poster

Hidamari no kanodžo

 • Japonsko

  陽だまりの彼女

 • Japonsko

  Hidamari no kanojo

 • angličtina

  The Girl in the Sun

 • angličtina

  Girl In The Sunny Place

 • angličtina

  Her Sunny Side

  (neoficiální název)

Drama

Japonsko, 2013, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • emma53
  ****

  Tak trochu malá mořská víla po Japonsku. K tomu dramatu bych asi přidala i romantiku, protože ta se příjemně linula celým filmem. Mao Watarai je éterická bytůstka, kterou si snad ani nelze nezamilovat. Roztomilá, půvabná a s účesem, který byl přímo sexy. Nedivím se Okudovi, že v ní viděl něco mnohem víc, než v těch ostatních spolužačkách a tak se stalo to, co se muselo stát a bylo přáním obou po uši zamilovaných bytostí. Do určitého momentu mě vůbec nenapadlo, proč je Mao tak vstřícná, že to i Okuda v jednu chvíli zaskočilo. Byl milý, hodný, ale v mých představách bych ho uvítala v trochu mužnějším hávu. Takhle na mě působil až příliš chlapeckým dojmem. Ale Japonci jsou asi takoví zřejmě i v reálu, že i ve třiceti vypadají na patnáct. Bylo to takové něžné, mysteriózní pohlazení.(6.1.2015)

 • Aljak
  **

  Čože? Debilnejšiu pointu som už dlho dlho dlho nezažil! A to som mal z toho filmu celkom pozitívny pocit, hoci prvá polovica bola trochu mdlá a bez väčších výkyvov v deji. Ale bol som si istý, že to celé len predchádza skutočne vydarenej zápletke. Tá napokon prichádza a všetko vyzerá veľmi sľubne, samozrejme vďaka nejakému tajomstvu, ktoré v sebe Mao ukrýva. S napätím som čakal na rozlúštenie jej mysteriózneho pôvodu a keď to prišlo tak som si len sklamane povzdychol nad tou podivnou záhadou o minulosti Mao. A ja sa pýtam, že načo bola celá jej "existencia" vlastne dobrá? Totálna márnotratnosť... A napokon sa z tejto fantasy drámy stalo trpké sklamanie.(5.1.2015)

 • Tsuki
  ***

  Nevyhnu se srovnání s předlohou, kterou jsem četla těsně před zhlédnutím. Zatímco román autora Koshigaya Osamu je hodně zavádějící a troufám si říct nedotažený, ve filmu naopak příběh hezky drží pohromadě a nemá žádná hluchá místa. A co víc, ústřední dvojice se zhostili dva sympatičtí herci, takže je zkrátka příjemné na to koukat. Celkově tento námět působí ve filmovém zpracování lépe. Autor předlohy bohužel ve své knize některé věci trochu nedomyslel a navíc celou první polovinu románu psal stylem prachobyčejného milostného příběhu bez špetky nějaké zajímavosti a možná záměrně nechal celou tu mystérii až na konec, což ale opravdu nefungovalo (nehledě na to, že po polovině se to chvíli tvářilo jako milostný příběh se potenciálním srdceryvným koncem, kdy jeden z páru umře na nevyléčitelnou nemoc). Takže film si s tím poradil mnohem lépe. Přece jenom mi ale přišlo, že mohl naopak těch indicií dávat o trošku méně a nepředjímat vyústění hned od začátku. Možná mi to ale přišlo tak do očí bijící právě proto, že jsem už ten příběh znala... Každopádně výsledkem je lehounce nadprůměný fantasticko-romantický film, na který je hezký pohled a který dokáže lecčím zaujmout (včetně hudby The Beach Boys), ale v paměti mi bohužel dlouhodobě neutkví. Taky by mě zajímalo, jestli Ueno Juri dokáže zahrát i něco úplně jiného než tohle nebo Nodame - rozhodně jí tenhle typ rolí sedne, o tom žádná, ale musím se podívat i na něco jiného, kde hraje. ~(3,4)~(9.8.2017)

 • sniper18
  ****

  Je to dosť dobrá romantická dráma. Má celkom dobrý príbeh o mladíkovi z reklamného oddelenia železničnej spoločnosti, ktorý sa pri dôležitej prezentácii znovu stretáva so svojou priateľkou z čias strednej školy, kedy tvorili nerozlučnú dvojicu, no ich cesty sa rozišli. Obaja si uvedomujú, že sa majú stále veľmi radi a tak opäť vytvoria pár, lenže dievča ukrýva nečakané tajomstvo a to ich vzťah výrazne skomplikuje. Spracovanie sa mi páči, síce tu sa dlhý čas o nejakej originalite ani trochu hovoriť nedá, niečo podobné sa už dalo vidieť mnoho krát, ale s tým rozhodne nemám žiadny problém. Už od začiatku mi bolo jasné, že ma to bude baviť, obe hlavné postavy sú výborné, takže si ma získali, chémia medzi nimi funguje perfektne, pričom všetky ich spoločné scény majú veľmi príjemné čaro a tak som im prial, aby im to vyšlo. Síce trochu viac využité mohlo byť aj to pracovné prostredie, ktoré ma zaujalo, ale to je skôr detail a nesklame ani línia z minulosti, ktorá kľudne mohla byť aj obsiahlejšia, takže síce dejovo sa tu dlhý čas nejedná o nič výnimočné, ale aj tak sa mi to veľmi páčilo. Ale v druhej polovici už trochu začne byť cítiť, že niečo nie je v poriadku a čoskoro skutočne príde jeden nečakaný zvrat, čo síce filmu pridá práve trochu tej výnimočnosti, ale myslím, že je to skôr na škodu. Ani takto si určite nemôžem výraznejšie sťažovať, postavám som stále fandil a film si svoju vysokú kvalitu udrží až do konca, len jednoducho skôr mi sedel ten klasický žánrový štýl prvej polovice, než tá snaha pridať do toho zase niečo iné. Takže žánrovo som dosť spokojný, romantika je tu veľmi príjemná, nesklame ani dráma, len to fantasy mi prišlo trochu navyše, ale zase nemá až tak moc priestoru. S hereckým obsadením som dosť spokojný, výborné hlavné duo Jun Matsumoto a Juri Ueno, ktorým nemám čo vytknúť a k tomu ešte dostatok zaujímavých vedľajších postáv, ktoré ale už nemajú až tak moc priestoru. Réžia a technická stránka sú na tom veľmi dobre, vizuálna stránka a aj atmosféra sú presne také, aké mám aj v tomto žánri najradšej, takže tu nemám čo vytknúť. Takže by som bol radšej, keby bol celý film v štýle tej klasickej prvej polovice, ale aj tak sa mi to dosť páčilo, veľmi príjemný film. 77%(15.3.2015)

 • FritoleXx
  ****

  Na první pohled jen další romantické drama, kde jeden z dvojice trpí nevyléčitelnou nemocí a divákovi tak dává tušit, že z příjemného feel good filmu se postupem začne stávat poněkud ponurejší příběh. Nicméně tvůrci přichází s jednoduchým, ale o to úžasnějším nápadem, který film posouvá na úplně jinou úroveň. Při pohledu na csfd profil mě však mrzí, že tady má tolik lidí potřebu psát spoilery do komentářů. Tohle je jeden z těch filmů, který má na člověka ten správný efekt jen v případě, že o něm neví vůbec nic a jsem rád, že jsem ho tak i měl možnost vidět.(14.11.2020)