nedělá problém jen sedět na prdeli a nechávat se obsluhovat. Ironií krutého osudu je, že zatímco všechno oddřel Honza Favreau, dýško ode mě dostane Sofía Vergara, protože na co taky něco umět, když stačí vypadat takhle? (Gore, NZ)(19.7.2014)

Pohodová dramédia, ktorá vlastne neni ani dráma, ani komédia, takže je to skôr akýsi bezstarostný road-movie, ktorý vám navodí pozitívnu energiu a sentimentálny úsmev bez toho, aby ste si ten sentiment všimli. Jon Favreau skrátka vie, ako spraviť žánrovku, ktorá bude vynikať spomedzi priemeru, aj napriek tomu, že to vlastne priemer je. 80%.(14.3.2015)

Chef je takový nezmar film pro mě. Spoustu známých tváří, dle mého, ale trestuhodně nevyužito! Jona Favreaua mám rád, ale jeho film Chef se honosí titulem komedie a nalejme si sklenku čistého vína, moc humorné to zrovna není. Milý příběh to dozajisté je, Jon ho skvěle táhne, ostatní jen tak na oko přicmrdávají a nemá to moc hloubku. Šéfkuchař Carl Casper si jde tvrdě za svým, ať to stojí, co to stojí, přitom potká Twitter a pojízdný vařící karavan a kde "sandwičuje" o sto péro! Dělá to, co ho baví a dělá to skvěle! Proti tomu žádná, ale opravdu mi tam chyběly nějaké super vtipné scény nebo aspoň nějaké interestantnější scény, sice epizodních rolí tam bylo víc než dost, ale jak jsem psal na začátku, tento film má nevyužitý potenciál a to je velká škoda...(15.1.2015)

Úsměvná, pohodová, prosluněná podívaná na jedno použití. Sází na hlavního hrdinu-sympaťáka, sexy postavu Scarlett Johansson, spoustu dobře vypadajícího jídla a tu maximálně sedící hudbu. Na druhou stranu nenabízí skoro žádný humor, je skoro až zoufale předvídatelná, a ten optimismus, naivita a důraz na „rodinnost“ mě osobně mírně iritovaly. Vidím to na čistý průměr.(19.9.2014)

• - Brat herca Olivera Platta, je skutočným reštauračným kritikom v metropolitnej oblasti New Yorku. Aj to bol dôvod, prečo ho pozval na niektoré zo svojich návštev reštaurácií, keďže Oliver vo filme stvárnil postavu známeho reštauračného kritika, menom Ramsey Michel. (MikaelSVK)

• - 1. 5. 2014 Jon Favreau vydal obal soundtracku k filmu, který vytvořil přímo Robert Downey Jr. Soundtrack jako takový byl následně vydán 6. 5. 2014 společností Milan Records. (KOOHA)

• - 10. 5. 2013 se k hereckému obsazení přidal Robert Downey Jr., což je po filmové sérii Iron Man jeho čtvrtá spolupráce s Jonem Favreauem. Sofia Vergara, John Leguizamo a Bobby Cannavale v té době už byli na place. 15. 5. 2013 se k hercům přidala Scarlett Johansson. 15. 7. 2013 se ke skupině herců přidal Dustin Hoffman. (KOOHA)