Henry Altmann (Robin Williams) sa naštavný ako obvykle prebudí s bolesťou hlavy a ponáhľa sa do nemocnice. Dozvie sa, že jeho lekár šiel na dovolenku, a tak sa na neho pozrie zastupujúca lekárka Sharon Gill (Mila Kunis), ktorá sa sama cíti zle, odkedy jej milovaná mačka skočila z okna jej bytu a zahynula. Sharon pri stretnutí s podráždeným Henrym, ktorý jej nadáva, prasknú nervy a povie mu, že mu ostáva len 90 minút života. Henry sa vzápätí snaží napraviť všetky krivdy, ktoré urobil vo svojom živote. Podarí sa Sharon nájsť Henryho a povedať mu pravdu, než bude príliš neskoro? (PATWIST)

Malarkey

Že by poslední film, ve kterém se Robin Williams objevil? Nevím, přesně mu po hereckém portfoliu nešlapu. Rozhodně to ale bude jeden z posledních a měl jsem pocit, že na jeho herectví to bylo sakra vidět. Jeho postava byla taková životem posmutnělá, samozřejmě cholerická. V očích se zračil smutek, ale zároveň obrovské herectví. To jsem zažil u pár herců, kteří se proslavili komediemi a pak všem vytřeli zrak vážnou rolí. Podobně mi bylo u toho filmu a ačkoliv některé scény ve spojení s hudbou filmu působili béčkově, musím říct, že jako celek tu Robin, Mila a Peter působili neuvěřitelně lidsky, upřímně a obyčejně, že by byla škoda takový film odpálit do průměrnosti. Minimálně Robin by si to rozhodně nezasloužil. ()

misterz

Čo by ste robili, keby vám zostávalo iba pár minút života? Zaujímavá otázka, ktorá tu je rozvedená do zmysluplného deja a fajn pointy... R. Williams ako herec nikdy nepatril k mojim miláčikom a všetky jeho filmy som väčšinou pretrpel, no musím uznať, že v tomto snímku ma bavil asi najviac. Tu mu rola padla ako uliata. Na druhú stranu ma ale aj tak viac bavila M. Kunis, ktorú šikovne dopĺňal môj obľúbený herec P. Dinklage - škoda, že ho tu nebolo viac. Lepší priemer. 65/100 ()

kingik

Willamsova finální koketérie se smrtí. Kdo by si býval pomyslel, že nezůstane jen u ní. Robin Williams má jen 90. minut na to, aby si stihl dát dohromady svůj život. Přesně tolik mu zbývá života, tedy alespoň podle unáhlené diagnózy, kterou mu v ordinaci a v rozčílení sdělila mladá doktorka. Je otázkou, zda se dá za tu dobu stihnout sex s manželkou v jejich ochladlém vztahu, udobřit se s rozhádaným synem, vyhnout se mstivému taxikáři z Uzbekistánu nebo mít trpělivost s koktavým prodavačem videokamer. Když máte mozkové aunerysma a bezprostředně vám hrozí mrtvice, je těžké se uprostřed hektického New Yorku nerozčílit. Film je remakem u nás prakticky neznámého filmu "The 92 Minutes of Mr.Baum", který natočil izraelský režisér Assi Dayan. Zvláštností je, že stejně jako Dayan, i Robin Williams zemřel v roce 2014. A možná tenhle film byl určitou předzvěstí hercova osudu. V něm si totiž vydatně zahrává se smrtí, až se jí po peripetiích nevyhne. Nevím, čím to, ale Williams mně nepřipadal v nikterak oslnivé herecké formě. Jeho výkon skoro zanikl, přičemž ho vydatně přehrávali ostatní herečtí kolegové. Do své poslední filmové role se příliš zaníceně nepoložil, ale rozhodně to neznamená, že by ji odflákl. To vůbec ne. Daleko zanícenější dojem na mě zanechala producentka filmu Mila Kunis v roli mladé doktorky Sharon Gill, která převzala otěže nad indisponovanou hlavní hvězdou filmu a pomáhala filmu, jak se dalo. Její sympatická aura průměrně zrežírovaný film dotlačila k přijatelnému, avšak nijak oslnivému výsledku. Režijní veterán Philip Alden Robinson se na režijní scénu vrátil po dvanáctileté pauze. Jeho sterilní přístup a sterilní formou podávání nápadů částečně pramení z toho, že jde o remake. Jím přepracovaná látka u diváků příliš emočních závarů nevyvolá. Vše spíše připomíná vývar z původně chuťnoučké polévky. Nelze se divit, že působí divně, že umírající Henry Altmann má za bratra liliputa (Peter Dinklage), doktorka spíše vyhlíží jako týnedžerka, dva hlavní protagonisté sdělují své myšlenky i pocity formou vnitřního hlasu, v tomto případě funkční jen na konci filmu, nápady s koktavým prodejcem, bezdomovci, vyprovokovaným uzbeckým taxikářem nebo s nenávistným spolužákem jsou málo využité a hlavní hrdina má výduť v mozku, oproti nádoru, který byl v původní verzi filmu. Režie nemá optimální tempo, dynamiku ani švih a film se při své skromné stopáži (cca 80.minut) jeví delší, než ve skutečnosti je. Ještě horší je to s technickou kvalitou filmu, kdy režie si velmi nezkušeně vede v dramatických scénách (a to jich je ve filmu pohříchu málo), jako je například scéna se skokem z mostu, kdy se to neobešlo bez, dnes již jen ojediněle používané, zadní projekce. Zkrátka ta dlouholetá režijní pauza byla na výsledku znát. Na druhou stranu, ta herecká sestava hodně film zachraňovala. Osvěžujících sekvencí bylo pomálu, ale přece jen se našly. K nim určitě patří dobře vystižená scéna s policejní hlídkou, nebo většina společných scén tandemu Williams/Kunis. Nerozhodnost, respektive nejasný tvůrčí záměr, zda setrvat v absurdním pojetí, dramatickém, komediálním, nebo rovnou to rozbalit se sociální kritikou či satirou, zůstal v konečném kontextu hrubě nedotažen. Přitom prvky z každé této oblasti mají své zastoupení, ale to, co mohlo film udělat příjemně nekorektním, je jen naznačeno a tím to hasne. Nehledě na to, že se tady stíhá až moc, co by se v reálu stihnout za ten časový limit prakticky nedalo.Tenhle film si svůj patetický ráz neodpustí, ale v tom je náhodou dobrý a i určitým způsobem to na diváka zabírá, když je potřeba. Nejvíce tedy film zaujme Milou Kunis, prohlídkou New Yorku a zvláštní osudovostí spojenou se zesnulou hereckou star Robinem Williamsem. 60% () (méně) (více)

