Chicago P.D. (TV seriál)

Akční / Drama

USA, 2014 - 2018, 88 h 29 min (Minutáž: 45 min)

Jason Beghe, Jesse Lee Soffer, Patrick John Flueger, Marina Squerciati, Laroyce Hawkins, Amy Morton, Elias Koteas, Jon Seda, Sophia Bush, America Olivo, Kelly Blatz, Melissa Sagemiller, J.B. Smoove, Mykelti Williamson, Scott Eastwood, Archie Kao, Monica Raymund, Lauren German, David Eigenberg, Yuri Sardarov, Robert Wisdom, Lawrence Grimm, Zach Garcia, Dustin Whitehead, Emily Peterson, Robin Weigert, Rena Sofer, Taylor Kinney, Josh Segarra, Isaac White, Arturo del Puerto, David Aron Damane, Stella Maeve, Lesley Bevan, Andre Bellos, Eamonn Walker, Sydney Tamiia Poitier, Mark Dacascos, Dylan Baker, Ian Bohen, Karen Aldridge, Karin Anglin, Kurt Naebig, Julian Parker, Kathy Scambiatterra, Eddie Torres, Andrew Saenz, Dillon Kelleher, Kara Killmer, Molly Pan, Alina Jenine Taber, Joe Reegan, Kelli Giddish, Ice-T, Charlie Barnett, Beth Lacke, Don Forston, Alex Weisman, Jesse Spencer, Joe Minoso, Randy Flagler, Jay Karnes, Billy Wirth, Matt DeCaro, Brian Geraghty, Markie Post, Dora Madison, John Bedford Lloyd, Paul Schulze, Armand Schultz, Kevin J. O'Connor, Brendan Sexton III, India de Beaufort, Lance Tafelski, Michael Gaston, Erik LaRay Harvey, Lou Taylor Pucci, Onata Aprile, Danny Pino, Mariska Hargitay, Lorrisa Julianus, Cliff Chamberlain, Spencer Grammer, Bailey Chase, Bianca Lawson, Jack Coleman, Alex Manette, Mark Pellegrino, Robert Knepper, Ellen Woglom, Phil Burke, Charles Baker, Stephen Louis Grush, Felix Solis, Samuel Hunt, Peter Jacobson, Gary Perez, Li Jun Li, Kelvin Han Yee, Brian Tee, Dallas Roberts, Tanya Thai McBride, Rich Ting, Natasha Forouzannia, Eddie J. Fernandez, Mike Peebler, Ric Morgan, Nick Gehlfuss, Courtney Rioux, José Ramón Rosario, Shane Woodson, Justin Kucsulain, Dale Pavinski, Casimere Jollette, McKinley Belcher III, Maureen Sebastian, Michael Torpey, Tim Chiou, Ricky Wayne, Steven R. McQueen, Justin Cornwell, Melissa Carlson, Anne Gallagher, Peter Coventry Smith, Daniel Craig Baker, Rebekah Ward, Esau Pritchett, Laura Wiggins, Marceline Hugot, Stephanie Fantauzzi, Marcus Choi, Rachel DiPillo, Kim Shaw, Jules Willcox, Monica Barbaro, Ned Bellamy, Torrey DeVitto, Gus Halper, Leif Gantvoort, John Turk, Billy Aaron Brown, Tom Hickey, Rich Komenich, GQ, Brian Neal, Jeffrey Rogers, Chelcie Ross, Alex Livinalli, Amanda Righetti, Barret Walz, Jesse Rambis, Amy Rapp, Brian Boland, Russ Panzarella, James Colby, Rachel Cerda, Angelique Cabral, Geoff Meed, Michael Filipowich, Christian Stolte, Peter Scanavino, Marc Menchaca, Taylor John Smith, Jeremy Davidson, Jamie Anne Allman, Madison McLaughlin, Clancy Brown, Bokeem Woodbine, Tyrone Brown, Derek Phillips, John Sharian, Dash Mihok, Oliver Platt, Jon Sklaroff, Barbara Eve Harris, Steven Williams, Billy Lush, James McDaniel, Brian White, Andy Ahrens, David Alan Basche, Louis Cancelmi, Michael Nouri, Jeremy Shamos, Brenda Strong, Tirf Alexius, Jonny Beauchamp, Peter Greene, Erik Jensen, Jeff Garretson, Jennifer Estlin, Richard Thomas, Charisma Carpenter, Cyrus Farmer, S. Epatha Merkerson, Colin Donnell, Jessica Rothe, Kate Hodge, Philip Winchester, Nazneen Contractor, Joelle Carter, Lorraine Toussaint, Carl Weathers, Chip Zien, Marlyne Barrett, Kylie Rogers, Joe Adler, Joseph Sikora, Josh Odor, Gideon Emery, Brendan Dooling, Marcus Giamatti, Leo Lee, Billy Burke, Matt McTighe, Violett Beane, Jeremy Ratchford, Corey Brill, Paul Anthony Stewart, Timothy V. Murphy, Nick Wechsler, Donzaleigh Abernathy, Saul Stein, Zach Grenier, Danika Yarosh, Ben Hopkins, Krista Braun, Izzy Diaz, Yaya DaCosta, Bruce Altman, Tom Pelphrey, Esai Morales, Dana Ashbrook, Philip Casnoff, Terrell Ransom Jr., Tracy Spiridakos, David Aaron Baker, Nora Dunn, Ellie Reed, David Anthony Marshall, Howie Johnson, Stephanie Kurtzuba, Tim Baltz, Brendan McCarthy, Kelvin Harrison Jr., Rae Gray, Lisandra Tena, Emmanuel Manzanares, Sheri Beth Dusek, Lizzy Leigh, Ralph Alexander, Storm Reid, Ray Abruzzo, Enrique Luis Veguilla, Anthony Ferraris, Wendell Pierce, Ayanna Berkshire, Nick Lang, Jilon VanOver, Corey Reynolds, Ben Youcef, Skipp Sudduth, Galen Kane, Brandon Bowens, Noel Gugliemi, Amanda Marcheschi, Kylen Davis, Clifford McGhee, VyVy Nguyen, Wil Traval, Anabelle Acosta, Carlos Miranda, Ana Alexander, Zach Appelman, Ty Jones, Currie Graham, Emily Dorsch, Jesse Dabson, Ash Steele, Lorena Diaz, Heidi Johanningmeier, Michael Graziadei, Jesse Bob Harper, Mia Park, Dan Lin, Scott Bryce, Elijah Marcano, Jim Dougherty, Ser'Darius Blain, Michael Trucco, Alexander Chaplin, John Pankow, Sam Guinan-Nyhart, Christine Vrem-Ydstie, Scarlett Harper, Jake Helm, Jessica Ridenour, Brian McCaskill, Tyler Elliot Burke, Johnny Ferro, Gail Bean, Andhy Méndez, Travis A. Knight, Joseph Lee Anderson, Karla Beard, Maurice Demus, Madalyn Horcher, Mekhi Phifer, Jesse Garcia, Chandra West, Johnny Ray Gill, Tiffany L. Addison, Kevin Kane, Sophie Thatcher, Tyler Ritter, Lauren LaStrada, Johnathon Schaech, Jason Bradley, Tyra Ferrell, Danny Mora, Charles Rahi Chun, Calvin Dutton, Sam Straley, Marilyn Bass, Ronald L. Conner, Nova Gaver, Suzette Gunn, Kara Zediker, Avi Lake, Colleen Mooney, Kimberli Flores, Richard Esteras, Keith Kupferer, Agneeta Thacker, Behzad Dabu, Mike Schminke, Travis Delgado, Jordane Christie, Bubba Weiler, Fiona Robert, Annabel Armour, Antonique Smith, Charles Andrew Gardner, Billy Malone, Anne Heche, Chris Redd

