Pohled na lásku

Psychologický / Romantický / Drama

USA, 2013, 88 min

Arie Posin

Antonio Riestra

Ztráta. Vyrovnávání se s ní. Nová láska. Ve své lži, neříkání celé pravdy a zacyklení v minulosti nebezpečně patologická a krutě sobecká.. Duo Ed Harris, Annette Bening odvádí svůj vysoký standard, konec s obrazem přinese nezanedbatelnou katarzi a mě tak napadá, jak by zpracování tohoto tématu vypadalo s hororovou patinou, dejme tomu od Cronenberga..(12.5.2017)

Inteligentna citliva romanticka drama vhodna hlavne pre zenske publikum. Pokial ste v rovnakom veku ako hlavna hrdinka, tak date 4 hviezdicky a ak ste dokonca vdova, ktora sa stale nevyrovnala so svojou stratou, tak plny pocet hviezdiciek je isty. Ja som to videl hlavne kvôli Williamsovi, ktory sa nestratil ani v dramatickej polohe na ploche, ktora trvala iba par minut.(30.8.2014)

• Stanley

Film předhazuje zajímavé téma, které asi napadlo každého, kdo někdy ztratil milovanou osobu. Avšak není jednoduché zpracovat takový příběh tak, aby z toho vznikl skutečně věrohodný materiál poodhalující a objasňující psychologické zákonitosti, o které tu jde především. Tomuto filmu se to bohužel příliš nepodařilo, a tak se nám dostává jen poněkud plytká a křečovitá podívaná o tom, kterak dvakrát nevstoupíš do stejné řeky. Nic to však nemění na tom, že lze tuto látku použít k hlubšímu sebereflexnímu zamyšlení nad tím, co to v nás vyvolává, což nikdy není na škodu.(28.11.2015)

• Streeper

Především krásná hudba, skvělá dvojice Annette Bening a Ed Harris, neuvěřitelně k sobě ladili a ještě navíc přítomnost Robina Williamse. Jenže to, co všechno kazí je příběh samotný. Ze začátku se to děsně táhne, pak to začíná být romantické, přijde zápletka, rozuzlení a konec. Jenže mezi tím je spousta nudných scén, které se zbytečně natahují a ani by tam být nemuseli. Škoda, mohl to být opravdu úžasný film.(30.12.2014)

• prezdivaka

Nikdy nepochopím překlady filmů. Tady naprosto jednoznačný - Tvář lásky, protože o tu tvář a její podobu jde, nahradil distributor dost unylým a nic neříkajícím názvem. Film rozhodně není špatný, ale na mě působil vykonstruovaně a zápletce jsem vůbec nevěřil. Konec už pak byl typicky americký a nejvíce nevěrohodný.(4.8.2017)

• - Originální hudba byla nahrána v Praze. (=woody=)

• - Oba hlavní představitelé (Ed Harris a Annette Bening) mají na svém kontě 4 nominace na Oskara, ale žádné vítězství. (Hal_Moore)

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)