Pohled na lásku

Jeannine Oppewall

Kostýmy:

Judianna Makovsky
  • prezdivaka

Nikdy nepochopím překlady filmů. Tady naprosto jednoznačný - Tvář lásky, protože o tu tvář a její podobu jde, nahradil distributor dost unylým a nic neříkajícím názvem. Film rozhodně není špatný, ale na mě působil vykonstruovaně a zápletce jsem vůbec nevěřil. Konec už pak byl typicky americký a nejvíce nevěrohodný.(4.8.2017)

Nikky (Annette Bening) i po pěti letech stále s láskou vzpomíná na svého manžela, který ji tragicky opustil. V době, kdy už se s jeho smrtí začíná vyrovnávat, jej znovu potká. Tedy ne jeho, ale Toma (Ed Harris), který vypadá přesně stejně jako její manžel. A city, o kterých myslela, že už znovu nepocítí, jsou zpět. Toma kontaktuje, a udělá vše proto, aby se stali více než přáteli. Ale může nová láska nahradit původní? A co řekne Tom, až zjistí že je pouze "náhradník" ? ... Tento film určitě nezaujme mainstreamově založené diváky (jako jsem třeba já), ale naopak ty, kteří chtějí někdy jen tak snít či si říct "what if" (jako jsem třeba já). Annette Benning (na svůj věk) vypadá fajn, a Eda Harrise mohu v jakémkoliv filmu (a dokážu mu uvěřit jak šíleného generála, šerifa či jako zde, trochu extravagantního umělce). Trochu mne zklamal nevyužitý potenciál Robina Williamsa (buď mu země lehká), který mohl celý příběh trochu zhřebejkovnit (= zkomplikovat). Každopádně závěr filmu mne kapánek zaskočil, tak nějak jsem uvnitř (sentimetální) duše čekal happy end..(26.9.2014)

• Tommassi3

"V tobě je něco.. V tvém pohledu by se dalo koupat.." To už však jeden musí být skutečně dobrý plavec.. Mezi ně bohužel nezávislý režisér Arie Posin nepatří, což mě zvlášť v tomhle případě neskutečně mrzí.. Utopit takový potenciál s takovými herci lze těžko omluvit.. Zvláštní ve svých odvážných ambicích jednoznačně hitchcockovský snímek, plný skvostného herectví..(13.2.2017)

• MikO_NR_1909

Organický pretlak, ktorý už aj pre staršie dámy vysielajú televízie v doobedňajších hodinách počas pracovného dňa. Veľký šablónovitý pôdorys neumožňuje k hlbšej ostrakizácii a k prehlbeniu komplikovaných vzťahov, ktoré miesto participácie s divákovými emóciami vyvierajú na strašne nevierohodnú a skratkovitú nôtu. Sorry.(12.10.2017)

Pre mňa osobne veľmi pozitívne prekvapenie. Akosi som ani nemal chuť sledovať film o prebúdzajúcej sa Láske v pokročilom veku, ale musím uznať, že tento film nie je vôbec tým ako sa môže v jeho počiatkoch zdať. Veľmi sa mi páči hlavne ten vnútorný rozpor, ktorý u Nikki neustále pretrvával, dokonca sa ešte viac zvýrazňoval. Napokon sa naskytá otázka, či sa naozaj zaľúbila do Toma ako osobnosti alebo len do podoby jej tragicky zosnulého manžela? Práve tento vnútorný rozpor bol hnacím motorom pre celý film, ale samozrejme aj ostatné vetvy deju, ktoré sa na to postupne nabalili - či už vnímanie Nikkinej dcéry alebo najlepšieho kamaráta. Podľa mňa rozhodne nadpriemer, aj keď to malo v niektorých momentoch aj slabšie fázy... Mám pocit, že Annette Bening ani nestárne a stále vyzerá dobre, hoci už má 56 rokov!(17.8.2014)

• - Oba hlavní představitelé (Ed Harris a Annette Bening) mají na svém kontě 4 nominace na Oskara, ale žádné vítězství. (Hal_Moore)

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)

• - Originální hudba byla nahrána v Praze. (=woody=)