Pokud jste meli radi Wire a proste celkove mate radi detektivky ktere - nepouzivaji zadny nesmysly a snazi se byt maximalne realny - neobsahuji moc nahody ktera vede k vyreseni pripadu - nevadi vam cast venovana vztahum v jednotce proste jste meli radi The Wire, bude se vam libit i tohle :) Mozna mi trosku vadi ze tam zatim nebyl zadnej dlouhodobej pripad.. jako treba u The Wire..ale i tak je to po letech nejlepsi policejni serial vubec.(23.2.2014)

Přivedla mě na něj Brooke Da... pardon, Sophia Bush a proto jsem se těšil, ale zároven obával, co moje oblíbená teen seriálová postava bude tropit za bengál v seriálu tohoto typu. Ohlasy na ni nebyly moc vlídné, tak jsem se lekl ještě víc, nicméně vůbec mě nezklamala. Sophia už v OTH předvedla pár fightů a už tehdy jsem zjistil, že pistole v ruce jí prostě sluší. Co víc, po první slabší a zkrácené sérii přichází druhá s plným počtem 22, která už více-méně jede na sto procent, přestávám sledovat jen kvůli hezké tvářičce a sexy chrapláku, ale sleduju kvůli celé jednotce, která se vyzná, ví a baví. Absolutní top díly jsou crossovery s "SVU", které se nachází jak v S2, tak i v S3, která mě utvrdila, že PD si zaslouží a také našlo místo v mé polici seriálové slávy. Je nutno podotknout, že tento žánr rozhodně nemaže med kolem pusy, je dost "gore", neučesanej a vymyká se klasickým US formátům (které mě ale stejně baví).(7.12.2016)