silentname

Keď som videl trailer, myslel som si, že kľúčom bude humor a hnev. No v skutočnosti sledujem Robina Williamsa, ktorý sa skutočne snaží dostať do role človeka, ktorý nebol len z ničoho nič rozčúlený na celý život. A vznikajú z toho aj dramatické momenty. Najmä keď si uvedomuje, že mu ostáva málo času. A hoci to nie tak málo ako mu Mila Kunis povedala, stále je to málo času. Ja som si osobne tento film užil. Jeho vtipné, jeho dramatické, jeho smutné momenty, lebo bol ťahaný dobrými hercami, ktorí to vedeli správne načasovať a vytvoriť dobrú atmosféru. Scénka, kde sa rozpráva s koktajúcim predavačom ma náramne pobavila a rovnako aj záverečné rozsypanie popola. Dávam 3 hviezdy, ale sú to silné 3 hviezdy a je mi smutno, že Robin Williams bohužiaľ už nie je medzi nami. Hodnotenie: C+ ()

Thomick

Komedie se zřejmě největší koncentrací nesmyslně patetických proslovů a na pohled parodických scén. Robin Williams si po Crazy Ones užívá dalšího svýho umíráčku, tentokrát do slova a do písmene, náznaky zlepšení ale nevidno. V klení - disciplíně, která mu má bejt tolik blízká - se nechává suverénně zastínit i poněkud křehkou Milou a divák aby ve finále hořce litoval, že se snímek radši netočil okolo jeho (upozaděnýho) bratra. --- Aspoň na průměrný tři hvězdy to vyzdvihla stylová koncovka a fajn vypravěč. ()

luka4615

The Angriest Man in Brooklyn je velmi rozporuplný film. Chvílemi hraje na Vaše city, poté se Vás snaží rozesmát - na mě osobně ani jedno z toho nefungovalo. Jistě, pár úsměvných momentů se sice najde, ale i ty postupem času vyčpí do ztracena. Celý film působí podivně roztěkaným dojmem. Kamera neustále přeskakuje mezi jednotlivými postavami, tudíž si k nim po celý film nevybudujete skoro žádné sympatie či se s nimi neztotožníte. V důsledku rychlého přeskakování také postavy nedostanou moc prostoru na to aby předvedli své herecké umění. Skoro celý herecký ansábl působí poněkud nevýrazným dojmem - dokonce i mí oblíbenci Mila Kunis, Robin Williams a Peter Dinklage, který ve filmu neměl skoro co hrát, přišel mi tam jen jako jakási ozdoba celého snímku která se párkrát ukáže na scéně, a tím to končí. Jediné světlé momenty filmu patří skvělému vypravěči a povedené koncovce snímku. Film se snaží vypadat jako komplexní, na city hrající dílo, bohužel se mu to vůbec nedaří. Proto The Angriest Man in Brooklyn zůstane jen šedivým průměrným filmem, na který se postupem času zapomene. ()

