Spolužáci

• slovenský

Extra trieda

Komedie

USA, 1992, 98 min

Rozpočet $7,5miliónaTržby USA $13,272,113Tržby Celosvetovo $-(14.1.2009)

Školní záměna výstavního šprta Duncana Pinderhughese s ostrým mladistvým delikventem Bladem Brownem odstartuje festival humorných situací. Komediální předobraz 8. míle a nostalgická vzpomínka na pubertální věk. V hlavních rolích newyorkské hiphopové duo Kid n´ Play. „Au, můj premolár..“(20.11.2008)

Megaprdel a srdcovka....(8.2.2016)

• kingik

Tak tohle se opravdu nedalo. Tohle byla taková stupidita, že se to jen tak nevidí. Bez jediného gagu se film prezentuje jedním jediným nápadem o výměně školních vysvědčení dvou žáků s rozdílnou inteligencí. Po dějové stránce jsem kolikrát ani nevěděl o co ve filmu jde. Dva hudebníci nemají vůbec herecký talent a jejich nepřirozené účesy jako z jiné planety asi měly být legrační. Legrační na této hovadině nebylo vůbec nic. Jen jsem se modlil, aby film skončil. DVD jsem pak rozmlámal na kousky a vyhodil. Film má 82%? Za co!!!! 0%(13.3.2011)

• Rocky62

Tak už je mi jasné, čím se nechali tvůrci Prciček inspirovat. Tahle snůška těžce pubertálních výlevů je ideálním podkladem pro již zmíněnou populární sérii. Nápad se záměnou vysvědčení představovalo něco inovativního, leč režisér se "překvapivě" rozhodl veškerý potenciál pohřbít pod kupu infantilností, oduševnělých a otřepaných fórků, které lze spatřit za mnohem důstojnějšího zpracování ve stovkách jiných filmů. Nicméně i v té hromadě trapností se vyskytuje několik vcelku vydařených scének, kterým se kupodivu může zasmát i duševně zdravý člověk, bohužel však přebývají ty, na které je i pubescent příliš starý ...(28.3.2014)

Zapomenutá devadesátková blbina, která jasně prezentuje typickou školní komedii 90. let plnou podivných černochů s ještě podivnějšími účesy.(22.8.2016)

• dopitak

Filmů o záměně identity už jsme viděli, ale zatím žádný neměl A) tak slabou záminku výměny B) tak slabé postavy C) tak tragický scénář. Chvíli to docela šlo, když už borci pochopili, o co divákům půjde, a začali si hrát na toho druhého, spousta černochů, voskové muzeum, hudba a fofrdevadesátkový dabing to nakonec dorazili.(8.9.2014)

Skvělá komedie z doby, kdy ještě hip hop něco znamenal...... 13.10.2012 : Tak a už to má dvacet let............... neuvěřitelný jak to letí..............(15.10.2010)

4* jen kvůli nostalgii...dneska je to spíš průměr, ale jako odpočinková komedie určitě tato nechtěná záměna funguje ;) Nejlepší ovšem stejně byly pohlavky, co schytal Bouchač od Norka :D(26.7.2010)

75 %(12.1.2014)

• Hapretor

Tak vtipné? Jen úsměvné! Tak zábavné? Jen odpočinkové! Tak cool? Jen average teen komedie s předvídatelnými a občas poťouchlými fórkami! Nic extra.(4.5.2010)

• Gismo.kv

Já nevim, ale mně to prostě nepřišlo ani trochu vtipné. Tu hvězdičku dávám za to, že jsem se na to vyržel koukat až do konce...(24.4.2011)

Školné pubertálne komédie mám rád .Ja som týmto filmom bol ohúrený a veľmi a prekvapujúco prekvapil svojou štruktúrou a koncepcio. Hip hop môžem je to super žáner.(20.12.2017)

Ve své době bych tomu dal zcela určitě 5* dnes už ale jen 4* hlavně z nostalgie. Ani nevím kolikrát jsem to viděl, ale mockrát. Ve své době skvělé, ale pro dnešního diváka, už asi pouze průměrné.(26.6.2014)

Pindrhnus!!!(22.2.2014)

Výborný film z mládí, skvělá muzika HipHop - Rap, sranda k popukání.(29.8.2009)

Waltr Pindrchcanky?....(24.1.2016)

- Hej, Pindrksichte! - Já myslel, že si vylezl ze skal. - Chcete líznout, pane žabák? KLASIKA(3.4.2018)

TOP blbost, ale za pět hvězd!(14.2.2019)

Tak presne takychto typkov mozem fantazia ich dat do filmu spica hip-hop k tomu a mozme fachcit. Pohoda klidek tabacek. Ja som ho videl prvy krat na markize v nejakom 96 uz vtedy to malo 4 roky ale som ho videl asik 5 krat a je vyborny fajn dej zabava predstavitelia hlasky ako 5 tacuu fotre, helee wily nelson.. to neniii willi nelson..plukovnik sanders ..jdeme, zainteresovany chapu tak sa sulam taa vymena nemala chybu vyborny rap s tej doby k tomu skovstny cesky dabing no uplny balzam skratka fantazia..(14.9.2010)

<< předchozí 1 2