Pohled na lásku

• USA The Face of Love (více)
Trailer

Romantický film vypráví příběh vdovy jménem Nikki, která několik let po smrti manžela potká Toma, téměř přesnou kopii svého zesnulého muže. Nikki se tak opět vracejí dávné prožitky a city. Zřejmě nachází svou pravou lásku. Podruhé v životě. Pět let poté, co ztratila svou životní lásku, se Nikki (Annette Beningová) znovu zamiluje. A na první pohled! Tom (Ed Harris) je učitel výtvarné výchovy s laskavým srdcem a velkou chutí do života. Netuší ale, že je také téměř přesnou kopií Nikkiina zesnulého manžela. Nikki se nechá zlákat představou, že by mohla žít tak, jako by o svého muže nikdy nepřišla, a její dávné prožitky a city se po chvílích strávených s Tomem začínají vracet. Tom se však mezitím snaží přijít na to, kde se vzala její okamžitá a bezpodmínečná láska... Snímek The Face of Love je romantickým příběhem plným intrik, překvapení, úvah o tajemstvích lásky a druhých šancích. V hlavních rolích excelují Annette Beningová a Ed Harris, neméně významná je i vedlejší role Robina Williamse, který ztvárnil Nikkiina důvěrníka a rádoby milence. Hvězdné obsazení doplňuje talentovaná vycházející hvězda Jess Weixlerová a ostřílená umělkyně Amy Brennemanová. (HBO Europe)

Trailer

Lacike

Inteligentna citliva romanticka drama vhodna hlavne pre zenske publikum. Pokial ste v rovnakom veku ako hlavna hrdinka, tak date 4 hviezdicky a ak ste dokonca vdova, ktora sa stale nevyrovnala so svojou stratou, tak plny pocet hviezdiciek je isty. Ja som to videl hlavne kvôli Williamsovi, ktory sa nestratil ani v dramatickej polohe na ploche, ktora trvala iba par minut. ()

Tommassi3

"V tobě je něco.. V tvém pohledu by se dalo koupat.." To už však jeden musí být skutečně dobrý plavec.. Mezi ně bohužel nezávislý režisér Arie Posin nepatří, což mě zvlášť v tomhle případě neskutečně mrzí.. Utopit takový potenciál s takovými herci lze těžko omluvit.. Zvláštní ve svých odvážných ambicích jednoznačně hitchcockovský snímek, plný skvostného herectví.. ()

castor

Romantické drama, které stojí na výborných hereckých výkonech, ale padá se slabšími základy ve scénáři. Starší diváci pochopí i díky svým životním zkušenostem situaci a tápání hlavní hrdinky, mladší diváci se nudit nebudou, protože snímek Face of Love je jednoduše velmi solidně natočený a na všech postech odpracovaný. Navíc se podobné kusy budou točit stále častěji, populace stárne, tudíž romantická komedie, romantické drama tu budou pravidelněji než v předešlých letech. Annette Bening nestárne. Nikdy nepatřila mezi mnou vyhledávané herečky, respektoval jsem jí ovšem vždycky. Tady představuje vdovu, která potká umělce Eda Harrise, který se sakra podobá jejímu pět let mrtvému manželovi. Okolo přešlapuje nezajímavá dcera a dobrosrdečný soused s tváří Robina Williamse (jedna z jeho posledních rolí). Děsivá podoba pochopitelně začne dělat neplechu. Vnitřní rozpor hlavní hrdinky byl, když přivřu obě oči, uvěřitelný, tvůrci diváky udržují v relativním napětí až do konce. A herci jsou na jedničku. Sic zůstaneme v průměru, ale i tak slušné!! ()

silentname

Myslím si, že sme tu mali celkom slušný film. Nič spektakulárne, ale celkovo by som to mohol ohodnotiť fajn. Postavy sú sympatické a aj samotní herci im mnoho dávajú. To sa mi páči. Scenár má však miestami trošku problémy. Najmä vieme ako to bude miestami pokračovať. Nikki zatají svojho nového frajera Toma, ktorý akoby z oka vypadol jej zosnulému manželovi Garretovi... a vieme, že sa to Tom dozvie, vieme že bude jej dcéra nespokojná, ako aj Roger v podaní Robina Williamsa. Čiže tu máme nejaké klišé, ale na druhú stranu dokážu postavy spraviť v tomto filme veľa. Ako romantická dráme je to príjemné sledovanie. som rád, že som tomu venoval svoj čas a tiež môžem doporučiť. ()

Gilmour93

Ztráta. Vyrovnávání se s ní. Nová láska. Ve své lži, neříkání celé pravdy a zacyklení v minulosti nebezpečně patologická a krutě sobecká.. Duo Ed Harris, Annette Bening odvádí svůj vysoký standard, konec s obrazem přinese nezanedbatelnou katarzi a mě tak napadá, jak by zpracování tohoto tématu vypadalo s hororovou patinou, dejme tomu od Cronenberga.. ()

• Originální hudba byla nahrána v Praze. (=woody=)
  • Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)