Reklama

Reklama

Pohled na lásku

  • USA The Face of Love (více)
Trailer

Romantický film vypráví příběh vdovy jménem Nikki, která několik let po smrti manžela potká Toma, téměř přesnou kopii svého zesnulého muže. Nikki se tak opět vracejí dávné prožitky a city. Zřejmě nachází svou pravou lásku. Podruhé v životě. Pět let poté, co ztratila svou životní lásku, se Nikki (Annette Beningová) znovu zamiluje. A na první pohled! Tom (Ed Harris) je učitel výtvarné výchovy s laskavým srdcem a velkou chutí do života. Netuší ale, že je také téměř přesnou kopií Nikkiina zesnulého manžela. Nikki se nechá zlákat představou, že by mohla žít tak, jako by o svého muže nikdy nepřišla, a její dávné prožitky a city se po chvílích strávených s Tomem začínají vracet. Tom se však mezitím snaží přijít na to, kde se vzala její okamžitá a bezpodmínečná láska... Snímek The Face of Love je romantickým příběhem plným intrik, překvapení, úvah o tajemstvích lásky a druhých šancích. V hlavních rolích excelují Annette Beningová a Ed Harris, neméně významná je i vedlejší role Robina Williamse, který ztvárnil Nikkiina důvěrníka a rádoby milence. Hvězdné obsazení doplňuje talentovaná vycházející hvězda Jess Weixlerová a ostřílená umělkyně Amy Brennemanová. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (56)

castor 

všechny recenze uživatele

Romantické drama, které stojí na výborných hereckých výkonech, ale padá se slabšími základy ve scénáři. Starší diváci pochopí i díky svým životním zkušenostem situaci a tápání hlavní hrdinky, mladší diváci se nudit nebudou, protože snímek Face of Love je jednoduše velmi solidně natočený a na všech postech odpracovaný. Navíc se podobné kusy budou točit stále častěji, populace stárne, tudíž romantická komedie, romantické drama tu budou pravidelněji než v předešlých letech. Annette Bening nestárne. Nikdy nepatřila mezi mnou vyhledávané herečky, respektoval jsem jí ovšem vždycky. Tady představuje vdovu, která potká umělce Eda Harrise, který se sakra podobá jejímu pět let mrtvému manželovi. Okolo přešlapuje nezajímavá dcera a dobrosrdečný soused s tváří Robina Williamse (jedna z jeho posledních rolí). Děsivá podoba pochopitelně začne dělat neplechu. Vnitřní rozpor hlavní hrdinky byl, když přivřu obě oči, uvěřitelný, tvůrci diváky udržují v relativním napětí až do konce. A herci jsou na jedničku. Sic zůstaneme v průměru, ale i tak slušné!! ()

italka63 

všechny recenze uživatele

Nějak mi nesedí nízké hodnocení. Stále krásná Annette, typická svými visacími náušnicemi a můj oblíbený Ed, k jehož modrým očím se přidala spousta vrásek v příběhu o životě, jeho ztrátách a nálezech, o žalu, který vás stravuje do absurdna a ničí to další, co může být krásné. Je tu všechno, co mám ráda, nádherný, prosklený dům, moře, úžasné obrazy a hudba jako kolorit zvláštního příběhu, který korunuje v malé roli Robin Williams. Zkrátka život...  čí ()

Reklama

Stanley 

všechny recenze uživatele

Film předhazuje zajímavé téma, které asi napadlo každého, kdo někdy ztratil milovanou osobu. Avšak není jednoduché zpracovat takový příběh tak, aby z toho vznikl skutečně věrohodný materiál poodhalující a objasňující psychologické zákonitosti, o které tu jde především. Tomuto filmu se to bohužel příliš nepodařilo, a tak se nám dostává jen poněkud plytká a křečovitá podívaná o tom, kterak dvakrát nevstoupíš do stejné řeky. Nic to však nemění na tom, že lze tuto látku použít k hlubšímu sebereflexnímu zamyšlení nad tím, co to v nás vyvolává, což nikdy není na škodu. ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Tvář lásky. Smutná, psychologická dramromantika, která mi v určitý moment přišla jako "horor ze života", no psycho úplné, nicméně z určitého úhlu asi i celkem pochopitelné, pomalé, tíživé, plíživé, přesto mě to zaujalo, těšil mě prostor, jaký Annette a Ed dostali, co jiné zlobí, nevyužití Robina Williamse, mi naopak taky sedlo, umění nezastínit, přitom skvěle vyjádřit svou vedlejší roli, postavu, která je a vždycky bude, to mi taky smysl dávalo, vonělo to barvami, bylo to o lásce, na hlavu, komorní, niterné, nic pro zobáky. Možná se mi to rozleží a půjdu nakonec i do pěti. ()

Streeper 

všechny recenze uživatele

Především krásná hudba, skvělá dvojice Annette Bening a Ed Harris, neuvěřitelně k sobě ladili a ještě navíc přítomnost Robina Williamse. Jenže to, co všechno kazí je příběh samotný. Ze začátku se to děsně táhne, pak to začíná být romantické, přijde zápletka, rozuzlení a konec. Jenže mezi tím je spousta nudných scén, které se zbytečně natahují a ani by tam být nemuseli. Škoda, mohl to být opravdu úžasný film. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (3)

  • Originální hudba byla nahrána v Praze. (=woody=)
  • Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

Reklama

Reklama