Reklama

Reklama

Hidamari no kanodžo

  • Japonsko 陽だまりの彼女 (více)
Trailer

Obsahy(1)

Do třídy, ve které studoval neprůbojný Kosuke Okuda (Džun Macumoto), přišla kdysi nová spolužačka Mao Watarai (Džuri Ueno). Místo, aby se představila před všemi, šla přímo k němu a představila se pouze jemu. Byla trochu zvláštní, ale Kosuke ji začal ochraňovat a cítit k ní lásku. Před deseti lety se jejich cesty rozešly. Nyní se Mao opět objevuje - ještě krásnější, než byla dřív. Kosuke si sice vůbec není jist, zda ho bude chtít, Mao se však projeví aktivně. Při nejbližší příležitosti ho políbí a svým rodičům oznámí, že se chtějí vzít. (Jirka_Šč)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (19)

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Nevyhnu se srovnání s předlohou, kterou jsem četla těsně před zhlédnutím. Zatímco román autora Koshigaya Osamu je hodně zavádějící a troufám si říct nedotažený, ve filmu naopak příběh hezky drží pohromadě a nemá žádná hluchá místa. A co víc, ústřední dvojice se zhostili dva sympatičtí herci, takže je zkrátka příjemné na to koukat. Celkově tento námět působí ve filmovém zpracování lépe. Autor předlohy bohužel ve své knize některé věci trochu nedomyslel a navíc celou první polovinu románu psal stylem prachobyčejného milostného příběhu bez špetky nějaké zajímavosti a možná záměrně nechal celou tu mystérii až na konec, což ale opravdu nefungovalo (nehledě na to, že po polovině se to chvíli tvářilo jako milostný příběh se potenciálním srdceryvným koncem, kdy jeden z páru umře na nevyléčitelnou nemoc). Takže film si s tím poradil mnohem lépe. Přece jenom mi ale přišlo, že mohl naopak těch indicií dávat o trošku méně a nepředjímat vyústění hned od začátku. Možná mi to ale přišlo tak do očí bijící právě proto, že jsem už ten příběh znala... Každopádně výsledkem je lehounce nadprůměný fantasticko-romantický film, na který je hezký pohled a který dokáže lecčím zaujmout (včetně hudby The Beach Boys), ale v paměti mi bohužel dlouhodobě neutkví. Taky by mě zajímalo, jestli Ueno Juri dokáže zahrát i něco úplně jiného než tohle nebo Nodame - rozhodně jí tenhle typ rolí sedne, o tom žádná, ale musím se podívat i na něco jiného, kde hraje. ~(3,4)~ ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Tak trochu malá mořská víla po Japonsku. K tomu dramatu bych asi přidala i romantiku, protože ta se příjemně linula celým filmem. Mao Watarai je éterická bytůstka, kterou si snad ani nelze nezamilovat. Roztomilá, půvabná a s účesem, který byl přímo sexy. Nedivím se Okudovi, že v ní viděl něco mnohem víc, než v těch ostatních spolužačkách a tak se stalo to, co se muselo stát a bylo přáním obou po uši zamilovaných bytostí. Do určitého momentu mě vůbec nenapadlo, proč je Mao tak vstřícná, že to i Okuda v jednu chvíli zaskočilo. Byl milý, hodný, ale v mých představách bych ho uvítala v trochu mužnějším hávu. Takhle na mě působil až příliš chlapeckým dojmem. Ale Japonci jsou asi takoví zřejmě i v reálu, že i ve třiceti vypadají na patnáct. Bylo to takové něžné, mysteriózní pohlazení. ()

