Hidamari no kanodžo

Girl In The Sunny Place

Her Sunny Side

(neoficiální název)

Japonsko, 2013, 128 min

Velmi milý film, jehož děj nám postupně připravoval velmi zvláštní překvapení. To vše v Tokiu, kde se mladý muž po deseti letech setká se svoji velmi zvláštní spolužačkou a zamilují se do sebe. Ale nic není tak, jak se na první pohled může zdát. Scéna, kdy Maoiny věci mizí a rozplývají se ve vzduchu a zapomenutí, ta byla velmi dojemná. A nezapomeňte, každá kočka má devět životů. Když jeden vyčerpá, osm ještě zbývá. Jedna toulavá může náhodou zamňoukat i u vašich dveří.(15.1.2015)

Felinoterapie po Japonsku, aneb jak z domácího mazlíčka udělat mazlíčka ještě většího. Co si budeme nalhávat asiaté se do citových záležitostí dokáží skvěle položit. Patos a žánrová klišé v jejich podaní prostě působí tak nějak uvěřitelněji. To co u mně nakonec hodnocení sundalo na čistý průměr, byl silně přeslazený závěr, z něhož by nejeden diabetik mohl dostat hypoglikemický záchvat.(29.6.2015)

Pro začátek bych chtěla oznámit, že moje recenze obsahuje SPOILER. Na tenhle film jsem přišla čirou náhodou a jsem za něj ráda. Příběh byl krásný a dojemný, unikly mi i slzy. Ovšem nechyběly ani vtipné scénky. Vůbec mi nedošlo, jak na konci byla Mao velmi milá ke Kousukemu, že to souvisí s tou "amnézii", ale přišlo mi to podezřelé. Obsazení se mi líbilo, hlavní pár byl úžasný. Pointa byla strašně dojemná, alespoň pro mě. Bála jsem se otevřeného konce, jsem ráda za pěkné uzavření. Velice ráda bych tomu dala 5 hvězdiček, ale film pro mě zatím nemá něco, co by mě k tomu dokoplo :)(27.3.2015)

Tak trochu malá mořská víla po Japonsku. K tomu dramatu bych asi přidala i romantiku, protože ta se příjemně linula celým filmem. Mao Watarai je éterická bytůstka, kterou si snad ani nelze nezamilovat. Roztomilá, půvabná a s účesem, který byl přímo sexy. Nedivím se Okudovi, že v ní viděl něco mnohem víc, než v těch ostatních spolužačkách a tak se stalo to, co se muselo stát a bylo přáním obou po uši zamilovaných bytostí. Do určitého momentu mě vůbec nenapadlo, proč je Mao tak vstřícná, že to i Okuda v jednu chvíli zaskočilo. Byl milý, hodný, ale v mých představách bych ho uvítala v trochu mužnějším hávu. Takhle na mě působil až příliš chlapeckým dojmem. Ale Japonci jsou asi takoví zřejmě i v reálu, že i ve třiceti vypadají na patnáct. Bylo to takové něžné, mysteriózní pohlazení.(6.1.2015)

"Máte rád kočky?" ■ Dívka na slunci (The Girl in the Sun) je krásný film. Pokračovatel žánrově extrémně čistých japonských romancí. Jiný - hodně jiný - než jsem čekal (doslova mi v jednu chvíli spadla dolní čelist). Chci vidět znova, ale nyní jdu spát. Ráno dávám děti do školky :). ■ Poslouchám Wouldn't It Be Nice (Beach Boys) https://www.youtube.com/watch?v=0aUUZjPukCU :) ■ Dokud se to tu neobjeví, tak stručný obsah (začátek obsahu) filmu: Do třídy, ve které studoval neprůbojný Kosuke Okuda (Jun Matsumoto), přišla kdysi nová spolužačka - Mao Watarai (Juri Ueno). Místo, aby se představila před všemi, šla přímo k němu a představila se pouze jemu. Byla trochu zvláštní, ale Kosuke ji začal ochraňovat a cítit k ní lásku. Před deseti lety se jejich cesty rozešly. Nyní se Mao opět objevuje - ještě krásnější, než byla dřív. Kosuke si sice vůbec není jist, zda ho bude chtít - Mao se však projeví aktivně. Při nejbližší příležitosti ho políbí a svým rodičům oznámí, že se chtějí vzít. ■ Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=3RBmST_x9Sk(5.6.2014)