poster

Likvidace sestry George

 • anglický

  The Killing of Sister George

Drama

USA, 1968, 138 min

 • Martin741
  **

  Priemerne v tom, ze dve zenske spolubyvaju - Buckridge a Childie, pricom Buckridge zachadza s Childie ako so sluzkou - sadisticky, drsne, dominantne a caste su tresty. Potom film v mojich ociach hodle klesol lesbickym seksom : sex a manzelstvo musi byt len hetero. Do toho este vstupi serial, lebo June Buckridge je herecka v akomsi seriali, a jej postava sa ma po x rokoch skoncit. Tu hladenu lesbu som mal uprdele, rovnako aj tie ich lesbicke seksy. 30 %(23.9.2017)

 • danecek24

  26. Zlatý Glóbus za rok 1968 - nominace (1) - Nejlepší herečka (drama) - Beryl Reid(6.1.2009)

 • Rob Roy
  ***

  Příliš dlouhá konverzačka. Slabě vygradovaná ani herecky nijak zvlášť oslnivá. Dnes už zajímavé spíš jen z historického hlediska.(13.7.2008)

 • Karlos80
  ***

  Psychologický ale i velice emociální a depresivní snímek, alespoň co se týče hlavních postav. Na konci, navíc silně vyhrocený. Film byl natočený podle stejnojmenné divadelní hry od Lucase Hellera a Franca Marcuse, která se proslavila nejen tématem sapfismu, ale také na svou dobu značně skandální scénou v podobě asi 120. vteřinového lesbického milostného aktu, do té doby nevídanou. Opravdu velice líbivá, a velmi barvitá scéna mezi submisivní Childie (holčičkou) a Mercy Croftovou (programová ředitelka) elegantní a uhlazenou lesbičkou, tehdejší kritika samozřejmě tvrdě odsoudila (dnes už spíše k pousmání, protože téměř nic vidět není). June Buckridgeová (Beryl Reidová - matronovitá ošetřovatelka George) jako takový téměř babo-chlap, ve mě svými siláckými a chlapáckými gesty, ale také se svým značně dominantním, neurvalým a sadistickým jednáním, pomocí jakési ho rituálu vyvolávala v určitých momentech salvy smíchu. Robert Aldrich se zhostil tématu lesbické lásky (v Londýně 60. let velmi kontroverzního), profesionálně a víceméně s nestranným přístupem.(4.12.2006)

 • raffspIn
  ***

  Obsah není zdaleka tam chytlavý jako název. Likvidace sestry George se značnou vleklostí zabývá poměrně zajímavým tématem: konec kariery vysloužilé herečky.Trochu výraznější nádech dodává filmu její homosexualita. Pravdou je ale, že tyto dvě dějové linie se nijak zvlášť neprolínají. Celkově je film spíše dobová rarita, než historické veledílo.(19.7.2010)