Reklama

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to dosť dobrá romantická dráma. Má celkom dobrý príbeh o mladíkovi z reklamného oddelenia železničnej spoločnosti, ktorý sa pri dôležitej prezentácii znovu stretáva so svojou priateľkou z čias strednej školy, kedy tvorili nerozlučnú dvojicu, no ich cesty sa rozišli. Obaja si uvedomujú, že sa majú stále veľmi radi a tak opäť vytvoria pár, lenže dievča ukrýva nečakané tajomstvo a to ich vzťah výrazne skomplikuje. Spracovanie sa mi páči, síce tu sa dlhý čas o nejakej originalite ani trochu hovoriť nedá, niečo podobné sa už dalo vidieť mnoho krát, ale s tým rozhodne nemám žiadny problém. Už od začiatku mi bolo jasné, že ma to bude baviť, obe hlavné postavy sú výborné, takže si ma získali, chémia medzi nimi funguje perfektne, pričom všetky ich spoločné scény majú veľmi príjemné čaro a tak som im prial, aby im to vyšlo. Síce trochu viac využité mohlo byť aj to pracovné prostredie, ktoré ma zaujalo, ale to je skôr detail a nesklame ani línia z minulosti, ktorá kľudne mohla byť aj obsiahlejšia, takže síce dejovo sa tu dlhý čas nejedná o nič výnimočné, ale aj tak sa mi to veľmi páčilo. Ale v druhej polovici už trochu začne byť cítiť, že niečo nie je v poriadku a čoskoro skutočne príde jeden nečakaný zvrat, čo síce filmu pridá práve trochu tej výnimočnosti, ale myslím, že je to skôr na škodu. Ani takto si určite nemôžem výraznejšie sťažovať, postavám som stále fandil a film si svoju vysokú kvalitu udrží až do konca, len jednoducho skôr mi sedel ten klasický žánrový štýl prvej polovice, než tá snaha pridať do toho zase niečo iné. Takže žánrovo som dosť spokojný, romantika je tu veľmi príjemná, nesklame ani dráma, len to fantasy mi prišlo trochu navyše, ale zase nemá až tak moc priestoru. S hereckým obsadením som dosť spokojný, výborné hlavné duo Jun Matsumoto a Juri Ueno, ktorým nemám čo vytknúť a k tomu ešte dostatok zaujímavých vedľajších postáv, ktoré ale už nemajú až tak moc priestoru. Réžia a technická stránka sú na tom veľmi dobre, vizuálna stránka a aj atmosféra sú presne také, aké mám aj v tomto žánri najradšej, takže tu nemám čo vytknúť. Takže by som bol radšej, keby bol celý film v štýle tej klasickej prvej polovice, ale aj tak sa mi to dosť páčilo, veľmi príjemný film. 77% ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

"Máte rád kočky?" ■ Dívka na slunci (The Girl in the Sun) je krásný film. Pokračovatel žánrově extrémně čistých japonských romancí. Jiný - hodně jiný - než jsem čekal (doslova mi v jednu chvíli spadla dolní čelist). Chci vidět znova, ale nyní jdu spát. Ráno dávám děti do školky :). ■ Poslouchám Wouldn't It Be Nice (Beach Boys) https://www.youtube.com/watch?v=0aUUZjPukCU :) ■ Dokud se to tu neobjeví, tak stručný obsah (začátek obsahu) filmu: Do třídy, ve které studoval neprůbojný Kosuke Okuda (Jun Matsumoto), přišla kdysi nová spolužačka - Mao Watarai (Juri Ueno). Místo, aby se představila před všemi, šla přímo k němu a představila se pouze jemu. Byla trochu zvláštní, ale Kosuke ji začal ochraňovat a cítit k ní lásku. Před deseti lety se jejich cesty rozešly. Nyní se Mao opět objevuje - ještě krásnější, než byla dřív. Kosuke si sice vůbec není jist, zda ho bude chtít - Mao se však projeví aktivně. Při nejbližší příležitosti ho políbí a svým rodičům oznámí, že se chtějí vzít. ■ Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=3RBmST_x9Sk ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Beach Boys, Džuri Ueno a mačky. Romantický film, ktorý má tradične dve roviny. Tu odľahčenejšiu, ktorá trvá jednu hodinu a ktorá predstavuje hrdinov, ich zaľúbenie a vzťah a potom druhú, kde sa začne všetko komplikovať. Komplikáciu tu predstavuje nadprirodzený prvok. Ten sa tvorcovia snažili podať natoľko uveriteľne a civilne, že si to filmu vyslúžilo 4 hviezdu. Je to film, ktorý sa snaží byť väčšinu času vážny a vôbec nie odľahčený - čo je trošku škoda vzhľadom na to, o aký nadprirodzený prvok ide. Ale vo výsledku som spokojný. Nevydiera to, nie je to prehnane afektované a má to ten typický, slnkom prepálený obraz. A na konci zostane dobrý pocit. A možno túžba kúpiť si mačku? ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama