Chicago P.D. (TV seriál)

Akční / Drama

USA, 2014 - 2018, 77 h 14 min (Minutáž: 45 min)

Jason Beghe, Sophia Bush, America Olivo, Kelly Blatz, Melissa Sagemiller, Jon Seda, J.B. Smoove, Mykelti Williamson, Scott Eastwood, Patrick John Flueger, Archie Kao, Elias Koteas, Marina Squerciati, Monica Raymund, Lauren German, David Eigenberg, Yuri Sardarov, Amy Morton, Robert Wisdom, Lawrence Grimm, Zach Garcia, Laroyce Hawkins, Jesse Lee Soffer, Dustin Whitehead, Emily Peterson, Robin Weigert, Rena Sofer, Taylor Kinney, Josh Segarra, Isaac White, Arturo del Puerto, David Aron Damane, Stella Maeve, Lesley Bevan, Andre Bellos, Eamonn Walker, Sydney Tamiia Poitier, Mark Dacascos, Dylan Baker, Ian Bohen, Karen Aldridge, Karin Anglin, Kurt Naebig, Julian Parker, Kathy Scambiatterra, Eddie Torres, Andrew Saenz, Dillon Kelleher, Kara Killmer, Molly Pan, Alina Jenine Taber, Joe Reegan, Kelli Giddish, Ice-T, Charlie Barnett, Beth Lacke, Don Forston, Alex Weisman, Jesse Spencer, Joe Minoso, Randy Flagler, Jay Karnes, Billy Wirth, Matt DeCaro, Brian Geraghty, Markie Post, Dora Madison, John Bedford Lloyd, Paul Schulze, Armand Schultz, Kevin J. O'Connor, Brendan Sexton III, India de Beaufort, Lance Tafelski, Michael Gaston, Erik LaRay Harvey, Lou Taylor Pucci, Onata Aprile, Danny Pino, Mariska Hargitay, Lorrisa Julianus, Cliff Chamberlain, Spencer Grammer, Bailey Chase, Bianca Lawson, Jack Coleman, Alex Manette, Mark Pellegrino, Robert Knepper, Ellen Woglom, Phil Burke, Charles Baker, Stephen Louis Grush, Felix Solis, Samuel Hunt, Peter Jacobson, Gary Perez, Li Jun Li, Kelvin Han Yee, Brian Tee, Dallas Roberts, Tanya Thai McBride, Rich Ting, Natasha Forouzannia, Eddie J. Fernandez, Mike Peebler, Ric Morgan, Nick Gehlfuss, Courtney Rioux, José Ramón Rosario, Shane Woodson, Justin Kucsulain, Dale Pavinski, Casimere Jollette, McKinley Belcher III, Maureen Sebastian, Michael Torpey, Tim Chiou, Ricky Wayne, Steven R. McQueen, Justin Cornwell, Melissa Carlson, Anne Gallagher, Peter Coventry Smith, Daniel Craig Baker, Rebekah Ward, Esau Pritchett, Laura Wiggins, Marceline Hugot, Stephanie Fantauzzi, Marcus Choi, Rachel DiPillo, Kim Shaw, Jules Willcox, Monica Barbaro, Ned Bellamy, Torrey DeVitto, Gus Halper, Leif Gantvoort, John Turk, Billy Aaron Brown, Tom Hickey, Rich Komenich, GQ, Brian Neal, Jeffrey Rogers, Chelcie Ross, Alex Livinalli, Amanda Righetti, Barret Walz, Jesse Rambis, Amy Rapp, Brian Boland, Russ Panzarella, James Colby, Rachel Cerda, Angelique Cabral, Geoff Meed, Michael Filipowich, Christian Stolte, Peter Scanavino, Marc Menchaca, Taylor John Smith, Jeremy Davidson, Jamie Anne Allman, Madison McLaughlin, Clancy Brown, Bokeem Woodbine, Tyrone Brown, Derek Phillips, John Sharian, Dash Mihok, Oliver Platt, Jon Sklaroff, Barbara Eve Harris, Steven Williams, Billy Lush, James McDaniel, Brian White, Andy Ahrens, David Alan Basche, Louis Cancelmi, Michael Nouri, Jeremy Shamos, Brenda Strong, Tirf Alexius, Jonny Beauchamp, Peter Greene, Erik Jensen, Jeff Garretson, Jennifer Estlin, Richard Thomas, Charisma Carpenter, Cyrus Farmer, S. Epatha Merkerson, Colin Donnell, Jessica Rothe, Kate Hodge, Philip Winchester, Nazneen Contractor, Joelle Carter, Lorraine Toussaint, Carl Weathers, Chip Zien, Marlyne Barrett, Kylie Rogers, Joe Adler, Joseph Sikora, Josh Odor, Gideon Emery, Brendan Dooling, Marcus Giamatti, Leo Lee, Billy Burke, Matt McTighe, Violett Beane, Jeremy Ratchford, Corey Brill, Paul Anthony Stewart, Timothy V. Murphy, Nick Wechsler, Donzaleigh Abernathy, Saul Stein, Zach Grenier, Danika Yarosh, Ben Hopkins, Krista Braun, Izzy Diaz, Yaya DaCosta, Bruce Altman, Tom Pelphrey, Esai Morales, Dana Ashbrook, Philip Casnoff, Terrell Ransom Jr., Tracy Spiridakos, David Aaron Baker, Nora Dunn, Ellie Reed, David Anthony Marshall, Howie Johnson, Stephanie Kurtzuba, Tim Baltz, Brendan McCarthy, Kelvin Harrison Jr., Rae Gray, Lisandra Tena, Emmanuel Manzanares, Sheri Beth Dusek, Lizzy Leigh, Ralph Alexander, Storm Reid, Ray Abruzzo, Enrique Luis Veguilla, Anthony Ferraris, Wendell Pierce, Ayanna Berkshire, Nick Lang, Jilon VanOver, Corey Reynolds, Ben Youcef, Skipp Sudduth, Galen Kane, Brandon Bowens, Noel Gugliemi, Amanda Marcheschi, Kylen Davis, Clifford McGhee, VyVy Nguyen, Wil Traval, Anabelle Acosta, Carlos Miranda, Ana Alexander, Zach Appelman, Ty Jones, Currie Graham, Emily Dorsch, Jesse Dabson, Ash Steele, Lorena Diaz, Heidi Johanningmeier, Michael Graziadei, Jesse Bob Harper, Mia Park, Dan Lin, Scott Bryce, Elijah Marcano, Jim Dougherty, Ser'Darius Blain, Michael Trucco, Alexander Chaplin, John Pankow, Sam Guinan-Nyhart, Christine Vrem-Ydstie, Scarlett Harper, Jake Helm, Jessica Ridenour, Brian McCaskill, Tyler Elliot Burke, Johnny Ferro, Gail Bean, Andhy Méndez, Travis A. Knight, Joseph Lee Anderson, Karla Beard, Maurice Demus, Madalyn Horcher, Danny Garcia, Mekhi Phifer, Jesse Garcia, Chandra West, Johnny Ray Gill, Tiffany L. Addison, Kevin Kane, Sophie Thatcher, Tyler Ritter, Lauren LaStrada, Johnathon Schaech, Jason Bradley, Tyra Ferrell, Danny Mora, Charles Rahi Chun, Calvin Dutton, Sam Straley, Marilyn Bass, Ronald L. Conner, Nova Gaver, Suzette Gunn, Kara Zediker, Avi Lake, Colleen Mooney, Kimberli Flores, Richard Esteras, Keith Kupferer, Agneeta Thacker, Behzad Dabu, Mike Schminke, Travis Delgado

Pilot: Vzhledem k zabijácké "konkurenci" ostatních zámořských TV stanic totální zbytečnost a kriminální nuda roku (ano, a to jsme teprve na jeho začátku). Požárníci jsou hodně fajn adrenalinovým pop-cornem, od Voightova rádoby drsného týmu ale klidně dejte ruce pryč. Ani fešný cliffhanger neskryje žalostnou zívačku, a to je vzhledem k S01E01 co říci. UPDATE: Po sedmi dílech regulérní závislák, je to nářez...(9.1.2014)

Já tak nějak nevim... Hasiče s Chicaga mám fakt rád a mají ode mě nadstandardní hodnocení, ale tohle se z té tuny seriálů o policajtech vymyká snad jen dvěma aspekty: 1) motají se tam postavy z jiných seriálů (Chicago Fire a Zákon a pořádek) a to je milé. Nechává to takový hezký dojem reality. 2) Hank Voight není uhlazený blbeček a chová se tak jak by si většina přála (myslím tím v chování ke gaunerům co se schovávají za lidská práva). Proč to ale nefunguje? No protože těch postav co se "u policajtů" mihnou, je fakt jako šafránu (upřímně postavy z Chicago P.D. jsem u hasičů viděl mnohem častěji) a Hank i když se chová tváří non-stop jako drsňák je ve výsledném dojmu jen uhlazený kecal (oni se totiž snaží s něj udělat vlastně v jádru dobráka co má vychování, že ani nemluví sprostě). A to mu prostě nebaštím...(8.10.2014)

Zajímavé je, že se tvůrci rozhodli spin-off založit na postavě Hanka Voighta, který byl v prvních dílech Chicago Fire vykreslen jako dokonalý slizoun a parchant. Ale přestože mu policejní brutalita není cizí, v Chicago P.D. zjistíme, že mu v hrudi přece jen bije srdce a toho hajzlíka si nejde neoblíbit. Ostatní postavy jsou taky celkem fajn (především správňácká Erin Lindsay a brácha záchranářky/hasičky Dawsonové Antonio), ale přece jen tomu něco chybí. U Chicago Fire se zkrátka bavím o něco víc. O to víc však potěší všechny ty crossovery.(26.1.2015)

Po sedmi dílech si troufám ohodnotit, ale i přes veškerou snahu tvůrců to víc jak za tři nebude, to by mě musel ten osmý hodně nadchnout. Přitom ale to tak špatné není. Děj zároveň malým kouskem zasahuje do Chicago fire, neboť jeden z detektivů je bratr Dawson ze záchranky a viděli jsme ho již v jejich seriálu, taktéž nově dosazený, ve Fire též vystupující Voight, jenž má podivnou, nečistou minulost, se zde stává velitelem celého kriminálního týmu a přivádí si s sebou svoji kmotřenku. Všichni se musí naučit sžít. Příběhy nejsou špatné, nechybí přiměřeně humoru, nikde se netlačí na pilu, ale přesto tam pro mně kousek něčeho chybí.Ještě,že se někdy všichni sejdou v hasičské hospodě U Molly:-) po dalších dílech přidávám zaslouženou čtvrtou hvězdu. Tak , shlédnuta další řada v jednom zátahu a velmi ráda přiznám, že na výši bodového hodnocení rozhodně nic měnit nebudu.(15.3.2014)

Úroveň z Chicago Fire sa drží a neklesá ani po šiestich odvisielaných častiach. Prepojenie týchto dvoch seriálov je úplne geniálne. Zo všetkých aktuálnych krimi seriálov ide o jedno z najvierohodnejších stvárnení postupov vyšetrovania. Veľmi mi vyhovuje, že sa prípady dokážu vystavať aj na klasických svedectvách, či informáciách od informátorov, niekedy aj s použitím pästí. Mám naopak celkom plné zuby seriálov, kde sa páchateľ nájde len vďaka náhodnému nálezu gebriny na závese. Chocago PD je partička zaujímavých karakterov, z ktorých nie každý je sociopat a nie každý má nejakú fóbiu, či nadprirodzené schopnosti. Scenáristi majú môj obdiv za túto oldschoolovú kriminálku v krásnom modernom šate kvalitného obrazu.(3.3.2014)