Morholt

Labutí píseň Robina Williamse na ohrané téma "Co by jste dělali, kdyby vám do konce života chybělo jen několik okamžiků". Williams jako neustále vytočený budoucí nebožtík obstál, až z toho zamrazilo, hezky se koukalo na Milu Kunis a potěšil Peter Dinklage. Co se příběhu týče, tak mi připadalo, že sám moc neví, jestli chce být komedií, nebo dramatem. Vznikl z toho takový kočkopes s řadou patetických proslovů, lehce úsměvných momentů i dramatických chvilek, přičemž všechny tyhle ingredience spolu ne vždy dokázaly spolupracovat, ale i díky rozumné stopáži se na to koukat dalo. 60% ()

Gary

"Na náhrobku budu mít 1951-2014. Důležitá je ale ta pomlčka...". He told death to go f*ck yourself! ()

ScarPoul

Jeden z tých jednoduchých hodnotových filmov. Príjemne sa na neho pozerá. Herci perfektný, preto trochu zamrzí režisérska nevyspelosť priniesť nejaký originálny prvok, ktorý by povýšil film na niečo viac ako len priemernú úvahu nad životom a smrťou. V rámci posledných skutočností a odchodu Robina Williamsa je tento film poľutovaniahodne aktuálny. Ako herca a komika som ho nikdy nemal tak rád. Ale určite mu neupieram veľkosť. A hoci nevie kričať, tak značne prevyšuje ostatných už len tým že je. Film, ktorý nezostane v pamäti dlho, čo je veľká škoda, pretože všetci zúčastnení by si to zaslúžili. A pre vás pán Williams aj napriek môjmu neustálemu mrnčaniu a nespokojnosti som vaše Jumanji a Flubbera videl milión krát a každý krát som ich miloval. Na pekné spomienky v nepekných časoch. A cameo Louisa C.K je super! ()

DEXTER099

Film nemá moc extra zápletku,ale s přihlédnutím co se Robinu Williamsovi stalo v reálném životě z toho až mrazí...Jinak 65 % a tři hvězdy. ()

ConanVJ

Pěkný, místy smutný příběh, který má vyhovující délku. I když Williamse vůbec nemusím, tady mi nevadil a jeho role mi sedla. Za mě 80% :) ()

SaNcHeZ_cz

Tohle prostě nefunguje. Pár světlých momentů nezachrání jinak slabě zahranou sbírku zbytečností, patetických best of a vůbec tak nějak všeho zbytečného v podobných snímích. Sympatické obsazení si naneštěstí vybírá také slabší chvíli a tak není Angriest Man in Brooklyn ničím jiným než jen komediálním zklamáním, které neospravedlňuje ani tu necelou hodinu a půl kterou vám zabere. ()

Riddick77

Komedie? Spíš nadstandardní psychologické drama se špetkou černého humoru. V prvé řadě však vynikající sonda do každodenního života zahořklého a zatrpklého muže, který se nedokázal (a možná ani nikdy nechtěl) vyrovnat s životní tragédií. A co mu tedy zbylo? No přece hněv, zloba a nikdy neustupující vztek. Solidně napsaný a excelentně zahraný (Williams opět boží) snímek, který docela trefně vystihuje atmosféru v dnešní hektické společnosti. Tohle není přepálená černá komedie vycucaná z prstu, takhle to prostě v životě chodí - možná jen bez skákání z mostu... 8/10! ()

kaylin

Není to poslední film Robina Williamse, který půjde ven, ale je to jeho poslední, jehož premiéry se ještě dožil. Mrzelo mě, že zemřel a tenhle film jsem tu měl. Pustil jsem si ho a musím uznat, že to není nic skvělého, ale je to klasický film, kde Robin dokáže hrát na emoce, a to jak ve smyslu komediálním, tak i ve smyslu dramatickém. Dokáže chytnout za srdce. ()

Aljak

Vzhľadom na úplne priemerné hodnotenia som nečakal nič extra, no napokon to bolo celkom milé prekvapenie. Trošku som sa obával, že to bude jedna z tých silených komédií, v akých zvykne "hviezdiť" Robin Williams, ale našťastie to pôsobilo úplne iným dojmom. Krížené drámy s komédiou moc neobľubujem, no v tomto prípade to bolo fajn - ten humor na odľahčenie situácie mal viacmenej priaznivý účinok na celý film. Čo mi však prekážalo asi najviac, bol ten rozprávač, ktorý sa nás snažil uviesť do deja, no na mňa to pôsobilo skôr otravne (a to mám prvok rozprávača vo filme vcelku rád). Keď sa to tak všetko vezme, po dlhej dobe som v tomto žánri videl celkom dobrý film, takže za mňa 4*. ()