1. série K policajtům z Chicaga jsem přistupoval na začátku poměrně skepticky. Nejen, že jsem se obával jak moc bude zajímavé propojení s Chicagem Fire, ale hlavně jsem věděl, že se bude stavět na postavě, kterou si v Chicagu Fire rozhodně neoblíbíte. Samostatný seriál z policejní stanice, konkrétně spíše z oddělení rozvědky přináší samozřejmě jiný úhel pohled na hlavního hrdinu, tedy seržanta Hanka Voighta v podání Jasona Begheho. Ten, kterého jsme loni při představení u hasičů mohli nenávidět, je ten samý, kterého si tady musíte oblíbit. Je to jednoznačně nejzajímavější postava seriálu, protože rozhodně není černobílá. I přes to, že jsem vysloveně nehledal další policejní seriál ke sledování, tak mě tahle parta přesvědčila, že je chci vídat pravidelně. Představují se totiž jako docela nekompromisní jednotka, která se "pro vyšší dobro" nebojí sáhnout i mimo zákon. Vše co chci tady je, zajímavé postavy, temnější atmosféra i napětí a očekávání, co přijde dál. Navíc se mi samozřejmě líbilo i propojování s Chicagem Fire, které to udělalo ještě zajímavější. *** 2. série Jak jsem první sérii bral hlavně jako doplněk k Chicagu Fire, tak se situace v letošním roce naprosto obrátila. Zatímco CHF ztratilo šťávu, tak PD šlape lépe než kdy předtím. Tým je skvělý, sehraný a hraje podle vlastních a drsných pravidel. Přibylo sice dílů, ale ani přes schéma "case of the week" to prostě nudit nezačne. Na škodu určitě není propojení s CHF a taky s Law & Order (Oba trojité crossovery byly super). Přesto největším kladem je nekompromisní postava Hanka Voighta, která je naprosto dokonalá a díky ní si člověk opravdu nikdy nemůže být jistý tím, jak situace vlastně dopadne. Bavil jsem se skvěle a doufám, že za rok se budu bavit stejně tak, protože tohle drsnější Chicago si nejde neoblíbit. Po druhé sérii nemám v podstatě co vytýkat a to se mi stává málokdy. *** 3. série Po třetí řadě je jasno v jedné věci. Chicago PD je nejsilnějším hráčem z celé Chicago rodinky, která letos měla tři členy a za rok se zase rozroste. V závěru jsem se dočkal přesně toho, co jsem chtěl Už delší dobu jsem říkal, že Hank Voight se jen drsně tváří, ale pomyslnou čáru nepřekračuje. Jenže, jak se ukázalo, tak překročit ji dokáže. Otázkou je, zůstane za ní? Jsem za to rád, protože to nevypočitatelnost jeho chování a tím i vývoje situací posunulo mimo předvídatelné kolonky. Jestli se na nějaké Chicago těším, tak to bude právě PD. Už aby tady byla čtvrtá řada. *** 4. série Na to, že jsou policajti jedním z nejohranějších témat v seriálovém světě, tak musím uznat, že tahle parta z Chicaga mě baví. Zajímavé příběhy, zajímavé postav, zajímavé zvraty - to všechno pořád platí. Závěr série naznačuje, že nás čekají změny, tak jsem zvědav na to, jestli to bude platit i příští rok nebo jestli tentokrát budou k horšímu. PD je pro mě pořád jednička z kolekce Chicagských seriálů. *** 5. série I v páté řadě jednotka z Chicago baví a tentokrát neservírují pouze epizodní zápletky, ale hlavně jednu stěžejní, která se uzavírá až v poslední epizodě. Vypadá to, že Hanka Voighta dohání vlastní minulost a stahuje se kolem něj smyčka. I díky tomu jsem si ani neuvědomil odchod jedné z hlavních postav seriálu. Na konci loňské řady jsem si neuměl (nebo spíš nechtěl) představit jak bude seriál pokračovat bez Sophie Bush, ale PD to ustálo a nově příchozí Tracy Spiridakos překvapivě hladce zapadla. Vzhledem k závěru je jasné, že nás čekají další změny, tak jsem zvědav, jak hladké budou tentokrát.(6.6.2014)

Pilot: Vzhledem k zabijácké "konkurenci" ostatních zámořských TV stanic totální zbytečnost a kriminální nuda roku (ano, a to jsme teprve na jeho začátku). Požárníci jsou hodně fajn adrenalinovým pop-cornem, od Voightova rádoby drsného týmu ale klidně dejte ruce pryč. Ani fešný cliffhanger neskryje žalostnou zívačku, a to je vzhledem k S01E01 co říci. UPDATE: Po sedmi dílech regulérní závislák, je to nářez...(9.1.2014)

Úroveň z Chicago Fire sa drží a neklesá ani po šiestich odvisielaných častiach. Prepojenie týchto dvoch seriálov je úplne geniálne. Zo všetkých aktuálnych krimi seriálov ide o jedno z najvierohodnejších stvárnení postupov vyšetrovania. Veľmi mi vyhovuje, že sa prípady dokážu vystavať aj na klasických svedectvách, či informáciách od informátorov, niekedy aj s použitím pästí. Mám naopak celkom plné zuby seriálov, kde sa páchateľ nájde len vďaka náhodnému nálezu gebriny na závese. Chocago PD je partička zaujímavých karakterov, z ktorých nie každý je sociopat a nie každý má nejakú fóbiu, či nadprirodzené schopnosti. Scenáristi majú môj obdiv za túto oldschoolovú kriminálku v krásnom modernom šate kvalitného obrazu.(3.3.2014)