Šéf

Chef

Komedie / Drama

USA, 2014, 110 min

Favreau je Šéf. A teraz tým nemyslím jeho postavu vo filme, ale jeho režisérske schopnosti. Príbeh nieje extra zaujímavý, ale skôr extra pútavý. Taká atmosféra a sympatické postavy sa vidia len v malo ktorom filme. Navyše aj casting sa podaril. Favreau je šéf ako som spomínal, jeho sopliak (ja viem, že nemáte radi decke postavy, ktoré majú vo filme veľa priestoru ani ja nie) Emjay Anthony mal ale nielenže fajn napísanú postavu aby zbytočne nerušila, navyše je sním aj sranda a v podstate vôbec neotravuje. A tretí do party aby sa mohlo začať variť je John Leguizamo, ktorý výborne okorení celú partičku. Oliver Platt, Dustin Hoffman a Robert Downey Jr. tiež potešia a ako okrasy sa tu promenadujú kosti Scarlett Johansson a Sofia Vergara. Veľmi milo ma prekvapil tento film. Nie len super castingom, ale hlavne svojou ľahkosťou a zábavnosťou. Keby som bol kuchár, určite sa by som sa cítil ako prasa vo válove a určite by som išiel do plna. 89% - 4*(6.7.2015)

Vařit a točit jedno jest. Potřebujete nápad, fištrón, hravost, správné přísady, a pokud máte ke všemu i trochu toho štěstíčka, uděláte z prdu kuličku. Navíc voňavou, což je případ Chefa. Chtěl bych umět takhle kuchtit i točit, zároveň mi ale nedělá problém jen sedět na prdeli a nechávat se obsluhovat. Ironií krutého osudu je, že zatímco všechno oddřel Honza Favreau, dýško ode mě dostane Sofía Vergara, protože na co taky něco umět, když stačí vypadat takhle? (Gore, NZ)(19.7.2014)

Komu nešmakuje kopa dobrého jedla, pohodoví ľudia a rozvášnené chuťové poháriky na filmovom plátne. Tento film je jedna veľká pohoda, natočená nekomplikovane, priamočiaro a s chuťou. Neokúkané tváre, kde ani americké klišé nevadí a príjemne pôsobí. Jedinou nevýhodou filmu je, že po filme zostanete hladní aj keby ste nechceli:)(28.2.2015)

Jsem na vážkách, jestli dát 3 hvězdy nebo 4, ale asi budu výjimečně hodný. Musím říct, že mám rád pozitivní filmy se sympatickými postavami. Nicméně po dějové stránce dost slabé a místy i celkem nuda. Jako reklama na Twitter velmi účinné, ale přece jenom jsem čekal asi trochu něco jiného. Nechám si to ještě projít hlavou, zatím za 4 hvězdy hlavně za ten good feeling effect, ale je to s hodně odřenýma ušima.(12.1.2015)

Dlouho jsem se u filmu necítil tak pozitivně, jako při sledování filmu Chef. Příběh je přesně pro mě - plnej žrádla a fajnových lidí. Za fajnové považuju především toho, kdo tenhle film vymyslel, tedy Jon Favreau a pak jeho kolega v boji - John Leguizamo. Ten mě také konečně po dlouhé době ukázal, že komediální talent mu nikdy nebyl cizí, a proč že ho mám vlastně tak rád. Spolu pak vytvořili parádní dvojku, která se suprově doplňovala v příběhu, který ne a ne polevit až do závěrečného hvizdu. Po shlédnutí se mi v žaludku rozpoutal takový hladový koncert, že i já, běžný nekuchař, jsem si uvařil tak dobrý žrádlo, že i Jon by záviděl.(21.11.2014)

• - Herecké duo Oliver Platt a John Leguizamo si spolu zahralo už vo filme Boeing 747 v ohrození (1996). (MikaelSVK)

• - Brat herca Olivera Platta, je skutočným reštauračným kritikom v metropolitnej oblasti New Yorku. Aj to bol dôvod, prečo ho pozval na niektoré zo svojich návštev reštaurácií, keďže Oliver vo filme stvárnil postavu známeho reštauračného kritika, menom Ramsey Michel. (MikaelSVK)

• - Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna extra scéna. (MikaelSVK)